Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Zaboravih da mi se bratanica zove Itana...To mi je najlepše žensko ime...Crnogorsko takođe ;)

Da tacno, u CG svaka druga djevojcica je Itana, ja sam izbor zenskih imena svela na 3: Lana, Lara i Itana . Ovo Itana otpade zbog ucestalosti, a prije dva dana otpadose i Lana i Lara...rekose mi da je musko. E sad mi je stvarno tesko smisliti , svidja mi se Luka a opet svako drugo dijete je Luka, e ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pre nego sto smo ostali u drugom stanju mastali smo o devojcici po imenu Anja tako da nam se zelja ispunila sada cekamo nasu Anjicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznali smo da nosim muško dete i razmišljamo koje ime da mu damo.

Kum će imati ulogu držanja bebe u crkvi prilikom krštenja, a ime ćemo suprug i ja odabrati zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je Filip sve do pucanja vodenjaka bio Boris, i nekako tada muž kaže kako ne bi bilo loše da se zove Filip - ne znam šta mu se okrenulo u glavi - i meni se to učinilo boljim izborom. I baš mu pristaje ime. A Sergej sam ja izabrala negdje na pola trudnoće, mužu se dopalo. Sada bih voljela malo razmišljati o ženskom imenu, mnogo je lijepih, dok bih se za dječaka, čini mi se, sada već teže snašla. Ali, ako baš mora da bude dječak, smislićemo već nešto... :) Samo neka je beba zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lana - 2 godine

Izvlacili smo ime iz sesira tj. posude za hladjenje sampanjca

Tata je predlozio 6 a ja 1 ime,stavili smo predloge u posudu i izvlacili imena

ali tako da je ~pobednik~ ono koje ostane poslednje....

...i tako je nase ~lane~ Lana dobila ime ************

Bas simpaticno! :lol: I ''nema ljutis'' ;)

ja osecam da cemo se i ja i mm poklati ako sledece dete bude devojcica,jer ja navijam za neko kratko i moderno ime,a on je,vidim,straog kova,on bi npr,neku Katarinu ili Milicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo zeleli da znamo pol bebe dok sam bila trudna,jer smo dugo cekali trudnocu i uopste nam nije bio bitan pol. Za decaka nismo imali ni jedno konkretno ime,bilo je puno predloga,tipa Pavle,Relja,Vid,Balsa,Branislav. Mm se ni jedno nije svidelo jer je odmah za svako ime smislio nadimak koji mu je glupo zvucao. Za devojcicu smo bili jednoglasni tj ja sam predlozila,a mm se slozio JANA i tako je i bilo.Slozio se i kum i tako smo svi srecni i zadovoljni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Minu.Ja sam birala ime ,a tata prezime. :)

To ću da kažem mm kad sledeći put budemo birali ime :D:):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali zmajic dok je bio u stomaku,nismo znali sta tacno nosim pa smo ga zvali raznim imenima :)

Meni se jako svidjelo ime Filip za djecaka a Mia za djevojcicu,medjutim,Filip i Mia su djeca od suprugove sestre od tetke,pa je on odmah prekrizio ta imena,na moju zalost, :rolleyes:

ali nedugo nakon toga smo oboje dosli do imena Dorian za koje smo se oboje slozili a za djevojcicu Nastja i tako da bude tata Dejan-Dorian sin,mama Natasa-Nastja cerka... ;) i onda se rodio mali Dorian a seku ce dobiti kasnije :P

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali zmajic dok je bio u stomaku,nismo znali sta tacno nosim pa smo ga zvali raznim imenima :)

Meni se jako svidjelo ime Filip za djecaka a Mia za djevojcicu,medjutim,Filip i Mia su djeca od suprugove sestre od tetke,pa je on odmah prekrizio ta imena,na moju zalost, :rolleyes:

ali nedugo nakon toga smo oboje dosli do imena Dorian za koje smo se oboje slozili a za djevojcicu Nastja i tako da bude tata Dejan-Dorian sin,mama Natasa-Nastja cerka... ;) i onda se rodio mali Dorian a seku ce dobiti kasnije :P

0t14.jpgNku8p2.png

Mia - tog imena se nisam setila. Baš je lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako nismo uspeli da smislimo ime, devet meseci nam je bilo prekratko. Jedno vreme sam želela Lenku, ali pošto je neposredno pre naše devojčice na svet došla jedna Lenka (ćerka bliske drugarice) onda smo ostali bez imena. Kad sam se porodila i videla je, shvatila sam da joj savršeno odgovara ime ISIDORA - dar boginje plodnosti, po helenskoj mitologiji.

Bake i deke se bune jer ne znaju kako da joj tepaju, ali se mi ne uzrujavamo puno. I onako joj je karakter takav da nikakva mazna imena i nadimci ne idu uz njega. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je sinu dao ime Radovan. Tad su ga zezali da je to zbog Radovana Karadzica...Ne vidim da ovde ima jos neki Rasa, Rale...Kad sam ostala trudna sa drugim detetom dogovorili smo se da ja dam ime i tako je i bilo. Razmisljala sam o imenu Sonja ili Vanja ili Masa ali na kraju je ispalo Maja...Mada cesto tepam cerki i zovem je Milice moja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[i Ja sam svojoj cerkici dala ime KALINA, za to ime sam cula od jednih prijatelja koji imaju komsinicu Kalinu i to se meni jako svidelo jer je retko i neobicno. Inace, to je ime grckog porekla! Taja nam bas nije bio odusevljen imenom, ali je bio uzdrzan jer da je bilo musko njemu bi bila zelja ispunjena da se sin zove Dusan. Sada mu je drago, kada neko tj. vecina kazu da ima prelepo ime :)

Meni je Kalina predivno ime uvek bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ostala trudna mm i ja smo se dogovorili da ako bude decak on ce dati ime, a ako bude devojcica moj je izbor. Kad smo saznali da je devojcica, ja sam htela da kuma predlozi ime (posto je mm hteo da deca imaju srpska imena). Moja kuma, revnosna kao i uvek je poslala spisak sa 160 imena, i znatno nam olaksala posao :P ! Onda posle dugotrajnog procesa biranja (oboje suzili na 15 imena koja nam se najvise dopadaju, zatim na pet, i ispalo je da imamo tri zajednicka) gledali smo sta se najbolje slaze uz prezime, i tako se nasa devojcica zove Katarina Kleyweg.

