Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

I na kraju ni Nemanja, ni Luka, ni Vuk vec kum rece da bude Djordje ako se rodi u nedelju na Djurdjevdan ...i eto-bice izgleda Djordje :D

Bez uvrede kumu - ali ja samo u najužem krugu imam TRI Đorđa!!!!

Postalo je jednako često ime kao i Luka, Vuk.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez uvrede kumu - ali ja samo u najužem krugu imam TRI Đorđa!!!!

Postalo je jednako često ime kao i Luka, Vuk.....

Ali, u njihovom okruženju nema... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da se odlucimo za ime, da je devojcica bilo bilo bi lako la za decaka nikako da se dogovorimo, za sad su nam opcije Sergej i Aleksa al do kraja ko zna sta ce se promeni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bi birala za devojcicu :P

To nam je lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da se odlucimo za ime, da je devojcica bilo bilo bi lako la za decaka nikako da se dogovorimo, za sad su nam opcije Sergej i Aleksa al do kraja ko zna sta ce se promeni :D

Meni je lepo Todor :) Ili Nestor... Ili... Ali nije ni bitno, mene niko nikada ne slusa, eh... (To ja glumim svekrvu, da se razumemo :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je lepo Todor :) Ili Nestor... Ili... Ali nije ni bitno, mene niko nikada ne slusa, eh... (To ja glumim svekrvu, da se razumemo :P)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se dopada ime Nastja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se dopada ime Nastja?

Neobicno je a ja volim takva imena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neobicno je a ja volim takva imena :rolleyes:

Mm se ne svidja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se ne svidja :(

Mi ne moze da izaberemo ime posto se ni mm nijedno ime za decaka ne svidja :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama nisi jedina! Kod nas je dogovor bio ako je dečak ja biram ime, a ako je devojčica mm bira ime...E, kada je potvrđeno da je dečak i kada sam pokrenula pitanje imena nastaje problem. Njemu se ništa ne sviđa, predloga nema, a moj suženi izbor od dva meni prelepa imena mu se ne sviđa. Dala sam mu i proširenu verziju sa još dva ali ni to mu baš nije nešto...

Sve u svemu sada se ja dvoumim između Luke i Teodora i pojma nemam šta ću odlučiti...Žao mi je zbog imena Relja ali obećala sam mu da neće biti Relja pošto mu se nikako ne dopada <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama nisi jedina! Kod nas je dogovor bio ako je dečak ja biram ime, a ako je devojčica mm bira ime...E, kada je potvrđeno da je dečak i kada sam pokrenula pitanje imena nastaje problem. Njemu se ništa ne sviđa, predloga nema, a moj suženi izbor od dva meni prelepa imena mu se ne sviđa. Dala sam mu i proširenu verziju sa još dva ali ni to mu baš nije nešto...

Sve u svemu sada se ja dvoumim između Luke i Teodora i pojma nemam šta ću odlučiti...Žao mi je zbog imena Relja ali obećala sam mu da neće biti Relja pošto mu se nikako ne dopada <_<

Kao ni mm Aleksa :( :( mene samo nervira sto on za svako ime ima 1000 nekih glupavih nadimaka neznam ni odakle ih izvlaci <_< Al valjda ce dete imati ime do kraja :D

Al za devojcicu nam nikako nije bio problem tu se odma dogovorimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim koliko sam imala srece sa mojim dragim :lol:

Manje-vise nam se svidjaju ista imena i odmah smo se slozili da ce biti Strahinja(njegova zelja) ili Magdalena(moja zelja). Problem je sledeca tura imena jer necemo da se zaustavimo na dva :rolleyes:

Jedino sto mi se ne svidja je sto on zeli da se drugi sin zove po njegovom ocu(mm je dobio ime po pradedi) iako je ime lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se ne svidja :(

Ni meni se ne sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni se ne sviđa.

Ni meni.Nekako je i tesko za izgovoriti, ili sam ja utripovala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se dopada ime Nastja?

Meni se svidja,kao i produzena varjanta Nastasja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni se ne sviđa.

Predivno obozavam takva imena..

Ni meni.Nekako je i tesko za izgovoriti, ili sam ja utripovala ;)

Meni se svidja,kao i produzena varjanta Nastasja. :)

S obzirom da ja nekako predosjecam da ce drugo biti zensko(nisam trudna,da ne pomislite),tako sam predosjecala i za Nikolu,kazem mm za to ime,kad ce on meni:''A Boga ti,kako bi je zvala,ooooooo Nastjo''! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da ja nekako predosjecam da ce drugo biti zensko(nisam trudna,da ne pomislite),tako sam predosjecala i za Nikolu,kazem mm za to ime,kad ce on meni:''A Boga ti,kako bi je zvala,ooooooo Nastjo''! :lol:

Dobro ti i kaže. Teško je za izgovor i verujem da dosta ljudi ne bi znalo da ga promeni po padežima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama nisi jedina! Kod nas je dogovor bio ako je dečak ja biram ime, a ako je devojčica mm bira ime...E, kada je potvrđeno da je dečak i kada sam pokrenula pitanje imena nastaje problem. Njemu se ništa ne sviđa, predloga nema, a moj suženi izbor od dva meni prelepa imena mu se ne sviđa. Dala sam mu i proširenu verziju sa još dva ali ni to mu baš nije nešto...

Sve u svemu sada se ja dvoumim između Luke i Teodora i pojma nemam šta ću odlučiti...Žao mi je zbog imena Relja ali obećala sam mu da neće biti Relja pošto mu se nikako ne dopada <_<

Ja sam mm popustila oko imena, meni se vise svidjalo Marina, a njemu Tamara, posto je dogovor bio isti kao kod vas njegovo je prevagnulo. Lijepo je meni ime i Tamara, ali Marinu ne mogu da prezalim. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je muz prepustio odluku o Andjelinom imenu. On je rekao da ce dati ime muskom, tako da ako sledece bude djecak zvace se najvjerovatnije Ilija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da smislimo neko ime... cak nemamo ni uzi krug imena. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mm popustila oko imena, meni se vise svidjalo Marina, a njemu Tamara, posto je dogovor bio isti kao kod vas njegovo je prevagnulo. Lijepo je meni ime i Tamara, ali Marinu ne mogu da prezalim. <_<

Cekaj mozda ce biti i Marina ;)

Mi nikako da smislimo neko ime... cak nemamo ni uzi krug imena. :blink:

Znam kako je meni se malo koje ime za decaka bas bas svidja <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da smislimo neko ime... cak nemamo ni uzi krug imena. :blink:

Meni je za dečaka lako odabrati ime jer su mi sva ova 'klasična' lepa,Miloš,Luka,Petar,Marko,Nikola,Milan,Bogdan,Pavle,Matija,Boško...ima ih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da smislimo neko ime... cak nemamo ni uzi krug imena. :blink:

Meni su muska najlepsa : Nikola, Mihajlo, Luka, Relja, Andrija, Vuk, Stefan, Danilo, Petar.

To je ono sto mi sad pada na pamet/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je za dečaka lako odabrati ime jer su mi sva ova 'klasična' lepa,Miloš,Luka,Petar,Marko,Nikola,Milan,Bogdan,Pavle,Matija,Boško...ima ih..

Meni su muska najlepsa : Nikola, Mihajlo, Luka, Relja, Andrija, Vuk, Stefan, Danilo, Petar.

To je ono sto mi sad pada na pamet/

A-ha.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.