Zapušen nosić

odgovora

Objavljeno

Da nasječeš svježi crveni luk i ostaviš u prostoriju(malo bliže glavi) gdje spava...da vidiš kako se nos otčepi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je bebi zacepljen nosic da li sme da ide napolje na svez vazduh? sin mi ima 7 meseci, koristimo miarisol i pumicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je bebi zacepljen nosic da li sme da ide napolje na svez vazduh? sin mi ima 7 meseci, koristimo miarisol i pumicu.

Sigurno ce mu prijati, verovatno ce mu malo i proraditi nosic, mi smo bili malo smrcavi skoro pa smo izlazili po malo napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je bebi zacepljen nosic da li sme da ide napolje na svez vazduh? sin mi ima 7 meseci, koristimo miarisol i pumicu.

Ako nema T ili kaslje naravno da sme. Cak pre neki dan kad sam vodila sina kod lekara na kontrolu, rekla je: OK nema vise antibiotik, sad samo napolje i da sto cesce duva nos. Znaci trudi se da bebi bude cist, prohodan nos, to je najvaznije od svega. A i umesto kapi Marisol mogla bi da stavljas samo fizioloski i izvlacenje slinica pumpicom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nema T ili kaslje naravno da sme. Cak pre neki dan kad sam vodila sina kod lekara na kontrolu, rekla je: OK nema vise antibiotik, sad samo napolje i da sto cesce duva nos. Znaci trudi se da bebi bude cist, prohodan nos, to je najvaznije od svega. A i umesto kapi Marisol mogla bi da stavljas samo fizioloski i izvlacenje slinica pumpicom. :)

ok, hvala. u stvari ja ga iizvodim svaki dan napolje, ususkam ga i u kolica. verujem da je nosic zapusen zbog suvog vazuha u kuci, moram to da resim nekako. a izlazk napolje mu prija i uvek zaspe. nego danas mi je svekar prigovorio sto sam ga izvela napolje ako mu je zapusen nosic. uf mrzim kad mi neko pametuje. a da mu odgovorim naljutio bi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok, hvala. u stvari ja ga iizvodim svaki dan napolje, ususkam ga i u kolica. verujem da je nosic zapusen zbog suvog vazuha u kuci, moram to da resim nekako. a izlazk napolje mu prija i uvek zaspe. nego danas mi je svekar prigovorio sto sam ga izvela napolje ako mu je zapusen nosic. uf mrzim kad mi neko pametuje. a da mu odgovorim naljutio bi se.

Ma bas te briga sta ko prica. Sa zapusenim nosicem i treba na svez vazduh, nije beba sad nesto bolesna pa ne sme, cak ce od vazduha napolju malo nosic i da proradi. A zbog suvog vazduha u sobi sam ti i rekla da stavljas fizioloski rastvor. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos bolje je fizioloski bez pumpice uzemes spric i napunis ne ampulom fiziloskog u spric stane vise :) i bebu stavis na bok i spricnes odjednom na onu nozdrvu u kojoj ne lezi videces kako ce na drugu da izadje sadrzaj iz nosica ponovis jos jednom istu nozdrvicu ako ima potrebe okrenes na drugi bok i ponovo sve, zaista je bolje i sve izadje vani ako treba cisti mu nosic svaka 2-3 sata mi smo tako radili i kuc, kuc super je...

Pa da sa spricom sam i mislila. A mislim na onu pumpicu za izvlacenje slinica iz nosa, jer kad su previse guste nema sanse drugacije da se ocisti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos bolje je fizioloski bez pumpice uzemes spric i napunis ne ampulom fiziloskog u spric stane vise :) i bebu stavis na bok i spricnes odjednom na onu nozdrvu u kojoj ne lezi videces kako ce na drugu da izadje sadrzaj iz nosica ponovis jos jednom istu nozdrvicu ako ima potrebe okrenes na drugi bok i ponovo sve, zaista je bolje i sve izadje vani ako treba cisti mu nosic svaka 2-3 sata mi smo tako radili i kuc, kuc super je...

