Šta smem a šta ne smem da jedem u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

sada ste me zabrinule ..... ja sam svejedno sklona gojenju, u prvoj trudnoci sam nabacila poprilicno (oko 30-ak i sada sam u 4 mjesecu i udebljala sam se 4-5 kg :( ...

nego jedno pitanje .... TRAZI LI SE VAMA PIVO??? Ja izludi, samo kada ga vidim krene mi voda na usta ...

Uh, kako da ne! Pivo pre trudnoce nisam pila uopste, a od kada sam ostala trudna, imam neodoljivu zelju da ga pijem. Jedna casa piva u nedelju dana je dozvoljena. Ne moze da skodi, a prija! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma pijem ja vitamin B ali nista :D ..... kada drmnem casicu piva :) kao nova hahahaha :)

A prije trudnoe i nisam bila neki pivopija.

Popijem ponekad casicu piva, ne svaki dan li bar dva puta sedmicno ... valjda nije puno

U Tempu pronadjoh malc = bezalkoholno pivo, tj. svi vitamini bez alkohola. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa SRECNO!!!! Uzivaj, predstoji ti najlepsi period u zivotu! Jedi sve sto ti se jede, ali namirnice poput slatkisa, cokolada smanji koliko god mozes....cokolada zna da izazove i zgaravicu kao sto je kod mene bilo pred kraj trudnoce! Ja sam zgaravicu suzbijala bademom, grickala sam izmedju obroka i super je, slatkast tako da mi se toliko nije ni jela cokolada :rolleyes: Jako je zdrava zelena salata, puna je folne kiseline i gvozdja i ako mozes i volis slobodno pored svega pojedi i po jednu jabuku dnevno....ja sam tamanila one zelene kisele, jako su mi prijale ... i puno, puno vode.... jos jednom uzivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene...........!!! Joj :(

Zadnjih dana kao luda jedem Eurokrem. Uzmem posudicu od 325g i tako ''po malo''sve pojedem.. A necu puno. I kazem da necu, a nemam kontrolu kad uzmem. Ne znam sta mi je. Mislim da cu se do kraja ugojiti 20kg i to od kremica :(

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tamara jelto jedes onako iz dosade?

meni je to najgore kad se pogodi da celi dan ne mogu napolje jednostavno nije mi po volji il nemam sa kim da se prosetam

ja onda sednem i zagrlim kanticu krema, najedem se a onda mi bude muka do povracanja

onda sma uhvatila foru, kad mi se prijede nesto slatko prvo popijem casu vode nadjem neki posao da uradim( operem sudove, slozim ves..bilo sta) ako mi se jos uvek jede onda uzmem jabuku jednu drugu ako mi se i posle svega jos jede cokoladno onda uzmem al samo kasicicu i naredim sebi da ne moze vise i tacka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!Ja sam citala da se nesme jesti puno spanaca i da se treba izbegavati morska riba(zbog mogucnosti trovanja svega onog sto se danas nazalost pusta u more),takodje i sladoled na kugle(salmonela),sveze meso/ribu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!Ja sam citala da se nesme jesti puno spanaca i da se treba izbegavati morska riba(zbog mogucnosti trovanja svega onog sto se danas nazalost pusta u more),takodje i sladoled na kugle(salmonela),sveze meso/ribu...

U ovo letnje vreme, treba izbegavati sve te lako kvarljive namirnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma mozes ali da je dobro kuvano ili peceno..ustvari ni ja vise ne znam svake godien menjaju sisteme ishrane....pre neki dan citam da zelena salata ne valja da se jede jer izaziva polipe na debelom crevu.paradajz ne valja jer je povrce ili ti voce koje zri nocu pa ima kao neku nepovoljnu supstancu .ma gluposti zive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ali sve to je sigurno bolje od eurokrema.. :unsure:

NensiFancy pa nije iz dosade(bar mi se tako cini)nego mi se trazi.. Moram pokusati na neki nacin da se iskuliram jer ako ovako nastavim bice opasno :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!Ja sam citala da se nesme jesti puno spanaca i da se treba izbegavati morska riba(zbog mogucnosti trovanja svega onog sto se danas nazalost pusta u more),takodje i sladoled na kugle(salmonela),sveze meso/ribu...

A zasto spanac? Ajde ovo ostali je i pre vazilo pravilo ali za spanac, stvarno nisam znala. :unsure:

Tamara, mozda ti trenutno trazi organizam, E, jesi li skoro kotnrolisala krvnu sliku i secer?

