Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Ana je definitivno za ovu veću devojku, a za manju meni se sviđa Natalija, Kristina. Ima li neko još nekih predloga? Lepo mi je i Sofija ali mi ne ide uz prezime. Mada što kaže moja drugarica, prezime je promenljiva kategorija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona :) Od Simon-"Bog je cuo"

ili varijante mog imena(eh skromnosti :) ) koje znaci "svetlost",- Nora, Jelena, Elena, Helena, Eleonora.

Ja istrosih sva zenska imena na ova moja tri zanskaca :)

Sofija je lepo, ima lepo znacenje.

Marija je lepo ali joj je znacenje "gorka"

Anchi82 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ana je definitivno za ovu veću devojku, a za manju meni se sviđa Natalija, Kristina. Ima li neko još nekih predloga? Lepo mi je i Sofija ali mi ne ide uz prezime. Mada što kaže moja drugarica, prezime je promenljiva kategorija :D

kiki moja zaova ima dve dovojcice...bliznakinje...jedna se zove Andrijana svi je zovemo Ana a druga Natalija zovemo je Naca...svi im tepamo e jedino kad cuju svoje ime u celosti tad znaju da su u problemu:D

Izmenjeno od strane jacaa0203
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona :) Od Simon-"Bog je cuo"

ili varijante mog imena(eh skromnosti :) ) koje znaci "svetlost",- Nora, Jelena, Elena, Helena, Eleonora.

Ja istrosih sva zenska imena na ova moja tri zanskaca :)

Sofija je lepo, ima lepo znacenje.

Marija je lepo ali joj je znacenje "gorka"

Elena mi je lepo, Noru, Jelenu i Helenu

imamo u društvu pa ne bih. Eleonora mi je nekako strogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naše drugo dete imalo je spremno ime još dok smo čekali trudnoću... Lidija ili Nebojša. Nikada nismo imali problem da se dogovorimo oko imena za dete, sviđaju nam se ista imena, imamo lepe asocijacije. 

Kad je drugo dete trebalo da se rodi, naša odavno odabrana imena su otpala u trenutku kad je starije dete izrazilo želju. Beba može da bude sestra ili brat, ali mora se zvati Bane. 

Tako je naša Lidija ili Nebojša na kraju Branislav. :) Toliko o našem slaganju oko odabira imena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.