Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Micilici, hvala za ime tj. to mi je nadimak ime mi je jos lepse :P HERMINA :)

Wow! Prvi put cujem to ime! Jako je zvucno i autenticno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam zatrudnela, moj dragi i ja smo poceli da pricamo o imenima za bebu. Ja nabrajam imena koja mi se svidjaju, a on kaze koje mu se svidi i to napisemo na spisak. Danas sam usla u 5. mesec i za to vreme imamo samo jedno ime za deckica- ANDREJ :) Verovatno ce tako i ostati ako bude decak. A za devojcicu imamo tri na spisku, pa vi pomazite :D - Anja, Kristina i Andrea!

Mmmmmm.. meni su sva tri podjednako lepa... Jel da da sam ti pomogla, ha?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Minu.Ja sam birala ime ,a tata prezime. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas sin se zove Luka,cerka Jana i sada cekamo Vasilija! Ime smo izabrali u 8 nedelji posetivsi manastir ostrog. Nekako sam imala opet osecaj da je decak. Do sada ni njednom nisam pogresila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Minu.Ja sam birala ime ,a tata prezime. :)

dobra si stvarno!mi imamo Danila,a u opticaju su bila jos i Filip,Stefan,Konstantin i Teodor!Ali cim su mi pokazali mog andjela,znala sam da je Danilo!A od zenskih imena u opticaju su bila Ana,Sofija i Miljana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmmmm.. meni su sva tri podjednako lepa... Jel da da sam ti pomogla, ha?! :lol:

Hvala na pomoci :))) :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmmmm.. meni su sva tri podjednako lepa... Jel da da sam ti pomogla, ha?! :lol:

Glasam za Anju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glasam za Anju :rolleyes:

Ok! :) Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo mi nenadmasni kada su imena u pitanju. Nas decko se zove Vid,dobio je ime po tatinom pretku,a i ima znacenje za nas posto mm ima slab vid,tako da je on "oko tatino" :)

sada cekamo devojcicu koja ce dobiti ime Volja,sto je moja zelja otkad znam za sebe :)

Svi su se iscudjavali nasim izborom imena,neki cu cak imali komentare tipa: da li ste vi normalni,gde ste to iskopali..." Vazno je da se nama svidja i da imena imaju posebna znacenja za roditelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo mi nenadmasni kada su imena u pitanju. Nas decko se zove Vid,dobio je ime po tatinom pretku,a i ima znacenje za nas posto mm ima slab vid,tako da je on "oko tatino" :)

sada cekamo devojcicu koja ce dobiti ime Volja,sto je moja zelja otkad znam za sebe :)

Svi su se iscudjavali nasim izborom imena,neki cu cak imali komentare tipa: da li ste vi normalni,gde ste to iskopali..." Vazno je da se nama svidja i da imena imaju posebna znacenja za roditelje...

Vid, divno, mi bismo dali bebi to ime da je bio dečko (i mi imamo dedu sa sličnim imenom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače ime Vid vodi poreklo od slovenskog boga Vida (i Vidovdan beše njegov praznik dok ne primismo hrišćanstvo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miloš,Nikolina,Anastasija,Anđelina :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Mnogi su me pitali nekada u vrtiću,sada u školi,da li devojčice imaju nadimke....NE,NEMAJU NADIMKE,tako da ih svi zovu punim imenom,ako neko pokuša da skrati ime,jednostavno se dete neodazove i rešen problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miloš,Nikolina,Anastasija,Anđelina :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Mnogi su me pitali nekada u vrtiću,sada u školi,da li devojčice imaju nadimke....NE,NEMAJU NADIMKE,tako da ih svi zovu punim imenom,ako neko pokuša da skrati ime,jednostavno se dete neodazove i rešen problem :)

Ahahaha...:) Bas dobra taktika;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače ime Vid vodi poreklo od slovenskog boga Vida (i Vidovdan beše njegov praznik dok ne primismo hrišćanstvo).

