Sa koliko ste ili sa koliko meseci cete staviti bebu da sedi?

odgovora

Objavljeno

Ona lepo drzi glavicu kad se nosi ali kad je stavim na stomacic podigne ali na par sekundi po nekiliko puta i posle glava u posteljinu i ne ume da je okrene na stranu nego pravo dole pa ne moze da dise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona lepo drzi glavicu kad se nosi ali kad je stavim na stomacic podigne ali na par sekundi po nekiliko puta i posle glava u posteljinu i ne ume da je okrene na stranu nego pravo dole pa ne moze da dise...

Medju prvim postovima mi je ovaj i vec offujem :blink:

Bebu sto duze drzi na stomaku u toku dana, ja nisam verovala koliko to znaci za sve sledece faze razvoja i jacanja. Moja Simona je kaskala sa tim nekim fizickim razvojem, prvih 6 meseci i fizijatar nam je rekao samo na stomak sto vise, postaviti ogledalo ispred nje, nesto da je zanima, prvo je zakucavala glavu, vristala, plakala, a onda je polako (a bebe vrlo brzo uce stvari), ojacavala, cak i kasnije ja sam je stalno postavljala na stomak kada se igramo, ona je i propuzala :rolleyes:

A sto se tice sedenja, smatram da bebu ne treba sputavati kada trazi, a opet ako je malo i lenja podsticati je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je jos u prvom mesecu dizala glavu kad lezi na stomaku, sa dva ju je drzala cvrsto, sad se oslanja na laktove... Ali ona dize glavu i lezeci na ledjima na ravnom... Pokusavajuci da sedne... Ako joj je nesto pri ruci, povuce se sama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se za stavljanje na stomacic jer sam ja sestru u porodilistu jos pitala dali smem na stomacic da ga stavim jer se jako zagrcavao pa ja nisam smela da zaspim od straha , rekla mi je slobodno da ga stavim samo za vizitu ne jer oni to sad po novom ne dozvoljavaju a ona je svojih dvoje tako odhranila , tada je to savetovano ... Nece ostati bez daha , ne brini , mada te razumem i ja sam takva , svega se bojim ali pokusaj u pocetku da provodis vreme sa njom posmatrajuci je dok je na somacicu , i ako zabije glavicu u posteljinu nemoj joj ti okretati glavu pusti je dok vidis da je sve ok neka nauci sama , videces kako to brzo ide ... evo kladim se da ce za nedelju - dve sama okretati glavu .....I to sto bebablue kaze stavi joj nesto sto je zanima u krevetac iznad glave , izgleda da to pali , ja sam to radila ali nisam znala da to moze da mu pomaze kod jacanja vrata nego bezveze , da dete gleda , a sada kad vratim film on meni od tada drzi tako dugo glavicu u krevetcu ... Srecno i javi nam kako Unica napreduje sa skelkovima :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) ok... hvala [puno na savetima... sta bih ja bez vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno zavisi od deteta, nikako ne smete forsirati dete da sedi, pitajte pedijatra da pregleda dete i da misljenje.

Mi smo sa 4.5 poceli da je stavljamo u polusedeci polozaj, i koliko god se ona uspinjala gore, sacekala sam da sama uspe, a to se desilo sa tacno 6 meseci.

Bole da sami vezbaju nego da ih mi povredimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno zavisi od deteta, nikako ne smete forsirati dete da sedi, pitajte pedijatra da pregleda dete i da misljenje.

Mi smo sa 4.5 poceli da je stavljamo u polusedeci polozaj, i koliko god se ona uspinjala gore, sacekala sam da sama uspe, a to se desilo sa tacno 6 meseci.

Bole da sami vezbaju nego da ih mi povredimo.

