Zapušen nosić

odgovora

Objavljeno

Zene moje drage! Mozda je glupo pitanje ali ja ga moram postaviti.

Prokuvavala sam vodu sa morskom solju i njome ispirala decije nosice. Sad me pocelo kopkati, posto se dete svakako naguta te tecnosti bez obzira sto mu je sipam na nos; da li to moze da skodi, zbog soli ? Znam da nije preporucljivo davati deci so u hrani bar do prve godine, pa...

Pa,Milar,i fizioloski da si dala on je slan,a isto i Marisol da si strcnula on u sebi ima morsku so.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia jos uvek muku muci sa nosicem...

Osim nosica, nekad joj oteknu malo oci i pune se gnojem, ali prodje, i to tako vrtimo vec 3 nedelje...isprobali 3 antibiotika i sad doktorica rece da odemo napraviti bris oka i nosa, da vidimo sta je tacno u pitanju. Inace, nikakvih drugih problema, samo nos i okice.

Probali i Pressing sirup protiv alergije, Panklav, Bactrim, Sinacilin, uz to Marisol sprej za nos, za oci Neodeksacin kapi i Hloramfenikol mast.

Posle bilo koje terapije se simptomi povuku, ali se vrate i to nas izludjuje...

Sutra idemo napraviti briseve da napokon znamo kako izleciti dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....

Sutra idemo napraviti briseve da napokon znamo kako izleciti dete.

Baš sam i ja ovo htela da ti napišem... To ti je najbolje... Verovatno nije običan nazeb kad ima problema i sa očima :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas je spasio inhalator. i jos uvek nas spasava.

3x dnevno sa fizioloskim rastvorom+Fiziomer kapi - Najbolje kapi na svetu, morska voda. rasprsivac je toliko blag, u nosic udje kao najsitnija kisa i operil za decu 3x dnevno.

usisavanje, naravno po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba nam vaš savet.

Doktor nam je rekao minimum 4xdnevno ukapavanje fiziološkog rastvora u nosić a nekad i više jer počinje jesen i viroze. Do sada sam joj samo čistila nosić štapićem umočenim u rastvor ali sad mi kaže doktor ukapavanje. Reče mi da joj kapnem u jednu nozdrvicu, pa da je zapušim da izađe na drugu. Ja to uradim ali ništa ne izlazi. Recite mi u kom je položaju najbolje držati dete da bi joj sve iscurelo iz nosića umesto da guta što sad radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba nam vaš savet.

Doktor nam je rekao minimum 4xdnevno ukapavanje fiziološkog rastvora u nosić a nekad i više jer počinje jesen i viroze. Do sada sam joj samo čistila nosić štapićem umočenim u rastvor ali sad mi kaže doktor ukapavanje. Reče mi da joj kapnem u jednu nozdrvicu, pa da je zapušim da izađe na drugu. Ja to uradim ali ništa ne izlazi. Recite mi u kom je položaju najbolje držati dete da bi joj sve iscurelo iz nosića umesto da guta što sad radi.

Nikada mi to nije uspelo, a nisam sigurna ni da je fizicki moguce jer ode niz zdrelo i u grlo. Kupi onaj marisol sprej pa to strckaj bebi u nos, jer se rasprsi i malo sta iscuri, uglavnom se sve udahne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada mi to nije uspelo, a nisam sigurna ni da je fizicki moguce jer ode niz zdrelo i u grlo. Kupi onaj marisol sprej pa to strckaj bebi u nos, jer se rasprsi i malo sta iscuri, uglavnom se sve udahne.

I ja deci uglavnom marisol!

Ali kad sam im kao bebama stavljala fizioloski iz sprica mislim da mi je receno da treba da udahne to,a ne da se "vraca".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama reče dr. da mora da vrati rastvor sa sve nečistoćom iz nosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama reče dr. da mora da vrati rastvor sa sve nečistoćom iz nosa

Pa valjda ce imati efekta kako god da cistis nosic bolje nego da ne radis nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, imaš pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama reče dr. da mora da vrati rastvor sa sve nečistoćom iz nosa

Pa jeste, ali beba to moze da kine ako je fizioloski iritira, ili da ode u grlo, proguta i pokaki. A ne da voza iz jedne u drugu nozdrvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama reče dr. da mora da vrati rastvor sa sve nečistoćom iz nosa

I meni prvo nije uspevalo,ali mi je patronazna sestra pokazala i sada mi uspeva.Svasta izadje iz tog nosica,da ne verujes.

Ako koristite ampule,dete se okrene sa strane,u gornju nozdrvu istisnes rastvor,a iz donje nozdrve izadju slinice.Posle uzmem i pumpicu i pomocu nje izvucem jos.Ja sam uzela fiziol.rastvor u boci pa spricom ubrizgam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima fazon..dijete se postavi na bok pa se naglo ušprica fiziološki sa špricom u nozdrvu koja nije do tla...a sve izađe na ovu drugu. To sam gledala, ali nikada nisam pokušala, strašno izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima fazon..dijete se postavi na bok pa se naglo ušprica fiziološki sa špricom u nozdrvu koja nije do tla...a sve izađe na ovu drugu. To sam gledala, ali nikada nisam pokušala, strašno izgleda.

Mi ovako radimo.

Jeste strašno,ali to je par sekundi,a to je jedini način da izbaci nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima fazon..dijete se postavi na bok pa se naglo ušprica fiziološki sa špricom u nozdrvu koja nije do tla...a sve izađe na ovu drugu. To sam gledala, ali nikada nisam pokušala, strašno izgleda.

