Sa koliko ste ili sa koliko meseci cete staviti bebu da sedi?

odgovora

Objavljeno

Zanima me da li neka mama ima iskustva sa Pavlikovim remecicima, sto se tice sedenja beba?! Naime, moja beba je stajala karlicno od 6. meseca trudnoce (imala je ispruzene noge), tako da nam je jos u porodilistu preporuceno da po izlasku snimamo kukove. Dr u Tirsovoj nam je dao da nosimo remencice 12 nedelja. Pre mesec dana smo ih skinuli. Dr je rekao da je sve super sa kukovima, da nam ne trebaju vezbe i da odmah prekinemo i sa sirokim povojom. Da li je neka mama imala iskustvo sa tim i kad su njihove bebe pocele da sede nakon toga, dal su imale neki poseban tretman? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela je da se podize iz polu sedeceg sa 4 ipo vec... malo po malo i evo,sa 6 punih pocela je da sedi sama .... ponekad se preturi u stranu ali uglavnom sedi lepo i igra se sa igrackicama

Ali, naravno, ne ume da se podigne sama iz lezeceg da sedne posto nema za sta da se uhvati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dijete je pocelo da se dize u sjedeci polozaj sa tri i po mjeseca! S obzirom da ja znam da je to rano, ja sam je vracala. Medjutim, kada smo bili kod doktora i ja to spomenula ona mi je rekla da je pustim da ona sjedi koliko moze, ali da je ne forsiram. Sada vec uveliko sjedi, ali ne samostalno. Ne podupirem je jastucima niti sta slicno. Budem pored nje, pa koliko moze neka sjedi!

Svaka beba je razlicita, neke su zivlje, neke su lijene. Samo sta god beba da uradi ne treba je sputavati, ali ni forsirati. :) Tako je nama receno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos sa tri mjeseca je moguce da se djete nauci kontrolisati fizioloske potrebe...znam da zvuci smijesno i nevjerovatno,,,tako je i meni zvucalo kada sam prvi put cula za to,,pa sam malo istrazivala i to je stvarno moguce...

naime to se radi u istocnim zemljama.

djeca moraju biti sto vise uz majku,i pri obavljanju nuzde majka uci dijete da ispusta odredjeni zvuk...npr kada piski majka gleda u dijete i ispusta recimo dugo ssssssssssssss,tako da dijete taj zvuk povezuje sa mokrenjem i vremenom se nauci da ispusti sam taj zvuk prilikom mokrenja,tako isto vrijedi i sa velikom nuzdom...i djete treba da bude sto vise bez pelene tako da osjeti mokrinu...djete se pocne uciti tome vec od druge sedmice zivota i do treceg mjeseca zbogom pelene sto se tice dana.

e sada ne pise nigdje gdje im djeca obavljaju nuzdu,jer ne vjerujem da tako malu djecu stavljaju na tutu ;)

ja ovo nisam radila jer mi djeluje potesko i bojim se da mi se djete ne prehladi,opet njima je lahko da djete bude golo kad im uvijek grije... <_<

fVbPp1.png

STVARNO SVAŠTA MOŽE DA SE PROČITA NA INTERNETU :lol: :lol: :lol: !!!!

Ne verujem da je to moguće, ali to je i najmanje važno. Prvo, zanima me zbog čega bi neko insistirao da mu dete sa 3 meseca obavlja fiziološke potrebe u nošu??!! Drugo, o kakvim je ovde ženama reč? Ko to ima vremena da po ceo dan uči bebu od 2-3 meseca da ide na nošu??!! Zar nemaju nešto pametnije da rade? Ako ništa drugo, korisnije je da bebu šetaju napolju. I, ponavljam kakav je smisao toga? Možda je to bitno za nekog ko je jako siromašan, pa nema para za pelene, inače, ne vidim svrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo...naravno da forum služi iznošenju stavova, mišljenja, to nitko ne spori.

Kristal je na osnovu tvog posta iznijela stav i uopšte nije bilo grubosti...bar ju ja ne vidim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini...sve OK :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se onda iskreno izvinjavam,,,meni je djelovalo malo pogrubo,,,ali to me vjerovatno jos puca poslijeporodjajna osjetljivost... :(

Nije mi bila namera da te uvredim. Četo zvučim grubo, ali šta ću, takav mi je stil :):D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto,ali ovde uopste ne rade ultrazvuk kukova beba.Kada sam pitala moju dr,ona je rekla da nema potrebe za tim,da je pregled dovoljan sam po sebi da se vidi stanje kukova.Ja mog bepca stavljam da sedi po malo,podupirem ga jastucima,ali on sam hoce da sedi i savija se unapred da uhvati igracku.Sedenje mu se bas ne svidja,ali zato hoce da bude u uspravnom polozaju,kao da hoda.Hmm...bas mi nije jasan:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba mora sama da dođe u sedeći položaj. I to će uraditi kad bude bila spremna za to. Sve ostalo je forsiranje i preskakanje faza razvoja...

