Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

trudnoća je period u mom životu u kom sam se najzdravije hranila... jela sam baš puno voća i povrća, redovno sam jela ribu, što inače retko radim, pila sam mleko i jogurt u ogromnim količinama... nisam baš sigurna šta je to što ne sme da se jede u trudnoći, ali stvarno mislim da je veoma važno da se trudnice zdravo hrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas bila na pregledu i prvi komentar lekara je bio : Nina, ne znate koliko sam ponosan na vas i zadovoljan vasim izgledom. Bojao sam se da cete se poceti nekontrolisano gojiti, avi mrsavite, divno izgledate, svaka cast!

Tako da sam u pravu bila, stvarno mi je puno znacila zdrava i pravilna ishrana. A beba raste, divno se razvija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas bila na pregledu i prvi komentar lekara je bio : Nina, ne znate koliko sam ponosan na vas i zadovoljan vasim izgledom. Bojao sam se da cete se poceti nekontrolisano gojiti, avi mrsavite, divno izgledate, svaka cast!

Tako da sam u pravu bila, stvarno mi je puno znacila zdrava i pravilna ishrana. A beba raste, divno se razvija :)

Super si! I ja sam bila na pregledu danas i gledala bebana kako "luduje" na UZ. Dodala sam čak 2 kg :rolleyes: i doktorka je prezadovoljna. Inače, rekla mi je da i dalje pijem Mamavit i Folnak, a što se tiče hrane, kaže da je ok. Sutra radim Tripl test i trebam da proverim krvnu sliku i šećer. To me ne plaši, jer sve jedem, tj. hranim se kvalitetno ali izgleda da sve jede bebac a na meni se ne vidi ništa (osim stomačića :D koji je vidljiv).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvnu sliku, urin i secer u krvi sam ja ispisala uputu sa doktoricom opste prakse, da mi u ambulanti svaki mesec urade, tako da ne moram uvek po uputu, i pred svaki pregled kod ginekologa ja to resim pa da uvek zna kako stojimo.

I ja pijem jos uvek Mamavit I Folnak, a od pre 3 nedelje i samo pola sumece tbl gvozdja, tako da nemam problema sa crvenim krvnim zrncima.

Anchy-KS , Bravo i za tebe, nadam se da ce tako i ostati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA SMEM A STA NE SMEM DA JEDEM....

Pa drage moje jedite sve sto vam padne na pamet,samo nemojte jesti ljuto,i od osmog meseca izbegavajte zrnevlje(pasulj,grasak,itd)

Ja sam jela kao luda,nisam ni razmisljala da li cu se ugojiti ili ne.Tamanila sam po 200 cokolade dnevno,jela sam na dva sata i to u vecim kolicinama,uzivala sam u hrani...i nemojte da jedete da bise jele,vec jedite i osecajte ukuse,tada su vam cula najvise izrazena....Kada sam se porodila nisam jela zrnastu hranu sve dok sam ih dojila,nisam jela slano,kiselo,ljuto,tako da i dan danas imam problem sa soljenjem hrane,na sta mi muz uvek skrece paznju.Tako da se ne opterecujte kalorijama i vagom i mislju "jao sto sam debela"

Budite srecne sto vam je bog dao taj dar da ostanete u drugom stanju i da dajete zivot bilo da imate 70 ili 100kg.,uostalom i lepse cete se osecati,probajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jako veliki problem jer obožavam ljutu i jako začinjenu hranu. Možete li da zamislite kako to izgleda kad creva polude posle ručka? Zato sada umereno jedem pa mi ništa nije slatko. Mleko, koje obožavam, ne smem ni u kom slučaju, ali zato ostale mlečne proizvode ručkam i to u velikim količinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto ne smes mleko???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto ne smes mleko???

Imam jako strašnu kiselinu od mleka. Ne mogu da ga podnesem. A obožavam ga sa plazmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka mama do sada problema zbog konzumiranja ljutog? P.s. Obozavam ljuto Ali se bojim zbog bebice,pozzzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka mama do sada problema zbog konzumiranja ljutog? P.s. Obozavam ljuto Ali se bojim zbog bebice,pozzzz!

