Izbacivanje mlecnog obroka-podoja

odgovora

Objavljeno

upravo zato sto mislim da je spreman.cula sam da je tomnogo lakse bebama koje sisaju,a on je na flasici/nema prekomernu tezinu,sasvim je ok za svoj uzrast,vec me vise brine to da li je jos uvek rano za ukidanje jos jednog obroka,jer je tek nedavno izbacio jedan i nacin na koji to njabezbolnije da uradim.on nekad trazi klopu na 3 sata a nekad moze da prodje i 4 i vise(mada se tada ne razbije nesto posebno od klope).sve ovo sa bolnicom me je najvise sludelo ,pa ne zelim da detetu naudim.

Ne znam sta si cula da je lakse sa bebama koje sisaju. :) Nas primer nije jedinstven: Petar je do skoro sisao vrlo cesto na 3 sata nocu. Nekad vise nekad manje. I Mna mama ce ti potvrditi da njena Andjelina i dalje tako sisa. :D

I verujem da te je sludelo to sa bolnicom puno, zato ti savetujem da se sad opustis. Ako vidis da ti nocima pocucka jako malo mleka, ti mu ponudi vodu,ali imaj spremno mleko. Bebama koje su na AD treba davati i vodu.

A nikad neces znati da li je rano ili kasno sa izbacivanjem obroka ako ga ne pustis da ga sam prespava, sto bi se reklo. ;)

I opet: mislim da ces mu najmanje nauditi ako pustis da njegov sam organizam odradi sve kako mu je potrebno. Ti si tu da nudis B)

cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Yelenom. On ce uskoro poceti da ti spava po celu noc i neces imati potrebe sama da ukidas bilo sta!!! znaci mi smo sa tri meseca poceli da spavamo po celu noc....uvece se probudi i mozda bi on da mu dam ja mleko, ali ja mu dam dudu (tj cuclu) i nastavi da spava. i to je bilo to.nista na silu...

jer mu ti dajes cuclu?

jer kad budes ukinula nocni obrok, nekad ce se probuditi naravno u toku noci....das mu cuclu i malo shhhh, shhhh i nastavi da spava...i to je to.....nisu uvek gladni kad se bude....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali zapravo pedijatar ce ti objasniti kako ide ukidanje nocnih obroka, i sigurno ti nece savetovati davanje cajeva nocu ili bilo cega drugo...vec ukidanje potpuno...ali isto tako, sta god da ti kaze pedijatar, ti svoje dete znas najbolje i prema njemu se usmeravas kako i sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo zato sto mislim da je spreman.cula sam da je tomnogo lakse bebama koje sisaju,a on je na flasici/nema prekomernu tezinu,sasvim je ok za svoj uzrast,vec me vise brine to da li je jos uvek rano za ukidanje jos jednog obroka,jer je tek nedavno izbacio jedan i nacin na koji to njabezbolnije da uradim.on nekad trazi klopu na 3 sata a nekad moze da prodje i 4 i vise(mada se tada ne razbije nesto posebno od klope).sve ovo sa bolnicom me je najvise sludelo ,pa ne zelim da detetu naudim.

i ja mislim da vam je jos rano jer jos niste ustalili potpuno rezim ishrane...znaci toliko i toliko mililitra na toliko i toliko. pokusaj svakog dana u isto vreme da ga hranis.... i nemoj da se brines sto ne pojede sve tj sto ti kazes se ne razbije od klope,jer ne jedu sva deca isto....bitno da on lepo napreduje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, možda, imala želju da uobročim Akija, ali sam ga ipak dojila na zahtev. Jedno mesec i po dana se dešavalo da jede oko 12 i da se probudi tek oko 7. Pošto ja ionako ne ležem pre 12, ovo mi je super odgovarlo. MAda, u poslednje vreme se budi noću non-stop. Jedan dan na svaka 2 sata, drugi dan na sat ipo, treći dan na tri sata...

Ovo sa ubacivanjem čajeva umesto podoja mi nikada neće biti jasno. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, možda, imala želju da uobročim Akija, ali sam ga ipak dojila na zahtev. Jedno mesec i po dana se dešavalo da jede oko 12 i da se probudi tek oko 7. Pošto ja ionako ne ležem pre 12, ovo mi je super odgovarlo. MAda, u poslednje vreme se budi noću non-stop. Jedan dan na svaka 2 sata, drugi dan na sat ipo, treći dan na tri sata...

