Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Mislimd a ce se zvati Magda i Matija... Mada, imam jos vremena za premisljanje.

Mama Bojana...tvoji anđeli se zovu Milan i Marta...jako lijepa imena im je tata dao...nadam se da ti se dopadaju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad su imena u pitanju.... nas deckic se zove Sergej... dosta zvucno i jako ime.... tata mu je dao ime.... ja sam bola "zaduzena"za zensko ime i verovatno bi bila Tea... ali nadam se bice prilike i za jedno zensko ime kasnije.... ali imam pricu za moje ime.... kad sam se ja rodila moji nisu imali spremljeno zensko ime.... imali su musko Gordan i tako mi se i zove mladji brat..., ali tih dana moj otac je citao grcku mitologiju i video ime Tiha .... svidelo mu se i predlozio je mami... slozili su se i tako se i zovem.... a kao sto je Fortuna rimska boginja srece tako je TIHA grcka boginja srece.... i da ne nosim to ime a da cujem za njega i znacenje mnogo bi mi se svidelo... druga stvar je sto ta rec ima znacenje u nasem jeziku i naravno bilo je pri upoznlavanju raznih komentara A JESI STVARNO TIHA? ili ono kad ja kazem Tiha onda onaj drugi kaze PRLE.... no bilo kako bilo lepo ime sa lepim znacenjem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana...tvoji anđeli se zovu Milan i Marta...jako lijepa imena im je tata dao...nadam se da ti se dopadaju :(

:( :( Neka ih Bog cuva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa devojcica se zove Dunja sami smo izabrali ime i nasi kumovi su se slozili sa tim,na vodici je dobila ime Marta!Inace do porodjaja smo mislili da je decak posto su nam to 3 puta rekli pa smo se dvoumili izmedju David i Adrijan! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima :)

Zivim u inostranstvu .Dobila sam sina pre 5 meseci i odlucila da ce da se zove Djordje. Posle duzeg razmisljanja smo suprug i ja odlucili da cemo u krstenicu upisati verziju imena Djordje ove zemlje u kojoj zivimo, a to je Georg. Razlog je to sto oni nema sanse da izgovore Djordje, a posto planiramo da zivimo ovde jos duuugooo, duuugooo nismo hteli da nam dete ima problem svaki put kad mu neko treba izgovoriti ime.

E sad...u zadnje vreme smo poceli malo da sumnjamo da li smo doneli pravilnu odluku? Da li bi ipak trebalo da mu se ime pise Djordje? Ne znam kako ce biti kad ga mi budemo zvali Djordje,a u vrticu Georg. Sta vi mislite? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, moje mišljenje je da se trebate prilagoditi situaciji, odnosno destinaciji gdje živite, pošto ste već izabrali malo komplikovano ime...Možda ste mogli malo jednostavnije, kao npr. Filip :lol: ali dobro...

Neka bude Džordž...moj tata je Đorđe, živio je je inostranstvu, pa su ga takođe zvali Džordž...po povratku kući vrati je svoje ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi olaksali detetu ako bi mu ostavili ime koje ce i okolina lakse prihvaiti... Gledala sam jedan film-zivot coveka koji je iz indije a dali mu rusko ime,me mu je odredio ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Filipom, mozda ste mogli razmisliti o nekom internacionalnom imenu, cisto da olaksate i sebi i detetu i otklonite ovu nedoumicu

.Mi takodje zivimo vani, i koliko vidim vecina nasih poznanika koji veci imajudecu u vrticu ili skoli nema tih problema, iako su deci davali pretezno nasa imena (i pisu se na srpskom jeziku). Prosto kada krenu decica u vrtic,ako vaspitacice ili uciteljice pogresno izgovore ime,skrene im se paznja i bude Djordje,a ne George ili Dejan a ne Dezan i sl... Dakle, po meni, to je iskljucivo vasa stvar kako cete dati ime malenom, okolina ce nauciti da izgovara ime,a vi cete biti zadovljni svojom odlukom i izborom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja kao neko ko je iskusio to prilikom izbora detetovog imena. na svu srecu zivim u grckoj gde su imena slicna, ali opet. ja sam zelela da dam srpsko ime (tacnije da postoji u srbiji) ali da bude lako za izgovor ovde. posto je mm bio zapeo za luka, odlucili smo se za to, osim sto u grckoj postoji lukas i u vokativu je isto kao i kod nas.