Obožavam i ja ljuto, ali mislim da ne bi smele jer moramo da imamo redovnu stolicu zbog bebe, da ne dobijemo zatvor. Creva moraju normalno da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci jela i pila sta mi je palo na pamet, ne obracajuci paznju na kilazu, ali naravno nisam unosila nista sto bi bilo stetno za bebu (osim nikotina). Hranila sam se isto kao pre trudnoce, samo sto sam imala veliki apetit, kao kad treba da dobijem pa samo nesto trpam u usta. Jela sam cesto (cini mi se na svakih 15-ak min.) ali nisam jela mnogo, vec posle 2-3 zalogaja osecam sitost, ali kad ogladnim cini mi se padam u nesvest. U gojila sam se skoro 20 kg ali sam ih do sad sve izgubila bezz ikakve dijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smrc! I ja sam se ugojila 6 kg,a tek sam u 5.mesecu. Volela bih da se hranim zdravije,tj.da jedem vise voca i povrca. Eto,bas sinoc sam pravila spanac i bas mi je prijao... Nadam se da cu sad sa ovim lepsim danima uvece vise setati i jesti sveze voce i povrce...odmah je drugacije...Ipak kad je zima,tu su i slave,teska hrana,kompoti,dzemovi,nedostatak kretanja... A zasto ne bi trebalo da se jede svinjska dzigerica,ona je inace dobra za krvnu sliku?

Kao sto rekoh, trudila sam se od pocetka trudnoce da jedem sto zdravije. Dosta sam jela voca i povrca, izbegavala gazirana pica, ali eto, i ja sam tek na pocetku 5. meseca i imam +7kg :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je to zbog zime :) Zatvorena u kuci, nema setnje, jer bas mrzim zimu :) Evo ga sad lepo vreme, pa setnje, setnje i samo setnje :) Mog coveka pod ruku i uzivancija :D Ako mi to ne pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci jela i pila sta mi je palo na pamet, ne obracajuci paznju na kilazu, ali naravno nisam unosila nista sto bi bilo stetno za bebu (osim nikotina). Hranila sam se isto kao pre trudnoce, samo sto sam imala veliki apetit, kao kad treba da dobijem pa samo nesto trpam u usta. Jela sam cesto (cini mi se na svakih 15-ak min.) ali nisam jela mnogo, vec posle 2-3 zalogaja osecam sitost, ali kad ogladnim cini mi se padam u nesvest. U gojila sam se skoro 20 kg ali sam ih do sad sve izgubila bezz ikakve dijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci jela i pila sta mi je palo na pamet, ne obracajuci paznju na kilazu, ali naravno nisam unosila nista sto bi bilo stetno za bebu (osim nikotina). Hranila sam se isto kao pre trudnoce, samo sto sam imala veliki apetit, kao kad treba da dobijem pa samo nesto trpam u usta. Jela sam cesto (cini mi se na svakih 15-ak min.) ali nisam jela mnogo, vec posle 2-3 zalogaja osecam sitost, ali kad ogladnim cini mi se padam u nesvest. U gojila sam se skoro 20 kg ali sam ih do sad sve izgubila bezz ikakve dijete.

Uh, sad mi je lakse :) Nadam se da necu imati problema sa vracanjem tezine. :) Ne bi mi smetalo ni da skinem jos neki kilogram preko :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

U prvoj trudnoći sam na porođaj otišla sa 12 kg viška, izašla iz bolnice sa 5. Pritom sam pazila celu trudnoću šta jedem, koliko jedem, kad jedem... Posle 18h nikada nisam uzimala ništa "konkretno" nego uvek voće i povrće... Baš sam pazila.

9 meseci posle porođaja imala sam i dalje 4kg viška ali se nisam opterećivala. Onda sam saznala da sam opet u drugom stanju... Sa ovim detetom uopšte nisam vodila računa. Jela sam šta sam htela i koliko sam htela i mislila sam da ću se "nagrditi". Za 10m dana ulazim u 9-ti i imam 10 kg od one početne kilaže (plus ona 4 naravno)...

