Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Joj bwe ženske, kako vi lako sve nadjete imena..ja samo nešto vagam i ništa ne uradih :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, kad si tako neodlučna, pusti Stevu da odluči! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, kad si tako neodlučna, pusti Stevu da odluči! ;)

Moraću :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću :lol:

Haha... Mozda je tako i najbolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, kad si tako neodlučna, pusti Stevu da odluči! ;)

uf,tu moze svasta da ispadne...dugaricina cerka je seju htela da zove,,jagodica bobica`` :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf,tu moze svasta da ispadne...dugaricina cerka je seju htela da zove,,jagodica bobica`` :lol:

Ćuti..Steva mi nešto zainteresovan za ime Džorž..mnogo gleda crtaće Pepa prase heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, ha, ha....to bi zaista bilo neobično ime za ove prostore, ali kada se prilagodi našem jeziku može da bude ĐORĐE! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, ha, ha....to bi zaista bilo neobično ime za ove prostore, ali kada se prilagodi našem jeziku može da bude ĐORĐE! ;)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćuti..Steva mi nešto zainteresovan za ime Džorž..mnogo gleda crtaće Pepa prase heheh

Ah, ta Pepa prase i ostali crtaci sa Ultre... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi ;)

I jos jedan glas za Anju... :) Jako lepo ime!

Nas sin se zove Teodor,i za to ime smo se dogovorili jos kad smo se upoznali,isto kao i za ime Helena za devojcicu.Ali,vreme je prolazilo,Teodora smo dobili,i nekako usput nam je Helena dosadila.Kad sam zatrudnela dogovorili smo se za ime Oliver ako bude ponovo deckic,a za devojcicu smo imali 20 imena i nismo se mogli nikako dogovoriti,nismo se ni u jedno ime zaljubili... I tako dani su prolazili,a ja sam sve vise osecala da je beba koju nosim devojcica.Tako smo stali kod imena Marina ili Ana,i posto nismo znali odluciti pitali smo sina koji je tad poceo da prica,a on je odlucio Ana :)) i od tad ne menja,tako mu se dopada da je prvo sve nas zvao po tom imenu,a znao je vec da kaze i mama i tata i sve redom,cak i nasa imena... :)) Juce smo saznali da zaista raste devojcica u stomacicu! :) Jaaako smo srecni... :) Medjutim mislim da cemo pored Ane dodati i Lusia ili Lucia ili slicno,da ne bude bas tako kratko ime,znaci Ana Lusia G. :) Meni bas lepo zvuci... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je dobio ime iz zahvalnosti prema jednoj osobi koja mi je puno pomogla u životu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos jedan glas za Anju... :) Jako lepo ime!

:D OK! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je dobio ime iz zahvalnosti prema jednoj osobi koja mi je puno pomogla u životu.

Jako lepo sa tvoje strane. :) A i ime je lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka se vec mesecima unazad ljuti na nas kakvo smo joj ime dali, i pita da li moze da promeni ime da bude Aelita Storms i da ofarba kosu u roze.... crtani Code lyoko i isto tako famozna ULTRA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka se vec mesecima unazad ljuti na nas kakvo smo joj ime dali, i pita da li moze da promeni ime da bude Aelita Storms i da ofarba kosu u roze.... crtani Code lyoko i isto tako famozna ULTRA

Hahahahaha.... :D Jao, ta Ultra!!!

TRANSFERUJ AELITU,SKENIRAJ AELITU-VIRTUELIZACIJA!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka se vec mesecima unazad ljuti na nas kakvo smo joj ime dali, i pita da li moze da promeni ime da bude Aelita Storms i da ofarba kosu u roze.... crtani Code lyoko i isto tako famozna ULTRA

XAXAXA, ...ah te devojcice

Slatkisi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mi smo na velikim mukama!!!

Ne znamo još uvek kog je pola naš/a beban/a :(

Ako bude devojčica, definitivno zvaće se DUNJA!

