beba ne zeli flasicu

odgovora

Objavljeno

Bili smo danas kod pedijatra. Predlozio je promenu adaptiranog mleka (iako sam je naglasila da odbija da pije bilo koju vrstu tecnosti iz flasice). Kupili smo NAN a i casu sa piskom. Videcemo...

Mi smo takodje pili NAN do 6og meseca otprilike pa onda presli na Humanu .... Nan je odlican i on je po recima pedijatra najblizi ( koliko to moze biti ) po sastavu majcinom mleku , ali i koristi se za decu koja slabije napreduju :) a mi to nismo pa smo sa njega presli na Humanu ....

Javi kako ide sa novim mlekom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sanja. Veceras je, uz negodovanje, popila iz flasice (vec kad smo izgubili svaku nadu i skoro odustali) 140ml mog mleka i to je sve sto je danas unela od tecnosti. Ceo dan je jela samo kasice. Srecna sam sto je bar nesto popila jer sam vec pocela da panicim. Mada znam da ce ujutru opet negodovati kad vidi flasicu... :unsure:

Sutra cemo pokusati sa NANom. Cula sam da ga mnogi hvale. A sto se tice case, pokusala je da odgrize onaj pisak. :wacko:

Veliki pozdrav iz komsiluka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo danas kod pedijatra. Predlozio je promenu adaptiranog mleka (iako sam je naglasila da odbija da pije bilo koju vrstu tecnosti iz flasice). Kupili smo NAN a i casu sa piskom. Videcemo...

A sta je pedijatar rekao za vodu? Znas se uz Ad mleko mora i voda u medjuvremenu da se pije.

ja mislim da je sve to faza zbog zuba. Da li ste probali Tantum verde da joj naprskate?

Ako vec jede kasice na kasicicu, probajte da joj dajete mleko i vodu na kasicicu ali metalnu, ne plasticnu. Neka i voda i mleko budu na sobnoj T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, probali smo sve. Pila je caj na kasiku, ali vise je ispljunula nego sto je progutala. Pedijatar je rekao da nije strasno ako odbija vodu ali da kao zamenu koristimo caj. U medjuvremenu smo otkrili o cemu se radi. Vodili smo je u sred noci kod dezurnog pedijatra koji nije mogao da ustanovi o cemu se radi pa nam je dao uput za decju bolnicu. Tamo ju je drugi pedijatar malo bolje pregledao i otkrio da ima upalu zdrela i da je u pitanju virus, odnosno obicna prehlada koja je dovela da upale grla. Zato se ona mucila i nije mogla nista da guta... :( Terapija koju su nam preporucili je mirovanje, bez ikakvih lekova (jer nije u pitanju bakterija vec virus). Znaci, jednostavno da prelezi. Najvise nas je zbunjivalo sto ona nije imala ama bas nikakvih simptoma sem toga sto je odbijala hranu i tecnost. Nije imala ni temperaturu, ni proliv, nije ni povracala, nije kasljala, bila je raspolozena... Danas je vec mnogo bolje. Prehlada je pri kraju, jer je sad pocela da iskasljava i malo joj nosic curi. I sto je najvaznije - pocela je da klopa kao ranije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, probali smo sve. Pila je caj na kasiku, ali vise je ispljunula nego sto je progutala. Pedijatar je rekao da nije strasno ako odbija vodu ali da kao zamenu koristimo caj. U medjuvremenu smo otkrili o cemu se radi. Vodili smo je u sred noci kod dezurnog pedijatra koji nije mogao da ustanovi o cemu se radi pa nam je dao uput za decju bolnicu. Tamo ju je drugi pedijatar malo bolje pregledao i otkrio da ima upalu zdrela i da je u pitanju virus, odnosno obicna prehlada koja je dovela da upale grla. Zato se ona mucila i nije mogla nista da guta... :( Terapija koju su nam preporucili je mirovanje, bez ikakvih lekova (jer nije u pitanju bakterija vec virus). Znaci, jednostavno da prelezi. Najvise nas je zbunjivalo sto ona nije imala ama bas nikakvih simptoma sem toga sto je odbijala hranu i tecnost. Nije imala ni temperaturu, ni proliv, nije ni povracala, nije kasljala, bila je raspolozena... Danas je vec mnogo bolje. Prehlada je pri kraju, jer je sad pocela da iskasljava i malo joj nosic curi. I sto je najvaznije - pocela je da klopa kao ranije. :)

