Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

pa da razmisljala sam da idem kod privatnika nego je kinta uvek problem kod mene...sto se folne kiseline tice bilo je kasno za nju kad sam otisla prvi put kod doce a za mamavit nista,sto mi je cudno,obicno ga preporucju svim trudnicama bas zbog toga sto ima vitamina..ja se trudim da jedem i unosim sve ali sam dosta zaboravna...mleko na primer stoji u frizideru i setim se da ga imam jedan dan pre isteka roka :(

moracu na pappiricu da belezim sta imam sve od hrane pa da izaberem sta kad i kako..

hvala cure za odgovore i hvala bogu da nije strasno dodati 5 kilos :lol:

od voca volim pomorandze i mandarine :rolleyes: i limun koji jedem kao da je narandza B)

pricacu sa drugim docom sad kad budem isla na ultrazvuk njega posecujemo jednom mesecno i bas je kul..ali sam cula da ni on ne zeli da kaze sta nosim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedem kad sam gladna,ali gledam da bude vise puta na dan po malo....krvna slika super...bebac super...a ja sa 9/10 kg vise,u 37/38 nedelji....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedem kad sam gladna,ali gledam da bude vise puta na dan po malo....krvna slika super...bebac super...a ja sa 9/10 kg vise,u 37/38 nedelji....:)

ti si dobra sto se kilaze tice..po onome koliko sam upucena..samo tako nastavi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA OVIH DANA SAMO JEDEM KAO LUDA... BICU KAO TENK AKO OVAKO NASTAVIM...5b9b428df56bc710754c1526537b1e19.gif

JEDVA CEKAM DA SE PORODIM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA OVIH DANA SAMO JEDEM KAO LUDA... BICU KAO TENK AKO OVAKO NASTAVIM...5b9b428df56bc710754c1526537b1e19.gif

JEDVA CEKAM DA SE PORODIM...

i meni dolazi na momente da nekontrolisano jedem a onda dodje mi da ne jedem uopste...neamam apetit..ali uzimam cisto mehanicki jer znam da se mora jesti :D

a sto je najgore slatkise moram sto vise jesti zbog snizenog secera pogotovu pred spavanje,a oni su ubica za zube i kilazu :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da jedem zdravo koliko god to mogu ali mi je problem na poslu dorucak jer sta mogu zdravo da kupim u pekari ili prodavnici. Jedem dosta voca uglavnom pomorandze i jabuke, umesto coca cole pijem limunadu, umesto cipsa i smokija grickam badem, lesnik i slicno.. Ugodila sam se samo 1 kg a za par dana ulazim u 5 mesec. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke. Ja sam sesta nedelja trudnoce a u trudnocu sam usla sa viskom kg. 83kg a tebalo bi da imam oko 70 :( sa prvom trudnocom sam se ugojila oko 20 kg koje sam posle skinula ali sam ih i opet nabacila. Sada sam nesto utripuvala da cu biti predebela. Vec par dana zivim samo na kiviju a danas na feta siru samo mi to odgovara. Nervira me sto sam imala stomak i pre trudnoce ali sam ga vesto uvlacila a sada mi je problem sto ga ne mogu uvuci pa mi se neke osobe smeju kakav mi je stomak u sestoj nedeljji pa kao kakav ce biti u 9 mesecom... e i pijem folnu kiselinu od 400mg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke. Ja sam sesta nedelja trudnoce a u trudnocu sam usla sa viskom kg. 83kg a tebalo bi da imam oko 70 :( sa prvom trudnocom sam se ugojila oko 20 kg koje sam posle skinula ali sam ih i opet nabacila. Sada sam nesto utripuvala da cu biti predebela. Vec par dana zivim samo na kiviju a danas na feta siru samo mi to odgovara. Nervira me sto sam imala stomak i pre trudnoce ali sam ga vesto uvlacila a sada mi je problem sto ga ne mogu uvuci pa mi se neke osobe smeju kakav mi je stomak u sestoj nedeljji pa kao kakav ce biti u 9 mesecom... e i pijem folnu kiselinu od 400mg...

