Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Moja cerka se zove Minja, da li neko zna znacenje? Nisam nigde mogla da nadjem, mislim da je to relativno "novo" ime i jedino sto o njemu pise da je da ime nastalo od nadimka! Ustvari mi se jako svidelo ime Mina ali mi je bilo previse obicno i htela sam nekako da ga "zacinim". Jos u trudnoci sam zamisljala moju devojcicu kako raste i skroz sam je povezala sa tim imenom. Iako nisam saznala sta znaci nisam odustala. Jako bih volela da saznam koje ima znacenje ili bar od kojeg imena je nastalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, mi se opet premišljamo oko imena..hehhe :lol: mislili smo da je Veljko konačno ime, ali počinju da nams e svidjaju i druga imena..joooj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro Claro,taman imate vremena jos da se malo premisljate... ;) Kod nas je odluceno Ana ili Oliver... A jos uvek se nadam za Lusiju pored Ane... :D Ali kako cemo objasniti Teodoru ako ispadne ipk Oliver umesto Ane... hihihi... mislim da ce Oli imati i 2.nadimak-ANA! :lol: :lol: :lo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro Claro,taman imate vremena jos da se malo premisljate... ;) Kod nas je odluceno Ana ili Oliver... A jos uvek se nadam za Lusiju pored Ane... :D Ali kako cemo objasniti Teodoru ako ispadne ipk Oliver umesto Ane... hihihi... mislim da ce Oli imati i 2.nadimak-ANA! :lol: :lol: :lo:

Hehehe..ma smislićemo neko ime do porodjaja..mi se podelili..ako je devojčica ja dajem ime, ako je dečak mm daje :lol: počeo je da lista imena heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri ste... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam koleginicu sa studija koja se zove dunja,njena najbolja drugarica od detinjstva je VISNJA :D ....KAD SU ISLE U ZABAVISTE ,KLINCI SU IH IZLUDJIVALI PITANJIMA ,,a zasto ti nisi JABUKA,KRUSKA,SLJIVA...?`` :D ..I dan danas kada zajedno upoznaju nove ljude svi misle da se zezaju kad kaze ,,MI SMO DUNJA I VISNJA`` :lol: imena su skroz simpaticna,ali mi je ova njihova pricica uvek bila smesna :)

Moja mama se zove Jagoda a sestra joj je Ruza :) I njih su zezali u skoli "Kako vam se zove brat?! KUPUS!?" "Jel vam tata bastovan?! " :D ... deca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom na moje radno mesto, znam svaku bebu u opstini kako se zove :lol:

Za devojcice uglavnom svi izaberu Lana, Lena, Anja, Dunja, Andjela, Ana, Nina, Nevena, Anastas(z)ija... Stvarno je retko da se neko dete zove npr. Marija, Milica, Dragana, Bojana, Jelena...

Za decake, Mateja, Matija, Stefan, Nemanja, Luka, Isak, Uros, Vuk...

Meni se jako svidja zensko ime Martina :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Favorit: UNA i TARA...po najljepšim rijekama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom na moje radno mesto, znam svaku bebu u opstini kako se zove :lol:

Za devojcice uglavnom svi izaberu Lana, Lena, Anja, Dunja, Andjela, Ana, Nina, Nevena, Anastas(z)ija... Stvarno je retko da se neko dete zove npr. Marija, Milica, Dragana, Bojana, Jelena...

Za decake, Mateja, Matija, Stefan, Nemanja, Luka, Isak, Uros, Vuk...

Meni se jako svidja zensko ime Martina :rolleyes:

Ja našla za devojčicu ime..zvaće se Jana..ali mm se sad premišlja oko Veljka hehhe..eh ti muškarci :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepa imena, znam jednu devojcicu Janu, lepa je kao andjeo :rolleyes: , a i Veljko mi se jako dopada, nasi kumovi su tako nazvali svog decaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepa imena, znam jednu devojcicu Janu, lepa je kao andjeo :rolleyes: , a i Veljko mi se jako dopada, nasi kumovi su tako nazvali svog decaka.

Ma mislim da će i Veljko ostati..zamisli i Steva počeo da zove bebicu Velko(citiram) :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se jos smisljamo oko imena.Resili smo da prvo vidimo naseg deckica,pa cemo odluciti.Inace,u Grckoj je obicaj da se deci daju imena po majci i ocu,sto znaci da pola familije ima ista imena...sva sreca da mm ne robuje tradiciji:P Razmisljamo se oko 3 imena:Aleksandros,Ahileas i Angelos...pa,videcemo:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dečak se zove Aleksandar, a za drugo dete imamo dva imena, Tijana/Filip... pa šta bude... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip...Filip...Filip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala srećica- zove se Tijana, rodjena je 05.09.2010. u 22.07h sa 50cm i 3kg200gr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala srećica- zove se Tijana, rodjena je 05.09.2010. u 22.07h sa 50cm i 3kg200gr!

Lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... :blink: iscitala sam svih prethodnih 9 strana i vecina predlozenih imena mi se svidja,ali sto se mene tice ja bih izdvojila sledeca:

za decake: Veljko,Darko,Oleg,Andrej

za devocice:Jana,Dora,Tara.

Ali ja sam se za imena oslucila jako davno :lol: mnoooooogo pre trudnoce

Ne znam ni sama,nekako sam oduvek zamisljala kako bih nju/njega zvala dok je napolju i igra se sa ostalom decom da dodje npr.na rucak :lol:

Ja sam izabrala sledeca:MATIJA i MIA.

Mozda su sve cesca ali u mom okruzenju nema nikog ko se tako zove i ja ne znam nikog sa tim imenima.

Potrazila sam i znacenja,i jako mi se iz tih razloga svidjaju :rolleyes:

Kao i koja je razlika izmedju Mateje i Matije :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se konačno usaglasili i potvrdili odluke hehhe: Dečak - Veljko...devojčica- Jana.. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, bilo je i krajnje vreme...čekamo jedno od njih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, bilo je i krajnje vreme...čekamo jedno od njih... :)

Uskoro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se konačno usaglasili i potvrdili odluke hehhe: Dečak - Veljko...devojčica- Jana.. :lol::lol::lol:

Clara za divna ste se imena oslucili :lol: sve najlepse vam zelim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Clara za divna ste se imena oslucili :lol: sve najlepse vam zelim :lol:

Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o imenima DARA i NEDA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosta bi trebalo da dolazi iz grčkog Costas, a što je navodno skraćenica od latinskog Konstantin, što bi imalo isto značenje ko i reč konstantno :) Dakle, stalnost ili tako nešto..

Mada je meni to malo sumnjivo (to da Kosta dolazi od Konstantin)..

Hvala Phoenix!!!

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja se razmisjlamo oko 3 imena za naseg bebca:Andrija, Matija ili Nemanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.