Zelena stolica kod bebe...

odgovora

Objavljeno

Zene, mojoj tei malopre sasvim retka stolica...i zelenkasta.

Nikad ovako retka...a samo jedna danas..

juce je isto bila retka ali ne ovoliko..

Da li proliv moze da bude ako je samo jednom danas kakila?

jao brinem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelena stolica kod bebe moze da ima tri uzroka ili je beba gladna ili je na adaptiranom mleku koje sadrzi gvozdje od cega je stolica takva ili se promenila kiselost tj.Ph sto se desava kod uvodjenja sokica,cajeva,pogotovo od komoraca...Uglavnom samo je bitno da beba nije gladna jer su ostali razlozi potpuno bezopasni :)

evo sad citam i ovo...Ja joj zadnjih dana dajem caj od komoraca..ali samo po 6,7 kasicica...?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da Oti, ja se slazem sa vexy... sad se secam kad je moja sara bila manja i samo na sisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm pa ja sam ovih dana davala caj od komoraca zato sto ema stolicu i muci ga, pa kad je kakio nije mu bila zelena... dobro to mozda ne mora da znaci da se svakom desi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mojoj tei malopre sasvim retka stolica...i zelenkasta.

Nikad ovako retka...a samo jedna danas..

juce je isto bila retka ali ne ovoliko..

Da li proliv moze da bude ako je samo jednom danas kakila?

jao brinem se

Oti,nije proliv ako je samo jednom kakila,ne brini.

A da se nije prehladila,moze biti i od toga?

Samo nagadjam,ne znam,mozda nije nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OTI,ja mislim da sam negde nasla da se prolivom smatra ako ima vise stolica nego sto je jela...npr... 5 puta jede, 6 puta kaki... ali me nemoj drzati za rec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i meni je to logicno..ne znam,...videcu kako ce biti sutra...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oti,nije proliv ako je samo jednom kakila,ne brini.

A da se nije prehladila,moze biti i od toga?

Samo nagadjam,ne znam,mozda nije nista.

gagana i ja sam to pomislila..a sta onda da radim?

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P ne znam Oti,valjda bi imala i drugih simptoma da je prehlada u pitanju.

Mislim da nema potrebe da panicis,sacekaj malo pa ako se ponovi pitaj lekara.

Una je cesto imala zelenu stolicu u tom periodu,ali nije bila retka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala...gagana..kao i uvek.

videcu sutra...mene vise brine sto je tako retka...

i sluzava..

zeleno me ne brine toliko..bila je zelena i kad sam jednom jela rukolu...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam bila svesna da hrana koju ja jedem do te mere moze da utice na bebinu stolicu dok nima pojela, nesvesno, jagodu (i to par komada). Prva Emilijina stolica posle tog podoja je sadrzala crvenkaste grudvice a010.gif Ali dobro vec sledeca je bila ok. I od tada u potpunosti vodim racuna o bobicastom vocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tei je samo onaj dan bila zelena kaka..Naravno ja dizem frku bez potrebe.

Primetila sam da tea ima zelenu kaku kad jedem spanac, rukolu...

Ocigledno ima veze.

Ana, ja nisam primetila ovo za voce..ali cu da obratim paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenska,evo nasla sam ti na roditeljskom portalu zasto bebe imaju zelenu stolicu,nadam se da ce ti imalo pomoci...

Jedna ili dve zelene stolice ne znače da je beba gladna!

Ako je beba vesela, lepo jede i lepo napreduje nema razloga da se žuri sa dohranom. Najbolji "procenitelj" je težina – ako beba ima normalan prirast u telesnoj masi to znači da je mamino mleko dovoljno i tu nema dileme.

Zelena stolica, naročito ako je "tečnija" može biti znak prolazne i blage crevne infekcije (toga zimi ima dosta). Ne valja da dete ima mnogo (preko pet) vodenih zelenih stolica. To bi značilo da ima neku ozbiljniju infekciju.

