Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Koliko su trenutno popularna imena Danilo, Kosta i Janko?

Ja radim u jednoj skoli u Beogradu i kod nas ta imena nisu cesta. Za drugo mesto i drugi uzrast ne mogu da kazem. 

Ako nekog zanima najcesca imena su: Nikola, Luka, Marko, Aleksandar, Stefan, Lazar, Uros, Aleksa, Filip, Ognjen.

Kod devojcica najcesca imena su: Milica, Andjela, Jovana, Teodora, Ana, Sara, Katarina, Marija, Anja, Dunja.

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB još ne znate pol?

Ako bude Emilija nosiće sekino ime u svom :wub:

 

Ne mogu da odlucim da li sam odusevljena tom idejom ili mi se ne dopada uopste :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da odlucim da li sam odusevljena tom idejom ili mi se ne dopada uopste :) 

a zamisli ovo. Kažeš E mili ja sam kupila trešnje. Možeš i da se obraćaš mužu ako mu tepaš mili a i da se obratiš devojkama :) kakva konfuzija :)

 

Мени су за ову другу бебу засад лепа имена Небојша, Срђан и Ирина. Кад будемо знали пол, знаћемо и име.

glaSAam za Irinu :wub:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se zove Mateo :wub: Izabrala sam to ime jos dok sam bila u 6 mesecu t., ne znam kako i ne ne znam odakle mi ali nekako mu pristaje skroz ^_^ U nasem gradu niko ne nosi isto ime kao mi :P  Sledeca beba ili bebe dobice ime sa sl.spiska: 

Anamarija         Aleksandar

Ana                   Aleksa

Anastasija         

nije mastovito :rolleyes: ali je blisko srcu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je nekako bitno znati nesto vise o imenu, tj. znacenje ili bar neku finu osobu koja je bas skroz fina :) Npr. svaka Maja koju ja poznajem je dusa od covjeka, a od svakog Damira bjezim koliko me noge nose, to su belajsuzi posebni :)

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za Maju se u potpunosti slazem :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice ja sam ovde nova evo tek se prijavih. Cula sam za ovaj forum od nekih prijateljica pa reko da malo i ja svrljam ovuda sa vama narvno ako me primate? :) Nego ovako moj suprug i ja ne znamo kako bismo dali ime nasoj bebici mada jos uvijek ne znamo da li je musko ili zensko ali razmisljamo o imenu. Inace smo iz Visegrada a prezime nam je Pecikoza. To je ovde u nasem gradu bas uobicajeno prezime mada ce vama mozda izgledati cudno a neke od vas ce ga mozda i prvi put cuti i bice im smijesno ali ovo prezime je starosjedilacko prezime iz ovog kraja. E pa bas zbog ovog ovakvog naseg prezimena ne znamo kako bi ime mogli dati nasoj bebici. Posto zeljeli bismo da bude neko starije ime mozda neko slovensko ime a da se opet slaze uz prezime. Ja od muskih imena predlazem Ratko Mirko Branko Slavko Vlatko Branislav Vojislav Vladislav Dragoslav Miroslav i Tomislav a od zenskih Ratka Borka Mirka Slavka Vlatka Branislava Vojislava Vladislava Dragoslava Miroslava Tomislava Ranka Anka Danka i Zorka. Od svih ovih imena najljepsa su mi zenska Tomislava i Miroslava i muska Tomislav i Miroslav mada su mi i ostala koja sam navela lijepa. Kako se vama cine? Muz kaze da ja imam izbor i da ce se bebac zvati kako god ja budem htjela. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla :)

Nije ti neuobicajno prezime,pa ko nije cuo za Ganeta Pecikozu ?

Sva imena su lepa,moj brat od tetke se zove Miroslav pa mi je to nekako bas simpaticno :)

 

m

aprilska_96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Dobrodosla! :)

Komsija moje tetke se tako preziva,nije mi cudno prezime uopste.

I ja.licno nevidim problem ako bi vam se dete zvalo Sanja,Anja,Lea,Marina ili Stegan,Relja,Uros. Prezime ko prezime. 

 

A od imena mi se najvise svidja Branislav,Branislava,Anka,Vojislav I Vojislava:)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
aprilska_96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslav i Miroslava :wub: tako mi se zovu mama i tata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na dobrodoslici :) i hvala sto ste iznijela svoje prijedloge. :) Suzili smo krug imena jos vise sada su u opticaju samo imena Branislav Branislava Vojislav Vojislava Vladislav Vladislava Dragoslav Dragoslava Miroslav Miroslava Tomislav Tomislava i tata je dao prijedlog za Borislava i Borislavu mada meni taj prijedlog i nije nesto ali eto. Kad sam ga pitala zasto Borislav i Borislava dao mi je opravdanje koje me bas nasmijalo :) Kaze da bi volio da se nasa prva beba zove Miroslav odnosno Miroslava a da bi volio ako budemo imali jos jesnu da se zove Borislav odnosno Borislava ja kao u fazonu zbog cega? Kaze on da u kuci imamo jedan MIR i jednu BORBU :wub: pa sam popustila zbog ovako slatkog obrazlozenja i dodali smo i ta dva imena na listu. Ovo je izgleda najkraca moguca lista ova imena su mi bas prelijepa a nisu cesta i smatram da ce svako od njih uvijek biti u modi te da pristaju i bebi jednako koliko i odrasloj osobi. A kad konacno ugledamo nase malo cedo onda cemo se odluciti za ono pravo. Majo kako li su se samo nasli? :) Bas ti roditelji imaju lijepa imena a i simpaticno je to sve uopste. :)

