Visina roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Ju, a ja sam izracunala bas neku veliku razliku, oko 20hiljada. Ja sam dobila od grada 50hiljada tu pomoc nezaposlenim porodiljama plus tih 31 hiljadu, a skontala sam da se u novom sadu dobija 15hiljada od grada, 15hiljada od Vojvodine i plus tih 31hiljadu ;)

Ma nije ni bitno, bitno da se uzme sta god se moze :)

Znam da se u Kraljevu i u Kikindi ne dobija nista od grada, ni paket ni novcana nadoknada :( (tako su mi rekle drugarice koje su se tamo porodile, ali mozda ni one nemaju dobru informaciju).

Ja sam dobila tada roditeljski 26 hiljada, a kad sam pomenula 50 rekli su mi VAŠA opšina to ne daje, to daju samo određene u BGD-u...

I džabe u LK piše Beograd ;) Tako da tih 50 otpalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila tada roditeljski 26 hiljada, a kad sam pomenula 50 rekli su mi VAŠA opšina to ne daje, to daju samo određene u BGD-u...

I džabe u LK piše Beograd ;) Tako da tih 50 otpalo...

Tih 50 000 dobijaju samo nezaposlene porodilje, u svim beogradskim opstinama. Da li si tada bila nezaposlena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih 50 000 dobijaju samo nezaposlene porodilje, u svim beogradskim opstinama. Da li si tada bila nezaposlena?

Zaposlena.

Ja kad sam išla da se raspitam niko nije doveo u pitanje - jesam zaposlena ili ne, samo su mi rekli "Vaša opština ne daje ovaj dodatak".

Tnx na informaciji. :rolleyes:

Sad me zanima da li uopšte daju nezaposlenim trudnicama tamo kod mene, jer se ni jedna nije pohvalila da je dobila neke pare. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlena.

Ja kad sam išla da se raspitam niko nije doveo u pitanje - jesam zaposlena ili ne, samo su mi rekli "Vaša opština ne daje ovaj dodatak".

Tnx na informaciji. :rolleyes:

Sad me zanima da li uopšte daju nezaposlenim trudnicama tamo kod mene, jer se ni jedna nije pohvalila da je dobila neke pare. :(

Ja sam dobila :). E sada, ne znam da li je i tada bilo da i zaposlene trudnice dobijaju cini mi se oko 25 000 (nisam sigurna) ali sada dobijaju, dok nezaposlene dobijaju tih 50 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlena.

Ja kad sam išla da se raspitam niko nije doveo u pitanje - jesam zaposlena ili ne, samo su mi rekli "Vaša opština ne daje ovaj dodatak".

Tnx na informaciji. :rolleyes:

Sad me zanima da li uopšte daju nezaposlenim trudnicama tamo kod mene, jer se ni jedna nije pohvalila da je dobila neke pare. :(

Ako ne daju odmah da se zalite, ustvari vi te papire za taj dodatak mozete predati direktno u centar za socijalni rad u Beogradu (mislim da je to negde u Tirsovoj, ali mozda su se i preselili).

Ako si zaposlena, onda si mogla da dobijes jednokratnu pomoc za porodilje, tada je to bilo oko 25 000, ali je to zavisilo od proseka plata, i clanova porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila :). E sada, ne znam da li je i tada bilo da i zaposlene trudnice dobijaju cini mi se oko 25 000 (nisam sigurna) ali sada dobijaju, dok nezaposlene dobijaju tih 50 000.

Eto... Pravilo je da nema pravila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavom, Ivancice, ti sad za drugo dete dobijas roditeljski dodatak, na 24 meseca po 4400. Posto si zaposlena, od tih 50000 nema nista, ali mozda imas sanse za 25000, to je za pomoc zaposlenim porodiljama.

I drugo dete ima 20%popusta ne cenu vrtica.... i to je sve cega mogu da se setim. :rolleyes:

P.S. Da znas sta da ocekujes kad drugo dete bude na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavom, Ivancice, ti sad za drugo dete dobijas roditeljski dodatak, na 24 meseca po 4400. Posto si zaposlena, od tih 50000 nema nista, ali mozda imas sanse za 25000, to je za pomoc zaposlenim porodiljama.

I drugo dete ima 20%popusta ne cenu vrtica.... i to je sve cega mogu da se setim. :rolleyes:

Hvala cico, :) :) sad bar znam šta mogu da tražim. Kažem ti, za prvo su me otkačili na keca i mi nismo dalje ništa jurili ni pitali.

Nismo ni znali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cico, :) :) sad bar znam šta mogu da tražim. Kažem ti, za prvo su me otkačili na keca i mi nismo dalje ništa jurili ni pitali.

Nismo ni znali.

Sve znas, samo jos beba da stigne i spremna si... :rolleyes::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cico, :) :) sad bar znam šta mogu da tražim. Kažem ti, za prvo su me otkačili na keca i mi nismo dalje ništa jurili ni pitali.

Nismo ni znali.

Ja sam tako i za prvo propustila deciji i za drugo sve :D Kod treceg sam se opametila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, roditeljski dodatak daje država Srbija...a ne pojedinačna opština na teritoriji grada. Svaka porodilja u Srbiji ima pravo na ovaj dodatak, bila zaposlena ili ne. Visina roditeljskog dodatka se menja na svakih 6 meseci. Za prvo dete se isplaćuje odmah..a za drugo, treće, četvrto...u ratama na 24 meseca.