Ovo sa ubacivanjem čajeva umesto podoja mi nikada neće biti jasno. :unsure:

Iskreno govoreci, ni meni to sa cajevima... a ni to sa uobrocavanjem, a dojenjem na zahtev... kakva kontradiktornost! A cesto ces da cujes od pedijatara: dojite na zahtev, a onda posle 3 meseca: nastavite da dojite na zahtev ali ga uobrocavajte! Cuj!Nije nego!

Mala beba ima jednostavne potrebe i priroda je lepo predodredila da mi te njihove potrebe izmirimo bez razmisljanja vec instiktivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro dojenje je nesto drugo, adaptirano mleko nije tako laganica kao majcino mleko....zato i ne sme 180 ili 210 ml da se pije na svaka 2 sata, pa makar i beba htela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro dojenje je nesto drugo, adaptirano mleko nije tako laganica kao majcino mleko....zato i ne sme 180 ili 210 ml da se pije na svaka 2 sata, pa makar i beba htela.

Jasno kao dan! Uobrocavanje sa AD je sasvim prihvatljivo, tj. i ne moguce drugacije jer AD ne moze na zahtev.

Sad je samo pitanje da li i sa AD pustati bebu da izbacuje obroke i kada? Kada za obrok popije preko 180ml mleka?

Kapiram da neke bebe ne popiju za obrok ni 130ml. Onda, valjda, satnica koja je preporucljiva za sledeci obork nije validna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš pedijatar (koja je stvarno najbolji stručnjak kod nas. Nema boljeg) me stalno pita kad odemo na kontrolu, na koliko jede. Kad kažem se ne zna, da jede kad mu se ćefne, svaki put mi kaže:˝Pa dobro, ali pokušaj da mu daješ na tri, pa slobodno i na četiri sata.˝

Šta ja treba da radim? Da pustim dete da plače dok ne prođe tri sata? Ne dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasno kao dan! Uobrocavanje sa AD je sasvim prihvatljivo, tj. i ne moguce drugacije jer AD ne moze na zahtev.

Sad je samo pitanje da li i sa AD pustati bebu da izbacuje obroke i kada? Kada za obrok popije preko 180ml mleka?

Kapiram da neke bebe ne popiju za obrok ni 130ml. Onda, valjda, satnica koja je preporucljiva za sledeci obork nije validna?

misllim da je satnica i u tom slucaju validna jer neke bebe jednostavno malo jedu i to je to..

a sto se izbacivanja nocnog obroka tice, mislim da pedijatri preporucuju sa 3 meseca jer smatraju da nema potrebe za nocnim obrocima vise. mada i bebe spavaju od tad po celu noc, tako da to sve ide nekim prirodnim tokom...mi se nismo nesto forsirali oko toga....kad je tacno bila svakog dana satnica u isto vreme , luka je poceo da spava po celu noc. naravno da ga nisam budila da bi jeo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba sad 4 meseca i jos sisa nocu. Necu joj izbacivati dok sama ne bude. A danju pravi razmake od 3 sata izmedju sisanja. Starija je, recimo, sisala stalno. Mislim da je to i do beba. Opet, ne pada mi napamet da je mucim gladju, ako ne moze da posisa dovoljno da je drzi duze od dva sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

misllim da je satnica i u tom slucaju validna jer neke bebe jednostavno malo jedu i to je to..

a sto se izbacivanja nocnog obroka tice, mislim da pedijatri preporucuju sa 3 meseca jer smatraju da nema potrebe za nocnim obrocima vise. mada i bebe spavaju od tad po celu noc, tako da to sve ide nekim prirodnim tokom...mi se nismo nesto forsirali oko toga....kad je tacno bila svakog dana satnica u isto vreme , luka je poceo da spava po celu noc. naravno da ga nisam budila da bi jeo :lol:

Naravno da ga ne bi budila da jede ako lepo napreduje. I to je jasno... ali, isto tako, da se budio, ti bi mu davala mleko, zar ne?

Pokusavam da skapiram nacin ishrane sa AD mlekom...

Meni je beba sad 4 meseca i jos sisa nocu. Necu joj izbacivati dok sama ne bude. A danju pravi razmake od 3 sata izmedju sisanja. Starija je, recimo, sisala stalno. Mislim da je to i do beba. Opet, ne pada mi napamet da je mucim gladju, ako ne moze da posisa dovoljno da je drzi duze od dva sata.

Izgleda da niko od nas koje smo dojile ili dojimo ne izbacujemo nocne obroke. To je, valjda, normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ga ne bi budila da jede ako lepo napreduje. I to je jasno... ali, isto tako, da se budio, ti bi mu davala mleko, zar ne?