Vuciguraj i Maja87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. Izvinite na promasenim slovima vidim da mi se poneka greska potkrala u pisanju. Pisem sa telefona pa zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, evo i ja vam se pridruzujem sa svojim nedoumicama<_< 

Jeste da imam vremena, tek sam 16. nedelja, ali da se na vreme naoruzam :) sta mislite o imenu Angelina? Naime, rodjena sestra moje pokojne bake se tako zvala...jako mi se svidja, i mislim da nije tako cesto ime. 

Pozdrav B)

Smey i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aprilska 96, to se svi pitaju kada cuju, ali eto sta je sudbina. Mamima sestra i tata su isli u isti razred u osnovnoj i srednjoj, pa se mama tako upoznala sa njim. A posle su njegovi i njeni roditelji bili kucni prijatelji i eto :D

aprilska_96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, evo i ja vam se pridruzujem sa svojim nedoumicama<_< 

Jeste da imam vremena, tek sam 16. nedelja, ali da se na vreme naoruzam :) sta mislite o imenu Angelina? Naime, rodjena sestra moje pokojne bake se tako zvala...jako mi se svidja, i mislim da nije tako cesto ime. 

Pozdrav B)

Bas lijepo ime.

Iwanchitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aprilska 96, to se svi pitaju kada cuju, ali eto sta je sudbina. Mamima sestra i tata su isli u isti razred u osnovnoj i srednjoj, pa se mama tako upoznala sa njim. A posle su njegovi i njeni roditelji bili kucni prijatelji i eto :D

Hehehe sto ti je sudbina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, cure...I ja tako mislim, samo jos i muza da ubedim ;) Ako bude devojcica, posto pol ne znamo jos uvek. Jedva smo se dogovorili i oko imena prvog deteta. Od 15ak imena sa spiska jedva smo se nasli na Luka. Totalno smo razliciti po pitanju toga, tako da cemo opet voditi bitku <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ti.. tako I ja I.muz. 

Da je devojcica tu smo se slozili Nina ili Jana. ALi za decakaaa.. 

In hteo Janko,ja Damjan ili Benjamin a na kraju dobio ime Viktor. :D

 

Ime Angelina mi je simpaticno.

Iwanchitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svidja mi se Damjan, odavno nisam cula za to ime. A niste uopste pogresili sto se odlucili za Viktora :)

Ako bude decak ja bih zelela da se zove David, Vuk ili Filip. A muzu se ne svidja ni jedno od ta tri <_< Njemu se svidja Jovan, eventualno Nikola. A od zenskih imena Katarina ili Kristina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Aprilska :wub: i cestitam.Svidja mi se ime Vojislav i Anka .

Angelina je bas lijepo ime,znam dosta koje se zovu i Andjela(mak.Angjela) i to mi je bas lijepo ime i lijepo znacenje imena.

 

aprilska_96 i Iwanchitza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Of.izbora tvog muza Vuk,da sam srpkinja dala bih to ime definitivno. 

I Katarina,prelepo ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobrodosla Aprilska :wub: i cestitam.Svidja mi se ime Vojislav i Anka .

Angelina je bas lijepo ime,znam dosta koje se zovu i Andjela(mak.Angjela) i to mi je bas lijepo ime i lijepo znacenje imena.

 

Bolje te nasla Ummu i hvala. :) :wub: Evo jos smo vise suzili krug hajte nam sada pomozite :D Branislav Branislava Vojislav Vojislava Miroslav Miroslava Tomislav Tomislava. Kaze mm hajde pitaj te tamo tvoje forumasice pa koje ime bude imalo najvise glasova od ovih onda cemo tako bebca i nazvati jer su nama dvoma zaista sva ova sad sto sam napisala podjednako lijepa. Hajde ako vam nije tesko da sprovedemo onda neku malu anketicu da se malo igramo jeste za? :) Evo mi smo je sporoveli kod nasih blizih mislim na njegove i moje roditelje i na nase prijatelje. Po ovim nasim statistickim podacima za djecake prednjaci ime Branislav dok za djevojcice jednak broj glasova imaju Branislava i Tomislava. Ihhh ja sam mislila da je biranje i davanje imena djetetu zabava kad ono muke teske. :D

Izmenjeno od strane aprilska_96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Haha slatke muke :D hajde ja prva

- musko : Vojislav,zensko : Tomislava. 

Izmenjeno od strane Ummu
aprilska_96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja ukljucim u anketu :) 

Musko - Vojislav; Zensko - Branislava 

aprilska_96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.