Ova tehnika je odlicna i stvarno korisna, samo bih uz nju dodala jednu napomenu: Potrebno bar dva para ruku da drze bebu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama je zapusen nosic(mislim da sam dobro nocas cula ''setanje'' al mogla je spavati...Do sada smo to resavali marisol kapima i aspiratorom....sad videcu koliko ce da traje i kavko je stanje kad bude ustala! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luk, luk i luk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ,kako ,na koji nacin? ;)

Nje nesto strasno..moze lepo disati...valjda se nece pogorsati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo nasjeckana glavica blizu glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok..imacu to u vidu..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nemoj Marisol duže od 3-4 dana, oštećuje sluzokožu. Nabolje fiziološki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj Natasi malo slini nosic i apoteci su mi dali marisol ali onaj sto koristim i ja,sa pumpicom.U uputstvu ne pise nista za decu,ni da li sme ni da li ne sme a pre smo koristili marisol bas za decu (bez pumpice).Ona ima 22 meseca.Jel zna neko da li je to sigurno za decu,jel smem da joj stavljam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila marisol sprej i super je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko mi je od članica napomenuo da nevalja stavljati preterano jer je i taj rastvor mnogo jak. Ipak se svi kunu u fiziološki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko mi je od članica napomenuo da nevalja stavljati preterano jer je i taj rastvor mnogo jak. Ipak se svi kunu u fiziološki.

Ne znam jesam pisala o tome, ali Marisol i slične kapi ne treba deci davati/stavljati duže od 4 dana, jer oštećuju sluznicu nosa.

Fizioliški se može staviti X puta na dan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marisol je rastvor morske soli, slicno fizioloskom samo sa dodatim mineralima iz morske soli. Moze se primenjivati dugo, nije opasan i ne ostecuje sluznicu nosa kao ostale "hemijske" kapi: Olint, Operil i slicno.

Za bebe je svakao najbolji fizioloski, neograniceno mnogo puta moze da se koristi u toku dana, a ako je bas potrebno i ako vidite da pomaze, Marisol mozete prsnuti bebi samo uvece ili ga ograniciti na dva puta dnevno, a izmedju samo fizioloski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj mladjoj cerkici je zapusen nosic vec nekih mesec dana!Stavljam joj fizioloski i izvlacim stalno ali opet ima sekreta.Nisam je vodila kod dr jer ne bi da je mesam sa bolesnom decom jer joj osim nosa nista nije (nema temp,ne kaslje...) a opet vec dugo traje.Da li je to normalno kod beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj mladjoj cerkici je zapusen nosic vec nekih mesec dana!Stavljam joj fizioloski i izvlacim stalno ali opet ima sekreta.Nisam je vodila kod dr jer ne bi da je mesam sa bolesnom decom jer joj osim nosa nista nije (nema temp,ne kaslje...) a opet vec dugo traje.Da li je to normalno kod beba?

Starijim bebama i nije alarmantno - ako im izlaze zubi pa im curi ili je zapušen nos, ali je ona ipak mala... A kako ti ona ručka? Ako odbija da jede, ili kreće u tu fazu - odvedi je lekaru da je posluša DR i da joj pregledaju grlo, uši, nos - da joj se ne bi slilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije nista pomoglo. Mila ima sedam meseci, i sada bas kuburimo sa nosicem. Pumpica mi ne pomaze nista, jer se jako buni :(. Da li je neko koristio elektricne pumpice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi da li da vodim bebu lekaru?Curi joj iz nosica,iz obe nozdrve,prozirni slinci.Nije joj izasao jos zub,kao da ce sada.Nocu kao da hrce,ovako je slinava,ali nosic joj nije zapisen.Cisti joj fizioloskim.Inace lepo jede,malo manje nego obicno,postaje nervozna i jaaaako bali,pa mislim da su zubici u pitanju.U toku dana se i zakaslje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ga cisti po 10 puta dnevno molim te, to je su zubi 100% izbice neki eto recimo do 10 dana moje prognoze, ali cisti joj nosic to je pod obavezno jer mi smo u procesu nicanja zuba od nosa dobili upalu uha i temp.antibiotik, dok smo se selili svekar je cuvao i moja mama i njima zao da ona place i par dana nismo cistili i eto...samo cisti nos digni joj dusek u krevetu da lakse dise i videces, ako nema drugih simptoma nemojte ici kod dr.

Hvala Milice.Pa i ja mislim,prozirni su joj slinci,ovako je sve ok.Usta su joj vrela,samo vristi,ne spava.Cisticu joj nosic,obavezno.Hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.