Visina roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Koliko iznosi roditeljski dodatak?

* Roditeljski dodatak za prvo dete iznosi 26.663 dinara i isplaćuje se ucelo

* Za drugo dete iznosi 104.266 dinara. Isplaćuje se u 24 rate, odnosno 4.344 dinara mesečno

* Za treće dete dodatak iznosi 187.670 dinara. Isplaćuje se u 24 rate, odnosno 7.819 dinara mesečno

* Za četvrto dete dodatak iznosi 250.224 dinara. Isplaćuje se u 24 rate, odnosno 10.426 dinara mesečno

Da li se visina dodatka utvrđuje na osnovu broja porođaja ili dece?

Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se prema broju živorođene dece, a ne prema porođaju. Tako majke blizanaca, kojima je to prvi porođaj dobijaju dodatak za prvorođeno, kao i dodatak za drugorođeno dete.

Dakle 26.663, plus 104.266 dinara. Majke blizanaca koje već imaju jedno starije dete dobiće novac za drugorođeno i trećerođeno dete. Dakle 104.266, plus 187.670 dinara.

Izvor Bebac.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odličan link, hvala Tanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki je inace u Srbiji taj dodatak (u eurima pls :) )?

Kod nas ovde je iznosi oko 200 eura ali su ga od 1.1. smanjili na 125 eura (a moj sreco rodjen 1.1. :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je dobio 300 KM(150 eura).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje je ono Filip godiste?

Znam da su nama u bolnici rekli da je dodatak oko 380-390 KM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde se podnosi zahtev za roditeljski dodatak? Sta treba od dokumentacije i jel je to jednokratna uplata? A sad vidim da ima tema... Sory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde se podnosi zahtev za roditeljski dodatak? Sta treba od dokumentacije i jel je to jednokratna uplata? A sad vidim da ima tema... Sory.

Pogledaj ovde, ne znam kako je kod vas, a kod nas je bilo još od grada i od AP Vojvodine,

pa je najbolje da se raspitaš kod tebe u opštini dal imate još neki dodatak.

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=619

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas opstina daje 5.000 to sam cula a drzava dvadeset i nesto...

Hvala Maki :)

zokadare voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,

U medjuvremenu je doslo do korigovanja iznosa roditeljskog dodatka. Mislim da se korigovanje radi za porasta cena na malo. Uglavnom iznosi su povecani.

http://www.roditeljsrbija.com/info/socijal...ki-dodatak.html

Ovo je link sa novim (povecanim) iznosima.

[/qu Ja sam u aprilu podigla za prvo dete i iznos je 29 hiljada a ne 31 hiljada

zokadare voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko nesto o onom povecanju roditeljskog dodatka? Par mama je pisalo da se povecala rata, ja se ponadala kad ono nista, meni nisu povecali!

Za koga vazi to povecanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko nesto o onom povecanju roditeljskog dodatka? Par mama je pisalo da se povecala rata, ja se ponadala kad ono nista, meni nisu povecali!

Za koga vazi to povecanje?

Nije ni nama,kazu da se povecalo samo deci koja su rodjena od maja 2011.posto je tada vrsena korekcija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni nama,kazu da se povecalo samo deci koja su rodjena od maja 2011.posto je tada vrsena korekcija :(

i to od sredine maja mislim..

mi smo rodjeni 8 ali ipak nas ne kaci povecanje..

kasno smo predali tek sad cemo prvi put dizati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni nama,kazu da se povecalo samo deci koja su rodjena od maja 2011.posto je tada vrsena korekcija :(

Lopovi :lol:

Hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i to od sredine maja mislim..

mi smo rodjeni 8 ali ipak nas ne kaci povecanje..

kasno smo predali tek sad cemo prvi put dizati..

hehehe, pa mi smo ipak upali u povecanje.

juce sam podigla, za tri meseca, drugo dete, 15.370,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,da li znte koliku pomoc roditelji dobijaju za blizance! Prvi put radjam..razlicito pricaju...neko kaze da se prima pomoc kao za jedno dete,pa mi nije jasno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima podatak o tome da li se dobija neki dodatak ako si stanovnik Temerina? Prijavljena sam tamo na bratovoj adresi i njegova zena se porodila u aprilu sa drugim detetom i kaze da nije dobila nikakvu naknadu? Ne znam ni gde to da proverim?