Nemoj da dozvolis da te pogadja to sto ti ismevaju stomak... Napomeni im da si ti zdrava i prava trudnica i da je to najbitnije a to koliki ti je stomak... neka oni gledaju svoj :angry:

A sto se tice ishrane, kod nas u domu zdravlja ima nutricionista koji odobrava nacin ishrane u skladu sa potrebama tvoga tela. Iskreno ja sam za to ili da trazis uput od ginekologa da odes negde gde ima nutricionista. Nikako ti ne preporucujem da primenjujes neku dijetu "na svoju" ruku. U redu je da sad u prvim mesecima trudnoce imas "probirljiv" apetit ali trebalo bi se cuvati u kasnijoj trudnoci kada bi upravo ta "dijeta" od nutricioniste dobro dosla. To u stvari i nije dijeta vec smernice ka pravilnoj i zdravoj ishrani (pravilno kombinovanje namernica, satnica oborka i sl.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne drzim ja dijetu ni sada nego bas sada pricam sa svekrvom,nisam mogla da ustanem iz kreveta koliko mi je bilo lose od gladi a sta god prinesem ustima opet lose. Idem sada u prodavnicu da uzmem plzmu,imam osecaj da ce mi prijati. A rzmisljala sam i ja da malo kasnije posetim nutricionistu ali pricacu jos sa mojim ginekologom pa videcu. Jer ja se uglavnom i zdravo hranim jedem kuvane supice corbice,meso i prezderavam se sa vocem (trenutno kivijem). A za stomak me je juce i suprug kritikovao da se opterecujem sa glupostima... :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam shvatila, da li te brine izgled ili zdravlje? Visak kg zna da bude problem za ovo drugo, a liniju ces srediti posle trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgled... :P mada ja se stavrno ok.osecam izuzev ovih mucnina koje su normalne... Ali skinucu ja posle porodjaja i visak kg.kao i u prvoj trudnoci...Ma samo da smo ja i bebac ok a ostalo ce se srediti... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam čitala sve postove od početka,ali me zanima da li neko od vas pije vitamine pregna vitaliti?U početku sam pila folnu kiselinu i mamavit ali mi je moja doktorka rekla da pređem na ove... Razmišljala sam da prestanem da ih pijem,mislim da je zdravije pojesti ovako neku voćku ali mi savest ne da... kao neću i opet ih kupim kao da će to nešto bitno promeniti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam čitala sve postove od početka,ali me zanima da li neko od vas pije vitamine pregna vitaliti?U početku sam pila folnu kiselinu i mamavit ali mi je moja doktorka rekla da pređem na ove... Razmišljala sam da prestanem da ih pijem,mislim da je zdravije pojesti ovako neku voćku ali mi savest ne da... kao neću i opet ih kupim kao da će to nešto bitno promeniti... :)

O tome bi moglo više da ima na temi Dodatni vitamini u trudnoći a evo i link http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...pregna+vitaliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam se mnogo ugojila, izmedju 23-25kg. Vodila sam se mislju da organizam sam trazi sta mu je potrebno i krkala sam sve i svasta. Imala sam idealnu trudnocu, beba mi je super i ona sad rucka sve i svasta :D Tad me nije bilo briga za kilazu jer sam startovala sa 48kg.

Sada cekam drugu bebu, ali ovaj put ne smem sebi da dozvolim da se toliko ugojim. Potrudicu se da vise vodim racuna o ishrani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima!jos sam u prvom trimestru, 10.nedelja.u zelji da unosim korisne namernice u toku trudnoce, ponekad imam osecaja da zvacem zemlju!! to se posebno odnosi na cveklu u vidu cedjenog svezeg soka. nemam mucnine, ne povracam, ali svakog casa osecam da cu baciti peglu kad progutam cveklu!!! nekad sam mogla da pijem takav mix: cveklla, limun, sargarepa...a sada samo kad osetim miris, bljak!! tako mi se cini da sve sto treba da jedem,sto mi znaci najvise u trudnoci, tipa ribu, povrce, bareno jedva sazvacem...a sa druge strane ono sto je zabranjeno-luda sam za tim, sve vrste peciva, testo, makarone. do sada sam dodala 3 kg. vec sam se zabrinula za svoju kilazu, sta ce biti sa mnom do 9. meseca!?!. uh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iju!!!!

hemoglobin mi je svega 106! odmah sam kupila mamavit i evo, cepam cveklu ...na silu!! kazu mi da u 5.mesecu tek ce hemoglobin poceti da pada drasticno. ju, prestravila sam se!

drugari, jel jos neko imao u pocetku slab hemoglobin??? molim za savet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iju!!!!

hemoglobin mi je svega 106! odmah sam kupila mamavit i evo, cepam cveklu ...na silu!! kazu mi da u 5.mesecu tek ce hemoglobin poceti da pada drasticno. ju, prestravila sam se!

drugari, jel jos neko imao u pocetku slab hemoglobin??? molim za savet!

