Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Ja inace dosta jedem, ali nemam viska kilograma, pomirila sam se da cu imati muke da smrsam, upravo zbog toga sto volim da "ruckam". Ali koliko sam informisana, nesto kilograma izgubim odmah nakon porodjaja, nesto dojenjem (ako sam dobro cula) i naravno, cuvanjem bebca :) ja sam se u 9. 10. nedelji ugojila 2 kg, a od tada ni gram. Elem... Videcemo, hvala na savetima! :D

Uh, ja sam posle svih odlazaka nakon porođaja izgubila 12 kg , ali su mi se 2 vratila :blink: Tako da je ostalo 18 za skidanje. Evo sad sam smršala 6 kg ali je dijeta strogo kontrolisana jer kad se mrša oslobađaju se otrovi u telu (ketoni) tačnije aceton. Tako da kad mršaš posle porođaja dete ti pije određenu količinu acetona...zvuči strašno, i niko ti to ne kaže...Meni je rekla i dr. i mm, tako da znam. Tako da sam smanjila mršanje na minimum da mi dete ne bi pilo te otrovčine kroz mleko. A najbolje je kad do toga ne dođe... Eee da je bio neko tu da mi oduzme onaj kajmak i sladoled koji sam tamanila u trudnoći...i da mi kaže ovo za dijetu...Ali, ko mi kriv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja sam posle svih odlazaka nakon porođaja izgubila 12 kg , ali su mi se 2 vratila :blink: Tako da je ostalo 18 za skidanje. Evo sad sam smršala 6 kg ali je dijeta strogo kontrolisana jer kad se mrša oslobađaju se otrovi u telu (ketoni) tačnije aceton. Tako da kad mršaš posle porođaja dete ti pije određenu količinu acetona...zvuči strašno, i niko ti to ne kaže...Meni je rekla i dr. i mm, tako da znam. Tako da sam smanjila mršanje na minimum da mi dete ne bi pilo te otrovčine kroz mleko. A najbolje je kad do toga ne dođe... Eee da je bio neko tu da mi oduzme onaj kajmak i sladoled koji sam tamanila u trudnoći...i da mi kaže ovo za dijetu...Ali, ko mi kriv...

Polako, ne treba da panicis. Mala ti je bebica, lako se skine kad prestanes da dojis. Posle dijeta i vezbice..... Sve se moze sto se hoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja sam posle svih odlazaka nakon porođaja izgubila 12 kg , ali su mi se 2 vratila :blink: Tako da je ostalo 18 za skidanje. Evo sad sam smršala 6 kg ali je dijeta strogo kontrolisana jer kad se mrša oslobađaju se otrovi u telu (ketoni) tačnije aceton. Tako da kad mršaš posle porođaja dete ti pije određenu količinu acetona...zvuči strašno, i niko ti to ne kaže...Meni je rekla i dr. i mm, tako da znam. Tako da sam smanjila mršanje na minimum da mi dete ne bi pilo te otrovčine kroz mleko. A najbolje je kad do toga ne dođe... Eee da je bio neko tu da mi oduzme onaj kajmak i sladoled koji sam tamanila u trudnoći...i da mi kaže ovo za dijetu...Ali, ko mi kriv...

Sladoled i kajmakkkkk :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sladoled i kajmakkkkk :D

Ja sam u 26.nedelji i ugojila sam se 5kg.do sada,kazu da tek sada,u poslednja tri meseca ima da se ugojim jos dosta.Ako ti organizam trazi da ruckas,jedi.Mislim da ne treba da se prezderavas naravno,ali kada god ti se jede ti ruckaj.nije sada vreme da razmisljas kako ces smrsati nakon porodjaja.Svasta,pa necu valjda drzati dijetu u trudnoci pa da mi dete bude posle zakrzljalo.ruckaj ti meni i ne brini nista.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 26.nedelji i ugojila sam se 5kg.do sada,kazu da tek sada,u poslednja tri meseca ima da se ugojim jos dosta.Ako ti organizam trazi da ruckas,jedi.Mislim da ne treba da se prezderavas naravno,ali kada god ti se jede ti ruckaj.nije sada vreme da razmisljas kako ces smrsati nakon porodjaja.Svasta,pa necu valjda drzati dijetu u trudnoci pa da mi dete bude posle zakrzljalo.ruckaj ti meni i ne brini nista.Pozdrav

