Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

ja sam 24 nedelja trudnoce i za sada zderem sveee :) ugojila sam se 10 kg,sto i nije toliko strasno s obirom da sam veoma visoka,ali svesna sam da mi najtezi period tek predstoji tako da vodim racuna oko ishrane da ne jedem bas svaki put kad mi hrana padne na pamet,jer bi to znacilo da non stop stojim ispred frizidera :) jedem dosta voca i kada god mi je na umu nesto sto bih smazala okenem se jabukama ili breskvama. od samog starta trudnoce nisam mogla smisliti kafu,cigarete i pivo i jedino mi je to istalo do danas da mi smeta i da mi se gadi. a bila sam pusac 10 godina,pila pivo i kafu umesto vode... tako da to smatram velikom uslugom sto sam izbacila te stvari iz upotrebe :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam 24 nedelja trudnoce i jedem sve,na pocetku sam prva cetiri mjeseca imala mucnine i ugojila se 2 kilograma,a onda sam dobila 4kg za mjesec dana....pa sad da li je mnogo razlicita su misljenja!!! :rolleyes: najbitnije je da se ja osjecam dobro i da mi bebac fino napreduje,doktor je zadovoljan,a krvna slika mi je bila ok.Jedini problem je sto je moj doktor meni samo na pocetku trudnoce rekao da uradim nalaz krvne slike,tada je bilo sve ok.....pa sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, mislila sam da se nikad necu naci na forumu ovog tipa ali eto ipak jesam jer se definitivno moze saznati i nauciti mnogo stvari...

Citam sve vase odgovorem na razne teme i shvatam da sam ja definitvno najgora od sve dece..Svi se hranite zdravo, svi ste ostavili pusenje, niko "ne gresi"....Ja definitivno nisam jedna od tih.. Ceo zivot nisam mogla da se ugojim i dok su druge devojke/zene imale probleme sa viskom kilograma, ja sam imala problem sa nabacivanjem istih i mislila sam da nikad necu moci da se ugojim. Nikad nisam bila "sportski tip", sto ce reci da nikad nisam volela nesto da vezbam, strastveni pusac, slatko sam uvek jela jednom u 100 god, voce gotovo nikad itd...shvatili ste. Pre trudnoce sam se iz nepoznatih razloga, ustvari kad malo bolje razmislim bas i nisu nepoznati (buduci suprug mi fenomenalno kuva), ugojila cak 6 kg i ostala u potpunom soku! Nakon toga ostala sam u drugom stanju sa 54 kg. U 11. nedelji imala sam 58 kg! Trenutno sam 14.nedelja i nikako ne stizem da se izmerim...nadam se da nisam preterano dobila na kilazi. Sta jedem? Jedino sto sam promenila vezano za ishranu je to sto svako jutro jedem voce, uglavnom mi se breskve najvise jedu, pojedem jednu vrstu do dve voca. Od drugih stvari, pa nazalost ne pazim, jer jedem sta mi se jede..nikad nisam bila neki preterani ljubitelj salata, jedem ih ali nista posebno ili drugacije u odnosu na pre. Muka i nagon na povracanje mi se javlja kad pomislim samo na kuvano meso, tako da ga ne jedem, riba mi se ne jede, uglavnom jedem pilece belo meso. Pusim, ali naravno ni blizu kao nekad, recimo do 10 cigareta dnevno, kako kad, nekad je i 2 cigarete, ali prvih mesec i po dana recimo nisam mogla dim ni na slici da vidim, i onda nazalost se javila tolika zelja za tim da je to bilo strasno. Trenutno se patim sa kiselinom, tako da sam smanjila hranu generalno. Cedjenu pomorandzu obozavam i redovno je pijem svako jutro...i hajde da kazem da je to-to, i ovako sam vas udavila i raspisala se.

Nadam se samo da necu biti kao tenk na kraju. Inace ono sto sam htela dapodelim sa vama, a ne znam da li se nekom desilo je to da mi se na ledjima javio kao neki celulit, neki kazu da je celulit a neki dqa je od vode, drugi kazu da je to u trudnoci normalno e sad ko ce ga znati, pa ako neko ima nesto da doda ili da prokomentarise ovaj roman koji sam ja napisala, neka izvoli.