Ja, nažalost, još uvek nisam bila trudna...ali mogu da ti kažem na primeru moje mame, sa trećom trudnoćom, znam pošto sam bila već velika...celu trudnoću hemoglobin joj je bio katastroga, jedva 60! Nisu pomagali lekovi-gvožđe, koje je pila od početka i onda se ona baci na cveklu, koju uopšte nije volela. Zapuši nos i pojede i po celu teglu, sa malo hleba za jedan-dva obroka. I pomoglo je, sve se sredilo do porođaja. Tako da, samo cepaj cveklu i biće super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja strina se ugojila (citaj obavezno) 40 kg u trudnoci! :blink:

Ja jedem kao i do sada (jeshna sam, sto bi rekla moja baka), ali nemam problema sa kilazom. Usla sam u 4. mesec i ugojila se izmedju 3 i 4 kg. Sta mislite, da li je mnogo? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah da! Cula sam od koleginice, da je njena drugarica trudna i cim je to saznala POCELA JE SA DIJETOM! Ne jede hleb, masno, samo salate, DA SE NE UGOJI :blink: :blink: :blink: Svasta cujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja strina se ugojila (citaj obavezno) 40 kg u trudnoci! :blink:

Ja jedem kao i do sada (jeshna sam, sto bi rekla moja baka), ali nemam problema sa kilazom. Usla sam u 4. mesec i ugojila se izmedju 3 i 4 kg. Sta mislite, da li je mnogo? ^_^

Ne, to ti je taman!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, to ti je taman!

Uh! Dobro je! Poceli su dame nerviraju komentari "Jaaao sto si nam se ubucilaaaa" <_< Pogotovu moja sveki koja mi to kaze UVEK kada me vidi :blink: Álo ljudi, sa trudnicom razgovarate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh! Dobro je! Poceli su dame nerviraju komentari "Jaaao sto si nam se ubucilaaaa" <_< Pogotovu moja sveki koja mi to kaze UVEK kada me vidi :blink: Álo ljudi, sa trudnicom razgovarate.

Svasta!!! <_< Ne obaziri se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh! Dobro je! Poceli su dame nerviraju komentari "Jaaao sto si nam se ubucilaaaa" <_< Pogotovu moja sveki koja mi to kaze UVEK kada me vidi :blink: Álo ljudi, sa trudnicom razgovarate.

Tek ćeš da dobiješ kile. Mada, da znaš mislim da je do 4. tog meseca 3-4kg puno. I ja sam tako...pa sam na kraju završila sa 28kg viška. 3-4 kg bi trebalo do 5-6meseca...jer u poslednja tri dobiješ 10kg ako je sve školski...Nemoj sebi da dozvoliš ono što sam ja. Jer mi je posle porođaja ostalo 18kg za skidanje, i veruj mi sad se mučim da ih skinem. Samo jedi normalno, kao i pre trudnoće, i kreći se puno i biće sve ok. Naravno, kreći se ako ti tvoj dr. ne kaže da moraš da miruješ zbog nečeg.

I, da, dijeta sad nikako!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek ćeš da dobiješ kile. Mada, da znaš mislim da je do 4. tog meseca 3-4kg puno. I ja sam tako...pa sam na kraju završila sa 28kg viška. 3-4 kg bi trebalo do 5-6meseca...jer u poslednja tri dobiješ 10kg ako je sve školski...Nemoj sebi da dozvoliš ono što sam ja. Jer mi je posle porođaja ostalo 18kg za skidanje, i veruj mi sad se mučim da ih skinem. Samo jedi normalno, kao i pre trudnoće, i kreći se puno i biće sve ok. Naravno, kreći se ako ti tvoj dr. ne kaže da moraš da miruješ zbog nečeg.

I, da, dijeta sad nikako!!!

Ja inace dosta jedem, ali nemam viska kilograma, pomirila sam se da cu imati muke da smrsam, upravo zbog toga sto volim da "ruckam". Ali koliko sam informisana, nesto kilograma izgubim odmah nakon porodjaja, nesto dojenjem (ako sam dobro cula) i naravno, cuvanjem bebca :) ja sam se u 9. 10. nedelji ugojila 2 kg, a od tada ni gram. Elem... Videcemo, hvala na savetima! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.