Pokusavam da skapiram nacin ishrane sa AD mlekom...

pa ne bih mu dalava mleko, osim ako nije bas mala beba. jer meni je pedijatar rekao da njima kasnije nocni obroci nisu potrebni. da moraju nocu da spavaju.

e sad, luka se i posle nekad budio , tipa kad je imao 6-7 meseci, kao sto se i sad nekad probudi, ali to ne znaci da je gladan...ako mu ja dam dudu i on odmah zaspi, onda mu ne spremam mleko,,,ali ako pocene da urla i to ne prestaje, onda bih mu dala mleko. ali na su srecu to se nije desavalo...to se sad nekad desi, da sanja nesto i da se budi i da place, ali naravno mu ne dajem mleko :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba sad 4 meseca i jos sisa nocu. Necu joj izbacivati dok sama ne bude. A danju pravi razmake od 3 sata izmedju sisanja. Starija je, recimo, sisala stalno. Mislim da je to i do beba. Opet, ne pada mi napamet da je mucim gladju, ako ne moze da posisa dovoljno da je drzi duze od dva sata.

Slazem se!!i moja bebe ima skoro pet meseci,i sisa nocu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne bih mu dalava mleko, osim ako nije bas mala beba. jer meni je pedijatar rekao da njima kasnije nocni obroci nisu potrebni. da moraju nocu da spavaju.

e sad, luka se i posle nekad budio , tipa kad je imao 6-7 meseci, kao sto se i sad nekad probudi, ali to ne znaci da je gladan...ako mu ja dam dudu i on odmah zaspi, onda mu ne spremam mleko,,,ali ako pocene da urla i to ne prestaje, onda bih mu dala mleko. ali na su srecu to se nije desavalo...to se sad nekad desi, da sanja nesto i da se budi i da place, ali naravno mu ne dajem mleko :lol::lol:

Mi ovde i pricamo o maloj bebi. Bar smo tako zapocele temu. Samo, ja volim da se malo vise informisem jer nemam tog iskustva sa AD mlekom. Kad bih trebala da pricam iz svog iskustva, onda dojenje nije samo hrana, pa se drzim toga da nocni podoji nisu nesto sto je samo potreba za hranom i zbog toga smatram da ih ne treba na silu izbacivati.

Ovo sa AD mi je sada potpuno jasno a i lepo smo razjasnile onaj tvoj odgovor Bokicinoj Mikici o izbacivanju obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ovde i pricamo o maloj bebi. Bar smo tako zapocele temu. Samo, ja volim da se malo vise informisem jer nemam tog iskustva sa AD mlekom. Kad bih trebala da pricam iz svog iskustva, onda dojenje nije samo hrana, pa se drzim toga da nocni podoji nisu nesto sto je samo potreba za hranom i zbog toga smatram da ih ne treba na silu izbacivati.

Ovo sa AD mi je sada potpuno jasno a i lepo smo razjasnile onaj tvoj odgovor Bokicinoj Mikici o izbacivanju obroka.

slazem se...a i dojenje je nesto drugo od samog hranjenja, tako da se razumemo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ovde i pricamo o maloj bebi. Bar smo tako zapocele temu. Samo, ja volim da se malo vise informisem jer nemam tog iskustva sa AD mlekom. Kad bih trebala da pricam iz svog iskustva, onda dojenje nije samo hrana, pa se drzim toga da nocni podoji nisu nesto sto je samo potreba za hranom i zbog toga smatram da ih ne treba na silu izbacivati.

Ovo sa AD mi je sada potpuno jasno a i lepo smo razjasnile onaj tvoj odgovor Bokicinoj Mikici o izbacivanju obroka.

I meni nije bilo jasno sta raditi nocu kad je dete na ad,jer sto ti rece i moje dete se budi nocu,negde pred zoru ili ujutru rano da sisa jer je gladna a nekad se desi da se pobudi jer je ruzno sanjala isl i nekad pomaze duda,ali uglavnom trazi da sisa tj samo vuce polako tako da mleko i ne krene...

sto se uobrocavanja tice,ja sam skapirala i pocela to da primenjujem da joj dajem tri puta cvrsti obrok,i to tek sa osam meseci,pre toga je imala po jedan,dam pa koliko pojede pojede a posle kad trazi da sisa ja joj dam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa pedijatrica nam je rekla da mu ne dajemo cajeve,vec samo vodu...ionace smo se lepo ugojiliimamo 6550gr :)

madanasa dr kaze da im ona dijagnozaSEKUNDARNE NETOLERANCIJE NA LAKTOZUnije jasna jer opsi stolica kakve je mali imaouopste ne odgovara toj dijagnozi i da su stolice u tomslucaju trebale biti penaste i kisele :huh: ...misterija se nastavlja <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi snoc izbacili ponocni obrok...NIJE ZUCNUO OD 21:00 DO 06:00 :huh:

u 6se nije razbio od klope,a evo sad vec koji dan za redom obrok u 9:00 izbrljavi maximalno....Znam da ce trebati da prodje neko vreme da on poveca obroke,samomem brine ta varijanta ad mleka.da je na momstalno ,tu ne bi bilo frke,ovako ne bih da mu ispomeram satnicu,ali ne bih ni da mu opterecujem organizam.

