Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Bude li decak zvace se Strahinja,a ako bude curica bice Manja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bude li decak zvace se Strahinja,a ako bude curica bice Manja :D

Strahinja mi je zaista divno musko ime...i mi se dvoumimo oko Luke i Strahinje... Sada se i Marko nesto umesao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinja mi je zaista divno musko ime...i mi se dvoumimo oko Luke i Strahinje... Sada se i Marko nesto umesao!!!

Meni su muski pored Strahinje(koji mi je ubedljivo no1)lepi jos i Nemanja i Mihajlo,ali s'obzirom da se mm zove Nemanja,a kum kao i troje dece od mojih drugarica zovu Mihajlo to definitivno ispada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I na kraju dobih devojcicu, zove se Mia.

Sada, godinu dana posle, razmis;ljam kako cu u drugoj trudnoci opet biti u nedoumici. Zato citam ova lepa imena mozda me nesto "uhvati".

Muz predlaze da druga devojcica bude Lana, meni je lepo, ali jos uvek ne znamo sta bi radili ako bi dobili batu!!!

A da to znaju izgovarati i Srbi i Madjari i svi u svetu......:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak je ostalo LENKA :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I na kraju dobih devojcicu, zove se Mia.

Sada, godinu dana posle, razmis;ljam kako cu u drugoj trudnoci opet biti u nedoumici. Zato citam ova lepa imena mozda me nesto "uhvati".

Muz predlaze da druga devojcica bude Lana, meni je lepo, ali jos uvek ne znamo sta bi radili ako bi dobili batu!!!

A da to znaju izgovarati i Srbi i Madjari i svi u svetu......:)

Pa Teodor... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorian i Hanna :wub:

Oko oba smo se brzo složili.

Prelepa imena! :)

I mi smo razmišljali o Hani,ali na kraju smo se dogovorili : Teodor i Ana. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teodor i Ana. :wub:

Jako lepa imena!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali dilemu oko imena.

Mm mi je reko - ti si trudna, ti se porađaš - biraj.

Želela sam da čujem i njegovo mišljenje, ali on za 9 meseci nije dao ni jedno jedino ime, prepustio je meni.

Potš mi nismo želeli da znamo kod je pola, ja sam želela da se zove Teodora ako bude devojčica, a Stefi ako bude dečak.

I sad imamo Stefija. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se zove Vanja. ;) U toku trudnoce sam imala jedan ludacki period da sam svake nedelje smisljala drugo ime... i sva su bila sacuvaj me boze :blink: kad sad razmislim ali tada su mi bila najlepsa i za svako ime sam mislila da je to ono pravo. :lol: Hvala Bogu da je ludilo proslo na vreme! Sad bih se mnogo nervirala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa princeza se zove Iskra...u opciji su bili Nikolina, Stasa, Zoja i Iskra i meni je bilo svejedno jer su mi sva lepa pa je mm presekao..

da je bio deckonja zvao bi se Balsha ili Ugljesha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јесте, а такође и Зоја

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja smo nasem sinu dali ime Leon. Posto je rodjen pre tacno dve nedelje, lav je u horoskopu, a nismo hteli to ime jer je postalo precesto, odlucili smo se za Leon i super mu stoji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

savrseno Leon...meni je Lav bilo hit pre par godina i svi su me cudno gledali kad sam to govorila..kao cerka Srna i sinovi Lav i Vuk nekako mi je bilo lepo i tematski a sad su ta imena bas bas cesta

Cula sam jos jedno lepo zensko ime Miona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša srećica se zove JANA.

Ako joj ovog puta rodim seku zvaće se Katarina, ali mi se veoma dopada i Renata.

A ako joj rodim batu biće Stefan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sonceto nase se vika Elena a ako imame masko ke se vika Andrej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prva curica se zove Ivona,njeno ime nekako zvuci jako nezno i otmeno a upravo takva je i ona ,ljubi je mama :) A nas drugi andjelcic se zove Elena ,zato sto sam na taj svetac saznala da sam trudna...i prava je boginja ,prelepa i non stop nasmejana ,tacno vam unosi srece i mir kada je pogledate ,ali da sam znala da ce tako cesto ime biti u 2011 nebi joj dala ime Elena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa princeza se zove Iskra...u opciji su bili Nikolina, Stasa, Zoja i Iskra i meni je bilo svejedno jer su mi sva lepa pa je mm presekao..

da je bio deckonja zvao bi se Balsha ili Ugljesha

Mi smo prošle godine upoznali malu sa imenom Iskra.

Tad sam bila iznenađena za takvo ime al mi se odmah dopalo....

Neobično lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirko se cesto pise sa K na italijanskom, a Luka bas nikada :( Nama se svidjalo ime Damjan, ali smo skontali da bi Italijani to uvek pisali "Damian", a Srbi uvek "Damjan", pa smo teska srca morali da odustanemo od tog prelepog imena...

A Dorian ako je djecak, a Mia ako je djevojcica... meni su to bas fina imena, i mislim da moze i u Italiji i u Srbiji da se pise isto.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili Gabriel... tako je moja drugarica nazvala sina, zive u Firenci a ovdje svi bez problema izgovaraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upomoc!!!

Imam jos dosta do porodjaja ali stalno smisljamo imena. Dogovorili smo se da nam bude iznenadjenje je li djevojcica ili djecak tako da to necemo znati do samog poroda...

Predlozi za zenska imena:

- Natalija

- Isidora

- Minja

Predloga za muska nemamo...... uzasss.... da mi se brat ne zove Andrej zvao bi se tako... Meni se svidja i Viktor, ali nam se ne slaze uz prezime, ali bas nikako... Prezivamo se Tomic.. bas mi je bezveze... predlazite nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sviđa Natalija...od tih tvojih ponuđenih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.