Kad prodje termin

odgovora

Objavljeno

Drage devojke interesuje me da li biste podelile vasa iskustva sa prenetim trudnocama. Meni je termin bio 30.12.2010. Kako mi je redovna kontrola bila dan ranije javila sam se lekaru a oni su me hitno hospitalizovali taj dan zbog sumnje na secer. Nakon uradjenog dnevnog profila pustili su me kuci sa preporukom da se javim 04.01.2011. da vide sta ce sa mnom. Nakon pregleda su mi rekli da mi se grlic nije skratio da je cvrst i zatvoren da nisam otvorena ni malo i da ce verovatno morati da rade CR ako situacija bude ista. Interesuje me da li to moze da se resi indukcijom ili se neke zene prosto ne otvaraju kako sam cula doktora da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana meni je termin prosao 7 dana.Na dan termina otisla sam u porodiliste.Doktorka mi je rekla da svaki dan dolazim na CTG,pregledala me je i rekla da plodove vode ima dovoljno i da nema potrebe za indukcijom.Porodila sam se najprirodnije moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana meni je termin prosao 7 dana.Na dan termina otisla sam u porodiliste.Doktorka mi je rekla da svaki dan dolazim na CTG,pregledala me je i rekla da plodove vode ima dovoljno i da nema potrebe za indukcijom.Porodila sam se najprirodnije moguce.

isti slucaj je i samnom bio!Samo sto nisam prenela 7,vec 4 dana i tog 4-tog dana mi je pukao vodenjak i otvorila sam se samo 1cm tako da su me prikljucili na indukciju na kojoj sam prelezala vise od 12h pre nego sto sam se porodila!Ali kolilo ja znam dozvoljeno je do 2 nedelje preneti trudnocu,a onda se "vestacki"izaziva porodjaj!

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudnoću prenela 10 dana. Slali su me na CTG svaki dan posle termina, ali nikao da me pošalju u porodilište sve dok n isu primetili da se smanjuje plodova voda. Pošto se ja nikako nisam otvarala, a termin je prošao za deset dana, pokušali su da mi razmekšaju grlić materice propidil gelom što je uspelo u potpunosti. Naravno, priključili su mi indukciju, da me sto brže porode. Taj ludački bol, ja ti ne mogu opisati. Kod prirodnog porođaja, tj. kada bolovi nisu izazvani, organizam je tako podešen da pravi pauzu između kontrakcija, a sa indukcijom, ide bol za bolom. Porodila sam se posle 9 sati mučenja. D ne pominjem da je moj sin od tog silnog mučenja dobio infekciju. Zato, moj ti je savet, alo nema kontrakcija, a termin je prošao, insistiraj na carskom rezu, ako je ikako moguće. Tako će ti beba biti "neokrznuta", kako oni kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isti slucaj je i samnom bio!Samo sto nisam prenela 7,vec 4 dana i tog 4-tog dana mi je pukao vodenjak i otvorila sam se samo 1cm tako da su me prikljucili na indukciju na kojoj sam prelezala vise od 12h pre nego sto sam se porodila!Ali kolilo ja znam dozvoljeno je do 2 nedelje preneti trudnocu,a onda se "vestacki"izaziva porodjaj!

Ovde je dozvoljeno nedelju dana da se prenese trudnoca , onda se izaziva ili CR. meni su izazivali jer mi se smanjila plodova voda skroz , dva dana posle termina, i prosla sam kao supermis sto je navela, osim sto mi beba nije imala nikakvu infekciju. Hvala Bogu sve se na kraju ok zavrsilo...Jeste bilo mucenje zesce ali sta da se radi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin bio 01. juna porodila sam se 12!Stalno sam isla na preglede i ctg, doktor nije hteo da izaziva porodjaj niti da radi carski rez zato sto je kao sve bilo OK iako je mnogo proslo od termina ali jedanaestog kada sam otisla na kontrolu vec su opali bebini srcani tonovi,odmah sam primljena u porodiliste, primala estradion mislim da se tako zove,zato sto sam imala slabe kontrakcije ali se nisam otvarala i porodila se 12. juna uvece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke interesuje me da li biste podelile vasa iskustva sa prenetim trudnocama. Meni je termin bio 30.12.2010. Kako mi je redovna kontrola bila dan ranije javila sam se lekaru a oni su me hitno hospitalizovali taj dan zbog sumnje na secer. Nakon uradjenog dnevnog profila pustili su me kuci sa preporukom da se javim 04.01.2011. da vide sta ce sa mnom. Nakon pregleda su mi rekli da mi se grlic nije skratio da je cvrst i zatvoren da nisam otvorena ni malo i da ce verovatno morati da rade CR ako situacija bude ista. Interesuje me da li to moze da se resi indukcijom ili se neke zene prosto ne otvaraju kako sam cula doktora da kaze.

