Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Nikola- njemu je kum dao ime, naravno uz nasu saglasnost

Stefan- njemu je bata predlozio ime i svi smo se odmah slozili

Andjela- meni se dopalo i dala sam mojima predlog i svi su bili odusevljeni koliko i ja. Ime sam izbrala jer nam je dosla kao andjelak mali :) i mislim da joj to ime najvise pristaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa - njemu sam ja dala ime... Nekako, to mi je onako pravo musko ime! A i skroz mi ide uz njega...

A za dalje cemo da vidimo, ako bude bata, bice Nikola ili Petar, ako bude seka Una definitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasilije, grčkog je porekla, a znači vođa, car, vladar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina 22.05.2008.

svaka čast za Minu! Rođena je kad i ja, samo sam ja malko starija!

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima, ja sam Dragana i upravo sam postala nova članica bebac foruma. Imam 24 godine i treba ta postanem mama 3. jula (ako je verovati doktorima :) ) Ja i surug smo, od kad smo saznali da ćemo dobiti bebu, vredno radili na biranju imena za našeg smajlija i uspeli smo da se dogovorimo oko Miloša. Problem je što ne možemo da smislimo neko lepo žensko ime tako da sa nadam da ću pomoć dobiti od vas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imena

Imas ovde o imenima nase dece pa mozda ti se neko svidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima, ja sam Dragana i upravo sam postala nova članica bebac foruma. Imam 24 godine i treba ta postanem mama 3. jula (ako je verovati doktorima :) ) Ja i surug smo, od kad smo saznali da ćemo dobiti bebu, vredno radili na biranju imena za našeg smajlija i uspeli smo da se dogovorimo oko Miloša. Problem je što ne možemo da smislimo neko lepo žensko ime tako da sa nadam da ću pomoć dobiti od vas :rolleyes:

Meni je lepo Natalija, Anastasuja, Katarina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spojiću ovu temu sa postojećom o imenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ovako,cerka mi se zove Vesna - po mojoj mami i to je jedna divna prica (barem meni).Suprug i ja smo jako dugo (3 godine) pokusavali da dobijemo dete i svaki nas pokusaj je bio bezuspesan.Radili smo 1001 analizu i kada smo maltene odustajali od toga ja zatrudneh.Dok smo mastali o bebi mi smo smisljali imena,te sam ja u jednom trenutku pozelela da se moja beba ukoliko bude zensko zove po mojoj,nazalost pokojnoj,mami.To sam samo jednom pomenula.Kada sam ostala trudna i kada smo stvarno morali da smislimo neko ime meni je to palo na pamet ali nisam pominjala,medjutim mm je cim je saznao da je devojcica glasno i jasno rekao ZVACE SE VESNA i stavio tacku na celu pricu.Plakala sam kao kisa tri dana i to shvatila kao njegov dokaz ljubavi jer jedino on zna koliko to meni znaci.

A sin Ognjen je dobio ime po prazniku na koji se rodio - Ognjena Marija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i mm imamo problem oko ženskog imena ali ajd da kažem da smo napravili uži izbor i tu smo stali, pa šta mislite o ovim imenima: Dalina, Danina, Talina, Nikolina ili možda i samo Lina (vidim da je svim imenima to zajedničo :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milos 8.4.2005. 3250; 52cm (na tatin rodjendan)

Andjela 12.11.2009. 3100g; 51cm (7 dana posle mog rodj.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Timoteus 12.10.2010 3160 i 54 cm

Efi 12.10.2010 2980 i 49 cm

obima glave se ni ne secam to mi nije bilo ni bitno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAĐA - odlucila je da se rodi 31.12.2010. u 02:50h, 3750gr i 54cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip, 17.01.2011. u 21.45 h,, 3200 kg, 51 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anja,03.07.2009. 3520 kg,52 cm,14*24h

Ena,12.12.2010. 3830 kg,53 cm,06*45h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 01.01.2011. u 08.50h, prirodnim putem. Laza je na rodjenju imao 3350g, 53cm, i og 34cm. I izuzetno brzo sam se porodila, a "psihicki" sam se spremala na neko veliko mucenje...

