Sa koliko ste ili sa koliko meseci cete staviti bebu da sedi?

odgovora

Objavljeno

Pa i meni je nesto prerano... a meni se beban sam uspravlja u sedeci oplozaj i totalno se stegne da ne mogu da ga oborim da lezi. Onda ga ja lepo stavim na krevet u lezeci totalno i onda ne moze da se podigne. U lezaljci je malkice nagnut pa kao da radi trbusnjake kad se podize u sedeci polozaj, savije ruke u laktovima i podigne se sam, u krevetu iz totalno lezeceg polozaja ne moze bas tako da se uzdigne...

Mislim da su nam mnogo pomogle vezbice koje smo dobili za hipertonus, cini mi se da su mu sada jednako jaki svi misici i da nije toliko konstantno u nekom grcu i zategnut...

Izvini, ja sam ovaj post previdela, primetila sam ga tek nakon što ga je YelenaC prokomentarisala. I kao i obično, ne mogu a da se ne složim sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebu preko dana stavljam u autosedistu.Citala sam ovde da treba beba preko dana slobodno moze tu da bude iako se meni cini kao da sedi.Jeste da je kao jaje i nogice su dignute.kao fetusni polozaj,ali meni nekako kao da sedi.Sada sam citala ove postove i skroz sam u nedoumici....Inace ne bih joj nikako dala da sedi ni sa pet meseci.Da li da nastavim sa ovom praksom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ja sam ovaj post previdela, primetila sam ga tek nakon što ga je YelenaC prokomentarisala. I kao i obično, ne mogu a da se ne složim sa njom.

Nisi u toku darling... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebu preko dana stavljam u autosedistu.Citala sam ovde da treba beba preko dana slobodno moze tu da bude iako se meni cini kao da sedi.Jeste da je kao jaje i nogice su dignute.kao fetusni polozaj,ali meni nekako kao da sedi.Sada sam citala ove postove i skroz sam u nedoumici....Inace ne bih joj nikako dala da sedi ni sa pet meseci.Da li da nastavim sa ovom praksom?

Da, nastavi. Nema nedoumica. Fetusni polozaj najbolje simulira autosediste za bebe. Mi smo dobijali kao terapiju da budemo u autosdistu. Ako imas vremena, poseti temu:

Pravilno drzanje bebe i onda definitivno neces imati nedoumica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto tvoje dete radi je hipertonus!

Ja za ovo nisam ni znala ni obracala paznju.Cini mi se da sam samo jednom Vuka videla tako zgrcenog i izgledalo mi je neprirodno,bio je na ledjima ali se brzo opustio.Nikad ne zabacuje glavu unazad.Nekad kad ga stavim da podrigne na rame onako hoce da se okrene ali mu drzim glavu.Ima li jos nekih simptoma za hipertonus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice mislis da nije prerano da beba sa 3,5meseci sedi? Moj beban ce za tri dana napuniti cetiri meseca ali on se u lezaljci sam uspravi u sedeci polozaj i sam sedi, nema teorije da ga vratim u lezeci. Zato smo ukinuli lezaljku i sada se valjamo po krevetu ili krevecu. Ne bih ga sama stavljala na svoju ruku da sedi, za 12 dana idemo na uz kukova pa ce nam doktorka reci sta dalje, ali cisto informacije radi me zanima, da znam da li da se nadam da ce nam odobriti sedenje...

Ne valja to jer karlica nije spremna u tom uzrastu, ne valja jer okostavanje kukova nije zavrseno, ne valja jer kicma ne moze da podnese teret tezine glave!

Evo odgovora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miško je sedeo sa četiri meseca bez problema. Doduše on je i prohodao sa 8 meseci sam...tako da nisam sigurna koliko je to merodavno. Standardno je da dete od 6 meseci sedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miško je sedeo sa četiri meseca bez problema. Doduše on je i prohodao sa 8 meseci sam...tako da nisam sigurna koliko je to merodavno. Standardno je da dete od 6 meseci sedi.

