Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Lavice ovde boga mi ima svega i goreg od onog sto sam ja napisala :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi trenutno imamo na spisku svega par imena. Andrej ako bude decak, a Anja, Andrea ili Kristina za devojcicu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebojsa

a niko nije nista rekao za maksim i tomas....???

MAKSIM DIVNO.....!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMENA SU JAKO BITNA SLAZEM SE , ALI JE JOS BITNIJE KAKVI CE LJUDI POSTATI NASA DECA...ZAR VAM SE NIJE DESILO DA NEKA IMENA IAKO SU LEPA ODMAH IZBACITE IZ "UPOTREBE" JER VAS ASOCIRAJU NA NEKU LOSU OSOBU.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MAKSIM DIVNO.....!!!

hvala - pisem plusic na listu, da se vec odlucimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZAR VAM SE NIJE DESILO DA NEKA IMENA IAKO SU LEPA ODMAH IZBACITE IZ "UPOTREBE" JER VAS ASOCIRAJU NA NEKU LOSU OSOBU.....

bas sam to i pisala...nadjem lepo ime, pa me spusti asocijacija na nekoga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nemojte se vredjati, mislim da ono za imena nije htela biti uvreda, samo je neko iskreno i naglo izbacio svoju prvu reakciju.

A i zato smo tu da kazemo da li nam se neko ime svidja ili ne....dobro, malo neznije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska malo neznije da hihih..

Dobro sad mi je svejedno, ali zaista kada sam procitala bilo mi je grozno, jer ja nikad ne bi na taj nacin prokomentarisala nesto sto mi nije ok.

Mislim da je secer rekla ili ko vec, meni je bilo mnogo lepih imena, ali onda me asociraju na neku osobu pa odmah odustanem :-(((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene, pa necemo se valjda ovde svadjati! Neko je rekao da se odredi ime kada se beba rodi tacnije da znas kako ce se beba znati kada je prvi put ugledas Slazem se sa tim. Ja sam odmah znala da ce biti Lena ali kada sam je videla i kako je vremenom rasla, shvatila sam da joj je to pravo ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sviđaju DUNJA i PAVLE. A trenutno tepamo bebi (inače, ne znamo kog je pola) "Stamena" :D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene, pa necemo se valjda ovde svadjati! Neko je rekao da se odredi ime kada se beba rodi tacnije da znas kako ce se beba znati kada je prvi put ugledas Slazem se sa tim. Ja sam odmah znala da ce biti Lena ali kada sam je videla i kako je vremenom rasla, shvatila sam da joj je to pravo ime.

LENA je prelepo ime!!! Našim kumovima se tako zove ćerkica pa ne ide da "prepisujemo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cerka se zove andrea,dali smo joj ime po mom bratu,on je andreja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvo svadjanje zenice samo smo izmenile misljenja :-)))

Lena je prelepo moram da priznam, ali sta cu kad ja cekam dečaka :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAKSA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije sta se kaze vec kako se kaze! Treba birati reci da se ne bi nekog i njihov ukus uvredio. Moze se desiti da svrate roditelji cija se deca bas tako zovu i nece im biti prijatno da citaju takve komentare, zar ne? Zato- sva su imena lepa i ne vredi oko ukusa rzspravljati! ;)

Mi smo imali istu motivaciju- da ima na vise prostora isto zvuci i da ne asocira na nesto lose. Bilo mi je bitno znacenje imena, a i to da li sam nekog poznavala sa tim imenom a da sa tom osobom imam loseg iskustva (ne mogu kontrolisati podsvest koja ga odbija). Zensko ime smo imali od starta, musko smo smisljali dugo i opet nismo bili 100% sigurni... Sreca bila je devojcica i nismo se posle porodjaja predomislili. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž i ja lako smo se dogovorili oko imane za djevojčicu, biće Mila, ali oko imena za dječaka nikako, heheh nemamo čak ni par imena pa da izaberemo, ali sreća imamo još vremena dok beba ne dođe, pa ćemo se dogovoriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ime za nasu curicu imala u glavi od svoje 18-e! 5 god kasnije i dalje mi je bilo omiljeno i nakon sto sam ga predlozila mm-u odmah mu se dopalo!

