"Miris" tijela nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

... meni se cini da se ovaj smrad malo primirio :D :D :D ... bar u zadnja dva dana ... definitivno se sada manje osjeti ... nadam se da se nece vratiti !!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pamtim nesto povecano znojenje, tako da mora da nije bilo tako strasno... Znam da je bilo dovoljno da se istusiram jednom dnevno...

Dezodorans sam i tad koristila, ali ne antiperspirant jer ih odavno ne upotrebljavam. Imala sam Aloe stik koji ubija bakterije koje "idu" na znoj i njega stavljala. Jedino sam parfem izbegavala. Ono sto mi i sad pojacava znojenje je sintetika i nervoza, na promenu hormona ne primecujem razliku.

Opadanje kose- doslo par nedelja posle porodjaja i prestalo par meseci. Mislila sam ocelavecu. Al kod mene je tako na svaku promenu sezone- ja se bas posteno linjam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila sredinom decembra ali i dalje imam jako znojenje samo ispod pazuha. od vlaznih maramica mi je jos gore, tako da ja koristim dezedorans a i stik... kad izlazim negdje koristim i parfem i tako od prvog dana /mislim da bebici , kad se navikne od starta /ne smetaju mirisi, a to pojacano lucenje zlijezda traje dok dojimo -najcesce, mada neke mame su mi rekle da im je to i ostalo nakon dojenja.. jbg. -poslije porodjaja -sve se mijenja pa i to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako znojenje...i to znojenje i specifično smrdi...posle tuširanja mi bude lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle tusiranja ubrzo osecam isto.. malo manje nego tek posle porodjaja ali ipak..

najgore mi je sto su mi grudi ogromne i onda ispod njih se toliko znoji i to je taj "miris", sto nije klasican smrad od znoja.. uh, samo da prestane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jA SAM SE TAKO ZNOJILA DOK DOJIM DA JE TO BILO STRASNO I BAS MI JE SMETALO... cIM SAM PRESTALA SA DOJENJEM NESTALI SU I OPOJNI MIRISI.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako drugacije da se izrazim ali smrdela sam kao jarac 2 nedelje, a onda je konacno proslo samo od sebe.

Dzaba bilo i kupanje i maramice i stikovi, vec sam se bojala da cu se bebi zgaditi :unsure:

I sad se znojim pojacano, ali bez mirisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako drugacije da se izrazim ali smrdela sam kao jarac 2 nedelje, a onda je konacno proslo samo od sebe.

Dzaba bilo i kupanje i maramice i stikovi, vec sam se bojala da cu se bebi zgaditi :unsure:

I sad se znojim pojacano, ali bez mirisa.

Meni jos nijd proslo, znojim se nenormalno i oseca se bas, stik ne koristim zbog bebe, kupam se 3 puta dnevno, nista ne pomaze. Proci ce valjda uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako drugacije da se izrazim ali smrdela sam kao jarac 2 nedelje, a onda je konacno proslo samo od sebe.

Dzaba bilo i kupanje i maramice i stikovi, vec sam se bojala da cu se bebi zgaditi :unsure:

I sad se znojim pojacano, ali bez mirisa.

Meni jos nijd proslo, znojim se nenormalno i oseca se bas, stik ne koristim zbog bebe, kupam se 3 puta dnevno, nista ne pomaze. Proci ce valjda uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam stik stavljala uvece kad beba zavrsi sa sisanjem, malo reda radi, dez. nisam.

Ma proci ce, kaze mi kuma njoj je tako mesec i po bilo. Izgleda da smo sve smrdljivice posle porodjaja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se samo setim tog "mirisa"... <_<

Sto se znojenja tice, to je super, znaci da rade zlezde, bice mlekca :D

Sto se tog groznog mirisa tice (da ga ne nazovem nekako drugacije) to je zbog rane. To su lohije i one ce se osecati dok rana ne zaraste. Ne brinite, ne osecaju je svi u vasoj blizini, iako se tako cini ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, nemojte da ste blesave i da ne stavljate stik. Pa bolje da mirisete bebi nego da smrdite. Ja od jedne iz porodjajne sobe nisam mogla da disem, a kamoli ono jadno bebce. Ja sam d samog pocetka stavljala stik i nista nam sa sikanjem nije falilo. A i muz je bio zadovoljan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, nemojte da ste blesave i da ne stavljate stik. Pa bolje da mirisete bebi nego da smrdite. Ja od jedne iz porodjajne sobe nisam mogla da disem, a kamoli ono jadno bebce. Ja sam d samog pocetka stavljala stik i nista nam sa sikanjem nije falilo. A i muz je bio zadovoljan :D

ja verujem da je beba te tvoje cimerke najbolje spavala :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja verujem da je beba te tvoje cimerke najbolje spavala :)))

m1809.gif

jadna bebica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m1809.gif

jadna bebica.

Da ne budem OT, moram samo da dodam :D Na dan kada je trebala da izadje, kaze ona "Jao da li ce da me puste kuci? Valjda hoce. Taman da izdrzim u ove carape (to prica sa posebnim akcentom koji ne mogu da vam sada docaram ovde). Sa njima sam dosla u porodiliste, pa taman da ne prljam druge :D:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu u ot, valjda nas nece grditi ipak je o "mirisu" tela.

Ja sam se na porodjaju preznojala i usmrdela, pozurila sam da se istusiram par sati posle, a "miris" ostao <_< .

A neka cigancica u sobi je bila tamo vec 5 dana i ni jednom se nije okupala. Ja sam samoj sebi bila grozna, ne znam kako njoj to nista nije smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da se porodim po najvecim vrucinama .... nemam pojma kako da opet prezivim taj smrad, bas mi je smetao prosli put a jos je bio januar .... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne budem OT, moram samo da dodam :D Na dan kada je trebala da izadje, kaze ona "Jao da li ce da me puste kuci? Valjda hoce. Taman da izdrzim u ove carape (to prica sa posebnim akcentom koji ne mogu da vam sada docaram ovde). Sa njima sam dosla u porodiliste, pa taman da ne prljam druge :D:unsure:

tacno znam kojim akcentom je verovatno to rekla...fuj,moje cimerke su stvarno sve bile normalne i na nivou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tog groznog mirisa tice (da ga ne nazovem nekako drugacije) to je zbog rane. To su lohije i one ce se osecati dok rana ne zaraste. Ne brinite, ne osecaju je svi u vasoj blizini, iako se tako cini ;)

Meni se to osecalo dok mi nisu skinuli konce, a posle je svaki bol i svaki miris dole prestao.

Ali znoj ostaje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to osecalo dok mi nisu skinuli konce, a posle je svaki bol i svaki miris dole prestao.

Ali znoj ostaje :D

Pa da cim rana zaraste, nema mirisa. Ja se vise ni ne znojim previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam isti problem i mislila sam da nikad nece prestati, a nesto sto najvise mrzim je da ljudi smrde, al kad mi je rana zarasla prestao je neprijatan miris odole i kada sam prestala da dojim prestalo je i neprijatno znojenje u velikim kolicinama, ali je meni u trudnoci secer bio mali, tako da mi je to i sad ostalo pa se zbog toga pojacano znojim, ali neprijatnog mirisa nema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.