Ne mogu da verujem da i to postoji,prvi put cujem za bebicu da hoda u 8 meseci SVAKA CAST neka je sa srecom,jel ste koristili setalicu ili?

as1cJTD-M360000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miško je sedeo sa četiri meseca bez problema. Doduše on je i prohodao sa 8 meseci sam...tako da nisam sigurna koliko je to merodavno. Standardno je da dete od 6 meseci sedi.

I ja sam jedna od tih koja je prohodala sa 8 meseci. Od 12otro dece u familiji koji smo jedno drugom do uveta, nikom to nije uspelo, samo meni. izgleda da se i tvom Misku zuri kroz zivot. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nigde nisam našla temu širokli povoj.Meni je jedna dr rekla da već sada skinem bebi široki povoj,ja sam ga skinula jer i ne vidim njegovu svrhu.Zaista.Nema mi nikakve naučne osnove :unsure: A i čitala sam da svuda u svetu ne koriste isti,pa sam riješila da joj skinem jer su joj kukovi u redu.Nekako mi je dijete živnulo odmah,mnogo joj je smetalo.Šta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad da budem u temi.Moja beba se toliko bori da sedne dok je nekad u autosjedištu,da se plašim.Ona ima tek 3 mjeseca a vježba se za sjedeći položaj. :blink: Inače se uveliko okreće na bok kad leži.Ne znam da li da je nekako sprečim da vježba to sedenje,pošto mi je dr rekla da ne sme pre 6 mjeseci?

jeccca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto bebe same vezbaju, ne treba ih ometati. Jedino treba znati da bebe, na kraju, u sedeci polozaj dolaze sa boka, a ne tako sto se dizu uz pomoc stomacnih misica. To sto ona sad radi je vezbanje stomacnih i ledjnih misica za ono sto joj predstoji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moja beba sve naopako... :P

Onaj grc koji je imao i kada se podizao u sedeci polozaj mu se izgubio, prvo zato sto smo izbacili lezaljku, a i izlecili smo hipertonu! Jelenin savet za pod je takodje puno pomogao :)

Sada sa 6meseci imamo dozvolu za sedenje, bili smo na 2 uz kukova (na institutu i u dz) i od obe doktorke smo dobili dozvolu da sa punih 6m mozemo da sedimo, a i doktorka neurolog nam je rekla da sada sme u sedeci polozaj. Ali on ne ume :) Ne forsiram ga da sedi, ogradjen je jastucima ili vezan u kolicima da se ne preturi i onda mu je super, ali i dalje ne sedimo bas cesto :)

Jedino mi stabilno sedi u krilu, kad je naslonjen na mene i kada ga drzim rukama sa strane :)

Sve u svemu, poceli smo da sedimo, ali pomalo...

Jaoj Jelena, ja jos uvek izgleda nista ne znam o hipertonusu, i daj boze da nista ni ne saznam! Samo da smo ga pregurali i da zavrsimo sa ovim vezbicama sto sad radimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsili ste vi sa tim vezbama. Treba sada da vezbate okrete, poze za zauzimanje sedeceg stava, pa iz sedeceg u puzeci. Sve to sada ide svojim tokom. Inace, moje dete je pocelo samostalno da sedi sa 8 meseci. Njego brat od strica (koji nema hipertonus niti ikakve probleme) ima 10 meseci, pa ne sedi. Prosto cim ga stavis da sedi on ide u puzanje. Ne interesuje ga sedenje uopste. :lol: Vazno je da se sam poseda tj. da sam dodje preko boka u sedeci polozaj a to ce ti pokazati na vezbama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moju bebu zateknem u polusedecem polozaju u njihalici. Drzi se covek tako po dvadesetak sekundi i vise :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsili ste vi sa tim vezbama. Treba sada da vezbate okrete, poze za zauzimanje sedeceg stava, pa iz sedeceg u puzeci. Sve to sada ide svojim tokom. Inace, moje dete je pocelo samostalno da sedi sa 8 meseci. Njego brat od strica (koji nema hipertonus niti ikakve probleme) ima 10 meseci, pa ne sedi. Prosto cim ga stavis da sedi on ide u puzanje. Ne interesuje ga sedenje uopste. :lol: Vazno je da se sam poseda tj. da sam dodje preko boka u sedeci polozaj a to ce ti pokazati na vezbama. ;)

Bas to i radimo, vezbe za zauzimanje sedeceg stava iz lezeceg preko boka, laktova i dlanova. Sedenje sa rasirenim nogama, pa da pada prema napred.

