Da li buditi bebu?

odgovora

Objavljeno

Nisam je budila ni danju,uglavnom se sama budila na 3 sata,ali nekada i na 2 ili 4.Odlicno je napredovala.Beba ce se sama probuditi kad je gladna,znaju one dobro sta im treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ce se sama probuditi kad je gladna,znaju one dobro sta im treba :D

Apsolutno podržavam ovo mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam nedoumice da budim bebu nocu, jer ima jos malo zuticu i babica mi je rekla da ne spava vise od 4 h, ali i sama vidim da je mucim ako je pola sata ranije probudim nego sto bi se ona sama probudila, takodje manje jede nocu ili vec kada je probudim, a i ja nemam odmora jer navijam sat i tumaram u polumraku oko nje :blink:

Nemas potrebe buditi bebu nocu. Mi smo odpusteni iz bolnice sa zuticom u julu mesecu i sto Viki rece, bebu u kolica i na sunce a nocu je pusti da spava. Ja sam preko dana po savetu babice budila na 3 sata i to samo prvih dana cini mi se, jer se kasnije i sam navikao i budio se na toliko, a nocu ga lepo ostavim da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u početku bila skeptik, htela sam da ga budim danju, jer je on baš dobro jeo i još bolje spavao...

Sa mesec dana se budio samo jednom noću...

Ali sam se savladala i poslušala mamu, i jedini put i svekrvu :P - da dete neće da spava gladno i nisam ga budila.

Super nam je napredovo, spavao i jeo supeeer! :)

Tako da je i moj savet - nemojda budiš bebu - ne noću... Spavaj i ti dok beba spava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam ovu temu ovde a ne u dojenje jer je rijec o novoredjencetu starom svega nekoliko dana.

Da je starija beba u pitanju znala bi sta da radim ali ovako nisam sigurna.

Novorodjence bi trebalo da sisa svaka tri sata medjutim moja beba se napapa i onda spava 5 sati prije nego sto se javi da je gladna. Nisam na cisto da li treba da ga budim za podoje jer jednom kada sam ga probudila nije bas bio zainteersovan za dojenje a strogo su mi opdvukli da tek rodjena beba MORA da jede u prosjeku sva 3, maksimum 4 sata da bi dobila na snazi.

sta da radim, da li da ga budim ili ne?

Ne,ne i ne...pusti ga da spava,probudice se kad bude gladan.I meni je bilo receno da ga budim na 2-3h da sisa jer je imao zuticu,i ja ga curka budila,nisam slusala iskusne vec patronaznu,i zeznem i sebe i njega,naucio je nocu da pije mleko,i tek smo sad izbacili i poceli da spvamo celu noc..tako da,pusti ga da spava i ne brini,nece spavati gladan,kao sto ni ti ne bi mogla da spavas kad si gladna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,ne i ne...pusti ga da spava,probudice se kad bude gladan.I meni je bilo receno da ga budim na 2-3h da sisa jer je imao zuticu,i ja ga curka budila,nisam slusala iskusne vec patronaznu,i zeznem i sebe i njega,naucio je nocu da pije mleko,i tek smo sad izbacili i poceli da spvamo celu noc..tako da,pusti ga da spava i ne brini,nece spavati gladan,kao sto ni ti ne bi mogla da spavas kad si gladna. ;)

Evo ovko,povodom zutice-nas su otpustili sa zuticom iz porodilista i kako nije prolazila ni posle 3 nedelje otisli smo na Institut da to proverimo.Vadili su mu krv i ustanovili da bilirubin jeste povisen,ali nije potrebno lecenje i da fino napreduje.I ni jedan od dva neonatologa nije ni pomenuo da treba da ga budim da jede ili bilo sta oko ishrane,a verujem da su oni tamo dosta strucni po tom pitanju.Rekli su samo da ce samo od sebe proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovko,povodom zutice-nas su otpustili sa zuticom iz porodilista i kako nije prolazila ni posle 3 nedelje otisli smo na Institut da to proverimo.Vadili su mu krv i ustanovili da bilirubin jeste povisen,ali nije potrebno lecenje i da fino napreduje.I ni jedan od dva neonatologa nije ni pomenuo da treba da ga budim da jede ili bilo sta oko ishrane,a verujem da su oni tamo dosta strucni po tom pitanju.Rekli su samo da ce samo od sebe proci.

Eto vidis kako svako od njih ima neku svoju pricu..Meni su rekli da mora cesto da sisa,da pije vode,da ide na sunce...a mislim da to samo od sebe prodje..znam samo da ako i sa drugom bebom bude tako da je necu buditi ne znam sta da mi kazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je dobro buditi bebe do 10 dana starosti radi hranjenja ili ritma spavanja hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je dobro buditi bebe do 10 dana starosti radi hranjenja ili ritma spavanja hvala

Da li je dojena beba ili na dohrani? Bebice na dohrani duže su site dok dojene bebe nešto češće je potrebno dojiti (bar na 2.5 do 3h).

