Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Stribor, Stojadin, Simbad, Sanja, Sekula, ...jesu dovoljno neobicna :D

Našla sam te :) Stavila si :D,razumela sam da se šališ i nemam ništa protiv ;) Ja sam rekla za zlonamerne kom.

Mmmoj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tikvica :wub: Pumpkin :wub:

Rene Artoa je svojoj ljubavnici Ivet tepao sa "kupuscicu moj mali".

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad ozbiljno, meni su na S lijepa imena Slaven, Stevan, Sreten i Sasa. Pa i Simeon. A nadimke ce uvijek imati, nekad i nevezane za ime, tako da na to ne treba gledati (osim u slucaju kad su izvodivi nadimci glavnih junaka viceva npr. Perica, Huso, Fata i sl.) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Olja je dobila ime po mojoj mami,koja je Olivera. Napisala sam znacenje imena negde,a to je-zdrava,sretna,sveta. Mm bi birao musko ime i bilo bi po njegovom tati.

SuperStar,jesi gledala crkveni kalendar kao sto mmmoj rece?

Anika divno ime ;) Izvedeno od mog ;)

Stevan na S. Muska mi nisu jaca strana!

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Olja je dobila ime po mojoj mami,koja je Olivera. Napisala sam znacenje imena negde,a to je-zdrava,sretna,sveta. Mm bi birao musko ime i bilo bi po njegovom tati.

SuperStar,jesi gledala crkveni kalendar kao sto mmmoj rece?

To je bas lepo ^_^ Gledala sam svuuuda ali na S,slabo ima imena...Nadam se da ce biti devojcica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj,a jos ne znas pol ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,za sada ne bih do porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našla sam te :) Stavila si :D,razumela sam da se šališ i nemam ništa protiv ;) Ja sam rekla za zlonamerne kom.

Izvini draga al opet cu se nasaliti...pa ovi nasi kako su luckasti zvace ga Tomatino! (paradajz za kuvanje)

Sto neko rece, uvek ce se izvuci neki nadimak. Neka bude Marko i mirna si ;)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini draga al opet cu se nasaliti...pa ovi nasi kako su luckasti zvace ga Tomatino! (paradajz za kuvanje)

Sto neko rece, uvek ce se izvuci neki nadimak. Neka bude Marko i mirna si ;)

:lol: Jao tako su naše komšije smišljali do poslednjeg dana i kad je ona krenula u porodilište muž krenuo da je zapitkuje kako emo ga zvati, kako ćemo... i ona kaže, ma pusti me bre, eto nek bude Nikola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ostao Nikola? :lol:

Moja drugarica nije imala ime jedno mesec dana (to je valjda u nase vreme moglo tako), a posle kad ga je i dobila, njena starija sestra je bila toliko nemirna da su svi vikali stalno za njom, i onda je ova mladja (mirna kao bubica) mislila da se i ona isto tako zove.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Jao tako su naše komšije smišljali do poslednjeg dana i kad je ona krenula u porodilište muž krenuo da je zapitkuje kako emo ga zvati, kako ćemo... i ona kaže, ma pusti me bre, eto nek bude Nikola :D

Ahahhahha pokida se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini draga al opet cu se nasaliti...pa ovi nasi kako su luckasti zvace ga Tomatino! (paradajz za kuvanje)

Sto neko rece, uvek ce se izvuci neki nadimak. Neka bude Marko i mirna si ;)

I ja sam se salila za Tomata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili biste porodica Las Ketchup. :);)

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, ostao je Nikola :)

Ja vam ne mogu pomoći za muška imena, i ja molim Boga da i ova beba bude seka da ne prođem i ja kao komšinica :D

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili biste porodica Las Ketchup. :);)

:D Odakle vise vadis :D

Mejja i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIna-nosilac svete blagodeti :)

Mesec dana pred porodjaj smo odlucili kako ce se zvati,bilo je tesko odluciti se.

Njeno ime sadrzi pocetna slova imena moje brace(rodjenog i dva od tetke) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,daj mi neki predlog muskog imena na S jer sam ja sve pretrazila ali nije to to...

Od slovenskih imena?

Pa evo primera: Strahinja, Srđan, Sreten, Slaven, Stanislav, Slobodan, Slavko, Slaviša itd.. Ima ih još, ali ne verujem da bi birala neko ime kao npr: Svetislav ili Stanimir ili Stojan.

Stvar ukusa... recimo meni je moje ime (Djurdjica) jako tesko, i za izgovoriti i kao sto vidis i za napisati, tako da cu ja svom djetetu dati malo jednostavnije, ali s druge strane drago mi je da nemam puno poznanika koji se zovu isto kao ja, pa ce ime biti malo i neobicno... Anika. A porijeklo i znacenje nalazim i u slovenskim, ali i u grckim, ruskim, i jevrejskim korjenima, izvedenica je od Ana, ili Hanna, znacenja milost, plus moja cukunbaka (srpkinja) se zvala tako. :)

Meni se licno ne svidjaju sad ova neka nova imena koja zvuce kao izmisljena(Miona, Kalina i sl..), niti neka zivotinjska (Srna, Lav i sl.)