Probaj da zbunis organizam i kupi lubenicu pa iseckaj u frigo ciniju i kada god ti se jede kremic ti se lati lubenice. Ona sigurno ne moze da ti skodi samo da koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemam pojma,skroz sam zaboravila... :unsure: Sadrzi neku supstancu koja je bebi skodljiva... Mozda sam cak na bebcu citala... Moja memorija... <_<

Lili mislila sam na ne obradjeno meso/ribu-sushi i tako to... :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AnaNikolic od lubenice mi se stvara neki osecaj mucnine nakon sto je pojedem.. :unsure: Razumljivo je mi se trazi ali ne u tolikoj meri :huh: Radila sam, sve je to na granici sa normalnim, cak i malo ispod normale ali u dozvoljenoj kolicini..

Ja sam negde procitala da bas i nije preporucljivo jesti crnu dzigericu(pilecu)u trudnoci.. :blink: procitah i zasto ali sam zaboravila.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma onda se Tamara lepo opusti i uzivaj... ovo je verovatno samo faza... ako si sve ucinila da "zavaras" i nisi uspela, nemoj se dzabe nerviras... sigruna sam da ce uskoro proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja satirem lubenice hehe..i mogu vam reći da mi baš prijaju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da ce proci.. :unsure:

Clara82 samo ruckaj kad ti prija.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet: drage moje, jedite sve sto vam prija i sto vam se jede.

Jednom prilikom me je dr pitao sta jedem jer mi je krvna slika extra a bebac krupan. rekla sam mu puno voca najvise. A on ce meni na to: "Ma pusti voce, moras meso da jedes, i to najvise piletine i teletine!".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sve zivo jedem :) Od meka, preko slatkisa, do ne znam ni sama cega sve ne... I Bogu hvala sve mi je super, osim sto mi malo gvozdje bilo palo...

Da sam nabacila koje kilo ni ne primecuje se... Pu pu, da kucnem u drvo...

Pijem mama vit, i to od skoro, pojedem koju vocku, i eto... Nista sad preterano i suzdrzano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sve zivo jedem :) Od meka, preko slatkisa, do ne znam ni sama cega sve ne... I Bogu hvala sve mi je super

Da sam nabacila koje kilo ni ne primecuje se... Pu pu, da kucnem u drvo...

Takodje... Uopste ne biram... A slatko najvise...
Pijem mama vit, i to od skoro, pojedem koju vocku, i eto... Nista sad preterano i suzdrzano...

Koju vocku...? :D Ja trpam kao luda... I mama vit naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aloha svima !

Ja sam nova na ovom forumu i imam tolika pitanjana koje mi ni doca ne daje odgovore :angry:

Sto se ishrane tice trudim se da se hranim zdravo, naravno koliko mi finansije to omogucavju posto sam bez posla a decko jos nije primio platu..ali i to ce srediti..to nije bitno..

interesuje me ti vitamini mamavita(cini mi se da se tako zove )..cula sam da ga doce preporucuju svima a meni moj nista,cak i ne spominje..a ne znam ni cemu sluzi...jedino sto mi ponavalja je da jedem voce,povrce i da iam vise obroka :unsure:

i za kilazu sam zabrinuta..u pocetku sam gubila na kilazi prva tri meseca jer me je zeludac otkidao zesce i tada sam imala 53 sa garderobom,medjutim od 4-og do 5-og meseca ugojila sam se 5kg..pa se pitam sta cu raditi narednih 5 meseci :o

ili je to normalno s obzirom da sam izgubila u prva tri pa je to moralo da se nadoknadi brzinski :blink:

i da rezultati mi variraju ud nedelje do nedelje..prvo mi je losa krvna slika i secer,pa naredne mi je ekstra,pa posle 20 dana ja sam malokrvna i secer mi je 3.8 sto se njemu ne dopada..mislim ja ne znam ko je lud :blink:

ako znate nesto ili ste imali iskustva slicna pisite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krvnu sliku, ako nisi sigurna, odes u drugu laboratoriju i uradis sve ponovo.

Nije obavezno da pijes vitamine, ali ne bi bilo lose. Ja sam pila mamavit, ali mi od njega bilo muka, pa sam presla na oligovit. I sad ga pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aloha svima !