Hvala na podrsci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja podjelim sa vama svoje iskustvo....:) Ja sam sad trenutno u 37-oj nedjelji trunoće i udebljala sam se svega 9kg,imala sam 57kg kad sam ostala trudna a sad imam 66kg... Iskrena da budem ja jedem sve što mi se nađe pri ruci,normlano izbacila sam cigarete i alkohol a bila sam strastveni pušač,ali što se tiče hrane uopšte ne gledam koliko je šta masno,kalorično isl...... Samo što sokove uopšte ne pijem i doktorica mi je rekla da zbog toga imam tako dobro trudnoću i kilažu jer sokovi najviše debljaju.... :rolleyes: Ja pijem samo vodu,ništa više i nikakve vitamine ne pijem osim što nekad popijem šumeći kalcij i magnezij i to nekda.... A beba mi napreduje bolje nego što treba,jer sve što ja pojedem ide na bebu i u stoma na mene ništa.... Tako da je sve do trudnice i do njene građe,nismo sve iste...... Neka ne jede skoro nikako a deblja, svaki organizam je različit....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno preterujem :rolleyes: ali bih ipak da pitam

trudna sam i pojela sam pokvarene zelene masline - bila gladna i dok sam shvatila da nesto nije u redu pojedoh 4-5

kisile su i pogledam posle teglu iz koje su izvadjene i vidim da nesto beličasto pliva, mirise na kvasac

ne treba da brinem, zar ne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na forum!!! :D Nece ti nista biti,ali izbegaavaj to ubuduce i sada moras voditi racuna o tim stvarcicama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na forum!!! :D Nece ti nista biti,ali izbegaavaj to ubuduce i sada moras voditi racuna o tim stvarcicama :D

hvala :) :)

uf, znam, i mnogo se nerviram kako sam glupa, već kod prve sam trebala da stanem ali glad je bila jača

šta je to belo sto pluta po vodi, budj? (obično masline kratko traju kod nas, nisam to videla do sada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusti se i uzivaj!!!! Smes da jedes sve sto ti odgovara i prija samo....ne preteruj! Kolika ti je trudnoca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

24 nedelja, devojcica :)

nego sporo ide jer moram da mirujem pa "dokon um, đavolje igralište" - počinjem da izmišljam šta mi do juče ne bi ni palo na pamet :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 20.- decak. Prikljuci se ovde, caskaj, pitaj, druzi se. Imas milion korisnih stvari i tema o kojima se pise. Sve su zene ok. Uzivaj. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno preterujem :rolleyes: ali bih ipak da pitam

trudna sam i pojela sam pokvarene zelene masline - bila gladna i dok sam shvatila da nesto nije u redu pojedoh 4-5

kisile su i pogledam posle teglu iz koje su izvadjene i vidim da nesto beličasto pliva, mirise na kvasac

ne treba da brinem, zar ne? :)

Ne brini..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja podjelim sa vama svoje iskustvo....:) Ja sam sad trenutno u 37-oj nedjelji trunoće i udebljala sam se svega 9kg,imala sam 57kg kad sam ostala trudna a sad imam 66kg... Iskrena da budem ja jedem sve što mi se nađe pri ruci,normlano izbacila sam cigarete i alkohol a bila sam strastveni pušač,ali što se tiče hrane uopšte ne gledam koliko je šta masno,kalorično isl...... Samo što sokove uopšte ne pijem i doktorica mi je rekla da zbog toga imam tako dobro trudnoću i kilažu jer sokovi najviše debljaju.... :rolleyes: Ja pijem samo vodu,ništa više i nikakve vitamine ne pijem osim što nekad popijem šumeći kalcij i magnezij i to nekda.... A beba mi napreduje bolje nego što treba,jer sve što ja pojedem ide na bebu i u stoma na mene ništa.... Tako da je sve do trudnice i do njene građe,nismo sve iste...... Neka ne jede skoro nikako a deblja, svaki organizam je različit....pozz

E na ovo zaista moram da se nasmejem od srca... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 26.nedelji i ugojila sam se 5kg.do sada,kazu da tek sada,u poslednja tri meseca ima da se ugojim jos dosta.Ako ti organizam trazi da ruckas,jedi.Mislim da ne treba da se prezderavas naravno,ali kada god ti se jede ti ruckaj.nije sada vreme da razmisljas kako ces smrsati nakon porodjaja.Svasta,pa necu valjda drzati dijetu u trudnoci pa da mi dete bude posle zakrzljalo.ruckaj ti meni i ne brini nista.Pozdrav

Ne treba da drzis dijetu, ali za bebu je lose i da se gojis. Ako jedes umereno, beba nece biti zakrzljala.

Zanimljivo je kakve sve izgovore sebi nadju zene u trudnoci, a posle porodjaja ce ti biti krivo. I niko me nece ubediti da se oseca lepo posto se ugoji 20 kg.