Da li ti je bebica izašla iz porodilišta sa urednom otpusnom listom (zdrava beba)? Ako je imala žuticu ili sl. trebalo bi je češće nuditi da siki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša Tisa ima deset dana. U početku sam je silom budila da bi sisala, na otprilike tri sata, i bukvalno sam se po sat vremena mučila da je probudim. Na otpusnoj listi piše - dojiti na zahtev bebe. Pre dva-tri dana sam odlučila da se tako i ponašam, dajem joj da sisa kad se sama probudi i traži. To se preko dana dešava uglavnom na 4 sata, a noću ume da spoji i do 6 sati bez sisanja. Sa drude strane, dešava se da ručka oko 13h, pa već u 14h traži ponovo. Ja sam odlučila da slušam svoju bebu i za sada nam je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko zasto beba nemirno spava? Moze li jedan od razloga biti to sto sanja?

Moja Andjela je od prije 2-3 dana pocela tako nemirno da spava da sam vise nenaspavana sad nego kad je bila manja. Naime, ona zaspi oko pola 10, a onda se u toku noci okrece na jednu stranu, pa na drugu, stenje, ponekad se i rasplace. Nekad joj je glava dolje, noge gore, nekad se okrene na stomak...uglavnom cini mi se da sam cijelu noc budna da bih je umirila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ista stvar je i sa mojim bebcem..vec tri dana ne spavam..obrni okreni ..pa uzmi da ponovo zaspi..tek oko 4 se umiri i zaspe normalno,ali vec oko 7 je na nogama i skace u krevetcu...ja kontam da ga muce ocnjaci jer samo sto nisu izbili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem i sa mojim Ogicom :( i ako je malo stariji od 6 meseci ali ja u principu to pripisujem zubicima koji nicu i ovim paklenim danima i nadam se da ce se sto pre okoncati ove muke jer ja bih malo da spavaaaam :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem, moj sin (2 meseca) nekada spava oko sat i po-2 sata, izmedju obroka, i nocu oko 5 sati, pa jede, pa 4 sata, pa sve tako. Ali nekad, kao danas, spavao je do 12, i jeo, i od tad, pa do sad nije sastavio duze od 10 min. Sve sam kontala da se nije dovoljno umorio, ali kad je posle igranja, ljuskanja, setnje i kupanja i dalje bio budan nista mi vise nije bilo jasno. Znaci, ja sednem i gledam film i drzim ga, i osetim da je otezao, ja pogledam, ona spava, ja ga spustim u krevetac, on se posle 10 min probudi. Ja ga kasnije, (on pocinje da kenjka kad je umoran i to mi je znak da ga spustim u krevetac, i obicno zaspi u roku od 5 min) kad provalim da bi spavao spustim i uspavam u krevetcu, on opet, spava 10 min i probudi se. Danas nije sve ukupno spavao 2 sata, sto bi bilo manje od 12 sati od 24h. Da li je neka od vas imala takav problem? Kako ste ga resile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je spavanje bilo uzasno, mislim da se tek oko 7 meseca malo unormalilo dnevno spavanje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doce to sve na svoje vremenom cini mi se da je i moja tu negde oko drugog mes zezala, i sad ponekad uhvati neki ritam polako samo, sve oni sami sebi odrede kako im odg.samo da su lepo siti, cisti doce to na svoje, moja sad ustane 8-9 jede bude budna do 10:30-11 ako tad odspava do 13 onda ce posle podne samo 45 min max odspavati tamo oko 17, ako krace spava ujutru onda ce oko 15-16 zaspati i odspavati 2 h tako je ona sebi uredila i to sama, a na pocetku smo muke mucile, tj kad se iz tog zimskog sna posle prvog mes.kad je stalno spavala...mogla bi malo vise, ali ona bas ima neki tempo svoj u svemu i to je to..

Da ali on i nocu zeza. Nemogu ni do wc-a da odem a kamoli da spavam od njega... Bar da mogu u dubak da ga tsavim ili nesto, da se izmori. A zivim sa mojima, koji, kako on zaplace oni tako skacu, svadjaju se sa mnom zasto on place, pa onda na sve to dodju neke pametne glave i kazu kako ne valja da musko dete place, pa ni nocu, nemogu da pustim da odplace i tako se uspava, vec moram da "intervenisem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas popodne nis nismo spavali, bili na rodj, pa se sve poremetilo, zato je zaspala cim smo stigli kuci, oko pola 8, u 9 se probudila, jela, i nastavila da spava. A posto je tako rano zaspala ne gine mi budjenje tokom noci... a sinoc grozno, budila se svaka 2 sata, sisa, pa spava malo, pa se vrti, na kraju sam joj oko 5 ujutru smuckala flasicu pa je sastavila do pola 9... videcemo sta ce biti veceras...

