Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

DJURDJA 20.7.2009.

Stvarno lepo ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DJURDJA 20.7.2009.

Stvarno lepo ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko nema tiker,a mozda neko slabo stoji sa matematikom... :D

kalkulator u ruke i to je to. Salim se naravno,samo vi picite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno lepo ime

HVALA PUNO!!!!ZNALI SMO OD POCETKA TRUDNOCE DA CE SE TAKO ZVATI,USTVARI MI SMO SE DOGOVORILI TOKOM VEZE DA CE NAM SE BEBA TAKO ZVATI BUDEMO LI JE IMALI ZAJEDNO I BUDE LI DEVOJCICA.I ZELJA NAM SE OSTVARILA I STIGLO JE NASE ZLATO,JOS MALO PA GODINU DANA CE NAPUNITI DJULE.E,JA SE RASPISAH......KAKO JOJ SE BLIZI RODJOS,TAKO SAM PREPLAVLJENA EMOCIJAMA,SVE SE SECAM KAKO JE BILO KADA SAM JE PRVI PUT VIDELA.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DJURDJA 20.7.2009.

Prelepo ime i steta je davati joj nadimak,ime ne dolazi do izrazaja.

HVALA PUNO!!!!ZNALI SMO OD POCETKA TRUDNOCE DA CE SE TAKO ZVATI,USTVARI MI SMO SE DOGOVORILI TOKOM VEZE DA CE NAM SE BEBA TAKO ZVATI BUDEMO LI JE IMALI ZAJEDNO I BUDE LI DEVOJCICA.I ZELJA NAM SE OSTVARILA I STIGLO JE NASE ZLATO,JOS MALO PA GODINU DANA CE NAPUNITI DJULE.E,JA SE RASPISAH......KAKO JOJ SE BLIZI RODJOS,TAKO SAM PREPLAVLJENA EMOCIJAMA,SVE SE SECAM KAKO JE BILO KADA SAM JE PRVI PUT VIDELA.....

Sto se tice emocija mene malo malo pa preplave,a pogotovo kad gledam njene bebece slike. Mislim da se to nikada nece promeniti,MI SMO MAME :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelepo ime i steta je davati joj nadimak,ime ne dolazi do izrazaja.

HVALA PUNO!!!!ZNALI SMO OD POCETKA TRUDNOCE DA CE SE TAKO ZVATI,USTVARI MI SMO SE DOGOVORILI TOKOM VEZE DA CE NAM SE BEBA TAKO ZVATI BUDEMO LI JE IMALI ZAJEDNO I BUDE LI DEVOJCICA.I ZELJA NAM SE OSTVARILA I STIGLO JE NASE ZLATO,JOS MALO PA GODINU DANA CE NAPUNITI DJULE.E,JA SE RASPISAH......KAKO JOJ SE BLIZI RODJOS,TAKO SAM PREPLAVLJENA EMOCIJAMA,SVE SE SECAM KAKO JE BILO KADA SAM JE PRVI PUT VIDELA.....

Sto se tice emocija mene malo malo pa preplave,a pogotovo kad gledam njene bebece slike. Mislim da se to nikada nece promeniti,MI SMO MAME :D

PA,JEDINO JOJ JA TEPAM DJULE,VALJDA NE ZNAM VISE STA DA JOJ KAZEM,PA ONDA AJDE DJULE!!!HVALA PUNO!!!!STVARNO JE NEVEROVATAN OSECAJ BITI MAMA,PRE NJE NISAM MOGLA DA SHVATIM POTPUNO STA JE MAJCINSKA LJUBAV,A SADA........JOJ,BEBE......DIVNE SU!!!!BEZ NJIH VISE NISTA NEMA SMISLA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sviđaju DUNJA i PAVLE. A trenutno tepamo bebi (inače, ne znamo kog je pola) "Stamena" :D:D :D

Ista imena su i nas izbor :) A bice Pavle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lea 07.08.2008. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka 05.01.2008.

