Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Mada ja zelim,naravno jos dece,ali polako,otom potom... :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je ime Nebojsa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dalje pri imenima Lidija i Nebojsa, samo jos da dodje druga beba... Znaci za naredno dvoje (ako budu decak i devojcica) imam sigurna imena i necu lupati glavu, a za dalje cemo videti :P

Imam jednu komsinicu koja ima 13toro dece! :huh: Kaze, nikakvih problema nije imala sa imenima, kako je koje dete videla na porodjaju sama su im se imena nametnula :huh:

Ahhhahaa lako je njoj,ona je morala sva imena da iskoristi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dalje pri imenima Lidija i Nebojsa, samo jos da dodje druga beba... Znaci za naredno dvoje (ako budu decak i devojcica) imam sigurna imena i necu lupati glavu, a za dalje cemo videti :P

Imam jednu komsinicu koja ima 13toro dece! :huh: Kaze, nikakvih problema nije imala sa imenima, kako je koje dete videla na porodjaju sama su im se imena nametnula :huh:

@vevericica sineeeee Nebojsa :) da pogadjam sva deca se zovu na isto slovo? kao oni ameri sto imaju 17 dece svi du ono Dzek, Desika,Dzejson etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dalje pri imenima Lidija i Nebojsa, samo jos da dodje druga beba... Znaci za naredno dvoje (ako budu decak i devojcica) imam sigurna imena i necu lupati glavu, a za dalje cemo videti :P

Imam jednu komsinicu koja ima 13toro dece! :huh: Kaze, nikakvih problema nije imala sa imenima, kako je koje dete videla na porodjaju sama su im se imena nametnula :huh:

Ma da, ko ima vremena da smišlja imena pored toliko dece :D Osećam da je posle četvrtog bilo, ovo nek se zove Peto, sledeće Šesto itd :lol:

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raja, Gaja, Vlaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

suncica je jako, jako cesto zensko ime na jugu srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sledeca devojcica ce da bude Mika,a decak Mica(od Milivoj) (roditelji mm). Filip nam je isto opcija /moj brat)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

suncica je jako, jako cesto zensko ime na jugu srbije.

Moguće. Ja sam na samom severu, pa ih jako slabo poznajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni rekla da je moje ime slovensko, ali je dosta staro na nasim prostorima i brate komplikovano je, ali bas, pa sam ja za jednostavnije varijante. Mada mi bas cesto kazu da mi je lijepo ime, jer nije precesto, i podsjeca na Djurdjevak cvijece (ne znam da li je ono isto izvedeno od grckog?) :D I ja nemam nista protiv imena grckog, jevrejskog itd. porijekla, pogotovo ako ime ima lijepo znacenje, ili je neki svetac, ili jaka pozitivna istorijska licnost. Najbitnije je da su i mama i tata zadovoljni izborom, i da ne zvuci ruzno kad se proderes preko cijelog parka :D

Od zenskih na S mi se svidja isto Suncica i Sofija.

Jeste.

@voljena zena mamam ti je carica...i ja imam slicne tripove, ja sam muzu rekla da me ime Lazar podseca na zeleni zele a nemam pojma sto

Pogledaj u Vujakliji šta piše za ime Lazar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam opterecena znacenjem imena, vazno mi je da je lepo i prakticno za upotrebu gde god dete ode, ako ima neko znacenje to mu je samo plus ;) Isto tako izbegavala sam ime koje ima pola novorodjene dece, a i da je previse dugo da se mora traziti neki nadimak. Mislim da sam uspela u tome :D

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ime sanjala,znam da je grčkog porijekla,ali ja preko sna nisam mogla.Sama sebi je dala ime :) .

Inače,ime je u poslednje vreme postalo baš učestalo.I kao što sam ja bila u generaciji Marija,moje dete izgleda čeka ista sudbina :D .

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekoliko stranica unazad pisala sam o poreklu i znacenju imena mog deteta.Pre nego sto se rodila,zelela sam da ima neko retko,neobicno ime.Da ne bude jedno od ovih danas veoma popularnih kratkih imena (nije da mi se ne svidjaju).Takodje,moje ime je veoma uobicajeno u nasem narodu,nas 5 u odeljenju je imalo isto ime. Slucajnost ili ne,mm i ja smo imali isto ime negde u tajnosti i ispostavilo se da je bas to ime bilo jedno od onih koje je kum predlozio.Tako da nje bilo dileme.Jedino sto mi se ne svidja je sto svi mesaju pa je zovu Nikolina,valjda su navikli,danas ima mnoogooooo devojcica sa tim imenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima jedinstveno ime....bar ovde u nasem okruzenju :D

a starija cerkica ce imati pun razred imenjakinja <_<

ja sam to ime cula davne '98. kad sam imala samo 8 godina i od tada uvek govorila da ce mi se cerkica tako zvati...dali smo joj to ime,ne znajuci da je postalo jakooo popularno..... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih dala radije strano ime, ali se ne vezujem ni za nasa slovenska imena. Vazno mi je znacenje imena, a sasvim slucajno najvise mi se dopada grckih imena.