Ako bude dečak ... e to je već problem, ali su u opticaju DIMITRIJE, PAVLE, SERGEJ, OLEG, JANKO :rolleyes:

Pomozite nam da izaberemo i dajte još neki predlog!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mi smo na velikim mukama!!!

Ne znamo još uvek kog je pola naš/a beban/a :(

Ako bude devojčica, definitivno zvaće se DUNJA!

Ako bude dečak ... e to je već problem, ali su u opticaju DIMITRIJE, PAVLE, SERGEJ, OLEG, JANKO :rolleyes:

Pomozite nam da izaberemo i dajte još neki predlog!!!

Simpaticno ime za devojcicu. ;)

A za deckica izdvajam PAVLE i SERGEJ. Mozda mi se Sergej malo vise svidja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simpaticno ime za devojcicu. ;)

A za deckica izdvajam PAVLE i SERGEJ. Mozda mi se Sergej malo vise svidja. :)

I meni, ali se nešto mm mršti na to ime :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni, ali se nešto mm mršti na to ime :lol:

Ma, naviknuce se vremenom. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mali problemcic. Naime, slozili smo se oko imena Mihajlo, samo sto do sada nisam znala da je mm cijelo vrijeme mislio na ime koje se pise Mihailo. :unsure:

Ja mislim da je ipak lakse i primjerenije da se ime pise kako se i izgovara (nekako mi se cini da ce u suprotnom slucaju dijete morati da napominje kako mu se ime pise bez j).

Da li grijesim?

Meni ne smeta ni da pisemo Mihailo, ali smatram da cemo njemu mnogo olaksati ako budemo pisali Mihajlo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mihajlo se piše ime popravopisnoj normi srpskog jezika, Mihailo odstupa od norme, mislim da se taj primer nalazi i u važećem Pravopisu Matice srpske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mihajlo se piše ime popravopisnoj normi srpskog jezika, Mihailo odstupa od norme, mislim da se taj primer nalazi i u važećem Pravopisu Matice srpske.

Hvala na odgovoru, ipak sam ja bila u pravu! :)

MM mi je pricao o kojekakvim carevima, kraljevima, cemu vec ne... Ali nadam se da cemo se uspjeti dogovoriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mi smo na velikim mukama!!!

Ne znamo još uvek kog je pola naš/a beban/a :(

Ako bude devojčica, definitivno zvaće se DUNJA!

Ako bude dečak ... e to je već problem, ali su u opticaju DIMITRIJE, PAVLE, SERGEJ, OLEG, JANKO :rolleyes:

Pomozite nam da izaberemo i dajte još neki predlog!!!

imam koleginicu sa studija koja se zove dunja,njena najbolja drugarica od detinjstva je VISNJA :D ....KAD SU ISLE U ZABAVISTE ,KLINCI SU IH IZLUDJIVALI PITANJIMA ,,a zasto ti nisi JABUKA,KRUSKA,SLJIVA...?`` :D ..I dan danas kada zajedno upoznaju nove ljude svi misle da se zezaju kad kaze ,,MI SMO DUNJA I VISNJA`` :lol: imena su skroz simpaticna,ali mi je ova njihova pricica uvek bila smesna :)

JA VOLIM DA GLEDAM PEPU :) pravi deciji crtani sa lepim likovima i pricama,bez bilo kakvih natprirodnih bica,robota i bla bla...prijatelji imaju 2 cerkice i u sali ih zovu pepa i dzordz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mi smo na velikim mukama!!!

Ne znamo još uvek kog je pola naš/a beban/a :(

Ako bude devojčica, definitivno zvaće se DUNJA!

Ako bude dečak ... e to je već problem, ali su u opticaju DIMITRIJE, PAVLE, SERGEJ, OLEG, JANKO :rolleyes:

Pomozite nam da izaberemo i dajte još neki predlog!!!

JANKO, JANKO, JANKO...

Kojeg kod Janka znam svaki je umiljat i mio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.