Dobro je da ste otkrili sta je . Da znate da je caj od zalfije odlican za ispiranje grla , jeste da je gadan jako i moje dete ga nije htelo pa smo ga mi sipali u spric onaj najveci i tako ispirali grlo samo , jer nije hteo da ga pije ... A za vodu inace ... Moj deckonja je isto nije hteo kad je bio tako mali uopste , pa sam mu je ja sladila ( sto uopste nije dobro )sve dok se nije navikao da je pijepa onda postepeno smanjivala secer . Sad je pije slatko kao i sokic ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da ste otkrili sta je . Da znate da je caj od zalfije odlican za ispiranje grla , jeste da je gadan jako i moje dete ga nije htelo pa smo ga mi sipali u spric onaj najveci i tako ispirali grlo samo , jer nije hteo da ga pije ... A za vodu inace ... Moj deckonja je isto nije hteo kad je bio tako mali uopste , pa sam mu je ja sladila ( sto uopste nije dobro )sve dok se nije navikao da je pijepa onda postepeno smanjivala secer . Sad je pije slatko kao i sokic ...

Ja sam se najvise brinula da ce povezati neprijatan osecaj u grlu sa flasicom i da vise nikad nece hteti da pije iz nje. Sad pije iz flasice, ali hoce samo Nukovu. Aventovu i Canpolovu cuclu je naucila jezikom da izgura... Nudicu joj cajeve, pa ako bude htela... Ma bitno je da su nasi bebci zivi, zdravi i srecni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da si Milice u pravu za zalfiju.

Pandora, drago mi je da st resili problem. Sto bi moj dr. rekla: Nekad ne valja ni kada beba ima dobar imuno sistem jer onda nema simptome.

Ne znam da li vodu prokuvavas ili ne, ali ako je prokuvavas, nemoj to vise da radis jer nema svrhe. Ako ne prokuvavas, onda joj pravi blage cajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ste me isprepadale :unsure: Kopala sam po Markovim izvestajima iz bolnice i lepo pise ovako doslovce : . Terapija : Caj od zalfije i , Olynth spray 0.05% 3x1 insuflacija,

Proetz-ovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ako si kopala po papirima. Kazi nam kako si mu ispirala grlo sa zalfijom. To je vaznije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spricem , jer nije hteo da je pije :( ali sigurno je malo popio priliko ispiranja . sad panicim bezveze jer od toga ima vise od godinu dana , nego sam ljuta ako je tako kao sto kazete , kako su mogli samo da mi napisu caj od zalfije a da me ne upozore da ne sme da ga pije ?! I kako su zamisljali da detetu od par meseci objasnim da ga ne guta nego ispljune ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da si Milice u pravu za zalfiju.

Pandora, drago mi je da st resili problem. Sto bi moj dr. rekla: Nekad ne valja ni kada beba ima dobar imuno sistem jer onda nema simptome.

Ne znam da li vodu prokuvavas ili ne, ali ako je prokuvavas, nemoj to vise da radis jer nema svrhe. Ako ne prokuvavas, onda joj pravi blage cajeve.

Prokuvavam vodu, vec iz navike, kad spremam Humanu, pa usput sacuvam u Aventovoj posudici malo vode i za caj. Spremala sam joj ranije caj od komoraca, kad je imala grcice a sad joj dajem samo Hippov blagi caj od kamilice.

Za imunitet si u pravu. Zato su se svi doktori iscudjavali, jer nisu kontali zasto nece da jede kad sve deluje ok. Bila je ovo prva prehlada koja je snasla moju bebolinu. Nadam se da sledeci put necu paniciti kao prethodnih dana, jer je bilo zastrasujuce. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj ti njoj da das neprokuvanu vodu, na sobnoj temperaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lijep pozdrav. Nova sam ovdje na forumu pa ne mogu otvarati temu pa da komentarisem. Beba mi je osmance, napunila tri mjeseca prije 2 sedmice. Vec neko vrijeme odbija jesti i pretjerano spava. Luda je za cuclom ali cim stavim flasicu pocne plakati. Bilo kakav savijet, slicno iskustvo bilo sta??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mjdaa, da li je beba ba kombinovanoj ishrani, ili samo na flasici? Mi smo oko 3. meseca morali da ukunemo dojenje jer je odbijala flasicu (dobila grceve od kombinovane ishrane), a nije dovoljno sisala jer je, isto tako, mnogo spavala. E sad, ona je bas mnogo spavala od rodjenja, pa do neka 3,5 meseci i uglavnom sam je hranila u snu. Druga verovatnoca je da je bole usi. Treca je da ju je uhvatio ovaj odvratni virus jer je od njega moja spavala na svakih sat vremena, a skoro nista nije jela. Toliko ja znam. Svakako, ako procenis da to traje i ako beba u potpubosti odbija hranu, najbolje da je odvedes kod dr. Jos je mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.