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pročitala roman :D

nemoj ništa da se sekiraš, nisi najgora.... niko nije najgori :)

ja jedem šta mi se jede i kad mi se jede... naravno, ne prežderavam se do besvesti, ali se trudim da se ne opterećujem hranom... kad sam gladna ja u frižider, ili u prodavnicu i lepo ručkam :)

a celulit je napast koja nije ni mene zaobišla... i ja sam ga dobila svuda... čak i po rukama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedite sve al umereno jer kad dodje dojenje vecinu necete smeti zbog grceva ....

Ja bih dobila nagradu za umerenost u trudnoci,38.ned +8kg,ali u poslednje dve nedelje jedem grozdje ceo dan,kila,dve,tri...cula sam da grozdje nesme da se jede dok se doji dete,pa ja navalila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozzzz svima...ja jedem dva puta dnevno vise mi se i ne trazi,ne hranim se bas zdravo jer vecinu toga ne mogu da podnesem ...voce-samo visnje i jagode mogu,od povrca i salate samo krastavac,svinjsko meso nikako,ali piletina i riba su ok...sokove ne mogu ni da smislim,nekad popijem cedjenu pomorandzu ili limun,jedem ljuto (ne previse ljuto) a slatkise mogu 5x na dan,ja sam u 4 mesecu i ugojila sam se svega 200grama :rolleyes: inace sam u prva dva meseca smrsala 3 kg.zbog povracanja i bila na infuziji....eeeeeeee trudnoca je cudo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smije li se med jesti u trudnoći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smije li se med jesti u trudnoći?

Valjda sme, ja sam ga jela sa kakaom (pomešano) zbog krvne slike i gvođa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smije li se med jesti u trudnoći?

Taman pomislih da si trudna?! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman pomislih da si trudna?! ;)

Jok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino sto mi je ikada receno da ne smem da jedem u trudnoci su mesne preradjevine,konzerviranu hranu,konzervanse,konzumiranje cigareta i alkohola.

Neke namirnice tipa kikiriki nisu preporucljive,ali ne stete plodu.

Inace uzimam med redovno pojedem sama sigurno teglu za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ja sam ovde nova :-) U 9 nedelji trudnoce sam,imam jedno pitanje.Nadam se da cete mi pomoci.Drugarica mi je rekla da trudnice ne smeju jesti citrus voce(limun,pomorandze,grejp...) da li je to tacno?Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ja sam ovde nova :-) U 9 nedelji trudnoce sam,imam jedno pitanje.Nadam se da cete mi pomoci.Drugarica mi je rekla da trudnice ne smeju jesti citrus voce(limun,pomorandze,grejp...) da li je to tacno?Hvala unapred

To svakako nije tačno...bar ja sam jela mandarine, narandže, pila ceđeni sok od narandže, limunadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To svakako nije tačno...bar ja sam jela mandarine, narandže, pila ceđeni sok od narandže, limunadu...

I ja sam! I jedem jos uvek. Koliko znam, to ne bi trebalo uzimati kada dojis, zbog alergije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da se jako počelo izmišljati šta se smije a šta ne smije jesti u trudnoći ili tokom dojenje. Neki dan mi je prijateljica/dojilja 9 mjesec. došla na večeru...ja sam poludjela od njenih pitanja šta sve ima u mojoj hrani što sam spremila: Ima li bibera, ima li vegete, ima li orasa, ima li kupusa, ima li limuna, ima li naranče...ima li alkohola....Grozno, došlo mi da ju istjeram! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ja sam ovde nova :-) U 9 nedelji trudnoce sam,imam jedno pitanje.Nadam se da cete mi pomoci.Drugarica mi je rekla da trudnice ne smeju jesti citrus voce(limun,pomorandze,grejp...) da li je to tacno?Hvala unapred

To svakako nije tačno...bar ja sam jela mandarine, narandže, pila ceđeni sok od narandže, limunadu...

Da potpišem ;) Dakle, Majo, samo napred jedi/cedi citrusno voće koliko ti duša želi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima,ja sam vec pri kraju trudnoce pa vam mozda mogu malo pomoci, sto se tice hrane izbegavajte pastete,nepasterizovano mleko i sireve zbog bakterije koja moze da skodi plodu,probajte da ne jedete mejonez i bilo sta gde su friska jaja zbog salmonele (tu spadaju i kolaci tj filovi kao napr. tiramisu) dobro ih skuvajte ili isprzite... i pazite koje cajeve pijete....nadam se da ce vam biti od pomoci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je naka od vas cula da voce ne treba jesti posle 14h popodne?

