AD KAPI LOZNICA OPASNE ILI NE??

odgovora

Objavljeno

Jos za vigantol sam mislila da je u pitanju marketinski trik,tako da i za ove mislim da je isto u pitanju,nama su dok smo bile kod mojih nestale i jos nisam kupila,razmisljam da joj uopse i ne kupim...anci pa zar se i posle godinu dana koriste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koriiste se do 2 godine ali samo u zimskom periodu posle godine dana.

Bar je nama tako doktorka savetovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo Plivit D3 i odlicne su,a za te kapi nisam cula!

I mi smo poceli da koristimo Plivit D3,jer te "nase" nemaju efekta.

To mi je rekla jedna doktorka pre par dana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je samo čovek da poludi!!! :angry: :angry: :angry:

Počnem detetu da dajem Vigantol, on ne valja. Kupim AD3 vodeni rastvor (baš ove TG farm), potrošismo skoro celu bočicu, sad ni one ne valjaju.

Pa ja sam jedva našla kod nas u gradu i ove, a kamoli neku drugu firmu. Svi mi kažu kako ne može da se nađu vodeni rastvor, već samo uljane kapi.

uljane Hemofarm imam, ali ne znam da li smem da ih dajem AKiju. DR mi je rekla da uljene ne bi trebalo da se daju bebama do navršenih 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi a kako ste nabavili Plivit ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se Vigantol uvodio kod nas strazirala sam u drzavnoj apoteci i prica medju svima je bila da je tpovlacenje nasih kapi marketinski potez kako bi se Vigantol brzo ubacio na trziste.

Sada vidim niko ne pise da ce na belo doci nesto novo,a Plivit je na crno,pa mozda i ne lazu,ali sa farmaceutskom industrijom se nikada ne zna.

Nece deci skoditi da ne piju malo,sto je sigurno sigurno je.

Plivit je inace dobar,pa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo Plivit D3 i odlicne su,a za te kapi nisam cula!

I mi ove koristimo. Prvo smo kupili one sa vockicama (nisam ni gledala cije su, jer su nam ih dali u apoteci). Onda nam u porodilistu kazu da se te ne bi smjele koristiti, pa sam presla na Plivit.... Svasta, ove AD kapi u nekim bolnicama u RS preporucuju (provjereno), pa sta covjek sada da radi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA DA , ja sam dobila te kapi u porodilistu u Visegradskoj pre 2 meseca tako da verovatno oni tada nisu znali da nisu proverene ?? nego nije mi jasno koje da koristim kad Plivit nema nigde da se kupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA DA , ja sam dobila te kapi u porodilistu u Visegradskoj pre 2 meseca tako da verovatno oni tada nisu znali da nisu proverene ?? nego nije mi jasno koje da koristim kad Plivit nema nigde da se kupi

Koristi jedino sto mozes, a to je SUNCE!

Treba se dobro raspitati u kojoj hrani ima vitamina D. Znam da su sve zitarice za bebe oplemenjene vitaminom D kao i sva AD mleka. Prema tome, sunce (dok ga ima) i zitarice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristi jedino sto mozes, a to je SUNCE!

Treba se dobro raspitati u kojoj hrani ima vitamina D. Znam da su sve zitarice za bebe oplemenjene vitaminom D kao i sva AD mleka. Prema tome, sunce (dok ga ima) i zitarice!

znam za to ali meni bebac sisa jos ima samo 2 meseca a ne zelim jos da joj dajem dohranu , tako da mi jedino ostaje sunce u januaru : )..hehe nabavila sam Plivine danas iz HR i Slovenije za svaki slucaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam za to ali meni bebac sisa jos ima samo 2 meseca a ne zelim jos da joj dajem dohranu , tako da mi jedino ostaje sunce u januaru : )..hehe nabavila sam Plivine danas iz HR i Slovenije za svaki slucaj :)

aha! Jesam te pitala koliko ti je beba stara i vec danas zaboravila...hormoni...starost...cudo ;) Sorry!