Potpuno se slažem sa ovim! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4,5 meseca i vec sama podize glavicu i ramena, a cim je neko uhvati za rukice ona se sama podigne u sedeci polozaj. I vidim da joj se taj polozaj jako svidja. Na drugu kontrolu uz kukova idemo tek 30.08, a do tada, kako mi je receno, treba da bude u lezecem polozaju. Vidim da ovde ima dosta vas cije su bebe u tom uzrastu bile u polusedecem ili sedecem polozaju, pa i ja razmisljam o tome da je stavim bar u polusedeci polozaj, posto i ona to zeli. Valjda necu pogresiti. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr rekla da je vec sa 3 meseca stavljamo u polusedeci, kad smo kod kuce u ljuljasku ili lezaljku, a kolica da namestimo u onaj prvi malo izdignuti polozaj. I da je sto vise stavljamo na stomak, na tvrdu podlogu, i tako smo i radili-koliko je samo puta zveknula nosicem-, plus nam je pokazala vezbice (kako da je prevrcemo, da bi posle sama naucila, da joj zvecimo zveckom iznad glave da bi se izdizala i jos svasta nesto). Nista je nismo forsirali, kad se sama dizala, nismo je sputavali, i sa 5,5 meseci je pocela sama da sedi-onda smo joj kupili ono sediste sto se zakaci za sto kad se ruca, i vrlo brzo je bas ocvrsnula, tako da je sa 6,5 meseci i propuzala. Cim je propuzala, pocela je vrlo brzo i da se izdize u kreveticu, ali je zato prohodala tek sa 13 meseci :lol: Eto, valjda svako ima neki svoj tempo... Zao mi je sto ne pokazuju svi dr te vezbe, a vrlo su jednostavne i ne umaraju dete, samo mu pokazuju sta bi moglo da uradi, ako vec samo nije skontalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima dva ipo meseca, i od nedavo pokusava da se uzdigne kada lezi na ledjima, kao da hoce da sedne. Ja je uhvatim za rucice i povucem malo, a ona se onako cvrtso uhvati i ne pusta, sve dok ne dodje do stojeceg stava....naravno ne oslanjam je na nogice, ali ona savije tako rukice u laktu i cvrsto cvrsto cvrsto tako "stoji", a kada je vratim u lezeci stav onda se nervira <_< ! I dok tako lezi na ledjima kao da radi trbusnjake....pokusava da se uzdigne. A kada je stavim tako na par sekundi da sedne, njenoj sreci nema kraja, na glas se smeje :) Jedva cekao da sedi lepo, i ona i ja, ali nacekacemo se......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Andrea za 2 dana puni 5 meseci a aktivno pokusava da sedi duzi vremenski period jako je cvrsta od rodjenja. Mislila sam da gresim zato sto je stavljam u polusedeci polozaj i grizla me je savest ali jedino tako je bila mirna. Sad mi je nekako lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena se sad vec uveliko u kolicima dize iz polusedeceg, uhvati se za onu precku i glodje je, kad lezi dam joj ruke sama se povuce skroz da sedne ali naravno nestabilna je, stavim joj jastuk iza ledja i tako se igra malo mada ja bas nesto i ne volim da puno sedi, kod mene u krilu moze posto se ja onda malo iskrivim pa opet to nije bas skroz sedenje ali skonta sad vec pa se ljuti :) U principu ne stavljam je sad tipa "aj sad sedi" nego kad vidim da se ona dize pustim je, i stavim joj jastuk da se ne bi krivila i padala. I pet meseci mi je nekako rano, ne kazem jeste ona cvrsta i pedijtrica je rekla da je super, i na uz kukova mi je dr rekao da moze da sedi od 5. meseca ali opet bolje polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MIa je rano pocela da se dize, ali je ja nisam stavljala da sedi do 5.5 meseci, samo polusedeci od cetvrtog. Naravno , pedijatar je odobrio, osto se ona sama dizala. A tacno na dan kada je napunila 6 meseci je sela sama iz lezeceg polozaja i ostala tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila sa Anom na prvom uktrazvuku kukova sa 5 nedelja dr se zaprepastio. Kaze da godinama radi ali nije video takve kukove.. 1 beba je imala isto lepo razvijene ali Ani su bili skroz razvijeni i oformljeni. Samo je rekao "da nije glupo videti dete od mesec dana da sedi rekao bi ti da je stavis da sedne". Rekao mi je da je vec tada stavim slobodno vislji polozaj i da joj skinem povoj jer nema vise nikavu funkciju kod nje. Ipak nisam... Sacekala sam 5mes da bi skinula /zima, pa i toplije na stomacic/.

