Kad prodje termin

odgovora

Objavljeno

Zanima me da li u slucaju ako se beba ne spusti daju indukciju ili salju na cr?

surovo ali istinito... Zavisi kakva ti je veza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li u slucaju ako se beba ne spusti daju indukciju ili salju na cr?

Ako nemaš vezu indukcija...ako je imaš i želiš CR dobićeš ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvijek je 15 dana prije i poslije termina normalno da se desi porodjaj i smatra se da je "u terminu". Ukoliko vam je prosao termin i zelite da porodjaj prije krene samo se puno krecite, tako cete se lakse i poroditi. Ja sam na dan termina bila otvorena 2cm, doktor rekao da puno setam i da dodjem za dva dana . Poslusala sam ga i na slijedecoj kontroli otvorena skoro 4cm. Odmah me smjestili u radjaonu i taj dan sam se i porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemaš vezu indukcija...ako je imaš i želiš CR dobićeš ga.

Kakve veze ima veza sa indukcijom i carskim rezom?!!!

Mislim ja sam mogla da biram sta sam htela zar ne, ali valjda slusas dr-a koji je strucan.

Moj dr nije dozvoljavao da se bira nacin porodjaja, sto mi je normalno, cak i kad sam ga pitala za epidura bio j u fazonu "ne mozemo da odlucimo o necemu dok ne vidimo kako ce se porodjaj odvijati".

Na kraju sam dobila indukciju ali isto tako i epidural ali pred kraj kad sam se otvorila 6 prsta.

Po meni indukcija jako lose iskustvo, ali verujem da i mi CR bio jos gori posto se plasim anestezija, operacija itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke interesuje me da li biste podelile vasa iskustva sa prenetim trudnocama. Meni je termin bio 30.12.2010. Kako mi je redovna kontrola bila dan ranije javila sam se lekaru a oni su me hitno hospitalizovali taj dan zbog sumnje na secer. Nakon uradjenog dnevnog profila pustili su me kuci sa preporukom da se javim 04.01.2011. da vide sta ce sa mnom. Nakon pregleda su mi rekli da mi se grlic nije skratio da je cvrst i zatvoren da nisam otvorena ni malo i da ce verovatno morati da rade CR ako situacija bude ista. Interesuje me da li to moze da se resi indukcijom ili se neke zene prosto ne otvaraju kako sam cula doktora da kaze.

Meni je termin bio 1. januar, a porodila sam se 5. januara. Tolerise se 10 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemaš vezu indukcija...ako je imaš i želiš CR dobićeš ga.

Kod nas je isto ovako, ako ne vide opasnost, puste te malo, pa onda indukcija/drip, tako je bilo kod mene, ako i tako ne ide onda CR. Što se tiče veze za CR, naravno to je ugovoreni i plaćeni unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba bila velika i nisam se otvarala. Lekar se razmisljao u poslednjem trenutku da li da radi carski kada sam cula babicu da mu je sapnula: Ako mislite da vas sutra docekaju na krv i na noz, onda radite. bebac mi se rodio sa porodjajnim povredama i kao namucena beba i lekar je na kraju rekao da je ipak trebao da uradi carski. E sada, moja prica je ta da lekaru koji mi je vodio trudnocu nisam htela da platim i nije hteo ni da me poradja pa me je preuzeo ovaj. Da ne bi sutradan svi pomislili kako sam njemu dala novac za carski rez, nije hteo ni da ga uradi. Verovatno bi ga napali da je uzeo mito. Strasne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba bila velika i nisam se otvarala. Lekar se razmisljao u poslednjem trenutku da li da radi carski kada sam cula babicu da mu je sapnula: Ako mislite da vas sutra docekaju na krv i na noz, onda radite. bebac mi se rodio sa porodjajnim povredama i kao namucena beba i lekar je na kraju rekao da je ipak trebao da uradi carski. E sada, moja prica je ta da lekaru koji mi je vodio trudnocu nisam htela da platim i nije hteo ni da me poradja pa me je preuzeo ovaj. Da ne bi sutradan svi pomislili kako sam njemu dala novac za carski rez, nije hteo ni da ga uradi. Verovatno bi ga napali da je uzeo mito. Strasne stvari.

:o A to što ste ti i beba mogli da stradate to nema veze... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o A to što ste ti i beba mogli da stradate to nema veze... :blink:

Bas tako. Sada kada razmisljamo svemu, divim mu e kako je sve pregurao tako mali... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Davidom sam probila termin 5dana, ali me je dr u dz stvarno pažljivo kontrolisao, kod mene je bila super i posteljica i bebac i svi nalazi a ipak me je vrlo pazio- čak me je putem sms-a par puta pitao kako sam i podsećao me na šta sve da pazim, pratio ctg i uz jer sam želela da prođem bez indukcije (prvi porođaj indukcija 13sati, horor film) i prošla sam fenomenalno. Da napomenem- nikad mu ni dinar nisam dala, državni dr je u pitanju i to jedan od onih koje ne prate neke naročite priče- za mene- najbolji. Da je bilo bilo kakvih lošijih znakova poslao bi me na cr, to sam znala, ali hvala mu što je pratio i pustio da sve prođe prirodno. Žao mi je što ih nema više takvih, željnih da stvarno pomognu, ali eto ima ih. Mada mislim da mi je tih 5 dana trajalo kao godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke interesuje me da li biste podelile vasa iskustva sa prenetim trudnocama. Meni je termin bio 30.12.2010. Kako mi je redovna kontrola bila dan ranije javila sam se lekaru a oni su me hitno hospitalizovali taj dan zbog sumnje na secer. Nakon uradjenog dnevnog profila pustili su me kuci sa preporukom da se javim 04.01.2011. da vide sta ce sa mnom. Nakon pregleda su mi rekli da mi se grlic nije skratio da je cvrst i zatvoren da nisam otvorena ni malo i da ce verovatno morati da rade CR ako situacija bude ista. Interesuje me da li to moze da se resi indukcijom ili se neke zene prosto ne otvaraju kako sam cula doktora da kaze.