Ja ga jedem bas mnogo i jedem u svako moguce doba....

Za ovo posle dva sam nesto nacula pa me interesuje zna li neka nesto o tome...

Majo_87 ja svako jutro na posao ponesem flasicu u koju iscedim dva limuna, dve pomorandze, dva grejpa i dve mandarine i to pijem..bez vode i secera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu jedem sve kao i ranije ali izbegavam suhomesnate proizvode posebno tuđe radinosti, grickalice sam još mnogo pre trudnoće izbacila, ne šećerim ni kafu niti čaj (nikada i nisam), bežim od prodavnica brze hrane (ćevapi, pljeskavice i slično) ali pokleknem iskušenju kao što je čokolada, keks, torte i kolači (ah!) mada nisu to velike količine...Eh, da izbegavam sireve i jaja kao što je Danica napisala u prethodnom postu mada sam se pre nekoliko dana častila pohovanim kačkavaljem i naćosima :D

Trudim se, zaista se trudim da dnevno pojedem poneku voćku (jer u principu volim voće ali nemam naviku da ga jedem, već mi više služi kao dekoracija na stolu) i da bar uz ručak pojedem neku salaticu (koju takođe nemam naviku da jedem). Trenutno mi cvekla prija...Videćemo kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je naka od vas cula da voce ne treba jesti posle 14h popodne?

Nije da ne treba, nego postoji jedna preporuka nutricioniste a to je da se sveže voće konzumira u prepodnevnim satima a sveže povrće u poslepodnevninm satima, i da svaki obrok sadrži sveže voće/povrće radi što većeg unosa i bolje apsorbcije vitamina i minerala iz namernica.

Dakle ako jedeš popodne voće, neće ti ništa loše biti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije da ne treba, nego postoji jedna preporuka nutricioniste a to je da se sveže voće konzumira u prepodnevnim satima a sveže povrće u poslepodnevninm satima, i da svaki obrok sadrži sveže voće/povrće radi što većeg unosa i bolje apsorbcije vitamina i minerala iz namernica.

Dakle ako jedeš popodne voće, neće ti ništa loše biti ;)

jeeee!!!! :lol: :lol: hvala.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uhvati voćno ludilo tek kasno popodne ili uveče kada mi jabuka ili pomorandža baš prijaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uveče uhvati neko ludilo da pravim kašice od raznog voća ili voćne salate...seckam kruške, jabuke, mandarine, banane, kivi, grejp...svašta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice,

Ja sam u 10. ned i vec sam pocela da se brinem za sebe...nemam mucnine, niti neko specijalno gadjenje sem na hranu koju treba da jedem MESO...doktor mi jepreporucio jedan mesni obrok dnevno 200g :(...pocela sam vec da izmisljam tipa frapea od banane sa slagom, jagode u ovo doba itd...pitam se da li se meni stvarno tako nesto trazi ili je problem u glavi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice,

Ja sam u 10. ned i vec sam pocela da se brinem za sebe...nemam mucnine, niti neko specijalno gadjenje sem na hranu koju treba da jedem MESO...doktor mi jepreporucio jedan mesni obrok dnevno 200g :( ...pocela sam vec da izmisljam tipa frapea od banane sa slagom, jagode u ovo doba itd...pitam se da li se meni stvarno tako nesto trazi ili je problem u glavi???

Što se tiče NEmučnine, sasvim normalno...kao i što je sasvim normalno da ti se traži određena hrana....Što se tiče jagoda u ovo doba, priušti si neki kolač od smrznutih jagoda...ili frape od istih. Nemoj neke kupovne frappee ili kolače...Ko zna šta su stavili. Imaš FRIKOM(bar kod nas ima) zaleđene jagode...

A meso....pa vjerovatno će ti brzo proći mučnina na isto, nemoj se forsirati...kuhaj si supice od teletine, junetine...Riba....Ako ti je toliko muka nemoj jesti zasad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.