Neko dete će to uraditi sa 5, neko sa 7 meseci... Sve je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac puni 5mes 2og aprila i stavljam ga u polusedeci polozaj i on sam podize gornji deo tela i zeli da sedi. Ali ga necu forsirati dok ne dobijem eleno svetlo i dok ne odemo na kontrolu sa 6mes za kukice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac puni 5mes 2og aprila i stavljam ga u polusedeci polozaj i on sam podize gornji deo tela i zeli da sedi. Ali ga necu forsirati dok ne dobijem eleno svetlo i dok ne odemo na kontrolu sa 6mes za kukice.

Moja beba sada ima 10 meseci, a pocela je da sedi sa 5 i po. Isto je sama trazila da se podigne i ja sam joj posle UZ kukova skinula siroki povoj i stavila je da sedi. Mogu ti reci da se brzo ucvrstila i pocela da sedi bez oslonca. Svako dete je drugacije i samo treba slusati njegove potrebe i ne moze se pogresiti! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa 4 i po meseca poceli polusedeci polozaj-izdignuti na jastuk od prilike 75c i posle 15-20 dana su se vec sami dizali u sedeci!!!! onda sam ih stavljla da sede po 5-10min !!!sad vec lepo sede-padaju stalno ali se i sami dizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ivu sjedala sa 6 mjeseci po oko pola sata.ono nije bila baš stabilna ali u kratkom vremenu je očvrsnula.Sad ima 9 punih i sjedi sigurno s veremena na vrijeme se prevrne ali na mekoj podlozi joj nemože ništa biti.Neznam dali je to u redu ali jos uvijek nemože iz ležećeg položaja sjesti sama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako vec imamo 10 meseci,htela sam samo da napisem da bebu ne treba "vezbati" i stavljati u sedeci polozaj kako bi naucila da sedi.

Treba se sve odvijati prirodnim tokom.Beba treba da bude sto vise na podu,po mogucstvu na stomaku.Tako razvija i jaca svaki misic na telu.Prvo ce nauciti da puzi pa tek onda da sedi sama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svog sina od mesec dana u polusedeći u onoj stolici što vibrira, a u sedeći, u mom krilu od 3 meseca, kada je sam počeo da se povlači da sedne, i niša mu ne fali, iako su nam doktori preporučivali manje-više isto što i svima sa ove teme. A preporučivali su i široki povoj, a ja ga nisam stavljala. Sve u svemu, mislim da naši doktori mnogo histerišu oko tih stvari, i da kod zdrave dece treba voditi računa samo o tome kako ona reaguju i voditi se sopstvenim instinktom. Dete će vam "samo" reći ako nije spremno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo ga vodili na pregled kukića kada je napunio 4 meseca, dr nam je rekao da slobodno možemo da ga stavljamo u polusedeći. I ja ga stavim u polusedeći, a on se, gospodin, skroz ispravi u sedeći...

isti je slucaj i kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan traži da se digne, kada leži a ja ga uhvatim za rukice napne sve moguce misice da bi ustao. E sada nikada ga nisam stavila da sjedi bukvalno, "sjedio" je meni na ruci kada ga držim za guzu jednom rukom i sjednem ali ga uvjek pridržavam drugom rukom i ne zelim da ga stavljam da sjedi dok jos malo ne ojaca misice .... Definitivno su previse mali sa 3,5 mjeseca da bi sjedili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba po ovom pitanju mene i zabrinjava... Sa 6 nedelja je lezeci na ravnom, na ledjima pocela da dize glavu, da se vuce za zvecku na ogradici i da se pridize, kada sam to rekla pedijatru, rekao mi je da je zavalim na veliki jastuk kad trazi da se uspravi i na onaj prvi od 4 stepena na kolicima jer su joj kukovi bili super(sa dva meseca i deset dana)... Ali ona tu ne prestaje... Ona je juce dok sam ja kuvala kafu samostalno sela u kolevci. Nemam pojma kako, verovatno se povukla za ogradicu, zvecku ili ko zna za sta... Kako spreciti bebu da ustaje... Zvala sam i patronaznu i pedijatra, on mi kaze da to ima veze i sa ukupnim fizickim napredovanjem bebe, da ona ima solidnu tezinu za bebu od 5 meseci i da je niti forsiram niti sputavam, nego da ako ona nesto radi sama, to znaci da moze i da je na to spremna... Da su prosto neke bebe u nekim mesecima napredne... Ja sam se u svakom slucaju preplasila... Nije mi jasno kako prevremeno rodjena beba, smanjenog tonusa na rodjenju odjenom sa tri meseca postne fizicki napredna u odnosu na vrsnjake, tu je nesto meni nelogicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba po ovom pitanju mene i zabrinjava... Sa 6 nedelja je lezeci na ravnom, na ledjima pocela da dize glavu, da se vuce za zvecku na ogradici i da se pridize, kada sam to rekla pedijatru, rekao mi je da je zavalim na veliki jastuk kad trazi da se uspravi i na onaj prvi od 4 stepena na kolicima jer su joj kukovi bili super(sa dva meseca i deset dana)... Ali ona tu ne prestaje... Ona je juce dok sam ja kuvala kafu samostalno sela u kolevci. Nemam pojma kako, verovatno se povukla za ogradicu, zvecku ili ko zna za sta... Kako spreciti bebu da ustaje... Zvala sam i patronaznu i pedijatra, on mi kaze da to ima veze i sa ukupnim fizickim napredovanjem bebe, da ona ima solidnu tezinu za bebu od 5 meseci i da je niti forsiram niti sputavam, nego da ako ona nesto radi sama, to znaci da moze i da je na to spremna... Da su prosto neke bebe u nekim mesecima napredne... Ja sam se u svakom slucaju preplasila... Nije mi jasno kako prevremeno rodjena beba, smanjenog tonusa na rodjenju odjenom sa tri meseca postne fizicki napredna u odnosu na vrsnjake, tu je nesto meni nelogicno...

