Zapušen nosić

odgovora

Objavljeno

sta radite kada bebama curi na nos...imal neka tajna kako sto prije da prodje???

Moj se patio sa nosicem od rodjenja , nama puno pomaze pumpica koja ide na usisivac i inhaliranje fluomicilom 2ml,fizioloski i kapi za inhalaciju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta radite kada bebama curi na nos...imal neka tajna kako sto prije da prodje???

Usisavanje onom pumpicom sto se stavi u usta, mozda neka aqua maris ili marisol, nista posebno... Ako je zapusen, onda inhalacija cajem od kamilice sa par kapi mentola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: ...uhhh pa ja ti ne znam ni sta je to,i ne znam ni kako bih to trazila ovdje u apoteci....imal kakav lagan bakin recept a da dobro pomaze??? :blink:

Neko je napisao svinjska mast ispod nosa za zapušen nos.

A sad mislim jel ni to ne mož da nabaviš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[/codebox]

:blink: ...uhhh pa ja ti ne znam ni sta je to,i ne znam ni kako bih to trazila ovdje u apoteci....imal kakav lagan bakin recept a da dobro pomaze??? :blink:

Nama je samo to pomagalo , jer Marko spava na stomaku i celu noc se budio zbog nosica dok ovo nismo kupili , izvucemo pred spavanje i do jutra je miran i lepo dise ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ona uopste ne da da joj diram nosic.... :( znam da je ne boli,ali jednostavno ne da...pa kad joj ga brisem tada vecinom vristimo...a ona ne bi mirovala sa pumpicom... :(

Joj ma znam, meni se srce kidalo koliko Luna vristi kad joj isisavamo, ali gore mi je bilo da je slusam nocu kako krklja i ne moze da spava, da sisa, samo place i nervozna je... Ovako joj pustimo muzikicu na kompu, mm je cvrsto drzi, blokira joj rukice i glavu da ne moze da se izmice i onda ja usisavam sto brze mogu, samo da izvucemo sto vise i da je ostavim na miru. U svakom slucaju nisam mogla sama to da joj radim. Mnogo je lakse sad kad je starija pa zna da duva nos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mama je uvijek imala svinjske masti u frizideru,ali ovdje ne znam gdje bih mogla nabaviti... :(

imamo slicnu pumpicu,,,ali ona to neda pribliziti nosu...mogu pokusati jedino kada zaspe pa polahko isisati... :unsure:

ne da ni marko , mm mi pomaze , traje 5 sekundi i problem resen ....

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm kaze da je to pacenje djeteta i nece da je drzi,,,a ja ne mogu sama jer neda... :( ...pokusat cu kad zaspe polahko da je ne probudim...

Moraces onda da nabavis prigusivac za usisivac :D

Ma vece je pacenje kad ne moze da dise , ja ne znam za vas ... ali ja sam u zadnje vreme jako paranoicna :( Ajd sto sam u pocetku stalno osluskivala da li mi dete dise dok spava , ali ja to radim i dalje , stalno se nesto tripujem oko njega ... sanjam gluposti , on spava celu noc a ja ne spavam , dezuram , ne znam ni ja sta :( Jos pogotovo kad je zacepljen nosic ... kuku meni samnom :( :(

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraces onda da nabavis prigusivac za usisivac :D

Ma vece je pacenje kad ne moze da dise , ja ne znam za vas ... ali ja sam u zadnje vreme jako paranoicna :( Ajd sto sam u pocetku stalno osluskivala da li mi dete dise dok spava , ali ja to radim i dalje , stalno se nesto tripujem oko njega ... sanjam gluposti , on spava celu noc a ja ne spavam , dezuram , ne znam ni ja sta :( Jos pogotovo kad je zacepljen nosic ... kuku meni samnom :( :(

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Nisi jedina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi jedina...

Laknulo mi je sad :(

Jel ima neka tema za paranoicne mame , posto ne smem o tome da pricam sa mm , niti sa bilo kim drugim , niko me ne razume , osecam se ko ludaca neka :(

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam to... Ako spava dugo, zasto spava, ako ne spava, zasto ne spava sigurno mu nesto fali. To ludilo i paranoja se ne zavrsava kod prvog deteta. To traje, cak i kad porastu. Mm smatra da sam ja preopterecena i blesava sto toliko bdim nad njima, sta cu, to je jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihi mama mazo, kao sebe da slusam. Mamama nikad ugoditi.