Roditeljski dodatak za grad Beograd KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, roditeljski dodatak daje država Srbija...a ne pojedinačna opština na teritoriji grada. Svaka porodilja u Srbiji ima pravo na ovaj dodatak, bila zaposlena ili ne. Visina roditeljskog dodatka se menja na svakih 6 meseci. Za prvo dete se isplaćuje odmah..a za drugo, treće, četvrto...u ratama na 24 meseca.

Roditeljski dodatak za grad Beograd KLIK

Daje i drzava, i opstina u kojoj zivimo i pokrajina Vojvodina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

ja sad imam jedno pitanje posto sam poprilicno zbunjena. Meni je ovo prva trudnoca, da li ja sada dobijam samo onaj roditeljski dodatak od 31000 ili ima jos nesto pored toga. Inace sam zaposlena, zivim u BG-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

ja sad imam jedno pitanje posto sam poprilicno zbunjena. Meni je ovo prva trudnoca, da li ja sada dobijam samo onaj roditeljski dodatak od 31000 ili ima jos nesto pored toga. Inace sam zaposlena, zivim u BG-u.

U prethodnom postu sam ti odgovorila:

Dodatno se roditeljski dodatak samo za prvo dete, isplaćuje i od strane Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu zaštitu i demografiju, samo majkama koje žive na teritoriji AP Vojvodine i njegov iznos je 30.000,00 dinara. Uz zahtev, potrebno je dostaviti, gradskoj službi dečije zaštite u mestu prebivališta roditelja, sledeća dokumenta:

dokaz o prebivalištu majke;

fotokopija kartice tekućeg računa ‘Poštanske štedionice’. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren na ime majke;

izvod iz matične knjige rođenih za dete-dokument da nije stariji od 6 meseci.

Majke koje žive na teritoriji grada Novod Sada dobijaju i od grada roditeljski dodatak čiji je iznos 15.000,00 dinara. Uz ovaj zahtev potrebno je dostaviti, Gradskom sekretarijatu za socijalnu i dečiju zaštitu, sledeća dokumenta:

izvod iz matične knjige rođenih za dete-dokument da nije stariji od 6 meseci;

fotokopija lične karte(lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);

fotokopija kartice tekućeg računa ‘Poštanske štedionice’. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren na ime majke

I...

DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA DOBIJANJE RODITELJSKOG DODATKA – BEOGRAD

Pravo na roditeljski dodatak gradjani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu, 27. marta 43-45. Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka za svoje prvo, drugo, treće i četvrto dete, pod uslovom:

da je državljanin Republike Srbije;

da ima prebivalište u Republici Srbiji;

da ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Redosled rodjenja utvrdjuje se prema broju živorodjene dece majke u momentu podnošenja zahteva za novorodjeno dete. Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:

originalnih izvoda iz Matične knjige rodjenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci;

fotokopije prijava prebivališta za decu;

originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci;

fotokopije lične karte;

fotokopije overene zdravstvene knjižice majke;

uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev,da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rodjenja;

fotokopije kartice tekućeg računa kod “Poštanske štedionice”. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod “Poštanske štedionice”.

Zahtevi se podnose preko pisarnice svakog radnog dana od 08,00-17,00 sati.

Zahtev možete preuzeti i putem Interneta, na sajtu Grada Beograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci dobiojes onih 31.000 od drzave, pa od vojvodine 30.000 i jos nekih 16 - 17.000 od opstine u kojoj zivis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

ja sad imam jedno pitanje posto sam poprilicno zbunjena. Meni je ovo prva trudnoca, da li ja sada dobijam samo onaj roditeljski dodatak od 31000 ili ima jos nesto pored toga. Inace sam zaposlena, zivim u BG-u.

Najbolje da se raspitaš u socijalnom... sigurno dobijaš tu jednokratnu pomoć, tkz. roditeljski dodatak, a ostalo ćeš saznati u socijalnom ili možda i na birou rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci dobiojes onih 31.000 od drzave, pa od vojvodine 30.000 i jos nekih 16 - 17.000 od opstine u kojoj zivis.

Ovo važi samo za Vojvodinu, jer je tu što se tiče bele kuge najkritičnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo važi samo za Vojvodinu, jer je tu što se tiče bele kuge najkritičnije.

Da, da, samo navodim sve opcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve znas, samo jos beba da stigne i spremna si... :rolleyes::P

E nek si joj rekla.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala za odgovore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili 31800 od Republike, 30000 od Pokrajine i 20000 od Grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili 31800 od Republike, 30000 od Pokrajine i 20000 od Grada.

Mnogo dobar taj vas Novi Sad :) Mi smo od nase somborske opstine jedva izmuzli 17.000 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili 31800 od Republike, 30000 od Pokrajine i 20000 od Grada.

Grad Novi Sad povecao sa 15000 na 20000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grad Novi Sad povecao sa 15000 na 20000?

To je poslednja informacija koju sam nasla. Ali uvek treba ici licno pitati, smarati, jer u tim sluzbama niko nije siguran sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je poslednja informacija koju sam nasla. Ali uvek treba ici licno pitati, smarati, jer u tim sluzbama niko nije siguran sta i kako.

Jeste, povećali su na 20 000. Zapravo, da ne lažem - 19 950 :D A što se tiče službi, stvarno ide sve k'o od šale. Ja sam otišla naoštrena da se svađam, a sve sam završila za pet minuta. Baš su ok tete koje rade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.