Prave "stolice gladi" su praćnje uznemirenošću bebe i njenim plakanjem i posle podoja. Ako se to desi posle svakog (ili skoro svakog) podoja probajte jednu "foru". Napravite dve merice (60 ml) adaptiranog mleka i dajte bebi "na kašičicu". Ako beba rado popije ovaj dodatak to stvarno znači da mu je mamino mleko nedovoljno. Tada treba dopuniti bebine obroke, ali nikako ne treba prekidati dojenje. Mama treba da se, na sve načine, potrudi da očuva i "pojača" svoje mleko. Redovna ishrana zdravom "jakom" hranom, dosta tečnosti ali i redovno spavanje i odmor su načini da maminog mleka bude dovoljno, a znamo da je mamino najbolje!

Sve je to super, ali ja ne stižem da spavam dnevno 2-3 sata. Kad Dorotea zaspi ja imam još gomilu posla po kući. Jezik mi je non-stop beo i rekli su mi da je to znak dehidratacije. Pijem tečnosti koliko stižem (vode,soka od jabuke, mleka, supe...) ali mleko mi ne nadolazi-možda zato što se nerviram oko nje i cele ove situacije. Njoj je stolica bila zelena dok sam je samo dojila, a sad smo uveli )60 ml bebelaca-a i samo malo siki koliko ona hoće. Stolice više nisu zelene, ali su neredovne 1 ili 2 dnevno. I to me brine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih dodala tekst koji sam procitala na drugom mestu:

"Po literaturi koju sam ja citala pred par godina kad sam dojila, zelena stolica se najcesce javlja kad beba siki relativno cesto i dobiva velike kolicine mlijeka, ali ne isprazni dojku dovoljno da bi dosla do onog masnijeg, "zadnjeg" mlijeka, vec se naklopa onog prvog, koje ima visi sadrzaj secera. Fermentacija te laktoze (mozda ne fermentacija, ali vec neki proces koji se u crijevima odvija) izaziva te zelene i malo pjenaste stolice. To se dogadja kod zena s vrlo jakim lucenjem mlijeka i zena koje za jednog podoja cesce promijene stranu. Rjesenje je dojiti cesto, ali rjedje mijenjati strane. Znaci, kroz 3-4 sata neka beba siki samo jednu dojku, i to koliko god puta trazi. (Ako ona druga postane prepunjena i napeta, malo izdojiti rukom - ne stavljati dijete na drugu dojku.) Slijedeca 3-4 sata neka siki samo onu drugu. Takvo detaljno "praznjenje" dojke rezultirat ce jacim lucenjem mlijeka, a beba bi trebala posikiti dovoljno masnijeg, zadnjeg mlijeka da zelene stolice prestanu.

Kod nas je pomoglo. Kreso je bio star oko 3 i pol mjeseca kad nam se to dogadjalo.

Upozoravam da kod te tehnike prvog dana dolazi do "krize" za vrijeme koje beba visi na siki satima jer je gladna, kako uspijeva izvuci relativno malo mlijeka iz dobro ispraznjene dojke koju siki 3-4 sata. Ne treba joj dati nista drugo i ne treba popustiti i promijeniti stranu prije bar 3 sata. Kod nas je to trajalo jedno popodne i vec sutradan je sve bilo OK: beba mirnija, mlijeka zamjetno vise, jer je Kreso sisao valjda 5 sati to popodne, a stolica normalne zute boje.

Dalje mozete sami "uravnotezivati" stvar, tj. cim se pojavi zelena stolica dati bebi da malo duze siki jednu dojku."