Tim sam došla do zaključka da je kod mene definitivo odigrala ulogu genetika... Sad što sam ja bila lenja pa nisam skinula ni onaj višak od prve trudnoće, to je drugo... Sad kad se porodim, definitivno ću se posvetim tome... Još uz dvoje male dece, možda mi i oni pomognu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jela sve sto sam pozeljela i jela sam normalno kao i dosad, nista pretjerano, malo vise obroka al ne veliki .. udebljala sam 17 kg .. na pocetku trudnoce sam imala 49 a ev sad poslije trudnoce imam 52 i zadovoljna sam ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle 3 meseca povracanja i nejela...uopste se ne uzbudjujem sto sam u 16.nedelji dobila 3 kg...plazma keks goji :) a beba voli i kajmak, sirni namaz i sve tako posnu hranu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila 22-23 kg i to sam mnogo tesko podnela jer i sad me bole kolena i stopala, imam upalu misica na listovima koja vec nedeljama ne prolazi. Imala sam 56 kg kad sam ostala u drugom stanju. Na mojoj kozi se to najbolje vidi jer od stomaka pa na dole sam sva u strijama, svasta sam mazala ali nista nije pomagalo, u toku trudnoce naravno. Radila sam do 7 meseca i u tom periodu sam se najvise ugojila jer mi je posao takav da sedim skoro 8 sati. Cim sam prestala da radim taj mesec sam se ugojila samo 1 kg jer sam se dosta kretala. Pokusavala sam da vodim racuna sta jedem, pila sam vode koju inace slabo pijem. Sad ne znam koliko imam kg, nisam se merila a proslo je vec 3 meseca. Mislim da sam samo skinula bebinu kilazu i plodovu vodu i to je to jer nista ne mogu da obucem a i dalje se osecam tromo. Nadam se da cu se u skorije vreme resiti ovih kilograma, planiram da se ponovo vratim vezbanju jer sam pre trudnoce aktivno trenirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva mi je trudnoca i nemam nikakve simptome, a u 7. nedelji sam.

Imam problem sto ne jedem nijedno sveze povrce i povraca mi se od samog mirisa.

Sa kuvanim povrcem nemam problem (jedem na silu), ali znam da je sveze mnogo zdravije.

Da li neka od vas ima slicna iskustva ili neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva mi je trudnoca i nemam nikakve simptome, a u 7. nedelji sam.

Imam problem sto ne jedem nijedno sveze povrce i povraca mi se od samog mirisa.

Sa kuvanim povrcem nemam problem (jedem na silu), ali znam da je sveze mnogo zdravije.

Da li neka od vas ima slicna iskustva ili neki savet?

Moj savet svim trudnicama - ne jedite nista na silu,posebno ne u prvim mesecima. Nista necete postici sem pogorsanja mucnine. Bebi nista od vitamina i hranljivih materija nece faliti,a vi sve mozete nadoknaditi kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+ pored svog,imam i primer moje majke koja je u trudnoci sa mnom smrsala cak 10 kg,povrcala svaki dan svih 9 meseci i stvarno se napatila. Ja sam rodjena s 4 kg i 52cm :) mali parazit. Naravno,mama je pocela normalno da jede cim se porodila i nije bilo nikakvih posledica. Moj slucaj je slican - ne jedem nista kuvano,a apsolutno mi nista ne fali, beba raste, krvna slika odlicna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu i ohrabrenju.

Nadam se da ce sve biti u redu.

Doktorica ce verovatno reci da moram da jedem sveze povrce, ali ako sam ja zdrava sa ovakvim nacinom ishrane, zasto ne bi bila i beba dok je u stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu i ohrabrenju.

Nadam se da ce sve biti u redu.

Doktorica ce verovatno reci da moram da jedem sveze povrce, ali ako sam ja zdrava sa ovakvim nacinom ishrane, zasto ne bi bila i beba dok je u stomaku :)

Upravo tako, beba uvek ima dovoljno svega sto joj je u tom trenutku potrebno, priroda je cudo :) a ni jedan lekar te nece terati da jedes ono sto ti ne prija, to ce samo mame/drugarice/komsinice da te teraju kao "ajde ,moras"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA SMEM A STA NE SMEM DA JEDEM....

Pa drage moje jedite sve sto vam padne na pamet,samo nemojte jesti ljuto,i od osmog meseca izbegavajte zrnevlje(pasulj,grasak,itd)

Ja sam jela kao luda,nisam ni razmisljala da li cu se ugojiti ili ne.Tamanila sam po 200 cokolade dnevno,jela sam na dva sata i to u vecim kolicinama,uzivala sam u hrani...i nemojte da jedete da bise jele,vec jedite i osecajte ukuse,tada su vam cula najvise izrazena....Kada sam se porodila nisam jela zrnastu hranu sve dok sam ih dojila,nisam jela slano,kiselo,ljuto,tako da i dan danas imam problem sa soljenjem hrane,na sta mi muz uvek skrece paznju.Tako da se ne opterecujte kalorijama i vagom i mislju "jao sto sam debela"

Budite srecne sto vam je bog dao taj dar da ostanete u drugom stanju i da dajete zivot bilo da imate 70 ili 100kg.,uostalom i lepse cete se osecati,probajte...

Zasto ne zrnevlje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.