Sa koliko ste ili sa koliko meseci cete staviti bebu da sedi?

odgovora

Objavljeno

Moja beba još uvijek se ne podiže da sedi,al kad je mi stavimo ona sedi sasvim stabilno.I buni se kad je malo duže na stomaku,a kad je na leđima odmah se okrene na stomak,malo puže pa plače.Hoće da je sednem.Ona tako sedećki puzi na guzi,pređe pola stana :D Da li sam pogrešila sšto sam je stavila u sedeći sama? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj, kad tad ce sama preci u sedeci polozaj, ali je ziva sitina da ako bebe stavljate u sedeci, one mnogo kasnije same ukapiraju da to urade.

Pokusaj ti Marijaci da legnes na ledja, pa se prevrni na bok i sa boka kreni u sedeci polozaj. isprati sta radis kojojm rukom. E, kad ukapiras kako to ide, pokazi i Sofiji gde da stavi ruke i gde joj je oslonac. Racunaj da se bebe prvo naslone na nadlaksricu tako sto se gornjom rukom odgurnu od pod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sjutra počinjemo sa vježbanjem!Hvala Yeco :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I P se trudi da sedne ili samo jaca trbusne misice . Nama je pedijatar rekao da sa punih 6 mogu da je stavim u kolica u sedeci polozaj, to mi je i najvaznije jer nece u polusedeci da se vozi, pametnica ne vidi nista :)

Sada se dvoumim i oko toga da li da je stavljam jer ako nije spremna inace zasto bi je stavljala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pettra, ako budeš čekala da ona sama sedne, bojim se da ćeš morati da čekaš još par meseci, a do tada će ti se sigurno mnogo buniti u kolicima. Slobodno je stavi da sedi, da razgleda, ako su kukovi ok. A. sam stavljala da sedi sa punih 6, a počela je da se poseda sama mesec dana kasnije. Tih mesec dana, naravno, nije htela ni sekund u polusedeći u kolicima.

Miva, Pettra i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da buni se , hoce 10 minuta i to je to. Bili smo pre 15 dana na uz i kukici su odlicni.

Ok. Hvala Smey :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja T.je danas u njihalici sela i ila tako nekih 15tak sekundi i onda se vratila.....vec neko vreme pokusava da sedi,ali od kad smo joj skinuli siroki povoj,prevrce se na sve strane i stalno pokusava da sedne :huh:

Kristina86, Smey i Mawenamaza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je fizijatar reko da beba sme da sedi sama tek onda kad to moze samostalno da uradi. POgresno je podupirati je jastucima ako se ona izvrce. Ona nema dovoljno jake ledjne misice pa tako krivi kicmu. Beba u polozaju na stomacic vezba te misice a i kad lezi na ledjima i vuce stopala prema ustima, ona se sprema za sedenje. Postoje mnoge vezbice koje mozete da radite sa njom da bi ona ubrzala taj proces. Ali najpametnije je ne forsirati bebu podupiruci je jastucima nego joj pomoci na pravilan nacin. Inace mnoge bebe ne mogu same da sede pre osmog meseca i to je skroz normalno.

Da, i ja se slazem sa ovim, mislim sto rizikovati bezveze zbog mesec dana gore-dole..

Meni inace mnogi koji naravno nemaju pojma savetuju da je podupirem jastucima..smaraci..

Ena85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.