AD KAPI LOZNICA OPASNE ILI NE??

odgovora

Objavljeno

Evo da postavim i ovde jedno moje pitanje, posto na drugoj slicnoj temi nisam dobila odgovor, mozda mi se ovde posreci! :rolleyes:

Mene i davanje vitamina D zbunjuje, to mi je slicno ili cak isto kao i stavljanje sirokog povoja. Kumovi u Engleskoj nikada svojoj deci nisu davali nista slicno, niti su im lekari savetovali. Kad sam ja kumi objasnila zasto ovde savetuju (prevencija rahitisa zbog nedostatka vitamina D ) ona me je zacudjeno pogledala i prokomentarisala u stilu: Sta ce ovi Srbi jos da smisle?

Zanima me da li ima bas toliko potrebe za davanjem ovih kapi? Kako je to regulisano u svetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na otpusnoj iz porodilista pisalo Vigantol, sutradan dodje babica i kaze Vigantol ni slucajno, ja se raspitivala na vise strana, izmedju ostalog i kod naseg pedijatra tako da koristimo uljane AD kapi koje proizvodi Hemofarm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vam kazem,bila sam kod moje rodjake i rekla mi je slobodno da joj dajem i dalje AD3 LOZNICA.Eto samo da znate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom Luki od starta dajem Loznica AD kapi. Preporučili su mi i pedijatar i patronažna, čak u apoteci gde sam našla Plivit D3 rekli su mi da slobodno dajem AD i tako sam i nastavila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, mogu li te zamoliti da mi das informaciju gde se kod nas mogu kupiti plivine d3 kapi,hvala unapred.pozz

Emila kod nas u RS,u Bijeljini se mogu naci u svakoj apoteci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, mogu li te zamoliti da mi das informaciju gde se kod nas mogu kupiti plivine d3 kapi,hvala unapred.pozz

Ja nabavila u apoteci Žizni, na Voždovcu, ul. Kostolačka 75., 011 3973435

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AD3 loznica, sastav: prečišćena voda, emulgator E433, konzervans E211, antioksidans E321, vitamin A, palmitat, holekalciferol.

E211 svrstan je u dodatke koji dovode do raka.

E321 svrstan u škodljive za zdravlje, jer povećava holesterol.

Možete i same da pogledate ovde.

Posle svega sa vigantolom i ovim kapima, postala sam jako sumnjičava, tako da ću se ipak potruditi da koristimo sunce i da moje dete unese što više vitamina A i D kroz hranu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj,dobro da sam procitala ovo sve... Tek treba da se porodim, kupujem polako sve sto mi treba... Znaci-Plivit je najbolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam kod pedijatra definitivno potvrdjeno da nisu dobre treba davati pliva ili hemofarm

Meni je sama činjenica da je taj vitamin dat nekom "čiki" da ga pravi bila sumnjiva. U Srbiji su generelno proizvodi sve lošiji... Mi smo se namučili po celom Bgdu tražeći vodeni rastvor AD kapi, da bi našli samo te iz Loznice, a onda smo sačekali 10 dana na nam stignu Plivine - moje dete dve nedelje nije pilo ništa od kapi, prvo je pio Vigantol, pa posle Plivit.

Doktorka nam je rekla da bolje da napravimo pauzu nego da pije svašta.

Sad ima 16,1 meseci i pravi je zvrk!

Plivit je pio od 11 do 13 meseci, kad smo potrošili bočicu, prestali smo da mu dajemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar pije Plivit D3, te smo nasli i kupili. Nama su u porodilistu rekli da striktno kupimo Vitamin D3 infant 200 kapi. Zamislite. Konstatovali smo se sa nasim pedijatrom sta da radimo i koje kapi da dajemo, ove sto smo kupili ili da jurimo ove druge a ona nam je rekla: ''Sta da vam kazem, biznis je opasna stvar. '' Sad je sve jasno, zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar pije Plivit D3, te smo nasli i kupili. Nama su u porodilistu rekli da striktno kupimo Vitamin D3 infant 200 kapi. Zamislite. Konstatovali smo se sa nasim pedijatrom sta da radimo i koje kapi da dajemo, ove sto smo kupili ili da jurimo ove druge a ona nam je rekla: ''Sta da vam kazem, biznis je opasna stvar. '' Sad je sve jasno, zar ne?!

Slažem se... Najgore što je u pitanju zdravlje dece... :( a svašta se mulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dve godine kasnije ista priča sa AD kapima...Zemljo Srbijo!!! :wacko:

Pitala sam dr. u porodilištu, posle i patronažnu i od obe dobila komentar da slobodno dajem te lozničke kapi i da je tu igra tržišta i marketinga u pitanju. Posle 15 dana, pošaljem mm u apoteku i tamo mu prodavačica da AD kapi vodeni rastvor - Loznica proizvodi i krenem da mu dajem po 2 kapi dnevno ( po uputstvu na otpusnoj listi ) ionda svakakve komentare čujem od prijateljica... I samo te slude :blink:

Koje vi dajete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo Vitamin D3 infant 200, proizvodi iz Pharmanova.

Ni ne znam koje su to iz Loznice. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dugo davala Vigantol a kad je bio povučen sa tržišta kao zamenu nam je pedijatar preporučila upravo te AD3 kapi od TG Farm Loznica. Čak su nam i u apoteci preporučili jer su se pokazale kao kvalitetne. E sad ako se dobro sećam jedin se NIKADA nije čula žalba na Plivide D3 kapi ali treba ih naći u Srbiji, tj bar pre ih nije bilo a ne znam kako je sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.