Mala mazo to za preko dana, i ona ima te radove kad kao drema dok je nosim i odma se probudi cim je spustim, u zadnje vreme mi se desava da nekad ni spava preko dana vec tako odmara u njanjalici sa igrackama, samo sto onda vec od 7 pocne da divlja bukvalno, jedva izdrzimo do kupanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako spava na stomaku ili pokusaj da ga malo na trbuh stavljas meni tako bolje spava, ali nesto urolaj ispod nogica peskiric ili nesto i malo ga prati da nos ne zabije...ma znam kako ti je da poludis, ja sam kod mojih bila 4 dana pa sam mislila ici u ludnicu od tog pitanja sto place...a ti njega dojis samo kako napreduje ? da nije gladan sta znam nista mi na um ne pada, moja stvarno od pocetka nemam problema sa nocnim spavanjem ona od 4 nedelje prespava noc u komadu, jedino sad ako slabije jede preko dana probudi se nocu znam to jer je gladna podudla flasu skoro spavajacu i nastvlja, ja oko nocnog nista ne znam...

Ne dojim ga, nemam vise mleka, pojeo je 140 ml u pola 9. Sad ja i mm pricamo i skontali smo da place za cucom. On preko dana, kad zaspi sa njom, spava dok je ne ispusti, a cim dobije cucu udspava turu, dok je ne izbaci. Probali smo da mu damo cucu i stavimo plisanog zeku iza, da mu neda da je izbaci, al' se on i tad budi. Neznam, sad smo resili, neka place koliko god i kako god, mora kad tad zaspati i odspavati kako treba. Neznam sta cu ako ga odviknemo od cuce i nastavi tako da se ponasa...

B mama, jeli i vas bebac cuclao cucu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nema grcice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B mama, jeli i vas bebac cuclao cucu?

Da do 3 meseca i iste takve probleme sam imala, posle toga sam je ja uspavljivala bez cucle par dana i posle je vise nije htela ;) al stalno smo ulazili u te faze da jedno vreme spava ok, pa se opet poremeti i tako fazeee ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola vise nece da spava bez mene,sve manje spava u krevecu!Jednostavno vise nisam sposobna da ga vracam u krevetac da spava,toliko sam umorna da mi je san prijeko potreban!Ne raduje me sto krevet dijeli sa nama ili vise sa mnom,posto se tata polako seli iz sobe zbog Nikolinog spavanja/nespavanja! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola vise nece da spava bez mene,sve manje spava u krevecu!Jednostavno vise nisam sposobna da ga vracam u krevetac da spava,toliko sam umorna da mi je san prijeko potreban!Ne raduje me sto krevet dijeli sa nama ili vise sa mnom,posto se tata polako seli iz sobe zbog Nikolinog spavanja/nespavanja! :(

Proći će ga. Ako ti ne smeta, daj mu da spava kod tebe. Ja sam uvek za to da treba pratiti dete dok je tako malo. Iseliće se sam kad bude zreo za to. Ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola vise nece da spava bez mene,sve manje spava u krevecu!Jednostavno vise nisam sposobna da ga vracam u krevetac da spava,toliko sam umorna da mi je san prijeko potreban!Ne raduje me sto krevet dijeli sa nama ili vise sa mnom,posto se tata polako seli iz sobe zbog Nikolinog spavanja/nespavanja! :(

Ja Elenu ako se cesto budi prebacim kod nas. Nekad odspava celu noc bez budjenja u svom krevecu, a nekad se probudi deset puta za sat dva pa nemam snage da je podizem i spustam. Njoj je u principu svejedno, nego je meni lakse da je mazim i da tako zaspi nego da je nosakam... A i to je stvarno retko, jednom u deset dana mozda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proći će ga. Ako ti ne smeta, daj mu da spava kod tebe. Ja sam uvek za to da treba pratiti dete dok je tako malo. Iseliće se sam kad bude zreo za to. Ne brini.

Hvala,Phoenix i ja se nadam,mada sa tatom stalno borbu,on smatra da je to njegov bezobrzluk! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Elenu ako se cesto budi prebacim kod nas. Nekad odspava celu noc bez budjenja u svom krevecu, a nekad se probudi deset puta za sat dva pa nemam snage da je podizem i spustam. Njoj je u principu svejedno, nego je meni lakse da je mazim i da tako zaspi nego da je nosakam... A i to je stvarno retko, jednom u deset dana mozda...

To i moj muz radi, ali ujutru. On spava celu noc, budi se u pola 2 - 2, jede i opet ga stavim u krevetac, i tad nemam problema da ga uspavam, taj prelaz, Fala Bogu nikad ne omasi, uvek zaspi sam. Ali u pola 7 - 7, tad nece da zaspi ili spava nesto malo pa se probudi. Moj muz, da nebi ustajali, samo ga prebaci kod nas, i malo ga ljulja i gotova stvar. Meni to pomalo smeta jer volim sto je nas krevet, nas krevet, nas prostor, i ne zelim da se navikne, a opet ne zelim da ustanem tako rano... Samo da se navikne da zaspi bez cuce pa ce sve biti drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.