beba ne zeli flasicu

odgovora

Objavljeno

Enav, ma znam i ja da je to najbolje i najlakse , ali ja treba da idem u inostranstvo i da radim na nekom projektu i necu biti kuci po 2-3 nedelje :( to je problem, a mm ce biti kuci sa njom...mada kako stvari danas stoje izgleda da necu ni ici , pa mi sve ovo nece ni trebati... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde da zapocnem novu temu, a posto se ovde vec pricaa o problemu oko bebine ishrane moram da pitam kako da prevarim bebu da pocne da jede?Ima 8 meseci i samo sisa, nece flasice nikako, ponekad samo malo kad joj dajem vode gricka, ali tako moram da idem za njom po ceo dan. Nece ni da jede nista, odnosno samo neku Hero kasicu, pile sa pirincem, ni vockice ni jogurte ni nista, dobili smo i plazmu iz srbije, ni to nece,samo ovo pile malo, po 3 kasicice na dan prihvati i to je to. Ne znam sta da radim. Kad je gladna tek tad histerise i vrissti, ne mogu nicim drugim da je hranim, dok joj ne dam da sisa nista ne pomaze. Kako da resimo ovaj problem, da li je jos neko imao ovaj problem?

Jelena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da "problem" leži utome što je njoj sisanje AMIN. I zna da će dobiti ako "ishisteriše" a jesi li joj pravila rižu ili u opšte bilošta što se može praviti sa majčinim mlekom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://shop.aksa.rs/index.php?mod=catalog&...product_id=2997

npr casa je ovakva samo druge boje....ja sam joj davala iz ovoga vec sa 3 meseca

Nadam se da ce mi pomoci ova casa,ja hranim sina od pocetka na flasicu jer nisam imala mleka,i sad oko 3 meseca poceo je da odbija,pije mleko samo na spavanju,nadam se da ce mi ovo pomoci,pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se i ja pozali. Moj sin je u pocetku samo sisao, pa smo zbog slabog napredovanja u 4. mesecu uveli adaptirano mleko, malo kasnije i cvrstu hranu. Pre nekoliko dana sam mu prvi put dala meso, u isto vreme (ne mora da znaci da ima ikakve veze) prestao je da pije na flasicu. Do tada je mleko i sokic pio na flasicu,a vodu na kasicicu, a sada kad mu prinesem flasicu pocne da se zakasljava,da odguruje rukom i place. Probali smo sve vrste flasica, pa cak i da mu napravim Milupu pirinac redje i da dam na flasicu, ali nista ne pomaze. Ako mu dam adaptirano na kasicicu hoce. I hoce da pije iz case (sve udara zubicima), ali se sav ispoliva i nista ne popije. Ja ga dojim pred spavanje jer je to sad postao jedini nacin da se uspava. Da li neko moze da mi kaze koliko on mleka treba da pije u ovom uzrastu? I kako da mu dam mleko a da to nije na kasicicu? Snezana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je bila bas mala beba,pila je na flasicu samo caj protiv grceva.Ponekad moje izmuzeno mlijeko kada moram negdje hitno da odem.

Slusajuci pedijatre kako ne smijemo davati bebi nista na flasicu,vec na kasicicu,tako sam i radila.Kada je beba napunila 6 mjeseci,poceli smo sa sokicima na kasicicu i cvrstom hranom.Ubrzo sam pozeljela da joj dam sokic na flasicu.Odbijala je.Nisam insistirala,nastavila sam na kasicicu.Vremenom smo naucili piti iz case.

Beba sada ima 13 mjeseci,i zeljela bih da je polako odvikavam od dojenja.

Znate li kako da je pokusam nauciti da pije mlijeko iz flasice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je bila bas mala beba,pila je na flasicu samo caj protiv grceva.Ponekad moje izmuzeno mlijeko kada moram negdje hitno da odem.

Slusajuci pedijatre kako ne smijemo davati bebi nista na flasicu,vec na kasicicu,tako sam i radila.Kada je beba napunila 6 mjeseci,poceli smo sa sokicima na kasicicu i cvrstom hranom.Ubrzo sam pozeljela da joj dam sokic na flasicu.Odbijala je.Nisam insistirala,nastavila sam na kasicicu.Vremenom smo naucili piti iz case.