Sa 1.5m se okretala sa ledja na stomak. Kada je imala 2m ja joj dam moje prste da se uhvati i sama se dizala u sedeci polozaj /svojim misicima na rukama/ a sa 2.5mes imaju slike kao dokaz kako joj dajem prstice da sedne malo a ona se zaleti pa pravo na noge. Sa 3mes fizijatar govori kako je jaka u nogicama i jako rano ce prohodati. Tako je i bilo... Sa 7.5m je bila na nogama i drzala me samo za 1 prst.

Ja znam da je sve to bilo jako rano, da ne kazem i prerano ali.. to je ona.

Hana je sada napunila 3m i nikako ne voli da je na stomaku. Cim vidi da ce da se okrene na stomak (kada se vrti) ona u rikverc. Kukovi su joj kao kod seke. Voli da sedi, da lezi nikako.

Stavim je ponekad na par minuta, ali... ne preterujem. Sama se dize, kada stavljamo povoj (ostavila sam ga kao i Ani) vristi, ne voli ga nikako... Nekada skoro da sedne koliko se digne,... Jos ako lezi na jastuku skroz se podigne..

Jos uvek je u fazonu da stalno spava, kao novorodjence, ali meni ne smeta... sama ce se vec promeniti kada bude htela :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila sa Anom na prvom uktrazvuku kukova sa 5 nedelja dr se zaprepastio. Kaze da godinama radi ali nije video takve kukove.. 1 beba je imala isto lepo razvijene ali Ani su bili skroz razvijeni i oformljeni. Samo je rekao "da nije glupo videti dete od mesec dana da sedi rekao bi ti da je stavis da sedne". Rekao mi je da je vec tada stavim slobodno vislji polozaj i da joj skinem povoj jer nema vise nikavu funkciju kod nje. Ipak nisam... Sacekala sam 5mes da bi skinula /zima, pa i toplije na stomacic/.

Sa 1.5m se okretala sa ledja na stomak. Kada je imala 2m ja joj dam moje prste da se uhvati i sama se dizala u sedeci polozaj /svojim misicima na rukama/ a sa 2.5mes imaju slike kao dokaz kako joj dajem prstice da sedne malo a ona se zaleti pa pravo na noge. Sa 3mes fizijatar govori kako je jaka u nogicama i jako rano ce prohodati. Tako je i bilo... Sa 7.5m je bila na nogama i drzala me samo za 1 prst.

Ja znam da je sve to bilo jako rano, da ne kazem i prerano ali.. to je ona.

Hana je sada napunila 3m i nikako ne voli da je na stomaku. Cim vidi da ce da se okrene na stomak (kada se vrti) ona u rikverc. Kukovi su joj kao kod seke. Voli da sedi, da lezi nikako.

Stavim je ponekad na par minuta, ali... ne preterujem. Sama se dize, kada stavljamo povoj (ostavila sam ga kao i Ani) vristi, ne voli ga nikako... Nekada skoro da sedne koliko se digne,... Jos ako lezi na jastuku skroz se podigne..

Jos uvek je u fazonu da stalno spava, kao novorodjence, ali meni ne smeta... sama ce se vec promeniti kada bude htela :D

Eto, sestrice totalno različite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato mene ova Amerika nervira,ovde uopste ne rade snimanje kukova!!! Strasno.

