Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Ja ne bih mogla da stanem na jednoj vocki dnevno. Pa valjda je zdravije da pojedes vise voca nego ne znam kakve slatkise i kolace.

Bas mi nije jasno od kad je to postalo nezdravo voce zbog fruktoze.

zdravije je da cedis voce, i da pijes te sokove, i da jedes voce, nego da jedes cokoladu, slatkise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih mogla da stanem na jednoj vocki dnevno. Pa valjda je zdravije da pojedes vise voca nego ne znam kakve slatkise i kolace.

Bas mi nije jasno od kad je to postalo nezdravo voce zbog fruktoze.

Naravno da je jedna voćka dnevno malo! Ali ne treba ni sa voćem preterivati, pogotovo sa onim koje sadrži dosta šećera (fruktoze). Fruktoza se, za razliku od obične saharoze (koja je svakako štetna), metaboliše samo u jetri, a jetra ima naravno određen kapacitet dnevno koliko toga može da preradi. Zato ni voće u neograničenim količinama ne valja, ali ja sam za to da svaka užina bude voćna, pre nego neke grickalice ili gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo pažljivije čitajte, dame. Piše jedna voćka za užinu, a trudnica treba da ima dve ili tri užine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja da banem ovde malo :) pre trudnoce uopste nisam jela salame i te mesne preradjevine, prva tri meseca trudnoce sam prezivela (zbog mucnina) na barenom povrcu, crnom hlebu, jogurtima pre svega vocnim, poneko jaje (sada uopste ne mogu ni jedno da pojedem a ni da omisirem), i castio me mm par puta picom ^_^ a sada, usla sam u 4ti mesec, ako ne pojedem dnevno makar jedan sendvicic sa onom salamom podrigusom - umrecu! paradajza mogu jesti tone, a slinim na slaninicu, suvi vrat i ostala mesista kad god se ide u kupovinu (ali ne kupujem!)... slatkise inace slabo konzumiram, ali sad moram bar jednom nedeljno otici u Carigrad (u Nsu, poslasticarnica) i pojesti bar 5-6 kugli sladoleda :rolleyes: uzas! maksimalno se trudim da jedem zdravo, realno sam uvek i jela zdravu hranu ali i svega po malo, sada vec imam problem jer mi nista kuvano ne prija :( paprikasi, gulasi, i sve to na kasiku osim supica ne mogu da jedem jer mi se odmah pojaca kiselina :wacko: jedem piletinu, junetinu ne mogu da smislim, muljam dosta voca (uglavnom jabuke i jagode, pomorandze mi izazivaju mucninu kao i banane)............. ima li vas sa slicnim stanjem?! :)

doca mi je rekao da izbegavam nezdravo, ali i da ne maltretiram sebe i da ako mi se nesto jako jede da pojedem bar malo cisto da mi se ukus zadovolji, kaze da izbegavanje uzrokuje stres, stres steti bebi... realno, ima logike, ali ... malo me grize savest zbog ovih diiivnih smrdljivih sendvica sa alpskom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primetila da se trudnicama bas dosta jede nezdravo, ne znam zasto. Cak i ako nisu recimo pile gazirano ili jele salame, u trudnoci im to prija. Ko ce ga znati zasto je to tako :lol:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jela sve sto mi se jelo.....nisam razmisljala mnogo.... :rolleyes:

.. malo me grize savest zbog ovih diiivnih smrdljivih sendvica sa alpskom :rolleyes:

Bas si blesava po meni ;)

Jedi zeno,ne verujem da ce to tvojoj bebi da naskodi.... :)

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

diiivnih smrdljivih sendvica sa alpskom

Ja sam se davila u tome do kraja prvog trimestra. Inace mrzim alpsku i sve salame. Ali tada nisam mogla da se odvojim od 'smrdljive alpske'. Stvarno smrdi.

Sad mi se prijeo onaj flipsi sa sirom :D

Kiki @, wonderwoman i Ina# volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene i dalje slatkisi ubijaju, i sve im teze odolim... :ph34r: Svaki, ali bas svaki dan jedem slatko, i ne biram, krofne, cokolade, strudle, kolace, keks, bilo sta... A sladoled... uh... porodicno pakovanje ima sasvim novo znacenje, beba i ja smo isto porodica, zar ne?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su trudnocu obelezile nekoliko namirnica:pocela sam samo sa jabukama,pa kad su mi se one zgadile presla sam na narandze i limn,nakon toga jogurt,pa zelena salata,onda riba,pa ljute papricice,a sad mi je aktuelno tresnje,ali i krastavce tamanim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su trudnocu obelezile nekoliko namirnica:pocela sam samo sa jabukama,pa kad su mi se one zgadile presla sam na narandze i limn,nakon toga jogurt,pa zelena salata,onda riba,pa ljute papricice,a sad mi je aktuelno tresnje,ali i krastavce tamanim

