Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

takodje smo se dogovorili da nema davanja imena po babama, dedama...

ne zbog ruznih imena vec ne volim da se ista imena stalno vrte..

slazem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje smo se dogovorili da nema davanja imena po babama, dedama...

ne zbog ruznih imena vec ne volim da se ista imena stalno vrte..

И ја се слажем са овим. Наша ћерка се зове Јефимија, а сада ако буде дечак зваће се Јоаким, а ако буде опет девојчица Евгенија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И ја се слажем са овим. Наша ћерка се зове Јефимија, а сада ако буде дечак зваће се Јоаким, а ако буде опет девојчица Евгенија.

Jako lepa imena, naročito Jefimija! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako lepa imena, naročito Jefimija! :)

Хвала, хвала

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa curica ce se zvati Elena :)

I kod mene je to ime bilo u užem izboru. Dvoumila sam se da li da bude Elena ili Tea (oba imena su grčkog porijekla što sam i željela) ali odlučila sam se za Tea - kao skraćena verzija od imena Teodora, a i rodila se na Sv. Teodora ;)

Ako sledeća bebica bude djevojčica biće Elena a za dječaka mi se sviđa ime Luka ili Andrej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se mnogo svidja ime Viktor za decaka ili Strahinja a za devojcicu sam odlucila jos pre par godina da ce biti Anastasija.Svi mi kazu jao nemoj,puno ih ima.Nema veze meni se mnogo svidja.I kad sam rekla da mi se svidja Angelina svi kao cigansko je,ma ne slusam nikog :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas bebac se jos nije rodio. I imamo velike dileme oko imena.

Posto mi se starija cerkica (8god) zove Milica, a sin (7 god) Vuk, mislili smo da ovom decaku damo ime Luka.

Medjutim deca stalno dolaze sa novim idejama...tako da se jos dvoumimo ...

Njihovi predlozi su Simon, Viktor, Aleksej....

To su im valjda drugari iz skole....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viktor i Aleksej su lepa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas bebac se jos nije rodio. I imamo velike dileme oko imena.

Posto mi se starija cerkica (8god) zove Milica, a sin (7 god) Vuk, mislili smo da ovom decaku damo ime Luka.

Medjutim deca stalno dolaze sa novim idejama...tako da se jos dvoumimo ...

Njihovi predlozi su Simon, Viktor, Aleksej....

To su im valjda drugari iz skole....

Meni je baš lepo Aleksej. :)

Sviđaju mi se ruska imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je baš lepo Aleksej. :)

Sviđaju mi se ruska imena.

Aleksej nije rusko ime. To je ruski oblik latinskog imena Aleksa, a naš prevod tog imena je Branko. Ako već imamo slovensko ime za to što neko hoće, onda mi je malo bez veze da se daje strano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksej nije rusko ime. To je ruski oblik latinskog imena Aleksa, a naš prevod tog imena je Branko. Ako već imamo slovensko ime za to što neko hoće, onda mi je malo bez veze da se daje strano.

Ovo nisam znala, bila sam ubeđena da je Aleksej rusko ime.

Phoenix, ti si stvarno kao pokretna enciklopedija, puna si zanimljivih informacija! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Masu, a 8.04.`11. nam se rodila Lena, meni se svidaju kratka imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirga, tvoja djeca su prosto savršena...već sam pisala da su mi tvoji tickeri najljepši. Vrlo četo kada vidim tvoj post moram otvoriti da se raznježim...a i imena...preslatko...Neka su žive i zdrave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala FILIPA, pozdrav. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo dobili novu ideju za ime!

LAV!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja celog zivot imam kompleks zbog svog imena i jako mi je bitno da moja beba to ne dozivi. Posto je devojcica odlucili smo da ce se zvati Iva :))) mm muz je insistirao da ako bude decak dobije ime Lazar....nadam se samo da doktorka nije pogresila i da je devojcica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorian i Hanna :wub:

Oko oba smo se brzo složili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđa mi se Brinet...mnogo simpatična imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sinak se zove Marko , jednostavno, staro srpsko a i internacionalno ime , imam stariju sestru i oduvek sam zelela brata Marka , medjutim ta zelja mi nikad nije uslisena i kada se sestra porodila i dobila decaka ja sam htela da se zove Marko medjutim njoj je to bilo ime za macka :D Pa sam ja sebi rodila Marka i bas me briga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beka se zove Sara i ima 6 dana i volim je najvise na svetu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odabrali ime tako što je mm reko - ti si trudna, guraš sve to i biraj kako će da se zove (nismo hteli da znamo kog je pola dok se nije rodila beba)...

Ja sam znala ako bude dečak - Stefan, ako bude devojčica - Teodora ili Sofija.

I dobili smo STEFANa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam dugačka imena. Dugačka imena su mi za kompletne ličnosti, gospodska i kako bih rekla...nekako su mi celovita. Nemam ništa protiv imena od 3-4 slova, ali MOJE mišljenje je da bih više volela da mi dete ima "bogato" ime i prostor za puno nadimaka i tepanja.

Elem, kao da je to znao, mm kad je čuo da ćemo dobiti devojčicu iz cuga je rekao Anđelina što sam ja oduševljeno prihvatila. Bilo je malo dvoumljenja između Anđele i Anđeline, ali je Anđelina pobedila - originalnije je, internacionalno, ne nosi ga baš svako dete.... Da smo trebali da smislimo ime za muško dete bilo bi problema. Naša srpska imena nije da ne volim, nego ne bih volela da mi neko zove dete a okrene se još petoro dece u blizini. mm voli muško ime Mika (sa francuskim naglaskom), meni nije loše Sergej, ali ipak nemam omiljeno muško ime. Ako budem ikada imala sina, moraće svakako da ima originalno i lepo ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.