Nekako oni su svi tako opusteni. Ja samo molim Boga da sa mojim malim sve bude ok sto se kukica tice,do duse pedijatar ga testira nekim svojim metodama Boga pitaj. Neki dan smo setali i ja sam se zaprepastila,mexikanka neka je stavila bebu koja ne znam da li ima mesec dana u kolica koja vise lice na ona za lutke,u sedeci polozaj. I to skroz sedec,meni je doslo da placem,a beba se sva iskrivila...uzas. Neki ljudi zaista nemaj pameti....posle se cude kad dete ima posledice. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanimljivo,ali poslednje sto sam na ovu temu procitala bilo je da i sa sest meseci bebu ne treba stavljati da sedi...,zbog kicme koja je jos slaba. moje starije dete je sa sest meseci vec sedelo,samo a sad ne znam kako da se ponasam sa bebom od tri ipo meseca? :( doduse,bebac ima tortikolis i distonia alia pa moram biti pazljivija ali opet sam prilicno zbunjena.verujem da ih treba dobro posmatrati i pratiti njihov individualan razvoj jer tako su razliciti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato mene ova Amerika nervira,ovde uopste ne rade snimanje kukova!!! Strasno.

Nekako oni su svi tako opusteni. Ja samo molim Boga da sa mojim malim sve bude ok sto se kukica tice,do duse pedijatar ga testira nekim svojim metodama Boga pitaj. Neki dan smo setali i ja sam se zaprepastila,mexikanka neka je stavila bebu koja ne znam da li ima mesec dana u kolica koja vise lice na ona za lutke,u sedeci polozaj. I to skroz sedec,meni je doslo da placem,a beba se sva iskrivila...uzas. Neki ljudi zaista nemaj pameti....posle se cude kad dete ima posledice. :(

A joooj, jadno to dete od mesec dana :( Ja svakako mislim i ako se ne radi uz - treba voditi računa. Nego imam pitanje - da li kod vas postoje privatne klinike koje rade uz kukova beba? Da možete da platite, i budete mirni...

zanimljivo,ali poslednje sto sam na ovu temu procitala bilo je da i sa sest meseci bebu ne treba stavljati da sedi...,zbog kicme koja je jos slaba. moje starije dete je sa sest meseci vec sedelo,samo a sad ne znam kako da se ponasam sa bebom od tri ipo meseca? :( doduse,bebac ima tortikolis i distonia alia pa moram biti pazljivija ali opet sam prilicno zbunjena.verujem da ih treba dobro posmatrati i pratiti njihov individualan razvoj jer tako su razliciti :rolleyes:

Bebu sa 3,5 mesecana bih stavljala da sedne. ;)

A kako teku terapije za tortikolis i distonia alia? I koliko dugo traje? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joooj, jadno to dete od mesec dana :( Ja svakako mislim i ako se ne radi uz - treba voditi računa. Nego imam pitanje - da li kod vas postoje privatne klinike koje rade uz kukova beba? Da možete da platite, i budete mirni...

Bebu sa 3,5 mesecana bih stavljala da sedne. ;)

A kako teku terapije za tortikolis i distonia alia? I koliko dugo traje? :unsure:

Ivancice mislis da nije prerano da beba sa 3,5meseci sedi? Moj beban ce za tri dana napuniti cetiri meseca ali on se u lezaljci sam uspravi u sedeci polozaj i sam sedi, nema teorije da ga vratim u lezeci. Zato smo ukinuli lezaljku i sada se valjamo po krevetu ili krevecu. Ne bih ga sama stavljala na svoju ruku da sedi, za 12 dana idemo na uz kukova pa ce nam doktorka reci sta dalje, ali cisto informacije radi me zanima, da znam da li da se nadam da ce nam odobriti sedenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 3ipo meseca rano za sedenje. Ne znam, nama je dr rekao da moze od 5-og, kukovi i sve super, odlicno, ali ni tada joj nisam davala puno, kad se u kolicima sama podigne pustim je malo pa je "oborim" makar u polusedeci. Mada je od pocetka lepo sedela i bez oslonca i nije nesto padala, lepo se i brzo ucvrstila i naucila sama da se poseda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 3ipo meseca rano za sedenje. Ne znam, nama je dr rekao da moze od 5-og, kukovi i sve super, odlicno, ali ni tada joj nisam davala puno, kad se u kolicima sama podigne pustim je malo pa je "oborim" makar u polusedeci. Mada je od pocetka lepo sedela i bez oslonca i nije nesto padala, lepo se i brzo ucvrstila i naucila sama da se poseda.