Inace, posto smo i muz i ja iz mesovitih brakova, a vazno nam je da dete ima dodira sa svim tim kulturama, onda biramo ime koje ce svuda zvucati OK, a to su u nasem slucaju internacionalna imena. Valjda sam dobro objasnila.

Ovo je i kod nas slucaj. Skoro sam saznala da se ime Anita koristi i na Sri Lanki i u Pakistanu!

Ma da, ko ima vremena da smišlja imena pored toliko dece :D Osećam da je posle četvrtog bilo, ovo nek se zove Peto, sledeće Šesto itd :lol:

Kod Italijana zaista postoje ovakva imena :lol: Primo, Secondo, Terzo...bez zezanja -_-

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Italijana zaista postoje ovakva imena :lol: Primo, Secondo, Terzo...bez zezanja -_-

Hahahah,baš su maštoviti.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće. Ja sam na samom severu, pa ih jako slabo poznajem.

i ja sam sa severa. i bas mi je neobicno koliko je cesto na jugu ime, a ja ga otprilike nikad nisam cula u vojvodini. a skroz je slatko ime, veselo... vedro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice lepa su imena.. Ja sam htela da mi se cerkica zove tako,da je bila prva devojcica..A Nebojsa,tako se zove moj tata..

Nekad mi dodje da krisom sapnem sincicu "Lidija moja draga!" :P

I moj tata je nebojsa, i mnogo mi se svidja to ime, bas to, "siiiine Nebojsa!" :D

@vevericica sineeeee Nebojsa da pogadjam sva deca se zovu na isto slovo? kao oni ameri sto imaju 17 dece svi du ono Dzek, Desika,Dzejson etc

:D

Nisu svi na isto slovo, idu ovako nekako: Dragana, Milan ( :D ), Aleksandra, Aleksandar, Sasa, Saska, Sanja, Tatjana, Tanja... (izmedju ne znam) i poslednje Nemanja! (valjda da je bilo zensko nazvala bi je Stanka!) :P

Da humor bude jos veci, ona ima sad 38god (jbt mladja od mma... :o, a decu radjala na svakih godinu-godinu i po...) i ceka unuce, dete od najstarije cerke koja sad ima 17god...

Ma da, ko ima vremena da smišlja imena pored toliko dece Osećam da je posle četvrtog bilo, ovo nek se zove Peto, sledeće Šesto itd

:lol: Za prvo dvoje-troje se malo mucila (mada su joj deca stalno golisava i musava), posle su kontrolu nad mladjom decom uzela starija... kako bre uspe od toliko dece da napravi novu, a zamisli tek da im smislja imena :rolleyes:

Raja, Gaja, Vlaja...

:lol:

Moja sledeca devojcica ce da bude Mika,a decak Mica(od Milivoj) (roditelji mm). Filip nam je isto opcija /moj brat)

Kao moj decak?

nemam vise smajlijaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Лидија (грч.Λυδία) је женско библијско име грчко-хебрејског је порекла, и има значење: рођена од бога, рођена у Лидији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu svi na isto slovo, idu ovako nekako: Dragana, Milan ( :D ), Aleksandra, Aleksandar, Sasa, Saska, Sanja, Tatjana, Tanja... (izmedju ne znam) i poslednje Nemanja! (valjda da je bilo zensko nazvala bi je Stanka!) :P

Da humor bude jos veci, ona ima sad 38god (jbt mladja od mma... :o, a decu radjala na svakih godinu-godinu i po...) i ceka unuce, dete od najstarije cerke koja sad ima 17god...

Hahaha, komsika ti ima vremena da posto postane baka postane jos neki put mama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu svi na isto slovo, idu ovako nekako: Dragana, Milan ( :D ), Aleksandra, Aleksandar, Sasa, Saska, Sanja, Tatjana, Tanja... (izmedju ne znam) i poslednje Nemanja! (valjda da je bilo zensko nazvala bi je Stanka!) :P

Da humor bude jos veci, ona ima sad 38god (jbt mladja od mma... :o, a decu radjala na svakih godinu-godinu i po...) i ceka unuce, dete od najstarije cerke koja sad ima 17god...

Hahaha, komsika ti ima vremena da posto postane baka postane jos neki put mama :rolleyes:

ima vremena, al izgleda nece vise imati dece. Muz ju je ostavio, a decu osim najstarije i najmladjeg joj je oduzeo centar za socijalni rad. Tuga. Al ona kaze da je njoj ok, kaze "sta cu ja sa tolikom decom, dosta mi je dvoje" :/

Al to je za neku drugu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima vremena, al izgleda nece vise imati dece. Muz ju je ostavio, a decu osim najstarije i najmladjeg joj je oduzeo centar za socijalni rad. Tuga. Al ona kaze da je njoj ok, kaze "sta cu ja sa tolikom decom, dosta mi je dvoje" :/

Al to je za neku drugu temu...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cim ih je rodila toliko znaci da nije pod libelu :/ Sad ima dva,pa nek uziva,a ostatak dece se spasio nazalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala gde da smestim ovu temu.

Mislim da bi ova tema bila korisna nama budućim mamama.

Kako se zovu vaše bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.