Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

I mene Nikita podseća odmah na Elton Johna... :) (preeeeelepa pesma)

Inače, interesantno je da je on tu pesmu navodno posvetio jednom Nikiti, dakle muškarcu, a u spotu Nikitu glumi neka riba.... mislim da Elton tad još nije obelodanio da je homoseksualac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj sestri je krsteno ime Nikita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja,znaci da je stvarno hriscansko ime...

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(citat) Anka je žensko ime u Srbiji. Koren imena: izvedeno od Ana. Značenje: milost, zahvalnost.. Ime se ne nalazi među najpopularnijih 100 ženskih imena u Srbiji.

Inace je hebrejskog porekla.

A to da nije medju najpopularnijim imenima je, sto se mene tice, imperativ :)

nanchika88, Djudja i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja,znaci da je stvarno hriscansko ime...

28.09. je po crkvenom kalendaru Sveti velikomucenik Nikita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni. meni su prelepa imena ivan, vladimir, marko i jos neka tako koja su prilicno cesta bila u mojoj generaciji. ali nisam nekako zelela da mu dam ime koje vec vezujem za ljude koje znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

28.09. je po crkvenom kalendaru Sveti velikomucenik Nikita

Odustala sam od Nikite jer se bas nikom ne svidja :/ ali ako se rodi bas 28.09. ko zna...Taman pomislim da sam nasla ime kad ono mucak,pojave se jos 5 ili mi to postane obicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo definitivno odlucili, i sad cekamo svaki dan da se rodi Anika, mada ja jos ne mogu da oslovim bebu imenom, dok je ne vidim, ne znam, kad neko drugi izgovori super mi je, a meni tesko ide preko jezika i najcesce kazem samo bebuska :D

Kristina86 i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andisam, meni nisu toliko problematicne asocijacije na ljude s odredjenim imenom, mada nekad bude i takvog povezivanja....

U trudnoci sam uhvatila sebe da razmisljam o imenima iz umetnosti i knjizevnosti, jer se mm mrstio na moja tri M, za koje sam mislila da ce biti imena tri cerke ako ih budem imala :) (Magda, Marga i Marta) Nije mi upalilo vec kod prve, jer nije bilo sanse da samo jedno od nas bira cerki ime. Anka je bila ljubav na prvi pogled kod nas oboje.

Jedno vreme sam mislila da je to jedino i zaista jedino z. ime koje nam se oboma svidja, ali ispostavlja se da nam se svidjaju i Dara i Kaja. Pa ako sledece bude zensko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su lepa Mateja, Strahinja, Andrija, Aleksa i ta muska sto se zavrsavaju na A :D Al mm nije odusevljen uopste..

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne radi se toliko o tome da imam negativne asocijacije na ime, pa otpadne, vec o tome da znam nekoliko ivana i vladimira, i koliko god da mi je ime lepo, povezivala sam ga sa tim ljudima, a ne sa svojim, tada buducim, detetom.

pisala sam vec, mm je hteo stanislavu ili stanislava, to mu je bas bila zelja. ali meni se ta imena ne dopadaju, nekako mi to nije to bilo. a ja nisam imala ideju kako bi mi se dete zvalo, nisam mnogo o tome razmisljala dok nismo zatrudneli. e, da bi muz odustao od stanislave/a ja sam intenzivno pocetkom trudnoce smisljala imena, i na kraju mija je bilo, sto kazes, smey, jedino oko kog smo se oboje bas raznezili. :D

ja sam mislila jedino o danilu, ranije, ali mm to ime nista nije znacilo, pa je otpalo.

cura bi nam se zvala zaga, po z. golubovic :D. ili ljudmila. muz kaze "nije lose", ali zaga mu se vise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su lepa Mateja, Strahinja, Andrija, Aleksa i ta muska sto se zavrsavaju na A :D Al mm nije odusevljen uopste..

moj drug je sincicu dao ime aleksija. jos jedno gramaticki zensko musko ime. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko nesto o imenu Georgina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko nesto o imenu Georgina?

ceo forum zna da se tako zvala moja prabaka ...ali meni je ipak prva asocijacija Radovan treci...

A Melanija?

MatroNadja, majat i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad znam i ja za baku :) Pa ja gledam kako kukaju da ce kao Georgina da nose bebu i sine mi da to ime uopste nije lose...

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali racunaj da je niko nece zvati tako..verovatno ce biti Gina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna sa sinom,sanjala sam(i neznajući da sam trudna)da držim devojčicu i da se zove Nađa(ali nisam pojma imala da ću dobiti sina)-i tako nakon par dana uradim test-kad ono-pozitivan!Bila sam ubeđena da je devojčica i sve vreme joj tepala-Nađice :D u 6 mesecu tek-saznala sam da je sin :)))To je za mene bio šok :D

ali pošto sam od 16 godine želela da prvo rodim sina,pa ćerku i da se zovu Vukašin i Sara(brat me zeznuo jer je ćerkici dao ime Sara),odlučila sam da se zove Vukašin :)Tata nije bio oduševljen,pa sam ja onako tužna dala dve solucije-Vuk ili Sergej.obe su mu se dopale-ali kada sam se porodila i stavili mi bebu na grudi-prvi put-odlučila sam da mora biti Vukašin-nazvala muža i rekla mu: Rodio se mali Vukašin!Žao mi je tata,ali dete će ionako ceo život nositi tvoje prezime,red je da ima nešto i od mene :) I tata je naravno,sav raznežen i ponosan na svog sina prvenca i hrabru ženicu(porođaj je bio jako težak)-pristao!I tako naš mali Vukašin(tepamo mu Vule,bake i deka mu tepaju Vučko) uskoro puni godinu dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao vagina -_- Moje muke oko imena se nastavljaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna sa sinom,sanjala sam(i neznajući da sam trudna)da držim devojčicu i da se zove Nađa(ali nisam pojma imala da ću dobiti sina)-i tako nakon par dana uradim test-kad ono-pozitivan!Bila sam ubeđena da je devojčica i sve vreme joj tepala-Nađice :D u 6 mesecu tek-saznala sam da je sin :)))To je za mene bio šok :D

ali pošto sam od 16 godine želela da prvo rodim sina,pa ćerku i da se zovu Vukašin i Sara(brat me zeznuo jer je ćerkici dao ime Sara),odlučila sam da se zove Vukašin :)Tata nije bio oduševljen,pa sam ja onako tužna dala dve solucije-Vuk ili Sergej.obe su mu se dopale-ali kada sam se porodila i stavili mi bebu na grudi-prvi put-odlučila sam da mora biti Vukašin-nazvala muža i rekla mu: Rodio se mali Vukašin!Žao mi je tata,ali dete će ionako ceo život nositi tvoje prezime,red je da ima nešto i od mene :) I tata je naravno,sav raznežen i ponosan na svog sina prvenca i hrabru ženicu(porođaj je bio jako težak)-pristao!I tako naš mali Vukašin(tepamo mu Vule,bake i deka mu tepaju Vučko) uskoro puni godinu dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iz nekog razloga,ne mogu da vidim da li je ceo moj post objavljen,vidim samo do one rečenice gde moj Vukašin uskoro puni godinu dana :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo do te recenice,fali ti jos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao vagina -_- Moje muke oko imena se nastavljaju :D

nek se zove Vida :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wido,nikad se ne zna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.