Ja sam drugog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina 22.05.2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isidora 26.10.2009.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam drugog ;)

ah vi jarcevi.....zeznuti ste zestoko!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja prva cerkica se zove andjela i lavica je dakle 6.8 2003.djak prvak

a ovo drugo ako bude devojcica zvace se Lola jer tako zele cerka i muz ,a ako bude decak stanje je veoma diskutabilno cerka je cak izjavila da se zove Aladin,a onda sam pokusala da joj objasnim da imena likova iz bajki ne dolaze u obzir :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja negde već upisala, al gled si posao heheh..zvaćemo se Veljko :lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cerka nam se zove andjela...a za drugo a verovatno je opet devojcica bice Lola :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja prva cerkica se zove andjela i lavica je dakle 6.8 2003.djak prvak

a ovo drugo ako bude devojcica zvace se Lola jer tako zele cerka i muz ,a ako bude decak stanje je veoma diskutabilno cerka je cak izjavila da se zove Aladin,a onda sam pokusala da joj objasnim da imena likova iz bajki ne dolaze u obzir :lol: :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se misljenje menja iz nedelje u nedelju :( jedne nedelje mi je lepo jedno ime,a naredne drugo...tata nam je strasno neodlucan,pa se jos nismo dogovorili...

ovo su bili moji predlozi :) znamo da smo mali bata :) trudili smo se da zaobidjemo imena koja vec imamo u porodici(inace,sve sami decaci,nas sincic ce biti 9 decak u svom kolenu!! ) tako da su Dusan,STefan,Lazar,Luka,MIhajlo,Vukasin,Nikola,Marko otpali(ako se ne predomislimo)

dakle ovako:

Aleksa,Vuk,Andrej/ANdrija, Mateja/MAtija,Dimitrije,Danilo(ovo mi je favorit ove nedelje),Ilija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa,Vuk,Andrej/ANdrija, Mateja/MAtija,Dimitrije,Danilo(ovo mi je favorit ove nedelje),Ilija.

hahaha

Meni se Aleksa najvise svidja...Mateja/Matija mi je takodje lepo...ali ima ih previse u nasem okruzenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa,Vuk,Andrej/ANdrija, Mateja/MAtija,Dimitrije,Danilo(ovo mi je favorit ove nedelje),Ilija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cerka nam se zove andjela...a za drugo a verovatno je opet devojcica bice Lola :rolleyes:

Lola je bas lepo ime,a i znam jednu Lolu,koja je bas slatka,pa time mi se valjda vise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i MM smo poceli razmisljati o imenima cim sam ostala trudna...ako bude decak obavezno po zelji MM bice Strahinja, a ako bude curica imamo vise opcija npr. Anastasija, Dunja i Teodora... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vreme prolazi, sve mi se manje i manje svidja ime ANJA. Valjda mi je dosadilo. Prvo smo pomenuli to ime i svi pricaju KAD SE BUDE RODILA ANJICA... (ne znam da li je devojcica, ali su svi ubedjeni u to) i meni dosadilo. Stalno smo brisali i dodavali imena i sada su nam ostala dva imena za devojcicu: KRISTINA i LANA (dozvolicu muzicu da odluci za cerino ime ;) )

A musko ime... Na spisku nam je samo Andrej. Luka nam se svidelo puno, ali je moja sestra dala to ime bebici, pa da ne bismo prepisivali... ne ide. Mom dragom se svidjeju ruska imena, pa molim jos neki predlog muskog ruskog imena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se zove FILIP i čitala sam da to ime označava: ljubitelj konja, PHOENIX jesam li u pravu?

Vidi, zaboravila sam ovde da ti odgovorim. Mislim da ide od "prijatelj konja" više nego ljuditelj, odn. ta je to pogrešan prevod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zabavan mi je i jedan i drugi prevod...slučajnost ili ne...pradeda mu je bio veliki ljubitelj konja, čak je imao i farmu, i svaka njegova slika je sa konjem(ja to nisam znala).

A ime je dobio iz zahvalnosti prema jednoj osobi koja mi je puno pomogla u životu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Takilend...tako je i sa nasom "Anjom" bilo identicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.