"Miris" tijela nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Da se razumijemo :) redovno odrzavam higijenu :D :D :D ali od kada sam se porodila znoj mi se tako cudno osjeti i nikako da ga iskorjenim!!!

Tusiram se dva puta dnevno, kada se probudim i pred spavanje. Svaki put prije i nakon podoja obicnom vodom operem grudi i usput pokvasim se i ispod ruku i gornji dio tijela ali ja ne mogu ni dana/noci da nosim istu maicu/pidzamu a da se ona ne krene osjeteti na znoj

Znam da ne bi trebala nista sem kupke i obicne vode da koristim zbog bebe i dojenja tako da ne stavljam dezedoranse pa me interesuje da li je jos neko imao problema sa ovim i do kada je trajao ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i meni je tako bilo i trajalo mo je od prilike mesec dana, onda se ustalilo, tj vratilo u normalu... ja sam se leti porodila i prala sam se svaki cas ili sam se brisala sa vlaznim bebi maramicama.

Nebrini, proci ce...jos ti hormoni lude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i meni je tako bilo i trajalo mo je od prilike mesec dana, onda se ustalilo, tj vratilo u normalu... ja sam se leti porodila i prala sam se svaki cas ili sam se brisala sa vlaznim bebi maramicama.

Nebrini, proci ce...jos ti hormoni lude

Ja vec polako ludim nisam navikla da tako "mirisim" :P

Vec sam se prepala da ce se tako osjetiti cijelo vrijeme dok budem dojila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad si me bacila u razmisljanje....znam da sam sama sebi stalno da kazem smrdela u pocetku , uglavnom zbog rane....e sad dok dojis malo se vise znojis, tu si u pravu, ali da li je bio jaci znoj...ne mogu da se setim.

valjda ce se jos neko javiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja drugarica je imala isti problem, još zamisli te ona se porodila leti a joj kako joj je bilo neprijatno, a ja opet sedim pored nje i ništa ne osećam. U svakom slučaju ona tvrdi da joj je bio baš jak "šmek" i da nikako nije mogla da ublaži. Hormini su čudo. Jedino da redovno menjaš maicu sa kratkim rukavima jer bi ti ta majica upijala taj znoj dok ova na bretele nema "sa čim" da ti upije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je zato sto su mamama cula jaca i osetljivija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidjecu dok jos prodje malo vremena ... tek je 15 dana od poroda nadam se da ce prestati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece jos neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos traje. :( MM kaze da se tripujem.Min.se 2x tusiram na dan(a da ne pricam o presvlacenju-beba kad me bljucne,danas se piskila po meni dok sam joj menjala pelenu,Teo se po novom nekad upiski,...-znaci to je konstantni krug .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos traje. :( MM kaze da se tripujem.Min.se 2x tusiram na dan(a da ne pricam o presvlacenju-beba kad me bljucne,danas se piskila po meni dok sam joj menjala pelenu,Teo se po novom nekad upiski,...-znaci to je konstantni krug .

... nimalo ohrabrujuca izjava ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne bi trebala nista sem kupke i obicne vode da koristim zbog bebe i dojenja tako da ne stavljam dezedoranse pa me interesuje da li je jos neko imao problema sa ovim i do kada je trajao ....

Pozdrav,

Meni se tokom trudnoce i nakon porodjaja takodje pojacalo znojenje, pretpostavljam zbog ludih hormona, ali ja nijednog trenutka nisam prestala da koristim antiperspirant. Bebu dojim od prvog dana (sad je vec u 9. mesecu) i nikada joj to nije zasmetalo niti je odbila sisanje.

Verujem da ni tvojoj bebi nece smetati neki blag, neutralni antiperspirant (mozda neki roll-on umesto spreja) a ti ces se sigurno osecati bolje. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj secam se tog "mirisa" posle porodjaja....koliko god da sam se tusirala i sta god da sta stavljala, prilikom samo malog znojenja to se bas osecalo..sizela sam od toga...svi su me pripremili na to, ali nisam znala da to bas ima takav shmek :)

meni je to trajalo nekih 40 dana, mozda cak i dva meseca a onda je polako nestalo...

na svu srecu porodila sam se u januaru, pa i nije bilo mnogo znojenja, da sam leti to bi bilo strasno..a inace sam osoba koja se nenormalno znoji.

ali dobro sve to prodje, dok se hormoni ne srede, i sva ta pojacana lucenja ne iskuliraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala sam isti problem i evo pocinje opet...trajalo mi je oko mesec i po ,dva....i samo od sebe se smirilo...ali verovatno je sve to pojacano zbog zlezda,jer u toku dojenja u tom delu tela sve nam postaje mnogo osetljivije...ja sam koristila dove u stiku i stvarno mi je pomogao...a tusiranje je kod mene bilo obavezno 3/4 puta dnevno.... -_- a nemas snage ni za sta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je od pocetka trudnoce bas pojacano znojenje, izludjuje me, malo malo pa na tusiranje, a nadala sam se da ce da prestane posle porodjaja... ma samo neka prestane pa za mesec dva ili koliko vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja sam imala taj problem u pocetku,trajalo je mesec-dva i proslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sm da sam jedini baksuz :o .... ali dobro je ....

sve izgleda zavisi .. mozda prestane nakon babina a mozda se i nastavi - koliko vidim po postovima ... Nadam se da ce meni prestati jer bas IZLUDJUJE

mada svi oko mene tvrde da nista ne osjete a ja sizim nacisto.

