Sa koliko ste ili sa koliko meseci cete staviti bebu da sedi?

odgovora

Objavljeno

Bili smo na snimanju kukova kada je imala 4,5 meseca i pitala sam dr da li mogu da je stavljam u polusedeci jer se ona davnih dana izdize. Rekla je da mogu da radim sve ono sto beba zeli tj signalizira. Kada smo podigli kolica u polusedeci ja sam se ponovo rodila.Do tada nije htela u kolica ni u kom slucaju,setnje smo uvek zavrsavali noseci je u rukama. Kada smo podigli kolica za jedan stupanj mogla je lepo da osmatra okolinu i sve je bilo ok,uzivali smo i mi i ona.

Upravo je ovo nama rekao pediajtar, da kolica dizemo za jedan stepen kada beba sama pocne da se oduze po malo...

E i jos jedan savet koji je meni znacio, a to je da su bebe spremne za veca autosedista (ona od 9kg, ) u sedecem polozaju kada mogu sama da se usprave da stoje... tek tada im je kicma dovoljno razvijena da podrzi tavko sedenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su u polusedecem polozaju od treceg meseca a u sedecem od petog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Luka je u ljljasci i u kolicima od 3. meseca u polusedecem polozaju, sad ce 6. da napuni za koji dan, i hoce da sedi, hvata se za obe nogavice i sam se podigne u sedeci polozaj!!!

Tako da i da mu branim, a ne zelim, on se sam podize u polozaj koji mu odgovara!!

A i dosta je gledao u plafon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama od Milice i male Vasilije.Mi imamo 5,5 meseci i imamo jako veliku želju da sedimo.Ja sam u školici dobila vežbe za bebe po mesecima i ima vežba za sedenje i vežbe za kukove.I nama je doktorka rekla da se ne stavlje beba do 6meseca u sedeći položaj.Valjda ćemo se strpeti do 6 meseca. :lol::lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma već ga pripremati od V mjeseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju spicu stavila u polusedeci kada je navrsila 3 meseca i naravo, konsultovala sam se sa svojom babicom. Kada sam otisla kod pedijatrice ona je rekla da bude u lezecem do 6 meseci. Kad sam objasnila savete babice onda je rekla da je sve uredu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja da li si se i ti susretala sa nevericom kod ljudi kada si im rekla da dete od 6meseci kaki na nošu. Pošto ja jesam jer moja ćerka kaki od 4,5 meseca na nošu. Počela je da sedi sa tri posle kontrole kukova doktor nam je rekao da skinemo široki povoj i da pošto se otimala da sedi slobodno je pustim da radi sve što hoće i oseća se sposobnom da može. Tako da je ona prvo po malo sedela a sa 5.5 meseci mi se svlačila sa krila i htela da se oslanja na noge. ja sam je pustila i malo po malo uz moju pomoć ona je prohodala. Sada ima 7 meseci i 2 nedelje i počela je da mi gura ruke da je ne držim dok korača hoće da se pusti sama ali ja još uvek nisam sigurna u njenu ravnotežu pa je ne puštam.

I moj sin je sa 9 mes hodao sam, sedeo je sa 4,tako je hteo! Nikad ne bih slusala pat.sestre jer svake godine menjaju pravila,bebe su uvek iste i sada i pre 15 god!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar ortoped rekao da je pripremamo za sedenje sa 5,5 i postavimo da sedi pod uglom od 90 stepeni sa 6 meseci. Ona se već dugo podiže i jako je čvrsta ali ćemo ipak sačekati. Povremeno je uhvatim za ručice i podifnem u sedeći položaj na trenutak i polako spustim. Njenoj sreći nema kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je ne siliti ali i ne sputavati dete! Kad je ono spremno samo će da se podigne! Moje su sa 5 sedele tako što se uhvate za ivicu kolica, kreveta i podignu u sedeći položaj! Sa 6 i nedelju dana su se iz puzećeg okretale u sedeći i sedele stabilno same a sa 7 počele da se podižu na noge! Ne mogu da ih sprečim sem da ih vežem za krevet! Ja sam ih po sto puta vraćala u ležeći, one sto puta ustajale i na kraju sam odustala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama fizijatar rekao NE pre napunjenog sestog meseca

moja tea sada polako privlaci noge ustima ali nije jos skroz...

necu da je forsiram..ona i onako radi sta ona hoce...gazda u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako se dobro sećam, sanekih 5.5 meseci je bila u polu sedećem, ono jastuci i silna ćebad oko nje :D

Čvrsto sedi sa nekih 7.5 i tad je počelai da ustaje. Držimruke u visini njenih ramena (kad ona sedi) ona se sama uhvati i sama digne na noge. Pa opet sedne i tako u krug...