Planiram da probam, jer imam osecaj da je ovo moj problem, mada moja maša 1,5 mesec,napreduje odlicno, ima redovne zute stolice, danas prvi put malo zelenkasta, a opet jede cesto a brzo, nikad ne isprazni prvu dojku, drugu joj i ne dajem u jednom obroku... pa da vidimo! :)))

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SLAZEM SE. JEDNA SAM OD TE NESRECNICE KOJE IMAJU PUNO MLEKA. JEDVA SAM NAUCILA MOJU BUBU DA SIKI. OD PRVOG DO DRUGOG MESECA SAM JE SAMO DOJILA-A PRE TOGA JOJ DAVALA MAJCINO MLEKO NA FLASU (...I STOLICA JE BILA ZUTA). ZA VREME DOK SAM JE DOJILA, STOLICA JOJ JE LICIO NA SPANAC PA SAM SE VRATILA NA FLASU I DAN DANAS JOJ DAJEM NA FLASU I IMA LEPU ZUTU STOLICU PONOVO. ZNACI KAZU DA ZELENA STOLICA JE ZNAK DA BEBA GLADUJE :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije znak da beba gladuje!!!!Nemojte,mame da se zaludjujete oko te zelene stolice.Moja Mina(sad se ponavljam,ali se nadam da ce nekome koristiti) je non-stop imala zelenu stolicu,dok god sam je samo dojila,a samo sam je dojila 6 meseci.Sa 6 meseci je imala 8800g.Da li to moze biti gladna beba?Merilo da li je beba gladna je koliko je napredovala za mesec dana,sve ostalo nije merodavno ;) Samo opusteno i ako beba lepo napreduje ostavite se razmisljanja o stolici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije znak da beba gladuje!!!!Nemojte,mame da se zaludjujete oko te zelene stolice.Moja Mina(sad se ponavljam,ali se nadam da ce nekome koristiti) je non-stop imala zelenu stolicu,dok god sam je samo dojila,a samo sam je dojila 6 meseci.Sa 6 meseci je imala 8800g.Da li to moze biti gladna beba?Merilo da li je beba gladna je koliko je napredovala za mesec dana,sve ostalo nije merodavno ;) Samo opusteno i ako beba lepo napreduje ostavite se razmisljanja o stolici ;)

VEROVATNO SI U PRAVU, ALI NAZALOST U NASEM SLUCAJU IPAK BIO GLAD U PITANJU JER JE I SLABO NAPREDOVALA. NI 5KG SA 4 MESECA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VEROVATNO SI U PRAVU, ALI NAZALOST U NASEM SLUCAJU IPAK BIO GLAD U PITANJU JER JE I SLABO NAPREDOVALA. NI 5KG SA 4 MESECA.

Manjika, a meni se čini da je to ok napredovanje jer prva dva meseca je prihvatljivo čak i od 700-800gr (pa naviše) a u daljim mesecima se ta gramaža smanjuje na nekih 500-600gr.

Ali iskreno Manjika, doktori znaju i da greše, znam dva slučaja, mene i moju drugaricu. Naime mojoj drugarici je beba prvi mesec napredovala samo 400gr. Doktori su je "isprebacivali" samo tako i da podhitno predje na dohranu. Ona naravno nije želela da čuje za to već je nastavila samo da doji dete i naravno taj dečkić je sad zdrav i prav dvogodišnjak koji je dojen do svoje 1 godine. Sličnu situaciju sam i ja imala sa Emicinih 3 meseca.

U svakom slučaju uvek kažem, pa ću i sad majka je ta koja zna šta je najbolje za svoje dete a doktori mogu SAMO da daju SAVET a na mami je da li će ga prihvatiti ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manjika, a meni se čini da je to ok napredovanje jer prva dva meseca je prihvatljivo čak i od 700-800gr (pa naviše) a u daljim mesecima se ta gramaža smanjuje na nekih 500-600gr.

Ali iskreno Manjika, doktori znaju i da greše, znam dva slučaja, mene i moju drugaricu. Naime mojoj drugarici je beba prvi mesec napredovala samo 400gr. Doktori su je "isprebacivali" samo tako i da podhitno predje na dohranu. Ona naravno nije želela da čuje za to već je nastavila samo da doji dete i naravno taj dečkić je sad zdrav i prav dvogodišnjak koji je dojen do svoje 1 godine. Sličnu situaciju sam i ja imala sa Emicinih 3 meseca.

