Zapušen nosić

odgovora

Objavljeno

Recite mi da li da vodim bebu lekaru?Curi joj iz nosica,iz obe nozdrve,prozirni slinci.Nije joj izasao jos zub,kao da ce sada.Nocu kao da hrce,ovako je slinava,ali nosic joj nije zapisen.Cisti joj fizioloskim.Inace lepo jede,malo manje nego obicno,postaje nervozna i jaaaako bali,pa mislim da su zubici u pitanju.U toku dana se i zakaslje.

dok su prozirni nije za brigu a sve opisano je kao i kod kad nam izbijaju zubi , a to hrkanje moze biti i treci krajnik :( Moj Markic isto hrce i specijalista mi je rekao da je to od njega ... Mi smo cak za izbijanje prve dvojke dobili i A.Biotik jer je imao i T i cim je zubic izbio sve je proslo ...

Sad nam je izbila petica i isto silnci prozirni liju kao iz cesme , hrce , kaslje , pa povrati jer ne zna da izbaci ... Dobili smo odlican sprej za nos sa izuzetno jakom pumpicom koja mu ocisti sve do sinusa i onda pumpicom lepo izvucemo sve i mirni smo bar 3-4 sata .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi da li da vodim bebu lekaru?Curi joj iz nosica,iz obe nozdrve,prozirni slinci.Nije joj izasao jos zub,kao da ce sada.Nocu kao da hrce,ovako je slinava,ali nosic joj nije zapisen.Cisti joj fizioloskim.Inace lepo jede,malo manje nego obicno,postaje nervozna i jaaaako bali,pa mislim da su zubici u pitanju.U toku dana se i zakaslje.

To ti je sve sekret od zuba. Samo cisto iskljucivo FIZIOLOSKIM rastvorom (nikiakvom morskom vodom i slicno) da to izlazi napolje. I hrkanje to je sigurno od toga. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace pravilno cistcenje nosa ide ovako

Clean-a-Baby’s-Nose.jpg

iliti objasnjeno samo na odraslima

webmd_rm_photo_of_woman_using_nasal_irri

Nikakve pumpice i bakraci.

Po 3-4 amplule fizioloskog u jednu nozdrvu da izlazi na drugi i isto to samo sa druge strane. Po dosta puta dnevno. I to bi bilo to. Tako se ciste i najduble sline i nema sanse da ide na usi, pluca i soatlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, na ovoj prvoj slici, ovo nije pravi polozaj za ciscenje nosa. Ako ovako lako drzis dete i pri tome ova ampula/spric ti stoji pod ovim uglom, velika je verovatnoca da ces da povredis dete sa vrhom ampule, da ce dete da pomera glavicu i samo se povredi.

Znaci, spric treba da stoji samo pravo u nosu, nikako da vrh bude okrenut na jednu ili drugu stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je sve sekret od zuba. Samo cisto iskljucivo FIZIOLOSKIM rastvorom (nikiakvom morskom vodom i slicno) da to izlazi napolje. I hrkanje to je sigurno od toga. Pozz

Hvala Secer.Cistim joj samo fizioloskim od kada se rodila,nikada nisam koristila pumpice,samo spricem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej i ova moja vec mesec dana kaslje i od skoro sline idu napolje, bukvalno cure kao iz slavine...izvlacim pumpicom i to bas dosta, stavila sam joj i jastuk u krevetac kako bih je podigla, koristim fizioloski, hrce isto od zapusenog nosica...al bas sad imam frku od te upale uveta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.