Beba sada ima 13 mjeseci,i zeljela bih da je polako odvikavam od dojenja.

Znate li kako da je pokusam nauciti da pije mlijeko iz flasice?

Pa sa 13 meseci je bezveze da uvodis flasicu.Ako vec pije iz case,moze tako i mleko.

Moje najstarije dete nije koristilo flasicu,propio je na casu i na cevku je pio sokove npr.Videcemo sta kazu ostale mame,ali tako kasno uvodjenje flasice nema potrebe.Kad su moja prva dva deteta prestala sa dojenjem ,kravlje mleko su pili u manjim kolicinama,ali kako su rasli kolicine su se povecavale.Ako mislis da ce ti problem biti uspavljivanje,ako ne koristite varalicu,probaj posle popijenog mleka na solju,neko ljuljanje,mazenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se da je nepotrebno uvoditi flašicu u tom uzrastu. Ja Vasilija polako počinjem da odvikavam od flašice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne tereba mu falšica... Veliki je... :)

Mi pokušavamo da se odviknemo, a savet je da mu flašicu nikako ne daješ.

Budi srećna što je neće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svim majkama na odgovorima :)

Pokusacu na casu da joj dajem mlijeko kada odlucim da je prestanem dojiti.Problem mi je sto se jos uvijek uspavljujemo na siki.Ali,rijesicemo i to.Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc dala mojoj bebani plazmu sa mlijkeom u flasici, poruckila malo i stala. Posto mi je bilo cudno da nece vise, ja prespem u zdjelicu i ona porucki to kasicicom. Nocas sam isto napravila plazmu, malo guscu, i bez problema je pojela na kasiku.

Otkud ova promjena, nemam pjma....

Inace, vodu pije iz flasice, ali u poslednje vrijeme manje...da probam sa soljom? I kojom?

Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc dala mojoj bebani plazmu sa mlijkeom u flasici, poruckila malo i stala. Posto mi je bilo cudno da nece vise, ja prespem u zdjelicu i ona porucki to kasicicom. Nocas sam isto napravila plazmu, malo guscu, i bez problema je pojela na kasiku.

Otkud ova promjena, nemam pjma....

Inace, vodu pije iz flasice, ali u poslednje vrijeme manje...da probam sa soljom? I kojom?

Hvala...

Greska je davati deci na flasicu kasice i mesavine. To ne prolazi kroz cuclu kao tecnost, a i ne valja da se uci da jede iz flasice. Jede se iz kasike ;) Probaj da joj das na solju vodu ili kasikom. Ako lepo uzima, kupi casu sa tvrdim kljunom. Sto je pre naucis na solju, to bolje. Neka ostane samo mleko na flasicu sa cuclom i super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Greska je davati deci na flasicu kasice i mesavine. To ne prolazi kroz cuclu kao tecnost, a i ne valja da se uci da jede iz flasice. Jede se iz kasike ;) Probaj da joj das na solju vodu ili kasikom. Ako lepo uzima, kupi casu sa tvrdim kljunom. Sto je pre naucis na solju, to bolje. Neka ostane samo mleko na flasicu sa cuclom i super!

Slazem se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se ;)

Hajde probaj pa javi kako napredujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kupimo solju pa ti javljam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac nikako nije voleo flasicu. Imali smo specijalnu casicu za bebe i od 6tog meseca do 9t0g je nju koristio za vodu. Ali kad bih ja uzela casu vode da pije on bi sirio ruke i trazio brbljajuci mi nesto. I kad bi mu dala on bi pio. Tako da od 9tog meseca vodu,jogurt,sok pije iz case, samo pred spavanje sam mu pocela davati mleko sa hranom u flasici. Mada vise voli da see igra sa njom nego da dovrsi mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac nikako nije voleo flasicu. Imali smo specijalnu casicu za bebe i od 6tog meseca do 9t0g je nju koristio za vodu. Ali kad bih ja uzela casu vode da pije on bi sirio ruke i trazio brbljajuci mi nesto. I kad bi mu dala on bi pio. Tako da od 9tog meseca vodu,jogurt,sok pije iz case, samo pred spavanje sam mu pocela davati mleko sa hranom u flasici. Mada vise voli da see igra sa njom nego da dovrsi mleko

