Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Niksa i Mila, jedan bod od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ali u sustini,kad dete poraste ako ne bude volelo da mu tepaju,moze da naglasi i nece ga tako zvati: Petar-Pera, Nikola-Nidza, Arsen-Arsa, Dejan-Deja, Ivan-Iva, Marko-Maki... Mene jedino roditelji i par dobrih drugara/ica mogu da zovu po nadimku,ali vec negde u 5-6 razredu rekla sam ostalima: ''VOLIM SVOJE PUNO IME I TAKO ME ZOVITE''. No problem:) Kao onaj vic: Prica se po sumi da meda ima crnu listu za ubijanje. Uplasili se svi stanovnici sume! Dodje prvi vuk i sa strahom ga pita: ''Medo...je li istina da imas crnu listu i da sam ja na njoj?'' Meda kaze: ''Jeste!'' i sutradan vuk mrtav. Dodje lija i sa strahom upita: ''Medo..je li istina da imas tu listu? Jesam li ja na njoj?'' Meda kaze: ''Jesi!'' i sutradan lija mrtva... Dodje zeka i pita: ''Medo,je li istina da imas tu crnu listu i da sam ja na njoj?'' Kaze meda: ''Jeste!'' "A jel' mozes da me obrises?'' ''MOZE,NEMA PROBLEMA...'' :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato mi i jeste lepo i muski LAZAR,a ne Laza...odmah me podseti: IMA DETE U SELU,IME MU JE LAZA,AL' GA ZOVU DRUKCIJE MATERINA MAZA... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[i Ja sam svojoj cerkici dala ime KALINA, za to ime sam cula od jednih prijatelja koji imaju komsinicu Kalinu i to se meni jako svidelo jer je retko i neobicno. Inace, to je ime grckog porekla! Taja nam bas nije bio odusevljen imenom, ali je bio uzdrzan jer da je bilo musko njemu bi bila zelja ispunjena da se sin zove Dusan. Sada mu je drago, kada neko tj. vecina kazu da ima prelepo ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[i Ja sam svojoj cerkici dala ime KALINA, za to ime sam cula od jednih prijatelja koji imaju komsinicu Kalinu i to se meni jako svidelo jer je retko i neobicno. Inace, to je ime grckog porekla! Taja nam bas nije bio odusevljen imenom, ali je bio uzdrzan jer da je bilo musko njemu bi bila zelja ispunjena da se sin zove Dusan. Sada mu je drago, kada neko tj. vecina kazu da ima prelepo ime :)

Slazem se, i meni je Kalina predivno ime! A bogami i tvoje mi se dopada- ako ti je Mina ime! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo hteli da damo neko jedinstveno i neobicno ime nasem sincicu! Antonije nam se jako dopalo. Toni se rodio oktobra a tek smo ovog januara mm i ja shvatili da smo poceli da se zabavljamo na Prepodobnog Antonija tj. 30. januara! To je sudbina! A i ime bas pristaje mom malom fudbaleru! :lol::wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volilm kada detetu daju neko dugo ime, npr. Aleksandra, pa ga niko ne zove po imenu, vec skrate : Ana, Sanja, Sandra,... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa jedinica je dobila ime po voditeljki Masi Mileusnic..znate vec...

toliko nam je bila slatka da smo suprug i ja resili kad ostanem trudna ako je devojcica da bude Masa!i eto,zelja se ispunila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj andjeo je Sergej,moja zelja jos iz devojackih dana,tata se brzo slozio sa mnom,imali smo i opciju 2 da se zove Vuk,ali ko zna mozda drugi put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ćerku je muž izabrao ime Tijana a za sina je Tijana imala želju da se zove Nikola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je kada ne biramo imena samo da bi bila lepa i da znace nesto na nekom jeziku. Bas volim kada ime ima neku pricu. Nadam se da ste me razumele! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž i ja lako smo se dogovorili oko imane za djevojčicu, biće Mila, ali oko imena za dječaka nikako, heheh nemamo čak ni par imena pa da izaberemo, ali sreća imamo još vremena dok beba ne dođe, pa ćemo se dogovoriti :)

I mi smo tako. Odma smo se složili oko imena Mila ako bude devojčica.

Kad smo saznali da je dečak, baš smo se namučili.

Imali smo tablu okačenu na zidu i svako je pisao svoje predloge. Kako je mm dodavao imena, ja sam ih sve više precrtavala, jer je počeo da dodaje raaaazna jaaako stara imena. Na kraju su ostala dva neprecrtana: Miloš i Bogdan.