U svakom slučaju uvek kažem, pa ću i sad majka je ta koja zna šta je najbolje za svoje dete a doktori mogu SAMO da daju SAVET a na mami je da li će ga prihvatiti ili ne.

SLAZEM SE SA TOBOM, JA SAM TAKODJE ZA MAJCINO MLEKO (IAKO SE MUCIM ZBOG VELIKE KOLICINE). MOJA MALA ISTO TAKO, 400-500GR-A NAPREDOVALA MESECNO PA NAS DOKTORICA NEDELJNOM ZVALA ZA KONTROLE I GLEDALA ME CUDNIM OCIMA-KAO DA NEHRANIM DETE. VEC MI JE DOSTA PROVERAVANJA.

A SAD POSLE 4OG...NESMEM NI POMISLITI, ALI ONA MOJA LUTKA ZAISTO IZGLEDA KAO DA JE IZ ETIOPIJE.

SADA JOJ UBACUJEM 2 PUTA NA DAN HUMANU I SVIDJA JOJ SE, MNOGO VISE POJEDE HUMANE NEGO MOG MLEKA I TO SE VIDI NA NJOJ.

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja sam pratila kada beba ima zelenu stolicu....kada ja jedem zelenu salatu,ozbiljno...

bude zelena i smrdi nekako kiselo...

dva puta sam po nekoliko dana jela zelenu salatu i njoj je stolica bila zelenkasta i smrduckala je kiselo.... :wacko:

inace,skoro je par dana bila zelena i sa jaaako malo sadrzaja,tek poneka grumuljica :(

i uveli smo pirincanu kasicu i sada je opet zlatno zuta i ... "bogata" :lol:

pored takve stolice,bila je nervozna po ceo dan i uvece bi tesko zaspala i to tek kada popije jos 130 ml caja ...ja mislila da je zedna a dete bilo gladno jadno : (((

ali sada je srecna i zadovoljna :)

mleka imam za dve bebe,ali ili njoj vise nije dovoljno samo mleko,ili je slabo...

ali u svakom slucaju,nastavljamo sa dojenjem

(beba ce sada 5 meseci da napuni za koji dan,a sa pirincanom smo poceli sa 4 ipo meseca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas se ispostavilo da moje melko ne odgovara bebi i da su mu zato stolice zelene i sluzave.mada ima i AD mleka koje boje stolicu u zelno.

slazem sesa viki 77,da ukoliko beba napreduje,stolice ne bi trebale da budu problem.

ja sam se cuvala sta jedem,a ispostavilo se da to nema veze sa njegovim stolicama,vec je problem u laktozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se nadovežem..i Veljko je zadnjih 20-tak dana imao zelenu stolicu..ja se sekirala, dok nisam utvrdila da je to od šećera koji unosim..dakle, oprezno sa slatkišima i ako beba normalno napreduje, mirna je i vesela, nema razloga za brigu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Una prvi mesec je samo sisala i dobila je 1100g, u drugom mesecu mi je prestalo mleko i pocela sam da je hranim APTAMILOM i ona je dobila samo 500g :( .. I od tada joj je stolica tamno zelena, nekad svetlo zelena..ima nekoliko stolica na dan.. Probala sam da promenim hranu ali i dalje isto.. Ona je vesela, igra se, zdrava..

I zelela bi da mi neko kaze koliko beba stara 2,5 meseca i teska 5,500g treba da jede mleka???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Irenice...da li ste probali BEBEALC?

Što se tiče količine mlijeka sve ti je to individualno...npr. moj Filip nikada nije popio više od 100 ml po obroku, a hranila sam ga na 4 sata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je kod beba na adaptiranom mleku skroz normalno,zbog nekih vitamina iz mleka.Ako ona lepo napreduje ,lepo spava i nije nervozna nista ne brini.Mozes da promenis formulu i verovatno ce se boja stolice promeniti,ali Aptamil je ok skroz,pa mislim da nema potrebe samo zbog boje da menjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.