e sad u vasem slucaju, ja sam isto za to da se detetu ili da neko internacionalno ime, zapravo srpsko ime koje se lako izgovara na svim jezicima, ili samo da ostane srpsko. nisam za to george, vise sam za djordje pa makar i niko ne znao da izgovori njegovo ime..a to sto ce ga drugacije zvati u vrticu a drugacije kuci i prijatelji, nema veze...bar ja tako gledam na stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas preko grane gde jedva izgovaraju nasa imena :D hehehe Jedva kazu :Mirjana,Strahinja i Aleksa .. Ima ih neki koji iz prve znaju da kazu cim cuju ,ali ne umeju da procitaju , mi kazemo nek nauce.. Lakse kazu Aleksa ali ponekad pogrese , a mene i Strahinju nemaju pojma ,neki da neki ne... Mi ih uvek ispravljamo .. Bolje je Djordje nego George, nek nauce... A u kojoj zemlji ste vi ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I by the way, anelej, pridruzi nam se u "kafanica tamo preko " u zenskom kutku je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpisujem Secera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masha 08.09.'10. u 8:34h sa 3390kg i 53cm; CR u DM :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara 13.11.2009. ,Narodni Front, carski rez,20:35,3kg100gr,54cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar 04.02.2011. NF.. Epidural/ 19:20 3600g 54cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar 04.02.2011. NF.. Epidural/ 19:20 3600g 54cm

Jeeeej Barbarica is back!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar 04.02.2011. NF.. Epidural/ 19:20 3600g 54cm

CESTITAM BARBARICE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar 04.02.2011. NF.. Epidural/ 19:20 3600g 54cm

CESTITAM BARBARICE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nnnda ja sam kreten i naravno ČESTITAM BARBARICE!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar 04.02.2011. NF.. Epidural/ 19:20 3600g 54cm

CESTITAM I ZELIM TI SRECNO I VESELO RODITELJSTVO t61042.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar 04.02.2011. NF.. Epidural/ 19:20 3600g 54cm

Barbarice, zelim vam SVE NAJLEPSE da ste mi zivi i zdravi... Jedva cekam da nam se ponovo pridruzis i da upoznamo malog nemirka.... LJUBAC NAJVECI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje :D

Ja trenutno nemam bas vremena od ovog mog malog histericnog djavolka :D A i rana me malo boli, pa sedenje ne prija bas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olivera 6.septembar 2006., 49cm i 3000gr, obim glave 34.

Kristina 5.septembar 2010, 49 cm i 3200 gr, obim 34cm.

Oba puta prirodna, iako su datumi bliski. Prvi put malo ranije od termina, a drugi put sam prenela 5 dana.

O. je rodjena u 3.54,a K. u 6.35.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veca pereca je rodjena 04.11.2006.godine

Ognjen 30.07.2010.godine (na Ognjenu Mariju)

Oba puta sam pregurala termin i to dobranih 15 dana....Sta cu...Rodjena Georgina :D :D :D

Oba porodjaja prirodnim putem i to jaaaako tesko (ziveo epidural i ako ga ja nisam koristila ni sama ne znam zasto - tupson)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jocika 25.03.2008. 4200gr, 54cm, obim glave 38, 22*10

Nacili 24.09.2009. 4100gr, 52cm, obim glave 36 15*30

Svaka tebi čast! Obim glave 38cm! Ovaj moj je isto bio glavonja, 37cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.