E bas tako.Moj beban se toliko navikao pa je miran dok mu to radim,kao da zna da ce posle toga bolje da sisa i spava. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba nam vaš savet.

Doktor nam je rekao minimum 4xdnevno ukapavanje fiziološkog rastvora u nosić a nekad i više jer počinje jesen i viroze. Do sada sam joj samo čistila nosić štapićem umočenim u rastvor ali sad mi kaže doktor ukapavanje. Reče mi da joj kapnem u jednu nozdrvicu, pa da je zapušim da izađe na drugu. Ja to uradim ali ništa ne izlazi. Recite mi u kom je položaju najbolje držati dete da bi joj sve iscurelo iz nosića umesto da guta što sad radi.

Ili gruvas u nos fizioloski kad je dete uspravno, sto bi znacilo da se sve slije napolje odmah. Ili da dete stavis na stranu i grunes rastvor u gornju nozdrvu kako bi na donju izaslo. Onda okrenes na drugu stranu bebu i ponovis isto, samo obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni prvo nije uspevalo,ali mi je patronazna sestra pokazala i sada mi uspeva.Svasta izadje iz tog nosica,da ne verujes.

Ako koristite ampule,dete se okrene sa strane,u gornju nozdrvu istisnes rastvor,a iz donje nozdrve izadju slinice.Posle uzmem i pumpicu i pomocu nje izvucem jos.Ja sam uzela fiziol.rastvor u boci pa spricom ubrizgam.

Slazem se, osim sto se posle fizioloskog rastvora nikad ne cisti nosic, niti duvanjem niti pumpicom. samo se obrise. To i pise uglavnom na svakom fizioloskom rastvoru u upustvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba nam vaš savet.

Doktor nam je rekao minimum 4xdnevno ukapavanje fiziološkog rastvora u nosić a nekad i više jer počinje jesen i viroze. Do sada sam joj samo čistila nosić štapićem umočenim u rastvor ali sad mi kaže doktor ukapavanje. Reče mi da joj kapnem u jednu nozdrvicu, pa da je zapušim da izađe na drugu. Ja to uradim ali ništa ne izlazi. Recite mi u kom je položaju najbolje držati dete da bi joj sve iscurelo iz nosića umesto da guta što sad radi.

I jos nesto, da bi izaslo to sto kaze tvoj dr , ne kapas rastvor , odnosno ne ubacis 2-3 kapi, neko roknes pola ampule u nos. tj ja luki (ali on je vec veci) po 2-3 ampule u jednu nozdrvu stavim, i to nekoliko puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, osim sto se posle fizioloskog rastvora nikad ne cisti nosic, niti duvanjem niti pumpicom. samo se obrise. To i pise uglavnom na svakom fizioloskom rastvoru u upustvu.

Probala sam da koristim pumpicu ali nista ne izadje iz nosica,tek kad stavim rastvor Vuk sam izbaci iz druge nozdrve slinice,a pumpicom pripomognem.E sad ja vidim da mu je bolje,sisa lepo ali i dalje cujem sustanje u nosicu a rastvor koristimo vec 3,4 dana.Kad to prolazi.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam da koristim pumpicu ali nista ne izadje iz nosica,tek kad stavim rastvor Vuk sam izbaci iz druge nozdrve slinice,a pumpicom pripomognem.E sad ja vidim da mu je bolje,sisa lepo ali i dalje cujem sustanje u nosicu a rastvor koristimo vec 3,4 dana.Kad to prolazi.. :(

Pa nekoliko dana, sve zavisi, nekad i duze. Nastavi sto vise da mu stavljas sto vise rastvora i nadam se da cete uskoro biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je doslo uz pumpicu paket ampula filiziloskog rastvora istog proizvodjaca i tako stoji u uputama da se namoci dobro, pa izvuce koristimo ove i ampule i aspirator..

http://aventura.si/inc/image/type;item;siz...4BDC_606632.jpg

http://www.lekarnar.com/images/products/81....jpg?1282923130

Moguce, mada meni je dr rekla da se posle rastvora ne trese nos, a onda vidim u upustvu to isto da pise. Mada iskreno, mi nikad nismo imali nesto puno zacepljen nos, posto ja cim vidim i mrvicu u nosu, odmah pocnem da gruvam fizioloski pa se valjda to na vreme ocisti, ili sta li vec. ali maksimum 2-3 dana smo imali sline.

A pumpicu i kad smo bili beba nismo koristili, iako sam ja kupila jos kao trudna, dr mi je odmah rekla "nema potrebe za tim", i zaista ako dosta sipas fizioloskog uspravno ili sa strane sve zivo i nezivo izadje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vili....tema postoji, pa ovdje možeš pogledati savjete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam *opizdila!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krava od doktroice mi je dala da Stefanu u nos stavljam opril za djecu, stavila sam mu jednom, veceras i uzela da procitam uputstvo o lijeku a tamo pise za djecu stariju od dvije godine ....

Ima li kakvih kontraindikacija ako koristi beba??? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam *opizdila!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krava od doktroice mi je dala da Stefanu u nos stavljam opril za djecu, stavila sam mu jednom, veceras i uzela da procitam uputstvo o lijeku a tamo pise za djecu stariju od dvije godine ....

Ima li kakvih kontraindikacija ako koristi beba??? :(

Nani ne sekiraj se...tamo to piše ali se kapi stavljaju i mlađoj deci...ništa nije strašno...prskaj mu onaj marisol (morska voda) nekoliko puta dnevno.....ali i te kapi mogu 2-3 puta ako mu je baaaaaaaaaaaš začepljen nosić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operil P za djecu ali nisu kapi nego taj fazon na prskanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.