Ana i meni je grlic bio cvrst i nisam se otvarala!Ali posle primljenih 6 inekcija,mnogo sam se brzo otvorila to su inekcije za sazrevanje grlica materice vec sam napisala mislim da je Estradion pitaj doktora kupuju se u apoteci mislim da ih nema u bolnicama,meni su stvarno pomogle sto se otvaranja tice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovoru, mene su opet danas vratili kuci i zakazali mi prijem za cetvrtak. Valjda ce biti treca sreca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudnoću prenela 10 dana. Slali su me na CTG svaki dan posle termina, ali nikao da me pošalju u porodilište sve dok n isu primetili da se smanjuje plodova voda. Pošto se ja nikako nisam otvarala, a termin je prošao za deset dana, pokušali su da mi razmekšaju grlić materice propidil gelom što je uspelo u potpunosti. Naravno, priključili su mi indukciju, da me sto brže porode. Taj ludački bol, ja ti ne mogu opisati. Kod prirodnog porođaja, tj. kada bolovi nisu izazvani, organizam je tako podešen da pravi pauzu između kontrakcija, a sa indukcijom, ide bol za bolom. Porodila sam se posle 9 sati mučenja. D ne pominjem da je moj sin od tog silnog mučenja dobio infekciju. Zato, moj ti je savet, alo nema kontrakcija, a termin je prošao, insistiraj na carskom rezu, ako je ikako moguće. Tako će ti beba biti "neokrznuta", kako oni kažu.

Meni je nešto slično bilo...išla na ctg itd

Prenjela 10 dana, trudovi počeli lagani u 20h a baš baš bolovi oko 01h. Otišla u porodilište babica, doktorica hem nemam pojma reče mi nečeš ti još tek si otvorena 2 prsta ja pak ostanem u bolnici...par sati kasnije došli da me obiđu bila otvorena 4 prsta a vodenjak nije pukao lool xD

Dali mi indukciju i to je bilo to mučenje do 9 ujutro... Toliko sam bila izmučena da sam skoro zaspala u krevetu a i na samom porođaju... Nisam ni glasa pustila. Sjećam se doktorice kad mi je rekla beba ti pati nemoj da mi umreš na stolu i iz sve svoje snage pritisla mi stomak a ova druga mi napravila toliki rez da nisam iz kreveta mogla da ustanem mjesec dana... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudnoću prenela 10 dana. Slali su me na CTG svaki dan posle termina, ali nikao da me pošalju u porodilište sve dok n isu primetili da se smanjuje plodova voda. Pošto se ja nikako nisam otvarala, a termin je prošao za deset dana, pokušali su da mi razmekšaju grlić materice propidil gelom što je uspelo u potpunosti. Naravno, priključili su mi indukciju, da me sto brže porode. Taj ludački bol, ja ti ne mogu opisati. Kod prirodnog porođaja, tj. kada bolovi nisu izazvani, organizam je tako podešen da pravi pauzu između kontrakcija, a sa indukcijom, ide bol za bolom. Porodila sam se posle 9 sati mučenja. D ne pominjem da je moj sin od tog silnog mučenja dobio infekciju. Zato, moj ti je savet, alo nema kontrakcija, a termin je prošao, insistiraj na carskom rezu, ako je ikako moguće. Tako će ti beba biti "neokrznuta", kako oni kažu.

Netacno. Organizam je u svakom slucaju podesen da se bolovi pojacavaju i da budu cesci. Indukcija ti samo skrati vreme koje bi provela u redjim bolovima i odmah dobijes jace kontrakcije. Ustedis snagu na taj nacin, jer bi se u suprotnom poradjala ceo dan.