Ja još nisam jele trešnje, ali jako mi se jedu. Ja sam imala skroz isti ovaj jelovnik kao ti kako se razvijala trudnoća, izuzev ljutih papričica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još nisam jele trešnje, ali jako mi se jedu. Ja sam imala skroz isti ovaj jelovnik kao ti kako se razvijala trudnoća, izuzev ljutih papričica :)

Voljena mene tresnje upropastise...Juce sam sigurno stamanila da ne preteram ali oko 2 kg...mm je bilo vise muka da me gleda,pa je sklonio kesu od mene koja je bila puna kad mi je doneo,ali i poluprazna kad mi je oduzeo...A sto je crnje i gore,imam veliko stablo pored dvorista i kad ukucani primete da me odjednom nema tacno znaju da sam se zavukla pod drvo i da brstim tresnje

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu sve.. sem sarme, a obozavala sam je prije trudnoce.. sto se tice faza, isle su ovako: kivi, narandze, jabuke, banane, zelena salata, kupus, trenutno jagode i paradjaz, al su mi se jagode toliko zgadile, ne mogu ih vise gledati skoro, sad je red na tresnjice.. slatkisi su bili neizostavan dio u toku cijele trudnoce, iako mi doktor stalno govori da ih manje jedem ja ne mogu, to je jace od mene.. :)al ostalo nam je jos malo tako da cemo izgurati.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve jedem :) Cak mi se sad jede hrana koju u zivot ne bih probala :blink: od voca sve jedem a najvise jagode i tresnje,jaooo jedva cekam da krenu tresnje iz dvorista(moraju samo da pocrvene) pa ima da me nema :lol:

Kiki @, dijanadija i Milena1984 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas mozda jela domacu prsutu u trudnoci? Ja sam ovih dana jela i uopste mi nije padalo na pamet da se to moze smatrati termicki neobradjenim mesom...

Sad se bas plasim, a posto zivim van Srbije i bolnica u kojoj sam ne radi test na toksikoplazmu... dodatno se brinem

Inace sam 8. nedelja trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal se smije pit cedevita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Burek u trudnoci ?Da li ga jedete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sem što ima previše šećera, ne znam što ne bi smelo. 

Jasmina.S. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmina,ukoliko ti je trudnica uredna i nemaš nikakvih problema smeš da jedeš sve! 

Ali zbog tebe i bebe je najbolje da unosiš sto više svežeg voća i povrća,mesa i mlečne proizvode....

nista ti neće biti od nijedne namirnice.

sardini i pojedenie vrate riba izbegavaj zbog Ive,dIgericu Bog vitamina a ne treba previše,i izbegavaj ranu joj nije termički obradjena! Takodje živa jaja zbog salmonele. Dobro oeri voće i povrće zbg listerije. I puno vode pi. To je najbitnije.

i da,viršle,salame j pastete j slično izbegavaj. Eto ukratko :)

Jasmina.S. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi je prvo dete pa gledam da se hranim sto zdravije.Junece meso,curece.Trudnoca mi je uredna osim sto sam imala neke kontrakcije koje nisam ni osetila a videle su se na ultrazvuku.Pa sam morala vise da lezim I da odmaram .Uz to sam pila I utrogestan.Hvala puno KruelaDevil :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

u prvoj trudnoci (visoka sam 170) imala sam na pocetku 51 kg a na kraju 66 posle porodjaja sam imala 55. pazila nisam, ali sam se kretala.. inace nisam gojazna. 

ne jedem inace junk, ni masno.. krecem se dosta. nikad ne sedim sem kad sam na poslu

za sad , 7 . nedelja (osim grudi i oticanja stomaka nista jos) ali ima vremena..

inace sad jedem samo sir i masline i galete od pirinca

Izmenjeno od strane princess.elsa
Milena1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Godinama imam isti obrazac ponašanja kad je u pitanju hrana - jedem i pijem uvek u isto vreme, ne osećam glad i hranim se, uglavnom, ugljenim hidratima. Međutim, da li je to iz glave ili šta, od kako sam ušla u 6. nedelju imam nalete gladi i uvek je to želja za nečim slanim! Najzad, najsmešnije mi je što mi je dovoljna samo mala količina nečega i kao okrepljena sam! Jasno mi je da je još jako rano donositi bilo kakve zaključke i da je u ovom momentu sve više nego neizvesno, ali, s obzirom na to da je do skoro doručak za mene bio nemoguča misija, sklona sam da verujem da se bebac već pita.

Inače, ja sam zagovornik one teze - jedi ono što ti prija. Naravno, ne treba preterivati ni u čemu i ne treba se daviti brzom i nezdravom hranom, ali, treba ispoštovati cravings.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci (visoka sam 170) imala sam na pocetku 51 kg a na kraju 66 posle porodjaja sam imala 55. pazila nisam, ali sam se kretala.. inace nisam gojazna. 

ne jedem inace junk, ni masno.. krecem se dosta. nikad ne sedim sem kad sam na poslu

za sad , 7 . nedelja (osim grudi i oticanja stomaka nista jos) ali ima vremena..

inace sad jedem samo sir i masline i galete od pirinca

A ovako se i inače hraniš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.