U svakom slucaju, koristi ovo sunce koliko god mozes. I ljubi bebca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad nesto gledam, na svim forumima koje posecujem su isti ljudi , daj da se lepo okupimo i napisemo Razno i onda se iscaskamo do mile volje : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili danas kod pedijatra,ona kaze da NAVODNO dakle NAVODNO NE MORA DA ZNACI DA JE ISTINA,kao u tim loznickim su nadjene gljivice :wacko:ALI DRUGIH NEMA,vigantol povucen,a plivit izuzetno tesko naci,kazei da je hemofarmizbacio jednu malu seriju uljanih kapi,ali ih je nemoguce naci....

mi smo na AD mleku,pola na mom,pa treba da pijemosamo 1 kapdenvno,kadpredjemo komplet na ad nece nam ni trebati,a komoze preko harne-nek daje deci klopu sa vitaminom D,posto sunca nema ni od korova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodeni rastvori su inace nestabilni i podlozni razvoju mikroorganizama,ali ne verujem da su bas sve lose. Ponavljam,nadam se da ce dati neku informaciju o konkretnim losim serijama kapi,apoteke obicno dobiju spisak.

Kada se uvodio Vigantol mi smo dobili spisak serija tadasnjih,nasih,kapi koje nisu valjale i njih povukli.

Uglavnom sve privatne apoteke imaju lekove na crno,zovite i u obliznjim gradovima,mislim na mame malih bebica. Starije bebe mogu i hranom da nadoknade(riba,zumance,zitarice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja imam te Hemofarm uljane - a jel sme to da pije tako mala beba (2.5meseca) i koliko da dajem, ja sam one vodene davala 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja se to pitam... Meni je dr rekla da ne dajem uljane do navršenih 6 meseci. I ja imam te uljane Hemofarm koje sam koristila za bradavice, a sad mi onako stoje. Akiju dajem te TG farm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo Plivit D3 i odlicne su,a za te kapi nisam cula!

Tigrice, mogu li te zamoliti da mi das informaciju gde se kod nas mogu kupiti plivine d3 kapi,hvala unapred.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je farmaceut i ja sam je pitala za AD3 LOZNICA i ona mi je rekla da je to prica suprotnih proizvodjaca i da oni za sada nisu dobili nikakvu zabranu i da joj za sada ne menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama stigle Plivit D3 iz Sarajeva. Od sad cemo njih koristiti. Nadam se da nece oko njih da ispadne nesto inace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je farmaceut i ja sam je pitala za AD3 LOZNICA i ona mi je rekla da je to prica suprotnih proizvodjaca i da oni za sada nisu dobili nikakvu zabranu i da joj za sada ne menjam.

s super da znam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su to rekli u apoteci i za Vigantol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista me ne bi iznenadilo,jer kao sto vidite na tompolju JEDNA FIRMA DRZI CELO TRZISTE!PRVIO JE TO BIO OVAJ SA VIGANTOLOM,SAD OVI IZ LOZNICE,POSLE CEPOKUSATI NEKO DRUGI DA SE UGURA I TAKO....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam citala nedavno u novinama da je nesto bila frka oko tih kapi ali po pitanju zatvaraca, ne valjaju one sa pipetom nego one obicne koje su bile ..ali kako je moje pamcenje slabo ne mogu sad do detalja da se setim sta je bilo...uglavnom povuceno iz prodaje ...

U svakom slucaju najbolje da pozoves svog pedijatra da ga pitas za misljenje.

Tu je bila rec ne od Loznickim AD kapima, nego o VIGANTOLu, a o ovim loznickim sam ja cula da kao navodno stete jetri, mada meni moja DR nije nista rekla. To sam cula tek neki dan,a nama flasica pri kraju, pa sam srecom imala poznanike koji su bas juce isli za Hr pa sam ih zamolila da mi donesu Plivine D3 kapi, koje vaze za najbolje a kod nas ih bas i nema u apotekama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.