Pise da dobijaju svi koji zive u Vojvodini, zasto se onda Temerin izdvaja?!?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima podatak o tome da li se dobija neki dodatak ako si stanovnik Temerina? Prijavljena sam tamo na bratovoj adresi i njegova zena se porodila u aprilu sa drugim detetom i kaze da nije dobila nikakvu naknadu? Ne znam ni gde to da proverim?

Pise da dobijaju svi koji zive u Vojvodini, zasto se onda Temerin izdvaja?!?! :unsure:

Koliko znam svaka opstina u Srbiji daje novac za prvo dete, pa bi trebala i tvoja opstina, dal je to Temerin ili neka druga.

Cim udejs u opstinu kod onog portira odmah ti daju tri obrasca: republicki, pokrajinski, opstinski(gradski). i.. za deciji dodatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam svaka opstina u Srbiji daje novac za prvo dete, pa bi trebala i tvoja opstina, dal je to Temerin ili neka druga.

Cim udejs u opstinu kod onog portira odmah ti daju tri obrasca: republicki, pokrajinski, opstinski(gradski). i.. za deciji dodatak.

Od drzave dobijas 31.800, od Vojvodine 30.000, to je 100%. E sad, Novi Sad daje dodatnih 15.000 ako zivis na teritoriji Novog Sada. Posto je Temerin opstina za sebe mislim da tih 15.000 ne dobijas. Mozda Temerin daje nesto, mada nisam cula. To moras da se dodatno raspitas. Ja sam bas istrazivala i srecna sam sto zivim u Novom Sadu, jer cu dobiti ukupno 76.000, sto nije malo :rolleyes: Ovo je sve samo za prvo dete. A koliko se secam procitala sam da Vojvodina daje i za blizance 400.000, a za trojke 600.000. Lepo od njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od drzave dobijas 31.800, od Vojvodine 30.000, to je 100%. E sad, Novi Sad daje dodatnih 15.000 ako zivis na teritoriji Novog Sada. Posto je Temerin opstina za sebe mislim da tih 15.000 ne dobijas. Mozda Temerin daje nesto, mada nisam cula. To moras da se dodatno raspitas. Ja sam bas istrazivala i srecna sam sto zivim u Novom Sadu, jer cu dobiti ukupno 76.000, sto nije malo :rolleyes: Ovo je sve samo za prvo dete. A koliko se secam procitala sam da Vojvodina daje i za blizance 400.000, a za trojke 600.000. Lepo od njih

Pogledaj ovde www.roditelj.org/korisni-linkovi/korisne-informacije/roditeljski-dodatak/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od drzave dobijas 31.800, od Vojvodine 30.000, to je 100%. E sad, Novi Sad daje dodatnih 15.000 ako zivis na teritoriji Novog Sada. Posto je Temerin opstina za sebe mislim da tih 15.000 ne dobijas. Mozda Temerin daje nesto, mada nisam cula. To moras da se dodatno raspitas. Ja sam bas istrazivala i srecna sam sto zivim u Novom Sadu, jer cu dobiti ukupno 76.000, sto nije malo :rolleyes: Ovo je sve samo za prvo dete. A koliko se secam procitala sam da Vojvodina daje i za blizance 400.000, a za trojke 600.000. Lepo od njih

Tih 15000 od grada da li spada u decji dodatak ili ide kao pomoc? 400 hiljada ili 40 hiljada? :) ako je 400 svaka im cast! :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih 15000 od grada da li spada u decji dodatak ili ide kao pomoc? 400 hiljada ili 40 hiljada? :) ako je 400 svaka im cast! :))))

400.000 za blizance, a 600.000 za trojke i cetvorke. Tih 15.000 je pomoc, dobija se od grada Novog Sada samo za prvo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

400.000 za blizance, a 600.000 za trojke i cetvorke. Tih 15.000 je pomoc, dobija se od grada Novog Sada samo za prvo dete.