Ja sam u drugoj trudnoci prenela 5 dana. Cekala sam da dobijem bolove, jer da nisam, za koji dan bi mi izazvali porodjaj. Ali, nije moralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prenela trudnocu 10 dana,od toga sam 2 provela na odeljenju patologije u porodilistu,bas iz tog razloga. Nije bilo nikakvih naznaka da ce ovo moje cudo napolje,tako da mi je bila zakazana indukcija za taj 10-ti dan. Vece pre nego sto sam trebala da idem na "zakazan" porodjaj mi je pukao vodenjak i krenulo je sve prirodno,ali sam ipak zavrsila 6 sati prikljucena na indukciju jer se nisam otvarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin prosao 5 dana.Od dana termina pa do porodjaja smo svakodnevno radili CTG.Peti dan me ginekolog na ginekoloskom pregledu otvorio "rucno".Dosla sam na pregled otvorena 2 prsta,a izasla sa otvorenih 6 prstiju.Nisam dozvolila da ostanem u porodilistu i da mi prikljucuju indukciju.Otisla sam kuci,poslije 5-6 sati dobila bolove,i porodila se veoma lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nekog ima da mi odgovori.....Termin mi je bio 22og, sutra ce biti sedmi dan kako sam prenela. Isla sam na preglede, UZ i ginekoloske, zadnji je bio u cetvrtak i sve je bilo ok, pitaju me jel idem na ctg, a ja nisam. Grlic dug, zatvoren. E sad prosao je petak i vikend. tri dana, i ne znam dal sutra da idem u opet bolnicu na pregled ili da odem na ctg a u utorak na pregled.? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nekog ima da mi odgovori.....Termin mi je bio 22og, sutra ce biti sedmi dan kako sam prenela. Isla sam na preglede, UZ i ginekoloske, zadnji je bio u cetvrtak i sve je bilo ok, pitaju me jel idem na ctg, a ja nisam. Grlic dug, zatvoren. E sad prosao je petak i vikend. tri dana, i ne znam dal sutra da idem u opet bolnicu na pregled ili da odem na ctg a u utorak na pregled.? :unsure:

Ja sam prenela obe trudnoce po 5 dana,ali sam vec od 36 nedelje redovno isla na ctg.Od dana termina,do porodjaja svako jutro ctg,tako da mislim da bi trebalo da ga i ti odradis ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno. Maloj se ne izlazi a opet ja se brinem mada kazu da je sve to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nekog ima da mi odgovori.....Termin mi je bio 22og, sutra ce biti sedmi dan kako sam prenela. Isla sam na preglede, UZ i ginekoloske, zadnji je bio u cetvrtak i sve je bilo ok, pitaju me jel idem na ctg, a ja nisam. Grlic dug, zatvoren. E sad prosao je petak i vikend. tri dana, i ne znam dal sutra da idem u opet bolnicu na pregled ili da odem na ctg a u utorak na pregled.? :unsure:

Samo majka priroda zna kad si zatrudnela, dr. to računaju otprilike kad se to najverovatnije desilo tako da nemoj da se brineš, verovatno nisi prenela, bebac najbolje zna kad treba da uzađe :) Govorim ti ovo kao iskusna Georgina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. A reci mi koliko si ti prenela? Ma plase me te razne price. Mada ja nju i dalje osecam, danas me posteno sutnula ko nijednom za celu trudnoci, bila je mirnija. Pa kontam ako je osetim da se meskolji da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. A reci mi koliko si ti prenela? Ma plase me te razne price. Mada ja nju i dalje osecam, danas me posteno sutnula ko nijednom za celu trudnoci, bila je mirnija. Pa kontam ako je osetim da se meskolji da je sve ok.

Termini su mi bili od 2.04 do 16.04. (koji je bio nerealan) a porodila sam se 18.04. he pa ti vidi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, secam se tebe Georgina! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha ja jos nisam prenela a sve mi se nekako javlja da hocu, iako imam fore jos 3 dana ... no, njihovo racunanje i ono sto je fakat je vrlo diskutabilno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dam izvestaj......devetog dana posle termina ja na UZ primise me na patologiju i odma imala zakazan CR za sutradan, tako je moralo. Naime, niti sam se otvarala niti osecala kontrakcije, mada ih je bilo na ctg-u. Beba nesto krupnija nije mogla da prodje glavicom a ja usku i dugacka. Eto ja cekala da krene prirodno, sva sreca isla svaki drugi dan na preglede. Kad su rekli sve ok al smanjena plodova voda, za prijem, malo sam se uplasila al hvala Bogu primise me, bilo mesta. I sto se tice dr i cr super prosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dam izvestaj......devetog dana posle termina ja na UZ primise me na patologiju i odma imala zakazan CR za sutradan, tako je moralo. Naime, niti sam se otvarala niti osecala kontrakcije, mada ih je bilo na ctg-u. Beba nesto krupnija nije mogla da prodje glavicom a ja usku i dugacka. Eto ja cekala da krene prirodno, sva sreca isla svaki drugi dan na preglede. Kad su rekli sve ok al smanjena plodova voda, za prijem, malo sam se uplasila al hvala Bogu primise me, bilo mesta. I sto se tice dr i cr super prosla.

Super, cico, sad uživaj sa bebicom... i svrati češće ovamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmoj gde si se poradjala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li u slucaju ako se beba ne spusti daju indukciju ili salju na cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina lekara uvek prvo pokušava prirodan porođaj...što nekad i nije dobra odluka, ali nisu ni oni vidoviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.