Pa i meni je nesto prerano... a meni se beban sam uspravlja u sedeci oplozaj i totalno se stegne da ne mogu da ga oborim da lezi. Onda ga ja lepo stavim na krevet u lezeci totalno i onda ne moze da se podigne. U lezaljci je malkice nagnut pa kao da radi trbusnjake kad se podize u sedeci polozaj, savije ruke u laktovima i podigne se sam, u krevetu iz totalno lezeceg polozaja ne moze bas tako da se uzdigne...

Mislim da su nam mnogo pomogle vezbice koje smo dobili za hipertonus, cini mi se da su mu sada jednako jaki svi misici i da nije toliko konstantno u nekom grcu i zategnut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice mislis da nije prerano da beba sa 3,5meseci sedi? Moj beban ce za tri dana napuniti cetiri meseca ali on se u lezaljci sam uspravi u sedeci polozaj i sam sedi, nema teorije da ga vratim u lezeci. Zato smo ukinuli lezaljku i sada se valjamo po krevetu ili krevecu. Ne bih ga sama stavljala na svoju ruku da sedi, za 12 dana idemo na uz kukova pa ce nam doktorka reci sta dalje, ali cisto informacije radi me zanima, da znam da li da se nadam da ce nam odobriti sedenje...

Pusti bebu da radi ono za šta je sposobna i ništa ne brini! :)

Nemoj da je forsiraš, ali ni da je sputavaš! ;)

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti bebu da radi ono za šta je sposobna i ništa ne brini! :)

Nemoj da je forsiraš, ali ni da je sputavaš! ;)

Ja kad ga vidim da sedne totalno se nesto najezim... toliko sam slusala o iscasenim kukovima, a opet mnogo bih volela da sedi jer je onda tako srecan i miran... gleda okolo, drzi igracku koju mu dam i samo brblja i smeje se... dok je u lezecem polozaju nekako nezadovoljan i uvek moram da ga zabavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni je nesto prerano... a meni se beban sam uspravlja u sedeci oplozaj i totalno se stegne da ne mogu da ga oborim da lezi. Onda ga ja lepo stavim na krevet u lezeci totalno i onda ne moze da se podigne. U lezaljci je malkice nagnut pa kao da radi trbusnjake kad se podize u sedeci polozaj, savije ruke u laktovima i podigne se sam, u krevetu iz totalno lezeceg polozaja ne moze bas tako da se uzdigne...

Mislim da su nam mnogo pomogle vezbice koje smo dobili za hipertonus, cini mi se da su mu sada jednako jaki svi misici i da nije toliko konstantno u nekom grcu i zategnut...

Ovo je kljucno! To sto tvoje dete radi je hipertonus! Ne valja to jer karlica nije spremna u tom uzrastu, ne valja jer okostavanje kukova nije zavrseno, ne valja jer kicma ne moze da podnese teret tezine glave!

Kljucno je sto se on dize kao da radi trbusnjake. To nije prirodno i pravilno samostalno dizanje u sedeci polozaj. Bebe to moraju da rade sa boka ,preko jedne ruke dok se drugom pridrzavaju.

To sto ga pustas tako da sedi moze samo da mu naskodi. Zabacivace jos vise glavu unazad.

Ako nema sanse da ga spustis u lezeci iz tog sedeceg ,obavezno ga uzmi u narucije. Dazbe ti vezbe za hipertonus ako mu pustas da hipertonus deluje ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad ga vidim da sedne totalno se nesto najezim... toliko sam slusala o iscasenim kukovima, a opet mnogo bih volela da sedi jer je onda tako srecan i miran... gleda okolo, drzi igracku koju mu dam i samo brblja i smeje se... dok je u lezecem polozaju nekako nezadovoljan i uvek moram da ga zabavljam...

Na pod sa njim i na stomak.Bice srecan da promeni perspektivu ako je na stomaku. Neka jaca ledjne misice i misice vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.