:rolleyes: yes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miloš,Nikolina,Anastasija,Anđelina :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Mnogi su me pitali nekada u vrtiću,sada u školi,da li devojčice imaju nadimke....NE,NEMAJU NADIMKE,tako da ih svi zovu punim imenom,ako neko pokuša da skrati ime,jednostavno se dete neodazove i rešen problem :)

Hahahahahaaaa :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miloš,Nikolina,Anastasija,Anđelina :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Mnogi su me pitali nekada u vrtiću,sada u školi,da li devojčice imaju nadimke....NE,NEMAJU NADIMKE,tako da ih svi zovu punim imenom,ako neko pokuša da skrati ime,jednostavno se dete neodazove i rešen problem :)

Baš lepa imena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dva imena za djevojčicu...MILA i LENA, ali za dječaka još ništa....Mom mužu se sviđa Uroš, ali kao što neko reče gore, poznajem osobu pod tim imenom koja mi nije draga pa mi odmah ni ime više nije lijepo....

Meni se sviđa Nikša...Arsen...

Mi već rešili... Ne mogu nigde da nađem poreklo imena Nikša... Uglavnom piše da je izvedeno od Nikola, NIćifor, Nikodim...

A uni smo baš hteli to ime. MM bio oduševljen a ja sa rezmišljala između toga i Iskre...

Da, so skora je u optivaju za muško ime bilo i ime Balša... Ali NIkša je prevagnulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, MAKSIM +

A sad me podseti, mene nervira kada Lazaru daju nadimak Laza :)

Moj bratanac se zove Tomaš, dobo je ime po pradedi Crnogorcu. To je staro crnogorko ime...makar se u CG tada davalo...

Ja dajem jedan plus za TOmaša!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da mi se bratanica zove Itana...To mi je najlepše žensko ime...Crnogorsko takođe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok smo mislili da je decak,otprilike do 5mes.bebu smo zvali Nikola.Na sv.Nikolu smo se upoznali,na taj dan saznala da sam trudna.Onda je nastao opsti haos oko imena,kad smo saznali da je devojcica jer nismo mogli nikako da se dogovorimo.

Do 8.meseca trudnoce,smo je zvali Anja,a onda nam je nekako dosadilo,valjda smo precesto izgovarali naglas.Do 3 dana pred porodjaj, smo se dvoumili izmedju Anja i Lea.

Lea je pobedila :) :) :) Inace meni su prelepa i Sara,Tara,Lara,Daria,a mm ni da cuje

Jos uvek joj ne daju nadimke,probali su sa Leki ali smo mi to zaustavili ;)

Zove sebe Žiži,a mi je zovemo najcesce Andjele :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok smo mislili da je decak,otprilike do 5mes.bebu smo zvali Nikola.Na sv.Nikolu smo se upoznali,na taj dan saznala da sam trudna.Onda je nastao opsti haos oko imena,kad smo saznali da je devojcica jer nismo mogli nikako da se dogovorimo.

Do 8.meseca trudnoce,smo je zvali Anja,a onda nam je nekako dosadilo,valjda smo precesto izgovarali naglas.Do 3 dana pred porodjaj, smo se dvoumili izmedju Anja i Lea.

Lea je pobedila :) :) :) Inace meni su prelepa i Sara,Tara,Lara,Daria,a mm ni da cuje

Jos uvek joj ne daju nadimke,probali su sa Leki ali smo mi to zaustavili ;)

Zove sebe Žiži,a mi je zovemo najcesce Andjele :lol:

Žiži!!! :) :) Ljubac za nju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali veliki problem oko imena. MM i ja nikako nismo mogli da se dogovorimo. Onda sam se porodila i nakon 3 dana na listi su bila imena Tijana Ema Dunja Dea i Iva. Meni se najvise dopalo Ema i tako se i zove moja dusica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žiži!!! :) :) Ljubac za nju!

Hvala ;)

Jos jedan glas za Anju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRAVO ZA SVE MAME SA CETVORO DECE !!!!!! CESTITAM !!!!! :)

Ja sam se zezala kada sam mm rekla "znam, sin ce nam se zvati po mom dedi, Ninko!" :D Na to je on rekao "ma nemoj, sto da se ne zove po mom dedi, Ilija !" Pomislila kako to uopste nije lose ime, i tako ostade.

U drugoj trudnoci mi je nekako iskrslo ime Lazar, a mm se slozio.

Ni jedno od ovih imena nije bilo na spisku mojih omiljenih imena koji sam imala jos kao devojka (Pavle, Kosta, Dusan, Luka...).

A sada cekamo devojcicu i pravi je haos jer ja nikada nisam imala ni jedno omiljeno zensko ime :mellow: nadam se da ce mi kao i ranije iskrsnuti neko ime i za curicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ;)

Jos jedan glas za Anju :lol:

Vazi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.