ima li neka mama na AD mleku da mi kaze kojim tempom su njihovi klinci jeli sa 6 obroka na dan,koju kolicinu,na koliko sati?

HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za nocni obrok, sad ce on sam poceti da spava celu noc i nece traziti da ruca..super!!!!

znaci da se lepo narucka uvece i to mu je dovoljno do ujutru! nemoj da brines sto ne jede mnogo, neka deca jednostavno ne jedu puno i ako lepo napreduje onda bez frke!

mi smo sa 3 meseca imali 5 obroka dnevno. pili smo oko 180ml. nekad 180ml, nekad 210ml, a nekad manje...u proseku je bilo 180ml ali ne popije uvek punu flasicu tako da nemoj da se nerviras ako ne pije puno. Kod nas se znalo, prvi obrok nam je u pola 9, pa onda na svaka 4 sata, osim ako kai izmedju onda na 3. i tako je bilo svakog dana. tacno u minut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi obrok je bio oko 7 ujutro...pa na 4 sata...s tim što on nikada nije popio više od 100 ml...i OK smo napredovali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja razmisljam o ovoj temi par dana.Sa Teodorom su muke mukice i dan danas,budi se nocu vise puta,trazi mleko(mislim da bi i danas sisao da je na njemu),gleda da li smo mi tu,... pa bih ako je ikako moguce to sve izbegla sa Anom.Pokusala sam sinoc da joj dam varalicu kad jepocela da se budi(preko dana rucka na 3h),uspeli smo da razvucemo vreme izmedju 2podoja na 4,5sati.I to je nesto.Mada me ona ne opterecuje-rucka i spavka daje,ipak bih volela da stekne rutinu i da se ne budi preko noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi obrok je bio oko 7 ujutro...pa na 4 sata...s tim što on nikada nije popio više od 100 ml...i OK smo napredovali...

koliko je onda imao ukupno obroka dnevno i koliko je bio star?

ja se plasimzato sto je ad mleko jaceod majcinog,da mu ne opterecujem organizam cestimobrocima.on nekad pojede samo 100-110ml,a nekad i po 150ml.ne bih zelela ni da ga opet razobrocim,pa da opet vise ne znam kad jede kad ne jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjica rucka ovako:

5h mleko 120ml

9h mleko sa kasicom dve keksa pettit beure 90-120ml

12h slana kasica

15h vocna uzina

18h riza i kukuruz

21h mleko 90-120ml

00h mleko 150ml

Ne znam koliko je ovo ok ali se ona sama budi u 5h i trazi da jede. Kada bi popila 180ml mleka, mislim da bih se slogirala :rolleyes:

Mislim da nije odusevljena Humanom. Nadam se da ce biti bolje sa kravicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja razmisljam o ovoj temi par dana.Sa Teodorom su muke mukice i dan danas,budi se nocu vise puta,trazi mleko(mislim da bi i danas sisao da je na njemu),gleda da li smo mi tu,... pa bih ako je ikako moguce to sve izbegla sa Anom.Pokusala sam sinoc da joj dam varalicu kad jepocela da se budi(preko dana rucka na 3h),uspeli smo da razvucemo vreme izmedju 2podoja na 4,5sati.I to je nesto.Mada me ona ne opterecuje-rucka i spavka daje,ipak bih volela da stekne rutinu i da se ne budi preko noci.

Ne volim da propagiram AD mleko, ali u ovom slucaju, moram da ti kazem da je moj Petar poceo da spava vise od 5 sati kada sam mu tek sa 14 meseci uvela AD(Novalac) pred spavanje,plus dojenje. Doktorka mi je to savetovala jos kad je imao 4 meseca da mu uvedem, tako sto cu mu dati da sisa pred spavanje, a onda ga probuditi nakon 2-2,5 sata i dati mu oko 130ml AD. Nije mi savest dozvolila,prosto. Tek sad vidim da bi mi lakse bilo.

Probaj, kosta ce te toliko koliko kosta neko Ad mleko.

Bokicina Mikice, zar se AD mleko ne daje na 4 sata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.