Ali svako bira svome djetetu ime... I za to cu reci, isto kao i kad je vjera u pitanju, ja svoje volim, a tudje postujem... tako da ako neko odluci djetetu dati ime npr. Semafor, ko sam ja da to komentarisem, vjerovatno imaju svoj razlog, i koji god da bio, ja ga postujem. :)

I ime Djurdjica nije slovensko. Ono je slovenski oblik nastao od grčkog imena Georgios.

Phoenix, na koja si to stara slovenska imena mislila? Koja se tebi svidjaju?

I ja volim neka neobicna imena, a svojoj cerki sam dala sasvim obicno ali meni lijepo.

Vjerovatno ce biti i jos koja Andjela u odeljenju, 100% sam sigurna :D ali nijedna nece imati prezime kao sto je nase..i u to sam 100%sigurna. :D

Za drugo biram neko koje nije bas cesto...ako uspijem da nagovorim muza ;)

Pod slovenskim imenima podrazumevam ona koja su nastala od slovenskih reči (dakle, to su imena koja "razumemo" kad ih izgovorimo.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muško ime na S a da nije često - Sergije :)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro SuperStar, ne mora baš da bude na S ako ti se ne sviđa nijedno.

I muž i ja smo na N, pa se nismo odlučili za ime na N (iako su se meni sviđala imena Novak i Nikša).

Moj muž preferira slovenska imena, meni to nije toliko bitno, ali svideo mi se njegov predlog- Vukašin (što znači vučji sin, iliti od vuka sin). Odavno mi je to ime jako lepo i muževno.

Moja mama kad je čula kako će se zvati bebac, pokušala da me odvrati, te to je podseća na dedu od 100 leta sa velikim brkovima, nikako ne pristaje bebi (kao da će on ceo život biti beba), te podseća je na vuka, a vuk je jedna smrdljiva, krvoločna životinja, i tako..... :lol: Rekla sam joj da s obzirom na značenje tog imena, mogu da zaključim da zeta smatra za krvoločnu, smrdljivu životinju.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inače, ovo bez zezancije, kad smo već kod slova S, ja poznajem dete koje se zove Sun (srpske je nacionalnosti i ima srpsko prezime). Meni je to jaaaaako čudno. :ph34r:

A opet od ženskih mi se baš sviđa Sunčica, tako je veselo i pozitivno ime, da se ja tako zovem imala bih osećaj da mi non stop tepaju, a nije baš svakodnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ime Djurdjica nije slovensko. Ono je slovenski oblik nastao od grčkog imena Georgios.

Pod slovenskim imenima podrazumevam ona koja su nastala od slovenskih reči (dakle, to su imena koja "razumemo" kad ih izgovorimo.)

Nisam ni rekla da je moje ime slovensko, ali je dosta staro na nasim prostorima i brate komplikovano je, ali bas, pa sam ja za jednostavnije varijante. Mada mi bas cesto kazu da mi je lijepo ime, jer nije precesto, i podsjeca na Djurdjevak cvijece (ne znam da li je ono isto izvedeno od grckog?) :D I ja nemam nista protiv imena grckog, jevrejskog itd. porijekla, pogotovo ako ime ima lijepo znacenje, ili je neki svetac, ili jaka pozitivna istorijska licnost. Najbitnije je da su i mama i tata zadovoljni izborom, i da ne zvuci ruzno kad se proderes preko cijelog parka :D

Od zenskih na S mi se svidja isto Suncica i Sofija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@voljena zena mamam ti je carica...i ja imam slicne tripove, ja sam muzu rekla da me ime Lazar podseca na zeleni zele a nemam pojma sto

Voljena žena i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ostao Nikola? :lol:

Moja drugarica nije imala ime jedno mesec dana (to je valjda u nase vreme moglo tako), a posle kad ga je i dobila, njena starija sestra je bila toliko nemirna da su svi vikali stalno za njom, i onda je ova mladja (mirna kao bubica) mislila da se i ona isto tako zove.

Ahahahahaha jaoj koja ludnica, ne mogu da verujem, dete pobrkalo loncice! :D

Bili biste porodica Las Ketchup. :);)

:lol: :lol: :lol:

Ubices me zeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dalje pri imenima Lidija i Nebojsa, samo jos da dodje druga beba... Znaci za naredno dvoje (ako budu decak i devojcica) imam sigurna imena i necu lupati glavu, a za dalje cemo videti :P

Imam jednu komsinicu koja ima 13toro dece! :huh: Kaze, nikakvih problema nije imala sa imenima, kako je koje dete videla na porodjaju sama su im se imena nametnula :huh:

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice lepa su imena.. :wub: Ja sam htela da mi se cerkica zove tako,da je bila prva devojcica..A Nebojsa,tako se zove moj tata.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.