Uglavnom ne zuri se meni sa njegovim sedenjem, samo mi je smesno, pre recimo dva meseca mukica se sam vukao da sedne, a sad samo gleda gde da se spusti :lol:

Samo da je ziv i zdrav on meni, a neka sedi kad on bude hteo, a ne kad mu mi odredimo :rolleyes:

Pa eto, ni taj deckic sa 10meseci ne sedi, pa nista strasno, a ni Petru nista ne fali sto je poceo samostalno da sedi sa 8 :)

Ja bih volela da on odmah prohoda i da ga ja setam za rukicu, ali verujem da ce i ovo sve tako brzo proci, kao i cela moja trudnoca i ovih 6meseci ;)

Moju bebu zateknem u polusedecem polozaju u njihalici. Drzi se covek tako po dvadesetak sekundi i vise :blink:

Mi smo imali slicnu situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pitala dr kad smo isli na uz kukova sa koliko sme da sedi aon je rekao da je stavim kad hocu i da su joj kukovi najbolji od svih beba koje su bile tog dana.Meni je rano da je sad stavljam da sedi i ne planiram bar jos mesec dana.Natasu sam stavljala u polusedeci i to samo ponekad sa 4,5 meseca a sa Marinom cemo videti jer nisu iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto bebe same vezbaju, ne treba ih ometati. Jedino treba znati da bebe, na kraju, u sedeci polozaj dolaze sa boka, a ne tako sto se dizu uz pomoc stomacnih misica.

E nas L tako radi. Okrene se na bok i onda pokusava da se odigne :) ja sam ga tek juce stavila u kolica u polusedeci polozaj i posle 5 min spustila nazad. :) Meni je to suvise rano, a ni on se ne buni kad lezi. Jedino ovo prevrtanje na bok pa krene kao da se odize bude kad ga presvlacim ili kad lezi na krevetu. Krajem meseca nam je snimanje kukica pa cemo bas videti sta ce nam reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predlazem ti da ga spustis na pod i da ga pustis da se prevrce. Pre ce savladati okretanje i podizanje. Na krevetu nije dobro, niti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E stavljamo mi njega na pod, al on se nama na podu sa ledja odmah prevrne na stomak i tako ostane. Mnogo mu se svidja da bude na stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. I treba da bude sto vise na tosmaku u budnom stanju. dovoljna je samo jedan igracka na podu sa njim, da je pomerate levo-desno kako bi vezbao i pogled i vrat.

Kada beba dodje u taj polozaj na boku da se izdize, bolje je da to radi na tvrdoj podlozi. Vazno je samo da mu pokazes kako da savije ruku u laktu i da se osloni na svoju podlakticu. Mislim da smo pisali na ovoj temu detaljno kako se bebe izdizu pomocu ruku u sedeci polozaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je pre par dana počelo samo da se diže da sedi. Pre toga nije sedeo stabilno (ne znam je li nije mogao ili nije hteo) bez podrške ni kad ga mi postavimo. Sad se iz ležećeg položaja (na stomaku) okrene na stranu, nasloni na ručicu i podigne da sedne, sedi prilično stabilno i uspravno. Ne znam je li to pravilno ustajanje i je li prerano za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nista prerano sto beba sama radi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije prerano, to je odlično... i moja Sara je u tom nekom uzrastu počela sama da sedi... samo ga pusti da sam istražuje svoje telo, pokrete, koliko može... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.