Ja sam nova na ovom forumu i imam tolika pitanjana koje mi ni doca ne daje odgovore :angry:

Sto se ishrane tice trudim se da se hranim zdravo, naravno koliko mi finansije to omogucavju posto sam bez posla a decko jos nije primio platu..ali i to ce srediti..to nije bitno..

interesuje me ti vitamini mamavita(cini mi se da se tako zove )..cula sam da ga doce preporucuju svima a meni moj nista,cak i ne spominje..a ne znam ni cemu sluzi...jedino sto mi ponavalja je da jedem voce,povrce i da iam vise obroka :unsure:

i za kilazu sam zabrinuta..u pocetku sam gubila na kilazi prva tri meseca jer me je zeludac otkidao zesce i tada sam imala 53 sa garderobom,medjutim od 4-og do 5-og meseca ugojila sam se 5kg..pa se pitam sta cu raditi narednih 5 meseci :o

ili je to normalno s obzirom da sam izgubila u prva tri pa je to moralo da se nadoknadi brzinski :blink:

i da rezultati mi variraju ud nedelje do nedelje..prvo mi je losa krvna slika i secer,pa naredne mi je ekstra,pa posle 20 dana ja sam malokrvna i secer mi je 3.8 sto se njemu ne dopada..mislim ja ne znam ko je lud :blink:

ako znate nesto ili ste imali iskustva slicna pisite :rolleyes:

JA SAM OD POCETKA POCELA PRVO DA KORISTIM FOLNAK TABLETICE, POSTO JE FOLNA KISELINA JAKO VAZNA ZA BEBU U PRVA 3 MESECA TRUDNOCE, A NISU NI SKUPE. OVDE KOD NAS SU STO I NESTO DINARA... A ONDA SAM OD TRECEG POCELA DA KORISTIM MAMA VIT TABLETE ( ONE SU 580 DINARA OVDE ), ONE SU SUPER I IMAJU SVE ZIVO OD VITAMINA A MEDJU NJIMA I FOLNU KISELINU... MENI JE DOCA REKAO DA SU SUPER I DA IH OBAVEZNO PIJEM DO KRAJA TRUDNOCE... A VOCE INACE VOLIM A I ZDRAVO JE ... KAD SU NARANDZE U PITANJU 1432f9fc207489270d5da4d78818ebff.gif STVARNO NEMAM GRANICU... JA PROBLEMA SA KRVNOM SLIKOM NISAM IMALA... A STO SE TICE TEZINE NORMALNO JE DA SMRSAS NA POCETKU ZBOG MUCINA I NIGDE NISAM VIDELA DA PISE DA JE TO PROBLEM OSIM NARAVNO AKO SA MRSAVLJENJEM NASTAVIS I U KASNIJIM MESECIMA STO KOD TEBE NIJE SLUCAJ... A TO STO SI IZGUBILA PA BRZO VRATILA NEMA VEZE SA TIM DA JE TO BAS MORALO DA SE NADOKNADI - TO JE NORMALNA STVAR... SAMO SI SE MOZDA DOBRO HRANILA PO MENI ... JA SAM DODALA 6KG U PETOM I SESTOM MESECU... SAD SA TRINAEST VISKE OVDE PREDNJACIM I UOPSTE SE NE OPTERECUJEM... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Enav i #MILENICA# :)

Za prvih 5 meseci,5kg se sasvim ok,koliko sam citala,to je prosecan br kilograma koji zena doda za taj period..

Ja sam isto pila prva 3 meseca folnu kiselinu,a posle vise nisam nista..Meni moja dr nije pominjala ovde nikakve vitaminske tablete,mada ja evo u fioci imam i cuveni mamavit,al ga ne pijem..Od par prijateljica sam cula da od kad su pocele da ga piju ugojile su se (je li od Mamavit-a ili nije,ne bih ti znala reci),tek ja gledam da svakog dana smazem 1,2 pomoranze i makar predvece 1 jabuku ili dunju i da kucnem,rezultati su mi bili ok.Pij limunadu i jedi dosta salate uz rucak i mislim da bi trebalo da bude sve ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA NEMA ON VEZE SA GOJENJEM... PO MENI... NE ZNAM... JA BAS I NEMAM APETIT A PIJEM GA. VISE JEDEM IZ DOSADE... CUTI NE SPOMINJI NARANDZICE... JA SAM ZAVISNIK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA NEMA ON VEZE SA GOJENJEM... PO MENI... NE ZNAM... JA BAS I NEMAM APETIT A PIJEM GA. VISE JEDEM IZ DOSADE... CUTI NE SPOMINJI NARANDZICE... JA SAM ZAVISNIK.

Ma verovatno i da nema,al eto,pomenule mi,pa prenosim... Naranzde i dunje..Sad sam u tom fazonu,mljjjjaaaacccc....Milenice draga,bolje i naranze nego grickalice i slatkisi...Dobro smo nas dve izabrale :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.