Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Uh, mi smo na velikim mukama!!!

Ne znamo još uvek kog je pola naš/a beban/a :(

Ako bude devojčica, definitivno zvaće se DUNJA!

Ako bude dečak ... e to je već problem, ali su u opticaju DIMITRIJE, PAVLE, SERGEJ, OLEG, JANKO :rolleyes:

Pomozite nam da izaberemo i dajte još neki predlog!!!

zaboravih da ,,glasam`` ...svidja mi se dimitrije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za Dimitrije.. Znam jednu devojku zove se Dimitrija.. Prelepo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E znaci ja jedina glasam za ime OLEG...

Volim kad razmisljam o imenima da zamislim kako bi tepali bebcu, a ovde moze da bude Ogi sto mi je beskrajno slatko...

Ali da budem objektivna, nezgodno je za dozivanje, ako postujemo gramatiku, bilo bi: Olezeeeeee, dodji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi od mene glas za Sergeja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi,

jos jedan glas za Sergeja.

Meni se dopada i Andrej (posto rece da mozemo da dajemo predloge)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam trudna ali nadam se da cu uskoro biti...ali ajde da vam kazem nas spisak, mozda nekome pomogne...

prvi sin Bosko

drugi Strahinja

treci Ognjen

prva cerka Jovana

druga Sara

treca Katarina

Ovaj spisak smo napravili 2000 god i drzimo se reda i nemenjamo ga ni pod kojim uslovima. Za sada imamo Jovanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce uskoro i jedan Bosko kod vas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja glasam za Olega.Kod nas je bilo ,ako bude decak,bice Oleg ili Andrej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce uskoro i jedan Bosko kod vas. :)

Nadamo se i mi, i to ove godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sami dali ime nasim andjelcicima seka se zove Adrijana i bata Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI smo hteli SRPSKA imena ,i dobili su.. ALEKSA I STRAHINJA.. ja sam htela i Nikola,ali to je mnogo cesto, a za devojcicu smo mislili da se zove Nevena,ili Mila...

:unsure:

Samo jedna ispravka - Aleksa nije srpsko ime, kao ni Nikola. To su samo srpski oblici stranih imena.

Slovensko ime, odn. PREVOD stranog imena Aleksandar (od koga je došla kraća verzija Aleksa) jeste Branko ili Branislav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojcica se zove SOFIJA anjen mali bata STEFAN...

meni se ta dva imena bas lepo slazu. inace je za batu bilo vise opcija ali ime koje smo mu dali nije dolazilo u obzir.

bilo je :andrej,lazar,strahinja,danilo....

za sofiju smo odlucili cim smo saznali da je devojcica u 6.mesecu i nismo se predomisljali....za stefana smo saznali da je decak dan pred porodjaj a bez imena je bio 4 dana dok kum nije dao svoje predloge :stefan, nemanja i miroslav....

jasno je sta smo odabrali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji dečaci su Aleksandar i Dušan,jos biramo ime za seku ali braca pominju da bi voleli da se zove Andrea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dve najsjajnije zvezde se zovu ANJA i ALEKSA...Mm i ja smo se složili oko imena za ćerku, a ona je sam dala ime svom bratu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se zove Strahinja! Trebao je biti Andrej ali sam ja nekoliko god pre trudnoce sanjala Bogorodicu koja je rekla da cu imati sina koji ce se zvati Strahinja i eto tako je i dobio ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa princeza se zove Kaja. Sad smo u dilemi za jos jedno zensko ime jer opet cekamo devojcicu. :huh: Razmisljala sam o imenima Senja, Hana, Srna, Elena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša malena se zove Miona (poreklo od reči mila, draga), a može i da se rastavi kao Mi+Ona=Miona, što je po meni bio i sladak način da joj poželimo dobrodošlicu u našu porodicu... :P

Što se tiče nadimaka, najčešće je zovemo Mia, Miki ili Minjona (naročito kad se tati prijede nešto slatko) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svom suncu dala ime BENJAMIN

meni se bas svidja....

davno nekad dok sam bila u srednjoj sam rekla da bi voljela sina da se zove tarik i 9 mjeseci mi je to bilo ime na 1. mjestu a onda sam rodila sina i nekako kad sam ga vidjela prvi put mi nikako nije bio tarik tako da sam se predomislila i dala mu ime benjamin i mislim da mu bas pristaje....nekako mi je izgledao kao benjamin

a sto se tice nadimaka ja ih volim...

benjamin je dobio nadimak prvi dan kad ga je vidjela nasa mala princeza UNA(inace do prije 6 mjeseci najmladja u obitelji pa je bila mezimica) ona sad ima 2,5 godine i kad smo joj rekli da kaze benjamin rekla je njamin i tako je i ostalo....eh onda su ga i moje seke pocele zvati njami i cijela porodica kumovi itd....meni je bas simpaticno pogotovo kad UNA dodje i cim udje pocne vristati NJAMIIIIII

moja je mama meni dala ime ELMA da mi ne bi mogli davati nadimke..a opet sam ih imala.....EMA EMANO ITD uvijek se nesto nadje

ja bih voljela jednog dana djevojcicu HANU ILI HANNAH...bas mi je to nesto lijepo ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj najstariji sin se zove Nebojsa imam i dve devojcice jedna se zove Vera ima 3 godine a druga je Mila ima mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj meni je vera tako lijepo ime.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za najvise mesec dana :lol: rodice se curica i zvace se Ivona :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cekamo blizance.

Ako budu dve devojcice, zvace se Magda i Marta.

Ako budu devojcica i decak, devojcica ce se zvati Magda (mm je odusevljen tim imenom) a za decaka ne znomo.

ako budu decaci - ne znamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nedavno saznali da smo BATA :) imali smo spremna zenska imena,jer smo se nadali seki...pa sad razmatramo opcije za muskice...oko zenskog smo se odmah ,skoro ,slozili...a sad oko batinog ne...

nasli smo spisak top 100 imena koja se trenutno daju deci u srbiji,ja sam podvukla moje opcije,muzu dala da podvuce svoje(jos to nije uradio)..pa kad je pitao,,a sta ako se ne slozimo??`` ja sma mu ladno rekla.,,pa bice po mome! ionako cu ja da ga rodim`` :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ubacili jos neka imena na spisak.

MUSKA: Andrej (meni je to ime najlepse), Luka i David

ZENSKA: Anja, Kristina, Elena ili Nina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cekamo blizance.

Ako budu dve devojcice, zvace se Magda i Marta.

Ako budu devojcica i decak, devojcica ce se zvati Magda (mm je odusevljen tim imenom) a za decaka ne znomo.

ako budu decaci - ne znamo :)

Pretpostavljam da ne poznajete ni jednu Magdu ili, ako je poznajete, onda je ona ok. U mom zavičaju ima mnogo Magdi i to ime u meni uvek budi asocijacije na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.