Avitaminoza

odgovora

Objavljeno

Veliki pozz za sve,imam curicu od godinu dana, koja oko nosica ima neko zutilo,danas sam primjetila i po prsticima od nogica,i po tabanima...kad smo neki dan isli na vakcinu,doktorica rece da je to avitaminoza-hipervitaminoza-nisam je dobro razumjela,ali navodno od sokica od mrkvice,a ja onako zblanuta ne rece joj da joj uopste ne dajem toliko mrkvice...jel znate vi,mozeli to biti od AD kapi,i nije li to opasno-ili je nesto drugo uzrok...ajjjjjjjjj pomagajte,ja sad izludi-bojim se da nije sta gore...nije valjda da sam je prekljukala vitaminima-nemoguce da ih toliko prima samo od kapi i hrane... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozz za sve,imam curicu od godinu dana, koja oko nosica ima neko zutilo,danas sam primjetila i po prsticima od nogica,i po tabanima...kad smo neki dan isli na vakcinu,doktorica rece da je to avitaminoza-hipervitaminoza-nisam je dobro razumjela,ali navodno od sokica od mrkvice,a ja onako zblanuta ne rece joj da joj uopste ne dajem toliko mrkvice...jel znate vi,mozeli to biti od AD kapi,i nije li to opasno-ili je nesto drugo uzrok...ajjjjjjjjj pomagajte,ja sad izludi-bojim se da nije sta gore...nije valjda da sam je prekljukala vitaminima-nemoguce da ih toliko prima samo od kapi i hrane... :(

Ja ne znam iskreno od cega nastaje to zutilo, ali ako ti je dr rekla verovatno je moguce. zar joj ti jos dajes AD vitamine?do kad se to daje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,moze biti .To je od karotena iz sargarepe i bezazleno je,tj nije opasno,samo kaza dobije visak tog narandzastog pigmenta.Nema veze sa ad kapima,jer je karoten pigment iz sargarepe.Mislim da se to zave hiperkarotinemija :D Slobodno joj ti daj sargarepicu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Unošenje većih količina provitamina β-karotena iz biljaka, manifestuje se samo benignom žutom diskoloracijom kože, pošto se β-karoten ne metaboliše efikasno (potpuno) u vitamin A. Jedan molekul ima samo 1/6 biološke vrednosti retinola, stoga je β-karoten manje toksičan od vitamina A."

nadjeno na netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: ajjj hvala vam puno,bas me neki strah obuzeo,ali posto se doktorica nije zabrinula muz kaze da pretjerujem...nadam se...davala sam joj domaci sirup za apetit-posto slabije jede...cikla,mrkva jabuka med...i od tada joj je pocelo,ionako je bijele puti,pa se to bas istice...a ADkapi sam joj do skora davala,jer sam mislila da joj nemogu naskoditi...al zato mrkvicu sam stavljala u sve sto joj pravim...bas vam hvala na odgovorima,nadam se da ce joj to brzo proci...velili pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.