Sve sto ostane visak na zeni, to bebi nije ni trebalo, prema tome je i visak hrane koji je trudnica unela bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, ja sam ovde nova... Saznala sam za trudnocu skoro, sada ulazim tek u 8-u nedelju...ja sam tek na pocetku i ceka me dug period, ali sam jako srecna, i radoznala itd... Za sada pocetna kilaza je 53 kg, videcemo kako ce biti dalje... Ne brinem bas puno oko toga, kako bude, samo da mi je beba zdrava :) Sada mi trenutno muka, nista specijalno mi se ne jede, ali hranim se raznovrsno i zdravo, pijem tablete folne kiseline, to je to za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kilaza na pocetku trudnoce je 55 kg.,sada sam u 33-oj nedelji i ugojila sam se 7kg,nije strasno.Imam srece sto sam trudna u ovom periodu jer ima voca koliko zelis,a ja ga obozavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav bucke,salim se,trudnice..pa da se i ja nadovezem,ja sam u trecem mesecu i sve mi se gadi,jedem beli hleb jer mi mnogo prija,marmeladu,od voca mogu samo kivi...u frizider ne gledam jer povratim kad ga otvorim,tikvice mi isto prijaju,slatkisi i ne toliko a nisam se jos ni gram ugojila...ponekad mi prija gazirano ali ne preterujem...malo salate (bez paradajiza) ne znam zasto to ne mogu,inace sve ono sto sam nekad obozavala sad mi se gadi ali bas bas....jel se jos nekom to dogadjalo? i zanima me da li ce proci?? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav bucke,salim se,trudnice..pa da se i ja nadovezem,ja sam u trecem mesecu i sve mi se gadi,jedem beli hleb jer mi mnogo prija,marmeladu,od voca mogu samo kivi...u frizider ne gledam jer povratim kad ga otvorim,tikvice mi isto prijaju,slatkisi i ne toliko a nisam se jos ni gram ugojila...ponekad mi prija gazirano ali ne preterujem...malo salate (bez paradajiza) ne znam zasto to ne mogu,inace sve ono sto sam nekad obozavala sad mi se gadi ali bas bas....jel se jos nekom to dogadjalo? i zanima me da li ce proci?? :rolleyes:

Isto,da ne verujes.Inace ne jedem beli hleb,a prvih meseci sam samo njega jela,umesto marmelade jela sam med,kivi takodje,nekad cak i kilogram na dan,slatkisi mi nisu prijali.Na svu srecu proslo me je vec u trecem,cetvrtom mesecu.Od tad mogu sve,a najvise voce.Proci ce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oooo sad mi je lakse,mislila sam da tako nesto moze samo meni da se desi,samo da treci mesec prodje i nadam se da ce biti lakse...a najgore od svega je to sto niko (ko vec nije bio trudan) ne moze da me shvati,misle da preterujem,i nerviraju me vise sa tim "moras sve da jedes dete ti se nece lepo razvijati".koja glupost....pozdrav svima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka trudnica, i svaka trudnoća, je priča za sebe.

Ja sam se do sada ugojila čak 18 kilograma, a ne prežderavam se.

Rekli su mi da moram da obratim pažnju na ishranu jer ću u poslednjem trimestru nabaciti još dosta kilograma (navodno je to period kada se trudnice najviše goje), međutim ja u poslednjih mesec dana ne nabacih ni jedan gram (a uopšte ne pazim na ishranu).

Inače, od početka trudnoće nisam imala ni jedan jedini dan mučnine, i mogu da jedem ama baš sve. Jedino je evidentno da ne mogu da se zasitim mleka i mlečnih proizvoda (mm me zeza da mi je jogurt postao zamena za vodu).

Elem, sestrica u DZ mi je objasnila da veliki dobitak na težini u toku trudnoće može biti opasan po bebu samo zato što to može biti indicija na dijabetes, ali ako su analize u redu opasnosti nema.

Naravno, naglasila je da će trudnice koje su mnogo dobile na težini VEROVATNO imati problema ako rade carski rez (navodno im rana sporije i teže zrasta), i nakon porođaja imaju jake bolove u leđima... ali, reče da ne uzimam sve zdravo za gotovo jer je sve to individualno.

Ono što je sigurno jeste da se ja i pored dobijenih 18 kilograma osećam fenomenalno i uopšte se ne opterećujem činjenicom da moram da obnavljam garderobu (manje za veće). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos malo ulazim u cetrnaestu nedelju,do skoro nisam cokoladu mogla uopste da jedem ali sad mi se bas trazi,(crna,mlecna-sve jedno) ali ne preterujem,pojedem kockicu kad mi se bas javi potreba ali nocu (posto se jako cesto budim) mi najbolje prija...jedem 2 puta na dan,ali bez belog hleba trenutno ne mogu,nadam se da se necu previse ugojiti zbog toga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li postoji na bebcu tema- sta sme a sta ne sme da se jede dok dojite dete,treba uskoro da se porodim,pa slusam razne price,ne sme pasulj,grasak,kupus,grozdje,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li postoji na bebcu tema- sta sme a sta ne sme da se jede dok dojite dete,treba uskoro da se porodim,pa slusam razne price,ne sme pasulj,grasak,kupus,grozdje,...

Drami, evo linka http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=392 a tema se zove Ishrana majki koje doje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA ANA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.