Jesmo li OT? Na koju temu da predjem?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihi mama mazo, kao sebe da slusam. Mamama nikad ugoditi.

Jesmo li OT? Na koju temu da predjem?:D

joj sve smo iste , hvala bogu :D , izgleda da nema tema ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: pa nisam zlocesta , ozbiljno pitam , jer je ovde tema nos a vidim ima nas paranoicnih ... sto mislis da sam zlocesta ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuuu sunceeee ti , moram malo paziti danas su vibracije brrrrrr.... evo povlacim rec ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas nosic se zapusio! :( Juce je pocela malo da slinavi a nocas nisam uopste spavala jer nije mogla da dise normalno pa je cesto plakala. Stavljala sam joj Marisol kapi za nos ali slabo su pomagale,danas sam kupila Operil.Pise da je za decu od 2 godine ali apotekarka je rekla da sme jer ona ima vise od godine. Valjda ce sad biti malo bolje.Ne znam ni sta bi mogla jos da uradim jer ona nema temp,ne kaslje,samo nosic i dosadne slinice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu i ne možeš ništa sem toga što si već uradila. Samo da joj što češće (koliko dozvoli) izvlačiš pumpicom i da joj ispod dušeka staviš jastuk kako bi joj se što manje slivalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nas nosic se zapusio! :( Juce je pocela malo da slinavi a nocas nisam uopste spavala jer nije mogla da dise normalno pa je cesto plakala. Stavljala sam joj Marisol kapi za nos ali slabo su pomagale,danas sam kupila Operil.Pise da je za decu od 2 godine ali apotekarka je rekla da sme jer ona ima vise od godine. Valjda ce sad biti malo bolje.Ne znam ni sta bi mogla jos da uradim jer ona nema temp,ne kaslje,samo nosic i dosadne slinice.

Nama je pomagalo kada se zapusi nosic da joj skuvam caj od nane, pustim da prokljuca i onda je prinesem sporetu naravno na odstojanju da joj ne bude toplo, ali opet da udise tu paru jedno 5 minuta i tako po vise puta dnevno. Nocu sam joj uzdizala dusek na kome spava i stavljala u njenu sobu isto serpu sa cajem on nane da joj isparava. I naravno obavezno ispumpavanje da se ne spusti sekret iz nosa. A jednom smo imali jacu kijavicu isto bez temperature, samo je slinila i tada smo uzeli inhalator i to je bio spas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi se prikljucujemo, nazalost. U zoru se probudim na nepravilno disanje moje lutkice, cujem ja slajm kako seta dok ona dise.

I jutros curi nosic, zapusio se, malo je i glavica toplija...Dosta mi je lekova, skuvacu joi caj od kamilice, i stavljati marisol, ako ne prodje, moracemo kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta je to danas da se razbole po ovako lepom vremenu?! mada ova moja mala hoce da se prvi vazna pa da sedi na hladnom betonu i hoda bosa (bez carapica) unutra po parketu i polocicama. Sad cu joj skuvati cajkic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama jos uvek curi nosic, budi se...ali za sada nista drugo...nadam se da ce proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama jos uvek curi nosic, budi se...ali za sada nista drugo...nadam se da ce proci

I Natasi je danas bolje,cino mi se da polako prolazi ali sad sam se ja razbolela pa se mucimo zajedno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar, ja ne znam koji je tačno odnos, ali recimo pola kašičice soli na 500ml vode. Stavi ti rasečen luk u sobu gde spavaju, i ako ih kupaš u kupatilu, stavi korito u kadu i pored njega neka teče toplija voda da se malo napari nosić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da dodam na Neuhvatljive savete i to da staviš jastuk ispod dušeka (da se podigne blago uzglavlje) i u vrelu vodu dodaj bosiljak i nane i stavi blizu glavice kad zaspi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne verujem da je mislila na beli već na crni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne verujem da je mislila na beli već na crni...

Da crni...a beli im slobodno stavi malo pod nos...pročistiće ga...luk je zakon! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.