Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Isidora i Teodora je postalo precesto... Glasam za Hristinu ;) A moze i Filipa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teodora ili Isidora,ako smem da podelim svoje misljenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene KALINA podsjeća na LADU KALINU...i to mi je odmah onako nekako propalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da je u stomačiću najvjerovatnije curica čitav dan razbijam glavu :D

Neki od mojih prijedloga, molim vas da dadnete svoje misšljenje :)

PS. imam čudan ukus za imena, ne znam da li se ijedno od ovih imena nekome sviđa ali evo spiska:

Emilija

Hristina

Teodora

Varvara

Gabrijela

Julijana

Isidora

Marija

i nemojte se smijati za ovo poslednje ali zaista mi se sviđa Filipa :D :D :D:lol:

Ja glasam za Emilija,Julijana i Isidora :rolleyes: ...meni je jedno od opcija za Anđu bilo Varvara na šta su s e deca 'zgrozila' a Miloš dodao na to da će da ih zovu VARVARI u školi ako ja dam bebi takvo ime :lol: ....p.s. samo da dodam još ovo,da je Anastasija želela da s ebeba zove Šeherezada :lol::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s. samo da dodam još ovo,da je Anastasija želela da s ebeba zove Šeherezada :lol::blink:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

ma pametni moj maji MILOS... :rolleyes::P

uh...ova mama maza steže obruč...al' ne da :lol: majka sina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

ma ne dam ga ni ja... ^_^

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da je u stomačiću najvjerovatnije curica čitav dan razbijam glavu :D

Neki od mojih prijedloga, molim vas da dadnete svoje misšljenje :)

PS. imam čudan ukus za imena, ne znam da li se ijedno od ovih imena nekome sviđa ali evo spiska:

Emilija

Hristina

Teodora

Varvara

Gabrijela

Julijana

Isidora

Marija

i nemojte se smijati za ovo poslednje ali zaista mi se sviđa Filipa :D :D :D:lol:

Emilija ili Ema, meni predivno. Ako Bog da drugu bebanu zvace se tako :)

Marija - po meni ime za sva vremena, isto prelepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< <_< <_<

:lol: :lol: :lol:

sta se bunis...uz 2 bodyguard-a je sigurniji...nece biti ni gladan a nece mu biti ni zima... :P :P

<_< ....otporan je on na sve :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ženske na mišljenjima :D Inače, vjerovatno će se ovaj spisak mjenjati iz mjeseca u mjesec, ovo je neka moja baza pa vidjećemo dalje :D

Inače ja sam trebala biti Marija pa su oduistali.

A što se tiče djece i davanja imena Anastasija je htjela da se stefan zove Zvrndo :D:lol: sve dok i ja nju nisam krenula da zovem Zvrka, onda je valjda skontala i odustala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego mna,da se razumijemo...ti ces kuhat a ja cu grijat... :P:lol: :lol:

Ja ću da lupam :angry::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila Marina mesec dana, pa su pisali zahtev za promenu imena. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila Marina mesec dana, pa su pisali zahtev za promenu imena. :D

Sto? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto? :lol:

Mama mi je dala ime u porodilištu. Tada je matičar dolazio tamo i odma se to sprovodilo. Kad je došla kući, ostataku familije se nije svidelo ime, pa su većali mesec dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kakvo je sad tvoje misljenje o tome??

Jel ti zao sto nisi Marina??

Nije mi žao. Da je trebalo da se zovem tako, zvala bih se i dan danas. Dakle, to nije bilo ime za mene. Okolnosti su to rešile na svoj način. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata me je nazvao po svojoj majci,jer je i brata nazvao po svom ocu.

Mami se to nije dopalo i nikad nije mogla tako da me zove i nikad me nije ni zvala tako,posto sam rodjena u maju dala mi je nadimak Maja.Svi su prihvatili to i cela familija.U selu i okruzenju mnogi i ne znaju moje pravo ime!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata me je nazvao po svojoj majci,jer je i brata nazvao po svom ocu.

Mami se to nije dopalo i nikad nije mogla tako da me zove i nikad me nije ni zvala tako,posto sam rodjena u maju dala mi je nadimak Maja.Svi su prihvatili to i cela familija.U selu i okruzenju mnogi i ne znaju moje pravo ime!

Hahaha, dobar fora! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi žao. Da je trebalo da se zovem tako, zvala bih se i dan danas. Dakle, to nije bilo ime za mene. Okolnosti su to rešile na svoj način. :)

Inače imaš predivno ime,......koliko god bilo popularno to ime nikada ne gubi 'na težini' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata me je nazvao po svojoj majci,jer je i brata nazvao po svom ocu.