Nismo hteli srednje ime, iako ovde svi imaju srednje ime (i mm takodje), ali je na kraju Kaca zavrsila sa srednjim imenom. Naime, kada sam bila u 4. mesecu trudnoce mm i ja smo bili u Istambulu. Posetili smo Aja Sofiju, i tamo ima neka fora da opises krug rukom na stubu i zamislis zelju. Mi smo cisto iz zezanja to uradili i naravno oboje smo zamislili istu zelju - da beba bude ziva i zdrava. Tad jos nismo znali kog je pola. Jedno 3-4 nedelje pred porodjaj gledali smo na TV emisiju o Aja Sofiji i saznali da je Aja Sofija osvestana i pocela da funkcionise kao religiozni objekat 27. decembra 537. Kako je meni termin bio 21. decembar oboje smo se slozili ako beba dodje bas 27. decembra da treba da dobije srednje ime.

I tako je beba rodjena 27. decembra u 2 ujutro i njeno puno ime je Katarina Sophia Kleyweg. Jednom mi je neko rekao da smo sujeverni, ali cak i da jesmo bar Kaca ima zanimljivu pricu za svoje ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam zatrudnela, moj dragi i ja smo poceli da pricamo o imenima za bebu. Ja nabrajam imena koja mi se svidjaju, a on kaze koje mu se svidi i to napisemo na spisak. Danas sam usla u 5. mesec i za to vreme imamo samo jedno ime za deckica- ANDREJ :) Verovatno ce tako i ostati ako bude decak. A za devojcicu imamo tri na spisku, pa vi pomazite :D - Anja, Kristina i Andrea!

Jos jedan glas za Anju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Matej i Dunja;

David i Una;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica se zove MARIJA,to ime mnogo volim,sada opet cekamo devojcicu i zvace se MILANA,a tepacemo joj MILA!!!!Da je decak verovatno bi se zvao DANILO ili DAMJAN!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam prava Ruskinja, ali volim ruska imena-* Anja, Andrej, Aleksej, Maša, Vasilije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto još uvek ne znamo pol (jer doktor kaže da on to ne ume da vidi ;) ), ako bude devojčica zvaće se Dunja, a ako bude dečak imamo u opticaju 2 imena: Oleg i Janko, pa videćemo...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O imenima smo mm i ja puno pricali, ali smo prije nekih pola godine odlucili da ce nam se dijete zvati Mihajlo ili Anastasija. Tada jos nisam znala da sam trudna, a kada sam saznala, nismo promijenili misljenje.

Jos sa sigurnoscu ne znamo pol, ali je, po doktorici, veca vjerovatnoca da cemo dobrodoslicu u avgustu pozeljeti Mihajlu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam prava Ruskinja, ali volim ruska imena-* Anja, Andrej, Aleksej, Maša, Vasilije

To su prelepa imena :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bebac ne šalim se, ako može neko detetu da da ime Vuk što je za mene strašno na kraju će biti ooo Vuče-KATASTROFA!! Zašto ne bi mogao biti NEJ ili Saš??

Svi imamo različite predloge, ovde niko nije napisao da je forum isključivo SRPSKI što znači da sva imena i svi predlozi mogu da se napišu!!

Svi narodi imaju različita imena s toga svi imamo pravo da napišemo šta je NAMA lepo, a šta ne!!

Napisana su neka imena ovde za koja bi se ja zgrozila pa nisam tako odreagovala!

Meni su ok imena,i nema ih svaka druga beba i dete ,sto me jako nervira.Moja mala se zove Mina i mislila sam da ih nema mnogo ,kad ono po gradu svaka druga Mina :angry: :angry: :angry: .Ako budem imala drugu devijcicu -tu se necu zeznuti,zvace se Zoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo mi nenadmasni kada su imena u pitanju. Nas decko se zove Vid,dobio je ime po tatinom pretku,a i ima znacenje za nas posto mm ima slab vid,tako da je on "oko tatino" :)

sada cekamo devojcicu koja ce dobiti ime Volja,sto je moja zelja otkad znam za sebe :)

Svi su se iscudjavali nasim izborom imena,neki cu cak imali komentare tipa: da li ste vi normalni,gde ste to iskopali..." Vazno je da se nama svidja i da imena imaju posebna znacenja za roditelje...

Svaka cast na izboru ,bas lepa,a retka imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto još uvek ne znamo pol (jer doktor kaže da on to ne ume da vidi ;) ), ako bude devojčica zvaće se Dunja, a ako bude dečak imamo u opticaju 2 imena: Oleg i Janko, pa videćemo...!

Dunja je prelepo ime! Tako cemo i mi nazvati nase sledece dete a ako bude deckic bice Novak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja je prelepo ime! Tako cemo i mi nazvati nase sledece dete a ako bude deckic bice Novak :)

Novak je prelepo ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam prava Ruskinja, ali volim ruska imena-* Anja, Andrej, Aleksej, Maša, Vasilije

Prelepa imena! :) Mi smo resili, ako bude decak 99% ce se zvati Andrej. A ako bude devojcica, jedno od mogucnosti je Anja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.