Ime sam ja izabrala. Ispred zgrade u kojoj smo mm i ja ziveli, na parkingu se stalno igrao neki decak, a na njega su konstantno svi vikali: nemoj Lazare ovo, nemoj Lazare ono... I tako ti ja spremim ime na pocetku same trudnoce :-) A suprug je hteo da se zove Aleksa... Meni je Laza lepse iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zivi primer patnje sa imenom u tudjini:)Grci ne mogu da izgovore Marija,tako da sebi daju za slobodu da citaju moje ime na 100 nacina,pa sam tako bila Mariza,Marita,Marika,a kada sam zakazivala preglede preko telefona,bila sam i Matuta,hah.U zivom govoru jednostavno se predstavim kao Maria,sa akcentom na i,i nema problema.Inace,bebac je dobio grcko ime-Ahileas,sto stariji deo moje familije u Srbiji nikako da ukapira,pa ga uglavnom zovu Ahileja,Ahi,ili ga uopste ne dozivaju:0)))

Licno sam za to da detetu treba dati ime koje volis i zelis,bez obzira u kojoj zemlji zivis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki je juče tiho pitala...da li mi se možda dopada ime Krunoslav :lol: :lol: :lol: do sad je agitovala kod mm-a, a sad su to već poslednji trzaji kad je pitala i mene. Rekla je da se tako zvao njen deda...pa bi bilo lepo...a ja sam pitala nju "A da li se Vama dopada ime Trofim, tako se zove moj deda?" He he više ništa nije rekla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj kiki shou sa svekijevcima , mslm stvarno sta oni daju sebi za pravo,

tako se zvao moj deda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće Luna ili Lara... mm se slaže šta god ja predložim tako da nemam problema oko toga... Kaže da ja nosim to dete 9 meseci pa imam pravo na to,on se neće mešati.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jedva smislili ime, za devojcicu smo smislili al za deckica nikako. I u zadnjem trenutku odlucili smo da bude Stefan, sad ne mogu da zamislim da se drugacije zove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VUK

Prastaro sveslovensko, zastitno ime. Izvodi poreklo od staroslovenske osnove ''volk'' tj. ''vuk'' u staroslovenskom znacenju ''derikoza'' ili ''onaj koji rastrze u borbi''. U proslosti kada se jos verovalo da rec ima dejstvo magije, davalo se detetu u funkciji zastrasivanja zlih duhova koji se klone ''opasnih zveri''. Simbolise veliku hrabrost, brzinu i spretnost.

Citala sam na netu da pored Vuk, Vukasin, Vukoje itd. Strahinja ima isto znacenje, zastrasuju i bore se protiv zla i bolesti u porodici, zato su se ta imena uglavnom davala prvoj deci kako bi cuvala porodicu od zla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, imam jedan slatki problem :) Ne mogu da izaberem ime za bebu! Naime, ja sam Srpkinja, i da mi je muz Srbin mislim da ne bih imala nikakvih problema... Medjutim, on je Italijan... Tako da trazimo neko internacionalno ime, koje se isto pise i izgovara na oba jezika. Za prvu cerkicu smo odmah znali da ce se zvati Luna, cak i pre nego sto smo saznali da ce biti zensko :) I sada imamo gomilu zenskih imena (mada jos koji predlog sigurno ne bi skodio!), ali za decaka nikako ne mozemo da smislimo nesto odgovarajuce. Ako mozete, pomazite.... Postoji par uslova:

-ime mora da bude kratko (beba ce imati dva prezimena, pa da ne preterujemo...)

-ne sme da sadrzi slova: c, ch, cc, j, k, z, zz, sh, dj, dz, lj, nj, h

-ako ikako moze, zelimo da izbegnemo imena nebeskih tela i pojava, buduci da se prva cerka zove Luna (mesec) - npr. Alba je lepo ali znaci "zora", Aurora je divno, ali opet oznacava nebesku pojavu...

Malo smo komplikovani, znam, pa zato i trazimo pomoc... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To smo i mi gledali, da ime bude neko internacionalno. Evo mozda nase vam posluzi :Luka! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! I meni je Luka prelepo ime, ali nazalost na italijanskom se pise "Luca" :( A buduci da kod maticara u Novom Sadu ionako moram da se svadjam svaki put zato sto ne znaju da napisu ime mog muza, bolje da bar detetu sto manje zakomplikujemo zivot ;) Meni se jako svidja Oleg, Nestor i Natan, ali moj muz nece za ta imena ni da cuje :( Kaze to su gruba srpska imena :D Posto su Italijani tako nezni... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.