... a da ne pricam da mi je kosa non-stop mokra od toga koliko se preznojavam ... ma katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma opusti se breeee,to samo tebi smete!

ja se nisam nigde drugde znojila,sem ispod pazuha i bilo je leto i opterecivala sam se a sve je bilo bespotrebno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se razumijemo :) redovno odrzavam higijenu :D :D :D ali od kada sam se porodila znoj mi se tako cudno osjeti i nikako da ga iskorjenim!!!

Tusiram se dva puta dnevno, kada se probudim i pred spavanje. Svaki put prije i nakon podoja obicnom vodom operem grudi i usput pokvasim se i ispod ruku i gornji dio tijela ali ja ne mogu ni dana/noci da nosim istu maicu/pidzamu a da se ona ne krene osjeteti na znoj

Znam da ne bi trebala nista sem kupke i obicne vode da koristim zbog bebe i dojenja tako da ne stavljam dezedoranse pa me interesuje da li je jos neko imao problema sa ovim i do kada je trajao ....

Isti slučaj..i tamo dole se nešto gadno osećalo prvih mesec dana..ali sada je bolje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dan-danas imam taj problem...posebno kada obučem majce iz MANGA-zvuči nevjerovatno...ali je istinito.

Sada sam počela koristiti stick od ALOE...izgleda da rješava problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI,SVE MI JE JASNO SESTRO SLATKA! ja saminace osoba koja se jako malo znoji i znoj mi nema jak miris,ali posle porodjaja :wacko::blink: UZAS! evo,sad mi se,izgleda,posle 3 meseca smiruju hormoni.taj miris je nestao,ali mi sad kao lude izlaze bubuljice po licu i opada mi kosa...tesim se da bar sad ne smrdim kao koza :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI,SVE MI JE JASNO SESTRO SLATKA! ja saminace osoba koja se jako malo znoji i znoj mi nema jak miris,ali posle porodjaja :wacko::blink: UZAS! evo,sad mi se,izgleda,posle 3 meseca smiruju hormoni.taj miris je nestao,ali mi sad kao lude izlaze bubuljice po licu i opada mi kosa...tesim se da bar sad ne smrdim kao koza :lol:

da o kosi da ne pricamo..koliko mi je bila gusta i jaka u trudnoci toliko mi je opadala posle porodjaja... :angry:

a sto se znoja tice, uvek se znojim nenormalno, celog zivota...i jedino mi dove pomaze...nista drugo, probala hiljadu ostalih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne budete usamljene u tom problemu ;) ... ja sam se porodila u sred jula i jako dobro znam o cemu pricate. Isto tako, nista ne pomaze!

Ja sam ubedila sebe da se u mom organizmu desava detoksikacija zbog ubrzanog metabolizma usled dojenja. Posledica prirodne detksikacije jeste znojenje.Tako sam ja pozitivno razmisljala...hehehehe!

E, a sad, kad je prestalo? hm.... sa prvom menstruacijom, u mom slucaju...

Btw, osim sto me je to nerviralo samo po sebi,a pri tome letnje vreme, bila sam zacudjena koja je to kolicina vode izlazila kroz svaku poru na kozi. Secam se, prvih nedelja, uzmem Petra da ga dojim i posle samo 5 minuta, stopala su mi bila mokra u papucama da sam imala utisak da stojim u bari :) .

Sve prodje, samo deca nek lepo rastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se pre trudnoce nikada nisam osecala na znoj niti sam se nesto nenormalno znojila,cak sta vise to je bilo minimalno. Nikada,ali nikada ispod pazuha nisam imala one neprijatne kolutove od znoja. A posle porodjaja :blink::o. Znojim se nenormalno prilikom i najmanjeg fizickog napora,a bogami i umnog :D . To jos uvek traje i kontam da kada do sada nije prestalo,u skorije vreme i nece. Hormoni poludeli 100% i ostali u tom ludom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,ja nemam problema sa znojenjem, ali zato sa kosom je prava nocna mora :blink: Em sto mi opada uzasno tokom svih ovih meseci a i brzo se masti,em sto i kad je operem,zacas se umirise,kao da nije prana 20 dana..Ma uzas jedan..Definitivno nisam od onih trudnica kojima kosa blista tokom trudnoce! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,ja nemam problema sa znojenjem, ali zato sa kosom je prava nocna mora :blink: Em sto mi opada uzasno tokom svih ovih meseci a i brzo se masti,em sto i kad je operem,zacas se umirise,kao da nije prana 20 dana..Ma uzas jedan..Definitivno nisam od onih trudnica kojima kosa blista tokom trudnoce! :(

I ja sam očekivala bujnu kosu...a dobila gorušicu :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.