Sta znaci 'sa hranom"? Koliko bebac sada ima meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je bebac pio iz svih flasica, silikonskih i gumenih cucli, onih sa imitacijom dojke iz kojih se teze pije i onih sa rupicom koje same cure, sa vecom i manjom rupom... medjutim, posto sam imala dve Aventove flasice koje su bile male i najvise mi odgovarale za hranjenje, on se na Aventove flasice navikao i ne ume da pije ni iz jedne druge. Sasvim sam ga slucajno navikla na te Aventove flasice, jer je meni bilo najlakse da ga hranim iz tih malih flasica, ali on sada nece da pije iz gumenih vec samo iz silikonskih. U medjuvremenu smo dobili puno razlicitih flasica, nukovih, nipovih, beby-nova, love baby. Ni iz jedne ne ume da pije vec se samo ispoliva i gura je jezikom. Cim mu prespem u Aventove flasice sa silikonskom cuclom, posrce sve. Pocela sam da pravim u velike flasice a onda da presipam u ove male Aventove, pa mu dopunim flasicu i popije do kraja. Eto, navikla sam ga na te flasice i sad sve ove sto smo dobili - uzalud... A te aventove ne mogu da mi stanu u termos, tako da sad nosim termos sa jednom flasicom sa vodom, a pored u torbi avent u koju posle prespem...

Da li je njemu sa 3 i po meseca kasno da nauci da koristi i druge flasice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da naucim bebu da pije iz one solje sa kljunom? Bocicu nece nikako, pa joj vodu dajem kasicicom, naravno vise od pola isprosipa jer joj je zabavno da duva u nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam. Moje dete nikad nije htelo tu sa kljunom, a flasicu sa cuclom je prihvatio jer sam davala vodu i caj od pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da naucim bebu da pije iz one solje sa kljunom? Bocicu nece nikako, pa joj vodu dajem kasicicom, naravno vise od pola isprosipa jer joj je zabavno da duva u nju.

Nikako. Mi smo godinu dana vodili borbu sa kljunom, neće i neće....Kaže: tvrdo ovo mama....boli zub Filipa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam. Moje dete nikad nije htelo tu sa kljunom, a flasicu sa cuclom je prihvatio jer sam davala vodu i caj od pocetka.

Koji caj si ti njemu davala? Ja uopste nemam tu naviku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne treba ti navika za caj! Sustina je bila da sam mu davala dok je bio beba caj za grceve jer ih je imao skoro puna 4 meseca, a kad smo uveli hranu imao je problem sa probavom pa smo opet morali caj.

Vazno je da pije vodu. Caj manje vise, nije vazan. i vazno je da hoce da prihvati flasicu...bar za ovu temu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne treba ti navika za caj! Sustina je bila da sam mu davala dok je bio beba caj za grceve jer ih je imao skoro puna 4 meseca, a kad smo uveli hranu imao je problem sa probavom pa smo opet morali caj.

Vazno je da pije vodu. Caj manje vise, nije vazan. i vazno je da hoce da prihvati flasicu...bar za ovu temu :lol:

:lol::lol::lol: ja i ne vidim koja je tema, samo pitam. ona uglavnom pije vodu iz flasice, a voli i iz solje. Thanks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne treba ti navika za caj! Sustina je bila da sam mu davala dok je bio beba caj za grceve jer ih je imao skoro puna 4 meseca, a kad smo uveli hranu imao je problem sa probavom pa smo opet morali caj.

Vazno je da pije vodu. Caj manje vise, nije vazan. i vazno je da hoce da prihvati flasicu...bar za ovu temu laugh.gif

evo mene i u ovoj temi, vecito neki problem kod mene :D :D :D

Yeco, mleko mi se mnogooooo smanjilo, i pokusavam da Danki uvalim adaptirano ili 2/3 kravlje. Znas da samo pije na kasicicu, imam tri vrste flasica - avent, nuk, nip i ni iz jedne nece ni kap mleka. samo po nekoliko kasicica. kupila sam i onu bertoni solju za 6+ sa silikonskim pipkom. ni iz toga nece.

bez obzira na kolpu, mislim da mleko i dalje treba da bude osnovna namirnica, bar jos neko vreme. stvarno ne znam sta da radim.

samo da napomenem da u flasice nisam sipala plazmu, griz, keks...nista tog tipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.