Mami se to nije dopalo i nikad nije mogla tako da me zove i nikad me nije ni zvala tako,posto sam rodjena u maju dala mi je nadimak Maja.Svi su prihvatili to i cela familija.U selu i okruzenju mnogi i ne znaju moje pravo ime!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ja to ne volim....Breza nemoj se ljutit,al ocev postupak ti je bas bezveze....ti i tvoj brat niste samo njegova djeca,,,

po mom misljenju mati je ta koja treba imati vise prava nego otac...opet su majke te koje nose djecu 9mjeseci i prolaze kroz razne promjene u trudnoci,pa porodjaj,dojenje,ustajanje navecer,pelene...ma da ne nabrajam dalje,,,i da se majka ne pita u izboru imena svog djeteta...to je bas ruzno...

i moj otac je zelio da se ja zovem Jasmina(po njegovoj bivsoj),,,a mama se nije slagala,,,sva sreca pa mi je dedo(babin otac)svjetski covjek,i on se tu umjesao i rekao babi da nije on taj koji nosi dijete i koji ce ga rodit,i da s tim njego nece ni biti zadnja kad je ime u pitanju...tako da mi je mama punopravno dala ime koje je ona zeljela... :rolleyes:

...a koje bi to bilo? :rolleyes: A cekaj, pa kako je on to mislio po bivsoj, majke ti? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ja to ne volim....Breza nemoj se ljutit,al ocev postupak ti je bas bezveze....ti i tvoj brat niste samo njegova djeca,,,

po mom misljenju mati je ta koja treba imati vise prava nego otac...opet su majke te koje nose djecu 9mjeseci i prolaze kroz razne promjene u trudnoci,pa porodjaj,dojenje,ustajanje navecer,pelene...ma da ne nabrajam dalje,,,i da se majka ne pita u izboru imena svog djeteta...to je bas ruzno...

i moj otac je zelio da se ja zovem Jasmina(po njegovoj bivsoj),,,a mama se nije slagala,,,sva sreca pa mi je dedo(babin otac)svjetski covjek,i on se tu umjesao i rekao babi da nije on taj koji nosi dijete i koji ce ga rodit,i da s tim njego nece ni biti zadnja kad je ime u pitanju...tako da mi je mama punopravno dala ime koje je ona zeljela... :rolleyes:

Pa,mama mazo,ja sam zbog svog imena imala traume do 20 godine prihvatila sam ga tek kad sam sama smislila nadimak.Inace pravo ime mi je Jovanka,a u mom kraju sa akcentom na prvo A.I sada baka je bila ziva sa tim imenom,znaci babsko ime,a sve drugarice Danijele,Jelene,Marije...

Zato sam se izborila da svojoj deci licno ja dam imena a da se mm samo slozi tako da je muz ako je trebelo (a nije) morao i sa kumovima da se bori.

Ali to ja razumem,jer sam prosla taj teror sa licnim imenom kojim me rodjena majka nikad nije pozvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa bivsa djevojka s kojom se zabavljao prije mame se zvala Jasmina... :lol: :lol:

Pa razumem ja to, ali kako je tako nesto uopste mogao da pomisli? :unsure: NEgo, prvo pitanje? :rolleyes:

Pa,mama mazo,ja sam zbog svog imena imala traume do 20 godine prihvatila sam ga tek kad sam sama smislila nadimak.Inace pravo ime mi je Jovanka,a u mom kraju sa akcentom na prvo A.I sada baka je bila ziva sa tim imenom,znaci babsko ime,a sve drugarice Danijele,Jelene,Marije...

Zato sam se izborila da svojoj deci licno ja dam imena a da se mm samo slozi tako da je muz ako je trebelo (a nije) morao i sa kumovima da se bori.

Ali to ja razumem,jer sam prosla taj teror sa licnim imenom kojim me rodjena majka nikad nije pozvala!

A meni Jovanka i nije tako ruzno :) No, dobro, samo ti znas koliko ti je smetalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa razumem ja to, ali kako je tako nesto uopste mogao da pomisli? :unsure: NEgo, prvo pitanje? :rolleyes:

A meni Jovanka i nije tako ruzno :) No, dobro, samo ti znas koliko ti je smetalo...

Kod nas se sva ta imena Jovanka,Milanka,Svetlana,Gordana itd akcentuju pogresno na drugom slogu i onda deluje ruznije nego sto jeste...a ako pridodamo da tada nisu bila popularna starinska imena kao sada koja se vracaju i da su me svi zezali da imam babsko ime jer mi se baba zove tako,moze se reci da sam bila potresena :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je to bas zalosno,,,mada je meni Jovanka bas fino ime...ako ces o starinskim imenima Marija je tek starinsko,i Sara i sta znam jos tih imena,al meni sve zavisi kako koja osoba nosi svoje ime...

jel tvoj otac svjestan toga oko imena,i koje je njegovo misljenje o tome??

Secam se jednih dobrih batina kad sam bila mala kad nisam htela da kazem kako se zovem...mislio je da se inatim...a mene je bilo sramota da to ime izgovorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U seriji Selo gori a baba se ceslja mozete da vidite kako se akcentuju imena u mom kraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.