ja sam prenela trudnocu 4 dana,krenuli su mi bolovi ali se skoro nikako nisam otvarala...bila sam 2 cm otvorena kad sam otisla u porodiliste,ceo dan i celu noc imala bolove,,ujutru na viziti tek 3 cm...pa sam se napatila a nista nisam napredovala...popodne sam se otvorila 4 cm ne znam ni ja kako,probusili mi vodenjak,prikljucili indukciju,i posle sat i po se otvorila svih 10 prstiju,sto je relativno brzo,s obzirom da neke zene leze po 12 sati na indukciji...a sto se tice same indukcije,meni je pomogla posto se nisam otvarala prirodno,ali je nebih zelela nikad vise,tj sledecu bebu bi volela da rodim bez indukcije ako bog da....to su uzasni bolovi,ni sa cim se ne mogu opisati...ali je istina da se sve odmah zaboravi....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin bio 25. jun. Na pregledu tog jutra skroz zatvorena, posle ctg, bebini tonovi dobri, kontrakcije retke, nisam ih ni osetila. Popodne krenu bolovi kao menstrualni i jaki bolovi u krstima, ali uveče prestanu. U međuvremenu ništa. Jutros ponovo otišla na kontrolu, pregled, ctg, vratili me kući i rekli da me u ponedeljak najverovatnije primaju, pa da ponesem torbu. Jedino zaboravih da pitam da li me smeštaju na patologiju ili će odmah da mi izazovu porođaj i pošalju u porodilište :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin bio 25. jun. Na pregledu tog jutra skroz zatvorena, posle ctg, bebini tonovi dobri, kontrakcije retke, nisam ih ni osetila. Popodne krenu bolovi kao menstrualni i jaki bolovi u krstima, ali uveče prestanu. U međuvremenu ništa. Jutros ponovo otišla na kontrolu, pregled, ctg, vratili me kući i rekli da me u ponedeljak najverovatnije primaju, pa da ponesem torbu. Jedino zaboravih da pitam da li me smeštaju na patologiju ili će odmah da mi izazovu porođaj i pošalju u porodilište :(

Verovatno prvo na patologiju, ali mislim da se oni nadaju da ćeš do ponedeljka dobiti kontrakcije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno prvo na patologiju, ali mislim da se oni nadaju da ćeš do ponedeljka dobiti kontrakcije. :)

I ja se nadam da ću ih dobiti, al evo još ništa... Daleko je ponedeljak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nista, potrudi se da setas i budes malo aktivnija, mozda ubrzas proces :)

Hvala na preporuci :) Čovek i ja šetamo svako veče, raduckam po kući, doduše ništa veliko... Skoro celu trudnoću mi je bilo ograničeno kretanje, pa em sad imam manje kondicije nego pre, em sam izgubila pojam šta je manje, a šta više, al dobro... Za koji dan će i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin bio 10.09. inače subota. Doktor je na poslednjoj kontroli rekao, ako se ne porodim za vikend, da se obavezno javim u ponedeljak u bolnicu, da vide šta će sa mnom :rolleyes: Naravno, vikend prošao, ja se javila u bolnicu i pravac porođajna sala. Bila sam otvorena, mada nisam imala nikakve bolove. Bila sam na indukciji cela 4h i gotovoooo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo. Danas sam usla u 41 nedelju +2 dana a termin mi je bio 14.07. Sto znaci da mi je ovo 6 dan preko termina. Danas sam bila na pregledu na ctg sve je super, na ultrazvuku su mi rekli da je beba velika nad 4 kg ali da mogu prirodno da je izguram. Imala sam i vaginalni pregled i doktorica se samo nasmejala i rekla mi da treba da imam seksualne odnose ali suprug je malo skeptican u vezi toga. Sta vi mislite, uz savet lekara, dali sex stvarno moze da ubza pucanje vodenjaka I kontrakcije? Ovo mi je prva trudnoca I stvarno je mucno jer Sam prosla termin, non stop imam lazne kontrakcije Ali nikako da dodju oni pravi naponi a ni da mi pukne vodenjak. Dobro bi mi dosao svaki savet 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo. Danas sam usla u 41 nedelju +2 dana a termin mi je bio 14.07. Sto znaci da mi je ovo 6 dan preko termina. Danas sam bila na pregledu na ctg sve je super, na ultrazvuku su mi rekli da je beba velika nad 4 kg ali da mogu prirodno da je izguram. Imala sam i vaginalni pregled i doktorica se samo nasmejala i rekla mi da treba da imam seksualne odnose ali suprug je malo skeptican u vezi toga. Sta vi mislite, uz savet lekara, dali sex stvarno moze da ubza pucanje vodenjaka I kontrakcije? Ovo mi je prva trudnoca I stvarno je mucno jer Sam prosla termin, non stop imam lazne kontrakcije Ali nikako da dodju oni pravi naponi a ni da mi pukne vodenjak. Dobro bi mi dosao svaki savet 

Ima raznih saveta, od dugih setnji, sexa, jedenja ljute hrane....zene uglavnom kazu da nists ne pomaze dok beba ne odluci sama da krene.

Uglavnom, kontrakcije pokrece neki hormon, zaboravih kako se zove, koji razmeksava grlic, a isti se luci i pri sexu. Odatle i misljenje da sex moze da ubrza porodjaj. 

Na tvom mestu se ne bih mnogo razmisljala, skoditi ne moze, a posle porodjaja nece ti neko vreme biti na pameti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.