Uterus subseptus

odgovora

Objavljeno

Dr mi je na prvom uz napisao uterus subseptus,a sada je na drugom opet to napisao.Posto je on to rekao onako usput,nisam mnogo obracala paznju,mislila sam da je nesto bezazleno.Setim se nesto sinoc ,pa odem malo da izguglam,kad ono nije uopste naivno-moze da dovede do pobacaja u drugom trimestru.E,sad mi bas nije svejedno,bas sam se uprpala.Jel neko zna nesto o tome?

Mada,nije mi jasno kako tu pregradu nisam imala u prvoj trudnoci-tri ginekologa su mi celu trudnocu radili uz i ni jedan to nije primetio,a koliko sam shvatila to je urodjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma sta to znaci,al ni ja ne obracam paznju na to sta pisu,ako ti je za utehu :D

Mozda u pocetku nisu primetili a u drugom trimestu ti pratili i bilo ok...jesi li pila nesto za odrzavanje trudnoce???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nisam ,meni je trudnoca do sada u redu.Nego,to je neka pregrada u materici i koliko sam shvatila to je greska u razvoju i urodjena je.Pa,kako sada odjednom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nisam ,meni je trudnoca do sada u redu.Nego,to je neka pregrada u materici i koliko sam shvatila to je greska u razvoju i urodjena je.Pa,kako sada odjednom?

Evo je informacija iz prve ruke. kad sam bila na GAK-u sa mnom je lezala zena koja je radila operativni zahvat uklanjanja te "precke" u materici... Posto si ti vec radjala, izgleda da je ona dovoljno elasticna da ti ne pravi problem, mozda zato dr nije panicio... Inace, u pravu je, to se jako tesko vidi, mozda je zato niko nije video, ovoj zeni je otkriveno nakon sedam spontanih u petom mesecu, jer beba nije imala kuda dalje :(, tako da cim imas jednu iznesenu trudnocu, a i posto si dogurala skoro do treceg trimestra, mislim da nema potrebe za prevelikom brigom... Pokazali bi se problemi u prosloj trudnoci.

Mislim, to je samo moje misljenje zasnovano na iskustvu zene koju poznajem, ali je potpuno laicko... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala.bebo :) Pregurali smo taj rizicni peti,pa evo skoro i sesti mesec,tako da sad nema brige.Bebac je veliki,tako da mu nesto smeta vec bi se pokazalo.Sad se lakse dise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala.bebo :) Pregurali smo taj rizicni peti,pa evo skoro i sesti mesec,tako da sad nema brige.Bebac je veliki,tako da mu nesto smeta vec bi se pokazalo.Sad se lakse dise :)

:)

To sam i htela da ti kazem, vec ste veliki, a i imas trudnocu iza sebe, tako da, da je problematicna ta pregrada, pokazalo bi ti se u prosloj trudnoci, mazite se vi u stomaku lepo do termina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam takvu matericu, pregrada je dužine dve trećine materice, širine 10mm i imala sam spontani u petom mesecu. Deset dana pre pobačaja sam imala nesnosan kašalj, tri puta sam tražila pomoć u ambulanti, ali nikako da se umiri, a kažu da je takav kašalj opasan. Trudnoća mi je sama po sebi bila teška, bila sam uvek iscrpljena, spavalo mi se mnogo i vuklo me je da ležim. U drugom mesecu sam najnormalnije imala menstruaciju, u trećem sam prokrvarila, pila sam progesteron i ležala u bolnici, pa sam u trećem dobila opet, ali to nije bila prava menstruacija nego kao "ljigavci" , želatinast sadržaj, u četvrtom sam se osećala super, kao i u petom sve dok me nije zadesila muka. Ja sam bila otišla na redovan pregled, doktor me pita kako si, ja kažem super, legnem na onaj sto za uz, a doktor u licu počne da menja boje i tada mi je saopštio da sam otvorena i da je krenuo vodenjak i da su male šanse da spasi bebu. Tako je i bilo, pokušli su da mi urade serklaž, ali bezuspešno, probušili su mi vodenjak i sutradan sam imala pobačaj.

Eto, to je moja priča. Sad se pripremamo da počnemo da radimo na novoj trudnoći. Nadam se da će ovaj put biti kako treba.

Ako ima neka članica sa istim problemom, volela bih da stupimo u kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.