Na kraju smo odlučili posle 10 minuta nakon porođaja, mm me pitao i, ko je - Miloš ili Bogdan i ja rekoh ovo drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa decica se zovu Nikola,Aleksa i Magdalena :) Ocekujemo cetvrto dete,za koje smo odlucili da ce se zvati Uros.

Ne volim kada neko ih zove po nadimku jer ne volim nadimke kad vec imaju tako lepa imena.Nadimci su za mame i tate da im tepaju dok ih maze i ljube.

003.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je odavno proslo vreme kada je kum odredjivao kako ce se zvati dete!!!

Mi smo nasem suncu dali ime Luka, i od prvog trenutka od kad sam saznala da nosim decaka, prvo sam pomislila na to ime, i naravno suprug je morao da se slozi!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je odavno proslo vreme kada je kum odredjivao kako ce se zvati dete!!!

Mi smo nasem suncu dali ime Luka, i od prvog trenutka od kad sam saznala da nosim decaka, prvo sam pomislila na to ime, i naravno suprug je morao da se slozi!!!!

I moj se zove Luka i isto sam ja dala to ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lana - 2 godine

Izvlacili smo ime iz sesira tj. posude za hladjenje sampanjca

Tata je predlozio 6 a ja 1 ime,stavili smo predloge u posudu i izvlacili imena

ali tako da je ~pobednik~ ono koje ostane poslednje....

...i tako je nase ~lane~ Lana dobila ime ************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo birali izmedju tri imena...Viktor ,Igor ili Andrej... pobedio je VIKTOR

p.s:ljudi xoce mi neko reci gde da ubacim tiker :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, hvala za ime tj. to mi je nadimak ime mi je jos lepse :P HERMINA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji anđelčići se zovu (od najstarijeg do najmlađeg) Miloš,Nikolina,Anastasija i Anđelina :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

jaaaaaaao, kako je to divno!!! Predivna si imena izabrala, zaista! a druga mnogo bitnija stvar koju sam htela da ti kažem je- SVAKA ČAST za puno dečice! I ja bih jako želela da ih imam više- za sada samo jednu ćerkicu- NATAŠU!

btw. zar ne trebao nick da ti bude MNAA? hihihi, divota jedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivna imena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se za žensko ime dogovorili mnogo pre nego što sam zatrudnela. A za muško nikako nismo mogli da se dogovorimo. U stvari nismo ni pričali o muškom imenu. Kad sam ostala u drugom stanju bila sam uverena da ću roditi Jelenu po dogovoru.

I kad sam u 6 mesecu saznala da nosim dečaka pitala sam dr. šta da radim sa njim.

Kad se bebac rodio mesec dana nismo mogli da se odlučimo koje je ime dovoljno dobro za bebca. Većina imena koja su nam se svidela su nam bila zauzeta u bližoj rodbini. A oko onih par preostalih nismo mogli da se složimo. Posle 20 dana razmatranja moj muž je predložio ime Srđan koje se meni odavno sviđalo ali misleći da se mužu neće dopasti nisam ga ni spominjala. Tako da sad imamo Srkiboja, Srđu, Srkija i nama hit niknejm je Srđašin. Meni su nadimci okej, i onako čovek nemože da pobegne od njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji anđelčići se zovu (od najstarijeg do najmlađeg) Miloš,Nikolina,Anastasija i Anđelina :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Blago tebi za toliko decice!!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa jedinica je dobila ime po voditeljki Masi Mileusnic..znate vec...

toliko nam je bila slatka da smo suprug i ja resili kad ostanem trudna ako je devojcica da bude Masa!i eto,zelja se ispunila.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa decica se zovu Nikola,Aleksa i Magdalena :) Ocekujemo cetvrto dete,za koje smo odlucili da ce se zvati Uros.

Ne volim kada neko ih zove po nadimku jer ne volim nadimke kad vec imaju tako lepa imena.Nadimci su za mame i tate da im tepaju dok ih maze i ljube.

003.gif

Bravo za ovo sto si rekla za nadimke! :D:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam zatrudnela, moj dragi i ja smo poceli da pricamo o imenima za bebu. Ja nabrajam imena koja mi se svidjaju, a on kaze koje mu se svidi i to napisemo na spisak. Danas sam usla u 5. mesec i za to vreme imamo samo jedno ime za deckica- ANDREJ :) Verovatno ce tako i ostati ako bude decak. A za devojcicu imamo tri na spisku, pa vi pomazite :D - Anja, Kristina i Andrea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.