Bebo, pa ti imaš super devojčicu. Ja se ne bih brinula da sam na tvom mestu, već bih se radovala. Priroda sama odradi puno posla, i beba ne bi radila nešto što ne sme i ne može. Očigledno je, hvala bogu ojačala dovoljno da se pridiže, pa se dete pridiže. Duša mala :) Uh, baš se radujem, sad ti se sve brige od trudnoće pretvaraju u radost. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo, pa ti imaš super devojčicu. Ja se ne bih brinula da sam na tvom mestu, već bih se radovala. Priroda sama odradi puno posla, i beba ne bi radila nešto što ne sme i ne može. Očigledno je, hvala bogu ojačala dovoljno da se pridiže, pa se dete pridiže. Duša mala :) Uh, baš se radujem, sad ti se sve brige od trudnoće pretvaraju u radost. :)

Da znas da jesu, dusa mamina mala... Jako mi je bilo vazno da njen psihomotorni razvoj prati vrsnjake, a ona stvarno hvala Bogu odlicno napreduje... Borac mali mamin :wub:

Odoh ja OT... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas da jesu, dusa mamina mala... Jako mi je bilo vazno da njen psihomotorni razvoj prati vrsnjake, a ona stvarno hvala Bogu odlicno napreduje... Borac mali mamin :wub:

Odoh ja OT... :rolleyes:

He,he , samo je čekala da izađe, pa da pokaže šta sve zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto bebo eto pogledaj(u slikama) koliko moja Tara dize glavu kad je imala nepuna 2 mes.oslanja se na ruke i drzi po nekoliko min taj polozaj...ja sam mislila da nikad nece stici vrsnjake juce mi je dok sam je hranila trze se nekako i sklupca se i dize da sedi..dira igracke nesto prica sa njima...ja sam Hvala Bogu prezadovoljna ne guce jos onako pravo lai neke svoje glaso ispusta najcesce dok je sama sa igrackicama sve prati ...ne brinem se nista brinula bi kad bi bilo obratno...:) uzivaj samo...

Da nase devojke su tu negde moja se rodila u 36+3... Neka njih samo neka one napreduju!!! Duse nase... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ste mene zabrinule... :unsure: Una dok je na stomaku ne drzi dugo glavu i cesto je samo zabije u posteljinu... Sta da joj radim????? Ja je svakog dana stavljam na stomak da uci ali stojimo u mestu... :unsure::(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel Una spavala na stomacicu? Moj Markic drzi glavicu po 5-10 minuta pa je spusti koji min odmori isto tako sto se zabije nosicem u posteljinu pa opet , ali on spava samo na stomacicu pa je valjda zbog toga ojacao ali ne treba da brines , imam poznanicu cija je beba sa 6 meseci slabo drzala glavicu, cak su joj i vratic pridrzavali kad im je u narucju ... Samo odjednom sa 9 meseci je propuzala kao velika :) Ne brini se !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ste mene zabrinule... :unsure: Una dok je na stomaku ne drzi dugo glavu i cesto je samo zabije u posteljinu... Sta da joj radim????? Ja je svakog dana stavljam na stomak da uci ali stojimo u mestu... :unsure::(:unsure:

Nemoj da se brines, neke bebe ne vole da budu u tom polozaju... Mihaila je moja mama tako stavljala svaki dan, i on je odmah dizao glavu, a ja sam se plasila da se ne povrijedi. :unsure: Ako ona inace cvrsto drzi glavicu, ne brini se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.