Fenomenalno! Svaka im cast za roditeljski za vise dece!

Grad Beograd daje svim nezaposlenim porodiljama 50hiljada kao "pomoc nezaposlenim porodiljama", pa predpostavljam da je to odprilike ista stvar? Nego mi je bas cudno zato sto od Beograd kao grad daje 50hiljada, a Novi Sad samo 15 :/ Plus mi dobijamo paket od BGD Kluba veliki paket sa odecom, pelenama, torbom i kozmetikom za bebu, sto sam cula da se u drugim gradovima ne dobija... predpostavljam da to ima neke veze sa politikom i ako su se dokazali u Beogradu mogli bi i u ostalim gradovima u Srbiji... bas su bedni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fenomenalno! Svaka im cast za roditeljski za vise dece!

Grad Beograd daje svim nezaposlenim porodiljama 50hiljada kao "pomoc nezaposlenim porodiljama", pa predpostavljam da je to odprilike ista stvar? Nego mi je bas cudno zato sto od Beograd kao grad daje 50hiljada, a Novi Sad samo 15 :/ Plus mi dobijamo paket od BGD Kluba veliki paket sa odecom, pelenama, torbom i kozmetikom za bebu, sto sam cula da se u drugim gradovima ne dobija... predpostavljam da to ima neke veze sa politikom i ako su se dokazali u Beogradu mogli bi i u ostalim gradovima u Srbiji... bas su bedni.

Ne znam da li Novi Sad daje nesto nezaposlenim trudnicama, ja sam zaposlena tako da se nesto nisam raspitivala za to. Tih 15.000 sto daje Novi Sad dobijaju sve trudnice koje zive na teritoriji Novog Sada, nije bitno da li rade. Novi Sad daje samo 15.000 verovatno zbog pomoci od Vojvodine. Jer od Vojvodine dobijes 30.000. Ja zivim u Novom Sadu i dobicu 45.000 plus onu 31.000 od drzave. Zena u BG-u ce dobiti 50.000 (ako to vazi i za zaposlene porodilje) plus 31.000. Razlika je samo 5.000. U Novom Sadu paket za bebu dobijes u betaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li Novi Sad daje nesto nezaposlenim trudnicama, ja sam zaposlena tako da se nesto nisam raspitivala za to. Tih 15.000 sto daje Novi Sad dobijaju sve trudnice koje zive na teritoriji Novog Sada, nije bitno da li rade. Novi Sad daje samo 15.000 verovatno zbog pomoci od Vojvodine. Jer od Vojvodine dobijes 30.000. Ja zivim u Novom Sadu i dobicu 45.000 plus onu 31.000 od drzave. Zena u BG-u ce dobiti 50.000 (ako to vazi i za zaposlene porodilje) plus 31.000. Razlika je samo 5.000. U Novom Sadu paket za bebu dobijes u betaniji.

Ju, a ja sam izracunala bas neku veliku razliku, oko 20hiljada. Ja sam dobila od grada 50hiljada tu pomoc nezaposlenim porodiljama plus tih 31 hiljadu, a skontala sam da se u novom sadu dobija 15hiljada od grada, 15hiljada od Vojvodine i plus tih 31hiljadu ;)

Ma nije ni bitno, bitno da se uzme sta god se moze :)

Znam da se u Kraljevu i u Kikindi ne dobija nista od grada, ni paket ni novcana nadoknada :( (tako su mi rekle drugarice koje su se tamo porodile, ali mozda ni one nemaju dobru informaciju).

zokadare voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.