Kapiram da svi dižu frku oko kukova, ali ako dete hoće - onda hoće

(to naravno ne znači da ću je sa 2 meseca staviti da sedi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 3. mjeseca se vec podizao,sada ima punih 5. i vec lagano sjedimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sama pokusava de ustane iam 3,5 mes ponekad je stavim malo izdignutu i to je poduprem jastucima... nekako mi je jos rano , ne bih da se igram... a u kolica nemaju 30 vec 45 stepeni...a to mi je visoko jos uvek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30 stepeni je OK za tvoju bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vam je to uspelo da ih tako brzo naucite na nosu,ja mislim da beba sa 6 -7 meseci ne zna da pokaze da joj se kaki,kazite i nama i mi da pokusamo.Inace moj sin sa nepuna 4 meseca se podize sam iz mog narucja da sedi,buni se i place kad je navaljen na moje grudi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JUKI...ne vjerujem da će ti neko dati dobar savjet, po meni je to nemoguća misija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vam je to uspelo da ih tako brzo naucite na nosu,ja mislim da beba sa 6 -7 meseci ne zna da pokaze da joj se kaki,kazite i nama i mi da pokusamo.Inace moj sin sa nepuna 4 meseca se podize sam iz mog narucja da sedi,buni se i place kad je navaljen na moje grudi....

Ha, ha, ha!!! Nemoj svemu da veruješ što pročitaš ovde, ima stvarno svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema mi druge, nego da rodim treće dete i izvršim eksperiment-sa 3 meseca će da sedi, sa 6 meseci će da obavlja fiziološke potrebe u wc-šolju, sa 8 meseci će da prohoda, sa 10 da jasno priča. Sa 1 godinu će da krene u vrtić, sa 2 u predškolsko, sa 3 u školu. Sa 8 u srednju, sa 10 na fakultet, ,a u 12. godini ćemo obadvoje završiti u ludnici. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ti je dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema mi druge, nego da rodim treće dete i izvršim eksperiment-sa 3 meseca će da sedi, sa 6 meseci će da obavlja fiziološke potrebe u wc-šolju, sa 8 meseci će da prohoda, sa 10 da jasno priča. Sa 1 godinu će da krene u vrtić, sa 2 u predškolsko, sa 3 u školu. Sa 8 u srednju, sa 10 na fakultet, ,a u 12. godini ćemo obadvoje završiti u ludnici. :D

Ma ne, bre, sa 20 će u penziju i onda uživate :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo pocete sa 5,5 meseci..Za pocetak treba prvo da skinemo siroko povijanje.Nadam se u ponedeljak(idemo na kontrolu).tek onda mozemo da rasmisljamo osedenju,naravno za pocetak uz pomoc jastuka...Samo polakao za sve ima vremena i ne treba zuriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mi dr kaže da mogu da počnem da ga stavljam, tad ću. :) Mada, on se sam uzdiže u sedeći kad ga držim u naručju ili kada leži na mojim grudima. Uh, kako se nervira kad ga držim u naručju u ležećem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle kontrole kod ortopeda i zelenog svetla, sa 5 meseci smo joj podigli naslon na kolicima na 45 stepeni. Tada smo počeli i da joj podmećemo jastuk iza leđa da je pridržava dok sedi. Sa 5,5 joj više nije trebao. Sa nekih 7 meseci i nedelju dana je počela sama iz ležećeg položaja da sedne. I sada više to nije zanimljivo - hoćemo da ustanemo. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo ga vodili na pregled kukića kada je napunio 4 meseca, dr nam je rekao da slobodno možemo da ga stavljamo u polusedeći. I ja ga stavim u polusedeći, a on se, gospodin, skroz ispravi u sedeći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo na pregledu sa 4 meseca dobili zeleno svetlo za polusedeći položaj. To nam je bilo drugo po redu snimanje kukova i doktorka nam je rekla da su kukovi dobri, da nema potrebe za daljim kontrolama i da bebu ni sa čim ne forsiramo niti sputavamo. Kad bude pokušao da sedi sam, treba ga pustiti. I tako je moj sinčić od petog meseca počeo da se podiže u sedeći položaj, a sa pet i po je ostajao u tom položaju i po desetak minuta. Sad imamo šest, ali kad se sad podigne u sedeći položaj, obavezno se izvrne u stranu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.