Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Upomoc!!!

Imam jos dosta do porodjaja ali stalno smisljamo imena. Dogovorili smo se da nam bude iznenadjenje je li djevojcica ili djecak tako da to necemo znati do samog poroda...

Predlozi za zenska imena:

- Natalija

- Isidora

- Minja

Predloga za muska nemamo...... uzasss.... da mi se brat ne zove Andrej zvao bi se tako... Meni se svidja i Viktor, ali nam se ne slaze uz prezime, ali bas nikako... Prezivamo se Tomic.. bas mi je bezveze... predlazite nesto :)

Isidora-podsjeća me na nekoga ;)

Muško...Viktor je jako lijepo ime...i meni se slaže uz prezime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mojoj okolini vec par meseci su popularna imena: NEDA, LJUBICA; DANICA,

a od muskih NOVAK I BOGDAN! :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosta :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upomoc!!!

Imam jos dosta do porodjaja ali stalno smisljamo imena. Dogovorili smo se da nam bude iznenadjenje je li djevojcica ili djecak tako da to necemo znati do samog poroda...

Predlozi za zenska imena:

- Natalija

- Isidora

- Minja

Predloga za muska nemamo...... uzasss.... da mi se brat ne zove Andrej zvao bi se tako... Meni se svidja i Viktor, ali nam se ne slaze uz prezime, ali bas nikako... Prezivamo se Tomic.. bas mi je bezveze... predlazite nesto :)

Stefan ili Ivan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija - Maša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan ili Ivan!

uh... Moram da prepišem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna cerka mi se zove Tamara, a druga Neda, a za decake recimo David, Jakov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upomoc!!!

Imam jos dosta do porodjaja ali stalno smisljamo imena. Dogovorili smo se da nam bude iznenadjenje je li djevojcica ili djecak tako da to necemo znati do samog poroda...

Predlozi za zenska imena:

- Natalija

- Isidora

- Minja

Predloga za muska nemamo...... uzasss.... da mi se brat ne zove Andrej zvao bi se tako... Meni se svidja i Viktor, ali nam se ne slaze uz prezime, ali bas nikako... Prezivamo se Tomic.. bas mi je bezveze... predlazite nesto :)

Luka, Pavle - to su moji klinci, i ujedno predlog za imena, i jos predloga : Danilo, Vuk, Vukašin, Nemanja, Vladan, Marko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne mozemo da se odlucimo, za decaka Aleksandar ili David, a za devojcicu hmm lista dugacka Viktoria, Anastasia, Tamara ili Tijana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne mozemo da se odlucimo, za decaka Aleksandar ili David, a za devojcicu hmm lista dugacka Viktoria, Anastasia, Tamara ili Tijana

Da pripomognem u odabiru - za devojčicu Tijana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne mozemo da se odlucimo, za decaka Aleksandar ili David, a za devojcicu hmm lista dugacka Viktoria, Anastasia, Tamara ili Tijana

Meni se slaže kombinacija David i Tamara ili Aleksandar i Anastasija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne mozemo da se odlucimo, za decaka Aleksandar ili David, a za devojcicu hmm lista dugacka Viktoria, Anastasia, Tamara ili Tijana

Aleksandar i/ili Anastasija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upomoc!!!

Imam jos dosta do porodjaja ali stalno smisljamo imena. Dogovorili smo se da nam bude iznenadjenje je li djevojcica ili djecak tako da to necemo znati do samog poroda...

Predlozi za zenska imena:

- Natalija

- Isidora

- Minja

Predloga za muska nemamo...... uzasss.... da mi se brat ne zove Andrej zvao bi se tako... Meni se svidja i Viktor, ali nam se ne slaze uz prezime, ali bas nikako... Prezivamo se Tomic.. bas mi je bezveze... predlazite nesto :)

Natalija i Viktor su mnogo lepa imena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca su Una i Marko....da imam jos jednu devojcicu nazvala bih je Emilija, a da imam jos pet decaka, bili bi Maksim, Teodor, Vuk, Leon i Bogdan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je Vuk, (slika levo) porodica je bila uglavnom protiv tog imena jer ne moze da mu se tepa. Zovemo ga Vule ili Vuki. Da je bio devojcica bio bi Nina, brzo smo se dogovorili oko imena, moj je bio predlog a tata je samo usvojio :rolleyes:

Prelepo ime, nas decko ce se Boze zdravlje zvati tako :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znate poreklo i znacenje svoga imena? Nekada se verovalo da nam ime odredjuje ko smo i kakvi smo i da imaju moc da nas zaštite.Recimo ime Vuk je davano deci u cijoj su porodici deca umirala, da ga zastite od uroka i vradzbina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka-staro slavenosrpsko ime.Nastalo od imenice "dan" u prenesenom znacenju jasna,cista,svetla,besprekorna.( :lol: )

Imam one drvene plocice za poreklo nasih imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna sa Janom,mm i ja smo isli u Bg kod jednog poznatog astrologa.Hteli smo da joj damo ime Danica,ali on je ekao nikako i naveo nam 4 slova na koja treba da pocinje ime naseg deteta.Sigurno ima vece za nekom "visom silom".

Kazu da ne treba davati ime detetu po coveku koji je imao los zivot bla,bla,bla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna sa Janom,mm i ja smo isli u Bg kod jednog poznatog astrologa.Hteli smo da joj damo ime Danica,ali on je ekao nikako i naveo nam 4 slova na koja treba da pocinje ime naseg deteta.Sigurno ima vece za nekom "visom silom".

Kazu da ne treba davati ime detetu po coveku koji je imao los zivot bla,bla,bla.

To sam ija skoro cula, zato i pitam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vida, zenska verzija imena Vid, paganskog porekla, tacnije ime jednog od najmocnijih paganskih bogova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana je ustvari drugi oblik imena Jovana, sto izvorno znaci 'Bog se smilovao" a moze da se prevodi i kao 'milostiva'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana je ustvari drugi oblik imena Jovana, sto izvorno znaci 'Bog se smilovao" a moze da se prevodi i kao 'milostiva'.

Prepisujem...i jeste mi se vise puta smilovao..pitanje da li ce jos koji put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam značenje svog imena. U mojoj generaciji je bilo jako retko, a sada je vrlo moderno :) . Nisam ga dobila ni po kome, dopalo se mojoj mami. I, da, mislim da ime ima uticaja na karakter - nomen est omen :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam poreklo svog imena, i detetu smo birali po značenju, a ne samo po zvučnosti.

Smatram da je ime jako važno i da ga ne treba birati po principu "sviđa mi se".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

To je izgleda cela planeta ispostovala u jednom slucaju - vise nema malih Adolfa! :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.