I nama je trebalo internacionalno ime koje ce znati da procitaju na raznim jezicima, da je ne prekrste ili lome jezik. Za decaka smo tad smislili imena (posto nam i curica ima srednje ime) al lakse srednje nego prvo. Videcemo dal cemo ga jednom iskoristiti ;)

Za sve mame sa Konstantinima: to ja jako lepo ime! :)

Ako vam se neki nadimak ne svidje ne dajte da vam dete prekrste i to u startu i recite! Ono kako vi volite to i potencirajte! Ja ne volim kad mi neko cerkicu prekrsti i da joj nadimak koji mi ne ide uz nju. Kako je mi zovemo, tako i ona sama sebe zove i to i nama odgovara i ne para nam usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas volim kada mi neko iskreno kaze, jao divno ili fuuuj ne svidja mi se.

Tako znam misljenja, ali uvek imam u vidu to da smo razlicitog ukusa, pa se normalno, necu uvrediti, i tako ce biti ono sto se meni svidja.

Ja cenim i tu brutalnu iskrenost. Ne mozete ocekivati da se svi dive i onesvescuju necemu sto je vama lepo.

Naravno, uvek ima i onih osetljivijih, po meni nezrelih, pa treba biti obazriv sa iskazivanjem misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se sin zove Luka. Ja sam izabrala to ime ali vidim da ja sad baš često. U užem izboru je bilo i Mihailo i Nikola. Da je bila devojčica bila bi Iva ili Jana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene, pa necemo se valjda ovde svadjati! Neko je rekao da se odredi ime kada se beba rodi tacnije da znas kako ce se beba znati kada je prvi put ugledas Slazem se sa tim. Ja sam odmah znala da ce biti Lena ali kada sam je videla i kako je vremenom rasla, shvatila sam da joj je to pravo ime.

HOCES RECI, NECEMO SE VALJDA "I" OVDE SVADJATI :lol: :lol: :lol:

A LENA JE SAVRSENO IMEEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se sin zove Luka. Ja sam izabrala to ime ali vidim da ja sad baš često. U užem izboru je bilo i Mihailo i Nikola. Da je bila devojčica bila bi Iva ili Jana

i moj sin se zove luka na insistiranje mog muza...mada meni se uvek svidjalo to ime, jedino sto su sad svi luka...ali dobro, ime je lepo, a i zivimo u grckoj pa mi je jos vise odgovaralo to ime jer je i ovde cesto pa nece imati problema za izgovaranje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo gledali i znacenje ali i da nam se ime prosto dopadne.Mislim da ne gledati znacenje nije nikakav greh,ali je gledati svakako lepo i ima svoj znacaj.Nama se poklopilo i da nam se svidja ime a i znacenje za sina (Petar=cvrst,stamen kao kamen,stena),tako da nije bilo dileme. :)

Meni licno je mozda poreklo imena za nijansu bitnije od samog znacenja.U poslednje vreme se javljaju bas,bas cudna imena (ne znaci da mi se samo ime kao ime ne dopada) koja ne da nemaju veze sa ovim prostorima,nego ni verom i nacijom.Bas se preteruje,moram da primetim.Lepo je biti moderan,ali i drzati se bar donekle nekih svojih korena,a ne da neko ko je Srbin da detetu neko tamo Tajlandjansko ili Francusko ime...Cenim svacije razloge,ali ja licno to ne razumem.

Petar je prelepo ime, ali ne volim onaj nadimak Pera <_<:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala - pisem plusic na listu, da se vec odlucimo

Pisi jos jedan plusic za ime Maksim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, MAKSIM +

A sad me podseti, mene nervira kada Lazaru daju nadimak Laza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dva imena za djevojčicu...MILA i LENA, ali za dječaka još ništa....Mom mužu se sviđa Uroš, ali kao što neko reče gore, poznajem osobu pod tim imenom koja mi nije draga pa mi odmah ni ime više nije lijepo....

Meni se sviđa Nikša...Arsen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.